Setari Cookie-uri

PRO sau CONTRA legalizarii prostitutiei?

De la: Dor_a, la data 2009-02-13 13:54:07
De la: G_Bogdan, la data 2009-02-12 23:17:50Si eu care credeam ca ,eu sunt o pers incapatanata , dragutele din Bucuresti pai ce inseamna asta ,v-ati facut echipa?
Va rog maine dimineata adunarea in Piata Romana mai exact Sala Dales cu 1 pix si o foaie A4.
Asa nu se mai poate

Si ce facem acolo?
( Dales e foarte aproape de iesirea dinspre Inter de la statia Universitate... Vedeti ce le stiu? )


asteptatzi sa treaca o gheisa
donttouch
Postat pe 13 Februarie 2009 13:56
In Bamboo sunt gheise
G_Bogdan
Postat pe 13 Februarie 2009 14:00
gheishe de bamboo?

bambishe?
Aladiah
Postat pe 13 Februarie 2009 14:02
De la: G_Bogdan, la data 2009-02-13 14:00:42In Bamboo sunt gheise


alea sunt pe bani asa ca se numesc altfel

vezi ca acum se supara ceilaltzi utilizatori ca nu ai intzeles nimic din ce au postat ei aici pe acest topic
donttouch
Postat pe 13 Februarie 2009 14:08
De la: lecabel, la data 2009-02-13 14:02:58gheishe de bamboo?

bambishe?

:)):)):)) ce nebun esti:))
anna_wilmet
Postat pe 13 Februarie 2009 16:12
De la: G_Bogdan, la data 2009-02-12 23:17:50Si eu care credeam ca ,eu sunt o pers incapatanata , dragutele din Bucuresti pai ce inseamna asta ,v-ati facut echipa?
Va rog maine dimineata adunarea in Piata Romana mai exact Sala Dales cu 1 pix si o foaie A4.
Asa nu se mai poate

De ce se face discriminare aici? De ce numai bucurestencele sa ia pix si coala A4?
Lucia1971
Postat pe 13 Februarie 2009 23:36
De la: G_Bogdan, la data 2009-02-13 14:00:42In Bamboo sunt gheise

Am sa ma uit sa vad daca ai dreptate. Daca nu... stii ce te asteapta... Pedeapsa, evident!
Lucia1971
Postat pe 14 Februarie 2009 11:23
hai sa ne dam in barci :D ca acasa nu ne mai place :)))
__LL__
Postat pe 14 Februarie 2009 16:08
sau mai bine zis : hai sa dam cu batul in balta sa vedem daca mai stropim si pe altcineva !
wtf?????????
googoodoll
Postat pe 14 Februarie 2009 16:18
asa e romanul ...isi da el cu parerea peste tot ..cu batul ...gaseste el cu ce ..numa ' sa dea ...asa se simte el superior :))))
__LL__
Postat pe 14 Februarie 2009 16:28
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-02-12 17:35:55
De la: wolfy, la data 2009-02-12 17:19:27
Draga mea, nu te poti numi altfel decat cretina. Sau ma rog, exista denumiri si mai rele care ti se potrivesc de minune, dar sa ne oprim aici.

1. Nu te refereai la gheise, ci la femei in gemeral. Ai spus ca dupa parerea Europei in care traiesti tu, femeile care se culca cu mai mult de un barbat sunt prostitiate.

DACA ESTI PROASTA MACAR NU TE DA DE GOL STAI DRACU' IN BANCA TA !!!! CITESTE DRACULUI BINE ...

si am sa le iau pe rand:

1.Existau gheise care aveau relatii cu barbati necasatoriti, deci nu erau adulterine, si barbati care aveau relatii cu barbati casatoriti, deci erau adulterine. Bun. Ce legatura are adulterul cu prostitutia

faptul ca una sau cateva(GHEISHE ...CRETINOOOOO) , aveau relatii cu un barbat nu insemana ca restul gheiselor se limitau la un singur barbat in toata viata lor(ceea ce automat le aduce, conform conceptiei europene aia in care traiesc eu ca tu cred ca esti de pe una din lunile lui saturn)in sfera prostitutiei


2. Ai spus ca o femeie care face sex cu un barbat casatorit e c....a, si asta tot dupa conceptia ta evoluata. dar ai uitat sa-mi spui cum se numeste un barbat casatorit care comite adulter.
NU STIU TU PE CE PLANETA TRAIESTI DAR IN LIMBAJ VULGAR... SI IN MAI TOATE MINTILE CEEA CE AI SCRIS ESTE ADEVARAT DECI NU VAD UNDE AM GRESIT EU, DACA NU ESTI VREO INTRETINUTA SAU TE CULCI TU PERSONAL CU VREUNUL INSURAT ....SI ATUNCI PROBABIL CA SE SCHIMBA ECUATIA ,NU-I ASA ? CA DEH, PERSOANELE DE FATA SE EXCLUD.


3. Ai spus ca adulterul e in codul penal.

MEA CULPA, A ADULTERUL A TRECUT IN CIVIL DIN IUNIE 2005....

4. TU CHIAR NU INTELEGI CA CITEZI NISTE SURSE IMBECILE?


IATA AICI TOT DE PE WIKIPEDIA:

TIN SA TE ANUNT CRETINOOOO ,CA ESTI ROMANCA????SI CA POSTEZI PE UN FORUM ROMANESC ????? SI CA CEEA CE SCRI NU IMI ESTE DESTINAT NUMAI SI NUMAI MIE CI SI CELORLATI UTILIZATORI????
SAU ESTI ATAT DE FRAIERA SA NU ITI DAI SEAMA CA SE FACE MISTO DE TINE???

SI SA NU UITAM CA WIKIPEDIA IN ENGLEZA E PRIN FORTA LUCRURILOR MULT MAI AVANSTA DECAT CEA IN ROMANA.



REFERITOR LA FRAZA ASTA NU MA OBOSESC SA ITI RASPUND ...STI DE CE????
PT CA NU FACI DECAT SA ITI DEMONSTREZI ,NU AROGANTA, CI IMBECILITATEA DE CARE DAI DOVADA.... CE CAUTI FATA DRAGA IN ROMANIA ????? NU TE SIMTI OPRIMATA DE ATATIA PROSTI CU CARE ITI PERMITI SA STAI DE VORBA?????






1. Am citit foarte bine ce ai scris si am si analizat ineptia in cauza. Dupa tine daca o gheisa face sex cu mai mult de un barbat, intra in sfera prostitutiei. Dar o femeie normala nu. ABSURDITATE. Nu poti sa aplici o "lege" unei gheise, dar unei femei normale nu, mai ales cand legea in cauza se refera la moralitate.Daca o gheisa e prostituata ca face sex cu mai multi, iar o femeie normala nu, rezulta ca pentru gheise exista standarde morale mai inalte. Asta rezulta din ce ai spus tu. Si cum gheisele dupa tine sunt prostituate, ar rezulta ca pentru prostituate exista standarde morale mai inalte. ABSURDITATE. Ceea ce inseamna ca treaba asta cu "daca se culca cu mai multi de unul e prostituiata" nu se poate aplica numai gheiselor. Ca sa nu mai vorbim de faptul ca ai adus in discutie conceptia ta europeana asupra lucrurilor. Cum in Europa nu exista gheise, inseamna ca aceasta conceptie se refera la celelalte femei. Acum pricepi de ce rezulta din ce ai spus tu ca te referi la toate femeile, si nu numai la gheise? In fine, pentru mine nu este o surpriza ca nu reusesti sa duci la concluziile finale ce spui. Asadar si prin urmare, ti-ai demonstrat inca data prostia.

Asa ca nu scumpa, nu eu sunt proasta si cretina ci tu, fiindca jumatatea de neuron care se afla in creierul tau minuscul se transforma intr-un sfert de neuron.

2. Eu personal traiesc pe o planeta in care imbecilitatea este interzisa. Prin urmare, voi respinge intotdeauna prostia pe care barbatii o cladesc iar femeile o raspandesc. E convenabil pentru un barbat sa se spuna ca una care se culca cu un insurat e c... iar insuratul in cauza e un barbat de treaba, nu? Ceea ce mi se pare foarte greu de inteles este cum persoanele de sex feminin nu spun ca femeia care se culca cu un insurat e de treaba iar barbatul e c...a(sau curv daca vrei, substantiv obtinut prin derivare regresiva). Sa avem adica a counterpart pentru gandirea masculina. Dar nuuuu, e prea complicat sa gandim!!! De ce sa gandim cand putem lua de-a gata mentalitatea existenta, care culmea mai este si impotriva femeilor! Gandirea doare rau!!! ASA CA TE INTREB DIN NOU: CUM SE NUMESTE IN CONCEPTIA TA E-U-R-O-P-E-A-N-A(deci europeana ma intelegi, nu de oras de provincie in care se crede ca adulterul inca e in codul penal) UN BARBAT INSURAT CARE SE CULCA CU ALTA FEMEIE?

In alta ordine de idei, o sa-ti raspund la intrebarea pe care numai cineva cu o minte de musulmana ar fi putut sa o puna in felul urmator: dar tu de ce le luai apararea celor care fac sex oral pe topicurile cu dana? Nu cumva fiindca tu faci asta? Ei bine, eu care nu fac treaba asta consider ca femeile care fac asa ceva sunt c...e, dar bineintele ca persoanele de fata se exclud. Ce zici, am reusit sa te imit in "gandire'?

3. Si eu tin sa te anunt, CRETINO, ca in Romania sunt foarte multi oameni care stiu engleza suficient de bne incat sa inteleaga ce scrie pe o pagina de internet fara cine stie ce idei sau termeni sofisticati.Prin urmare, citand in engleza,mi-am demosntrat buna parere despre restul utilizatorilor kudika.Daca tu nu te afli printre cei care s-au dus la scoala si au invatat principala limba de circulatie nowadays, nu e vina nimanui. Sau dupa parerea ta Cristian Tudor Popescu a fost un cretin cand a citat in engleza din discursul lui Obama?

4. Nu inteleg de unde rezulta ca daca tu nu intelegi niste simple pasaje in engleza restul utilizatorilor fac misto de mine. Sunt aici niste mecanisme mentale pe care nici macar Nietzsche nu le-ar fi inteles.

5. Ba da, ma simt opresata de prostii din Romania, printre care te afli si tu. Bottom line, Wikipedia in engleza e mult mai avansata decat cea din romana, din simplul motiv ca egleza fiind o limba de circulatie internationala, spre deosebine de romana, oamenii din toata lumea o folosesc pentru a completa enciclopedia in cauza cu articole din ce in ce mai complexe. Deci de unde rezulta imbecilitatea mea cand scriu ca wikipedia in engleza e mai avansata decat cea din romana? Sau cumva dupa tine daca un om de pe planeta asta, fie el si roman, spune ca SUA e o tara mai avansata ca Romania inseamna ca e imbecil? Eu zic ca ti-ai demonstrat si cu aceasta ocazie prostia.

6. Absolut toate sursele care au fost citate spun ca gheisele nu sunt prostituate. Chiar si pagina din romana spune asta, insa evident ca tu ai citat trunchiat. Asa ca, you lost one more time!(repede cu dictionarul ca sa intelegi ce am vrut sa spun!)
beyonce_indragostita
Postat pe 14 Februarie 2009 17:29
SI HAI SA-TI MAI ARAT NISTE DOVEZI ALE PROSTIEI TALE INSONDABILE. Tu zici asa :

De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-02-12 15:49:42wolfy imi pare rau sa ma cobor la nivelul tau dar ... esti mai proasta decat prevede legea ,serios asa...


Cu alte cuvinte, vezi Doamne, tu te cobori la nivelul meu cand rostesti cuvintele "prostie" sau "proasta". Deci tu ai fata de mine un nivel ridicat. Dar iata cum te exprimasesi cu cateva posturi inaintea celui pe care tocmai l-am citat eu:


De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-02-12 16:05:59scoate nasul din romanele gen sandra brown si mai citeste si tu cate ceva despre traditiile si istoria japoniei inainte sa mananci "c a c a t" cu gura plina...nu de alta dar pute


Postul ii era adresat utilizatoarei pe nume berbeaca.

De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-02-12 16:05:59fa, da' tu esti proasta, da' monument de prostie intruchipata...
auzi ,ai impresia ca daca ai citit o singura carte scrisa de o fosta "curtezana japoneza" asta te face detinatorul adevarurilor universale


Postul imi era dresat mie.

Deci ma intelegeti, una care vorbeste cu "c... t", "fa"(mai demult si cu m@@@, cuvant scris in intregime) trebuie sa se coboare din inaltimile serene la care se afla ca sa rosteasca "prostie". Nu draguta, ca sa rostesti cuvantul asta trebuie sa parasesti cloaca in care te afli si sa ajungi la un nivel respirabil.


Acum inteleg eu de ce iubesti tu tiganii! Simplu, fiindca faci parte din satra lor.

CU "FA" SA II VORBESTI MAICA-TI!


beyonce_indragostita
Postat pe 14 Februarie 2009 17:46
Sa nu uitam totusi ca replicile astea vin de la o tipa care imi spunea mie ca sunt rasista fiindca am zis unui tip ca e negru si prost, nu ca e negru deci prost, in conditiile in care ea spusese cu cateva luni inainte ca musulmanii sunt violenti din cauza genelor lor.

Sau de la aceeasi tipa care imi spunea sa nu mai stau cu nasul in carti si sa deschid ochii la realitate, iar peste cateva posturi imi psunea ca trebuie sa-mi sustin opiniile(legate de acelsi subiect, mind you!) prin citate din istorici ai civilizatiei.

Si e aceeasi tipa care s-a facut singura proasta:

De la: wolfy, la data 2008-11-27 11:46:02
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-20 17:07:01
De la: wolfy, la data 2008-11-20 17:01:12
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-20 16:28:10Traind în cercul vostru strimt
Norocul va petrece,
Ci eu în lumea mea ma simt
Nemuritor si rece.

scumpo, multumesc lui dumnezeu pentru cercul meu "stramt" ..tu continua sa traiesti in "lumea" ta ....




In poezie cercul stramt se refera la lumea muritorilor(Catalin si Catalina), inferioara celei a nemuritorilor lumea Luceafarului. Daca tu spui ca traiesti in cercul tau stramt, inseamna ca recunosti ca faci parte dintr-o lume inferioare celei a mele(lumii mele). Mersi ca ai recunoscut!!! Si tu vrei sa-mi spui ca tu nu esti inculta, ignoranta si proasta? T-am mai spus ca nu ar trebui sa vorbesti despre lucruri pe care nu le cunosti. E la fel ca si cu Biblia!




dap multumesc pt cercul stramt al muritorilor ca decat sa fiu cu capul in nori ca tine..... "oooo luceafarule...care este tuh...." mai bine acorata in realiate.



Nu merge. Degeaba incerci sa dregi busuiocul. Un citat se da ca sa iti sustii spusele prin intermediul cuvintelor unei persoane a carei desteptaciune nu poate fi pusa la indoiala de nimeni. Ceea ce ai incercat sa faci si tu: ai vrut sa spui ca eu si Katahara suntem izolate in lumea noastra mica, dar ti-a iesit tocmai invers: adica ai spus ca tu traiesti in "cercul tau stramt", sintagma care in poem are o conotatie evident negativa, si ne-ai trimis in "lumea noastra", adica intr-o lume asemenatoare cu a Luceafarului. Acum nu stiu daca te-a anuntat cineva pana acum, dar Catalin si Catalina cu cercul lor stramt sunt personaje cu un destin inferior, iar Luceafrul este geniul a carui conditie este expusa in poem. Deci ai vrut sa te folosesti de creatia lui Eminescu ca sa arati ca suntem inferioare, dar ai sfarsit prin a ne face genii si a recunoaste ca tu esti cea inferioara. Multumim. Asta ti-am spus si noi pana acum. You could have saved yourself the trouble. Si daca tu nu intelegi un text nici cu el in fata, de ce parte este prostia si incultura? Raspunsul mi se pare clar.

Imi amintesti de Oana care s-a facut singura proasta.
(http://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/20723/quote/267199.html)

Deci la ce sa ne asteptam de la o tipa care vrea sa-si denigreze oponentele, dar sfarseste prin a se denigra pe sine, si culmea, nici macar nus-i da semana ca a facut asta? Deci draguta mea, dupa ce te-ai facut proasta singura, esti libera sa-i faci prosti si pe altii, insa asta le valideaza inteligenta, deoarece daca un prost iti spune ca esti prost inseamna ca esti destept.

beyonce_indragostita
Postat pe 14 Februarie 2009 17:57
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-02-12 18:03:46
De la: wolfy, la data 2009-02-12 17:28:04
In alta oridine de idei, daca gheisele ar trai in Romania, le-as denumi prin traducerea in romana a numelui lor japonez, le-as spune adica artiste.

CE TI-AM ZIS EU CA ESTI FATA "DASHTEAPTA" .....


Si nu in ultimul rand, in prostia ta insondabila nu ai inteles ca nu toate gheisele sunt intretinute.

INCA NU AI INTELES IN TOTALITATE CEEA CE AI CITIT DESPRE GHIESHE, DECI, INCA O DATA RECITESTE MAMI RECITESTE...
GHEISHELE SUNT INTRETINUTE....

De ce? Simplu: fiindca a fi intretinuta nu este in fisa postului unei gheise.

SI PT ASTA TREBUIE SA TE CRED PE TINE PE CUVANT NU???
AUZI ???? CAREI GHEISHE I-AI TINUT TU LUMANAREA?????
STI CE INSEAMNA EXPRESIA ,NU-I ASA???

A, ca unele dintre ele sunt intretinute, asta e altceva. Iar a fi intretinuta nu este egal cu a fi prostituata.

AAAAHHHHH CE-TI MAI PLACE SA VORBESTI CA SA TE AFLI IN TREABA...



Draguta mea, nu trebuie sa ma crezi pe mine pe cuvant cand spun ca nu toate gheisele sunt intretinute, ci trebuie sa citesti. Citind vei afla ca numai unele dintre ele sunt intretinute, cele de pe la mijlocul clasamentelor. Cele care nu sunt foarte successful ca gheise nu sunt intretinute fiindca nu le vrea nimeni ca partenre de viata, cele care stralucesc nu sunt nici ele intretinute fiindca castiga pe cont propriu prea multi bani. De exemplu, Mineko Iwasaki castiga la 15 ani o jumatate de milion de lire sterline, si asta fiindca isi facea aparitia la petreceri ca sa salute gazdele. Si repet, a fi intretinuta nu este egal cu a fi prostituata. Iarasi citezi definitii fara sa fii capabila sa le aplici. Stii tu, e ca si cu verbele "a vrea" si "a voi" intre care dupa tartacuta ta inteligenta nu exista nicio diferenta.

NU, NU STIU CE INSEAMNA SA TII LUMANAREA CUIVA. ASTEPT SA MA LAMURESTI TU CU VOCABULARUL TAU DE TIGANCA.
beyonce_indragostita
Postat pe 14 Februarie 2009 18:06
diseara pe Antena 1 urmariti filmul ''Memoriile unei gheise''si va lamuriti voi care e treaba cu ele
ETE_EU
Postat pe 14 Februarie 2009 18:10
De la: ETE_EU, la data 2009-02-14 18:10:28diseara pe Antena 1 urmariti filmul ''Memoriile unei gheise''si va lamuriti voi care e treaba cu ele

Treaba cu gheisele s-a lamurit demult. Acuma se posteaza p[e aici din lipsa de altceva mai interesant...
Lucia1971
Postat pe 14 Februarie 2009 18:29
De la: Lucia1971, la data 2009-02-14 18:29:18
De la: ETE_EU, la data 2009-02-14 18:10:28diseara pe Antena 1 urmariti filmul ''Memoriile unei gheise''si va lamuriti voi care e treaba cu ele

Treaba cu gheisele s-a lamurit demult. Acuma se posteaza p[e aici din lipsa de altceva mai interesant...

k bn ca mi-ai zis ,eu doar faceam reclama la film ma scz azi ma sagetat cupidon in cap
ETE_EU
Postat pe 14 Februarie 2009 19:59
Se prea poate, dar:

1. Nu-mi era prietena, dupa cum singura a recunoscut mai tarziu.
2. Se lauda mereu ca e o persoana independenta, care nu are nevoie de nimeni pentru a-si lua propriile decizii.
3. Nu credeam ca e cu adevarat c..va, am zis-o sa vad cum reactioneaza.
Kathara
Postat pe 14 Februarie 2009 21:01
De la: Kathara, la data 2009-02-14 21:01:03Se prea poate, dar:

1. Nu-mi era prietena, dupa cum singura a recunoscut mai tarziu.
2. Se lauda mereu ca e o persoana independenta, care nu are nevoie de nimeni pentru a-si lua propriile decizii.
3. Nu credeam ca e cu adevarat c..va, am zis-o sa vad cum reactioneaza.


1. a.Daca nu-ti era prietena lucrurile nu sunt la fel de grave, insa tot grave sunt. Postul meu se referea la a nu-ti schimba parerea de la o zi la alta, si la a nu condamna alte persoane pentru ce tu insuti/insati ai sustinut cu ceva timp in urma. A face treaba asta spune multe despre gradul calitatatii morale a unei persoane si in legatura cu asta nu o sa-mi schimb parerea, sorry.
b.Ok, ea nu iti era prietena, dar tu ii erai? Si asta spune multe despre modul in care reactionezi(generally speaking, nu ma refer neaparat la tine)
2. Irelevant din moment ce discutam calitatea morala a celui care-si schimba opiniile. A si apropos, cred ca p[rietenii/anturajul ne influenteaza tuturor deciziile. Nu cred ca exista om pe lumea asta ale carui decizii sa nu fie influentate de nimeni.
3.Irelevant din moment ce ai spus-o, deci i-ai aratat ei/ai aratat celorlalti ca iti contrazici fostele opinii.

Stii, si tipele care spuneau ca musulmanii sunt teroristi ca apoi sa spuna ca sunt pasnici sunt in aceeasi categorie(oana de exemplu - este socannt si amuzant sa ii pui unul langa altul posturile intre care e o distanta cam de trei luni).

De la: wolfy, la data 2009-02-14 17:57:45Deci la ce sa ne asteptam de la o tipa care vrea sa-si denigreze oponentele, dar sfarseste prin a se denigra pe sine, si culmea, nici macar nus-i da semana ca a facut asta? Deci draguta mea, dupa ce te-ai facut proasta singura, esti libera sa-i faci prosti si pe altii, insa asta le valideaza inteligenta, deoarece daca un prost iti spune ca esti prost inseamna ca esti destept.



Quoted for correction:" nu-si"(am pus liniuta gresit)
beyonce_indragostita
Postat pe 14 Februarie 2009 21:50
voi va certati sau va iubiti!? ca-i putin neclar!

Postat pe 14 Februarie 2009 21:58
De la: geo_sh, la data 2009-02-14 21:58:00voi va certati sau va iubiti!? ca-i putin neclar!


Cate putin din fiecare.
Kathara
Postat pe 14 Februarie 2009 21:58
un fel de dragoste cu nabadai!!!!

Postat pe 14 Februarie 2009 21:59
De la: geo_sh, la data 2009-02-14 21:58:00voi va certati sau va iubiti!? ca-i putin neclar!


Nici una, nici alta!
beyonce_indragostita
Postat pe 14 Februarie 2009 22:03
1,2,3. Eu ii eram prietena, ea nu mie, nu cred ca o femeie intretinuta e o c....a (in cazul ei despre asta era vorba), iar argumente i-am dat intai pro si pe urma foarte contra. Dar simtise mirosul banilor si a luat-o pe drumul ala. Dupa care ne-am certat, a luat-o razna si dupa 3-4 ore in care m-a injurat am facut-o cu....a. Interesant este ca s-a atacat.
Kathara
Postat pe 14 Februarie 2009 22:04
cred ca de plictiseala va ciondaniti!
si de lipsa barbatilor!

Postat pe 14 Februarie 2009 22:08
De la: geo_sh, la data 2009-02-14 22:08:31cred ca de plictiseala va ciondaniti!
si de lipsa barbatilor!


Pai, da, stam si noi, ca fetele, la un pahar de vorba. Asa-i?
Kathara
Postat pe 14 Februarie 2009 22:10
kati, lupisor, voi sunteti ca stan si bran , ca lolek si bolek , ca ping pong sau king kong.
va completati una pe alta!
poate va pune al cu coarne sa va certati, ca va.....pe amandoua!!

Postat pe 14 Februarie 2009 22:16
De la: Kathara, la data 2009-02-14 22:04:401,2,3. Eu ii eram prietena, ea nu mie, nu cred ca o femeie intretinuta e o c....a (in cazul ei despre asta era vorba), iar argumente i-am dat intai pro si pe urma foarte contra. Dar simtise mirosul banilor si a luat-o pe drumul ala. Dupa care ne-am certat, a luat-o razna si dupa 3-4 ore in care m-a injurat am facut-o cu....a. Interesant este ca s-a atacat.


Pai stai ca n-am inteles, daca ii erai prietena de ce te amuzai pe seama ei? Asa reiese din ce ai spus tu: ca a fost distractiv sa ii dai anumite sfaturi dupa care sa o faci c....a pe seama sfaturilor tale. Si daca i-ai dat sfaturi si pro si contra inseamna totusi ca ai judecat-o si impotriva propriilor tale sfaturi. Oricum incerci sa explici, mi se pare ca iese foarte urat pentru tine. Cum si pentru mine probabil ca ar iesi foarte urat daca te-as sfatui sa ramai virgina iar apoi mi-as bate joc in public de virginitatea ta(cred ca iti imaginezi ca si pentru asta se pot "confectiona" insulte mult mai jignitoare decat c....a).Banuiesc ca nu te-ar deranja atat insulta in sine cat faptul ca vine in contradictie cu ce sustinusem inainte. Sau cel putin asa ar fi in cazul meu.Intotdeauna am crezut ca in primul rand conteaza cine spune anumite lucruri, si apoi cum le spune.In afara de asta, cred ca nu aveai de ce sa iti aduci cazul in discutie, sincer. Exemplul meu pentru prostitutie morala era foarte plastic intr-adevar, dar l-am ales asa tocmai pentru a ilustra un principiu. Interesant este ca te-ai atacat.

O alta chestie interesanta este ca si eu am avut la un moment dat o experienta extrem de neplacuta cu o creatura pe care o consideram prietena. Intre timp(recent) am descoperit insa contul ei de pe un forum international si prin urmare ce scria ea despre mine in perioada in care ne-am certat. Tin sa spun ca am putut intelege ca am avut dreptate in toate cuvintele grele pe care i le adresasem, si am avut confirmarea unor banuieli. In afara de asta, am fost absolut socata sa vad minciunile pe care le scria. Pornea intr-adevar de la realitate, dar ascundea multe lucruri(cele care o puneau pe ea intr-o lumina proasta), iar altele erau minciuni pur si simplu(pe care nu trebuia sa le spuna pentru propria imagine).De exemplu, spunea ca am fost parasita de doua ori intr-o fosta relatie a mea, cand ea stie foarte clar ca o data fusesem parasita iar alta data parasisem -informatie la care in mod normal nu ar fi trebuit sa ajunga, si pe care a obtinut-o prin mijloace ilicite - banuiala din nou confirmata pe forum. Intre timp si-a mai facut acces de doua ori la informatii personale. Sau ca ea m-a sters din viata ei, cand era tocmai invers, eu o stersesem din viata mea. Sau ca romanul ei preferat e X, cand de fapt era romanul meu preferat. Sau ca pictorul sau sculptorul x sau y erau preferatii ei, desi erau ai mei. Simteam la un moment dat ca imi este furata identitatea. Ar fi putut sa-si aleaga altii la urma urmei! Si dupa toate astea, tot ea se plangea pe acolo ca "am injunghiat-o pe la spate". Ei, in cele din urma am ajuns la concluzia ca da semne de boala psihica. Dupa cum vezi avem ceva in comun: si asa-zisa mea prietena a luat-o razna, dar rau de tot!!! Cu cat citesc mai mult, cu atat devin mai convinsa in legatura cu ipoteza asta.. Eu nu as putea minti nicioadata asa despre o cunostinta, sa nu mai vorbim despre un prieten/o prietena. Dar in fine, fiecare cu moralitatea lui. La urma urmei urmei nu e o chestie obligatorie, iar atunci cand e prezenta e si relativa. Deci....
beyonce_indragostita
Postat pe 14 Februarie 2009 23:15
De la: geo_sh, la data 2009-02-14 22:08:31cred ca de plictiseala va ciondaniti!
si de lipsa barbatilor!


Nu de lipsa barbatilor, ci de lipsa barbatilor adevarati! Daca stii vreunul sa ma anunti si pe mine. Sau daca stii vreun prostituat care a ridicat prostitutia la grad de arta, sa-mi dai numarul lui de telefon. Sau macar daca stii vreun gheis - unul care sa stapaneasca arta conversatiei - sa dai si tu un semn de viata.
beyonce_indragostita
Postat pe 14 Februarie 2009 23:21
De la: wolfy, la data 2009-02-14 23:21:37
De la: geo_sh, la data 2009-02-14 22:08:31cred ca de plictiseala va ciondaniti!
si de lipsa barbatilor!


Nu de lipsa barbatilor, ci de lipsa barbatilor adevarati! Daca stii vreunul sa ma anunti si pe mine. Sau daca stii vreun prostituat care a ridicat prostitutia la grad de arta, sa-mi dai numarul lui de telefon. Sau macar daca stii vreun gheis - unul care sa stapaneasca arta conversatiei - sa dai si tu un semn de viata.


ce-i oferi in schimb!?

Postat pe 14 Februarie 2009 23:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
neata 8 De la: Sabrina_Nede 2 Decembrie 2009 10:07
Zodia BERBEC 1 De la: raul27 22 Martie 2010 19:59
sal 3 De la: liliana2005 13 Februarie 2009 14:47
ghicit in cafea 49 De la: ghicitcafea 8 Noiembrie 2017 13:23
femeia berbec 46 De la: yumalai 21 Februarie 2010 12:00