Setari Cookie-uri

eu, el si internetul...

hai sa va zic o povestioara care imi consuma nervii si neuronii de 3 luni si ceva incoace...se facea ca acum 3 luni si ceva am cunoscut un baiat pe internet...pe hi5 mai precis...am intrat in vorba una alta, pe mess desigur, el era in grecia...este roman dar lucra acolo...eu 21 de ani, el 22...mai avea 2 luni pana sa vina in tara...ei in astea 2 luni ne-am indragostit pe internet daca se poate asa ceva[nici eu nu credeam ca e posibil pana nu mi s-a intamplat] de nu mai aveam aer amandoi...el lucra la un hotel la receptie in tura de noapte si vorbeam numai noaptea...adica 2 luni de zile am vb in fiecare seara de la ora 10 pana la 7-8 dimineata..usor usor am inceput sa vb si ziua la telefon sau tot pe mess fiindca eram disperati si dependenti unul de altul...planuri, declaratii tot tacamul...abia asteptam sa vina momentul intalnirii...el nu mai venise in tara de 2 ani...cu 4 zile inainte sa vina in tara imi trimite un msj sa imi zica ca nu mai putem sa continuam ce avem, ca ii pare rau, sa il uit ca el tine la mine dar s-a impacat cu fosta si ramane in atena nu mai vine in tara...da-i plansete, crize, 4 zile am fost terminata,mancam numai paine prajita si apa ...ce sa mai eram distrusa emotional in ultimul hal.in a 4a zi ma suna si imi zice ca in 2 ore este in romania si daca il mai primesc la mine...evident ca m-am dus sa il iau de la aeroport, am avut o intalnire ca in filme, fericire nebunie.,mi-a zis ca nu a putut sa ramana cu fosta ca statea sa se gandeasca la mine si nu a mai suportat si a venit la mine[am uitat sa mentionez ca el este de loc din iasi si cand a venit in tara a venit mai intai la mine di apoi peste 1 saptamana a plecat acasa la familia lui]. Booon...cat a stat la mine in bucuresti ne-am impacat de minune, eram cuplul perfect, ne iubeam ne alintam a fost o saptamana magica ce sa mai...a venit si momentul despartirii...juraminte, promisiuni,lacrimi,te iubesc-uri,bla bla...ei bine, dupa ce a ajuns in iasi...nu au trecut 4 zile si ne-am despartit...motivul...hmmm...distanta...el nu poate asa ca lui ii trebuie pe cineva aproape care sa il tina in frau...pai stai asa frate...nu te-ai gandit la asta inainte,cand erai in grecia? atunci nu era distanta? nu te0-ai gandit la asta inainte sa imi zici te iubesc si sa ne facem planuri pt urmatorii 10 ani din viata...oricum ideea este ca noi ne iubim in continuare...adica asa pare...vb in fiecare zi pe internet...ne impacam perfect..ne e dor unul de altul...discutam despre relatia noastra dar nimic...eu de craciun ma voi duce in iasi la bunici si stiu de acum ca perioada aia ne vom "impaca" ca sa zic asa...pentru ca nu o sa putem sa stam departe unul de altul...o sa o cunosc pe sora lui si pe mama lui si pe toti prietenii lui...pentru ca m-a invitat la el si avand in vedere ca locuieste intr-o garsoniera ar fii cam greu sa nu dau de vreunul din cei de mai sus pe acolo...nu stiu exact in caliitate de ce o sa ma prezinte...dar vom vedea...si inca o chestie si va las...el in februarie pleaca inapoi in grecia...si mi-a zis cand eram impreuna sa ma duc si eu cu el...dar i-am zis ca nu pot din cauza ca anul acesta termin facultatea si ca daca vrea vin din vara...ei bine...noi speram ca dupa ce pleaca ne va fii mai bine...adica planul e in continuare sa ma duc eu in grecia dupa el la vara...nu stiu ce este cu mine...mi-a luat baiatul asta mintile ca nici un altul...si am avut partea mea de experiente chiar daca am doar 21 de ani...trust me!! il vreau cu tot sufletul meu si nu pot sa renunt la el ...am plans nopti intregi dupa el...si face cum face si tot el imi alina durerea si ma simte mereu cand plang.,..si ma suna si imi zice vorbe frumoase ...ma simte...si eu il simt pe el...ne intelegem prin telepatie ca sa zic asa...nu stiu ce sa cred sau ce sa fac...cum sa o rezolv si de unde sa incep sa o rezolv ...voi ce credeti...va multumesc daca ati avut rabdare sa cititi pana la sfarsit!
irina_monica
Postat pe 1 Decembrie 2008 04:24
Vai,am incercat sa am rabdare sa citesc...mai ales ca am vazut ca nu ai inca raspunsuri.Pari foare indragostita.Eu zic sa-ti mai stapanesti un pic hormonii.Si sa-ti mai vina un pic mintea la cap....unde te duci tu fata in Grecia?Si chestia asta cu te iubesc dar nu pot,trebuie sa fiu tinut in frau.....Tu nu-ti dai seama ca ai de-a face cu un fustangiu?acum eu nu stiu ce vrei tu de la el....dar sa nu fii dezamagita la cat de entuziasmata esti de tipul asta.

Tu realizezi ca el se culca si cu altele?Adica s-a impacat cu fosta prietena(a pus-o de un amor cu ea si s-a plictisit probabil),apoi vine la tine....apoi pleaca la iaºi,isi da seama ca nu merge,ca trebuie tinut in frau(tinut de vreo una de acolo),apune ca sa vii tu la el de Sarbatori.Bun.Parerea mea e ca ....nu stie ala ce e cu el,iar tu ca fata care te respecti ar trebui sa inspectezi ce se intampla....Pai ce faci daca esti in Grecia si el se reimpaca cu aia de care ziceai?Nu stiu.....esti aeriana.Pai fata, ce e el,armasar?De trebuie tinut asa in frau?

Nu lua in nume de rau ce ti-am zis.Dar pare ciudata comportarea lui fata de tine.ba te vrea...ba nu te mai vrea.....
Du-te la el de sarbatori si daca o sa ai internetul mai intra sa povestesti ce s-a intamplat.Telepatie....lasa fata prostiile...fii pe pozitie si vezi ce-i poarta mintea.Ca poate n-o fi acum el alesul inimii.....sau mai stii.
kassandry
Postat pe 2 Decembrie 2008 02:23
nu te mai obosi sandra.daca l a cunoscut pe hai cinci inseamna ca ori e disperata rau dupa sex....ori e exagerat de naiva.ma intreb eu daca as avea 15 ani as putea sa ma combin cu un tip de pe hi5?!si sa l si cred?unde mai pui...sa ma si duc in grecia?:))in fine nu mai spun nimic.dupa aia iar o sa fiu considerata rea,frustrata si mai stiu eu ce.
good luck my girl...daca vrei o fierbinte partida de sex intr un log magnific go ahead...dar s ar putea sa fie jalnic la pat.ce te faci daca o are foarte mica?scz.nu m am putut abtine.
elisa_me
Postat pe 2 Decembrie 2008 02:56
Deea..Scuza`ma ca iti spun...dar..cum poti sa critici asa de dur fara sa cunosti? Na la cunoscut pe hi5 asa si? poate o fi el un fustangiu..dar ce ai cu ea???CUm sa vorbesti asa????nu vreau sa atac..sau mai stiu eu.Dar tu dc ai atacat asa urat? sti cumva din experienta propie? Nu faci bine ce faci..sa o judeci asa,poate sa indragostit fata.In loc sa ii dai sfaturi sa il lase sau mai stiu eu tu o faci disprata dupa sex..

Lasand la o parte toate acestea..eu zic sa ai grija cu el...De oameni k el sunt plina lumea..de cei care stiu sa " minta" frumos.. Daca chiar ai de gand sa mergi la el de craciun..Spune`i tot ce te apasa.. si tot ce gandeste despre situattie... si poate iese ceva.. alte sfaturi nu stiu ce sa iti dau..good look si sa ne mai ti la curent... Take care
Printz3s
Postat pe 2 Decembrie 2008 03:43
crede-ma nu o are mica :)) nu am luat in nume de rau ce ai scris...accept toate parerile...am scris ca a venit in bucuresti si a stat o saptamana la mine...tu crezi ca am stat degeaba?:)) si nu sunt nebuna dupa sex...dar el m-a facut sa simt niste chestii pe care nu le-am mai simtit pana acum...dar asa cum zicea si sandra parca...e ciudata situatia...ba ma vrea ba nu ma vrea...adica vorbim despre noi, vorbim despre ce baieti am mai cunoscut eu, ce fete a mai cunoscut el...dupa care imi tranteste o replica de genul" nu ai de unde sa stii ce se poate intampla maine[incearca sa imi sugereze ca in orice clipa as putea sa ma trezesc cu el la usa]...lasa-te pe mana destinului"...recunosc ca sunt naiva si credula...de obicei sunt o fire foarte taioasa si nu le acord baietilor foarte multa incredere si niciodata mai mult de o sansa...ei bine el mi-a pus capac...nu stiu de ce...as vrea sa imi explic de ce...dar nu cred ca o sa pot sa fac asta...
irina_monica
Postat pe 2 Decembrie 2008 03:51
si inca ceva...de Craciun nu am zis ca ma duc la el ci merg la bunicii mei care sunt tot din iasi...plecare era planificata de dinainte sa am eu "glume" cu el...merg impreuna cu parintii mei...dar el stie ca ma duc si o sa ne intalnim...intr-un fel abia astept pentru ca sunt nerabdatoare sa o cunosc pe sora lui despre care sunt ferm convinsa ca si-a bagat nasul unde nu ii fierbe oala...a zis ca nu ii place de mine pentru ca am unghiile lungi si i-a zis lui "mai ia gandeste-te tu daca o sa ii zici lu fata asta sa spele vasele sau sa faca curat sau de mancare o sa iti zica ca nu poate ca isi strica unghiile"...si vb unui prieten de al meu"da de cand isi cauta toata lumea menajera?"...si vreau sa merg sa o cunosc sa ii dau asa putin peste nas...sa vada ca chiar daca am unghiile lungi asta nu inseamna ca sunt proasta sau lenesha...bine, evident ca nu am sa ma apuc sa ii fac curat prin casa ca sa imi etalez indemanarea dar vreau sa o cunosc sa ii demonstrez ca ma duce capul si daca vreau pot si ca s-a inselat...
irina_monica
Postat pe 2 Decembrie 2008 03:56
De la: sw3tty, la data 2008-12-02 03:43:40Deea..Scuza`ma ca iti spun...dar..cum poti sa critici asa de dur fara sa cunosti? Na la cunoscut pe hi5 asa si? poate o fi el un fustangiu..dar ce ai cu ea???CUm sa vorbesti asa????nu vreau sa atac..sau mai stiu eu.Dar tu dc ai atacat asa urat? sti cumva din experienta propie? Nu faci bine ce faci..sa o judeci asa,poate sa indragostit fata.In loc sa ii dai sfaturi sa il lase sau mai stiu eu tu o faci disprata dupa sex..

Lasand la o parte toate acestea..eu zic sa ai grija cu el...De oameni k el sunt plina lumea..de cei care stiu sa " minta" frumos.. Daca chiar ai de gand sa mergi la el de craciun..Spune`i tot ce te apasa.. si tot ce gandeste despre situattie... si poate iese ceva.. alte sfaturi nu stiu ce sa iti dau..good look si sa ne mai ti la curent... Take care


ai dreptate .nu trebuie sa o judec.nu am avut experienta cu asa ceva.dar din cate am vazut/citit numai fete de genul asta se combina pe hi5.poate m am inselat totusi.
elisa_me
Postat pe 2 Decembrie 2008 04:04
retrag tot ce am spus si imi pare rau.daca tot te duceai in grecia atunci e ok.dar vezi te rog ai mare grija.cred ca ai auzit si tu cum e cu iubirea asta pe net.mi e sa nu fie un fustangiu...daca te indragostesti si mai tare ce o sa faci?te muti in grecia?daca nu se poate o sa suferi mult aici.doar prin mesaje stii ca nu se poate face o relatie.plus ca eu personal nu as putea avea o relatie cu cineva despre care sa ma indoiesc...adica nu l prea poti verifica cu nimic.nu zic sa fii obsedata cu verificatul dar oricum in faza de inceput eu zic ca e necesar.sper sa ma ierti ca ti am vorbit urat.
elisa_me
Postat pe 2 Decembrie 2008 04:08
stii eu traiam cu impresia ca esti vreo ploada din aia prostuta care nu are mai mult de 18 ani...nu zic ca e ceva rau sa ai pana in 18 ani...adica nu stiu daca ai putut sa intelegi ce a fost in capul meu cand am vazut mesajul tau.dar vad ca nu e cazul.
elisa_me
Postat pe 2 Decembrie 2008 04:11
stai linistita ti-am zis ca nu am luat nimic in nume de rau...am auzit si mai urate decat mi-ai zis tu de la prieteni apropiati :)) ideea mea este urmatoarea...inca nu stiu daca vreau sau nu sa ma duc in grecia...el o sa plece in ferbruarie...eu teoretic daca m-as hotari sa ma duc as pleca prin iunie...eu m-am gandit asa...daca m-as duce in primul rand ca m-as duce sa lucrez...am incredere in el ca mi-ar face rost de un loc de munca decent ...mi-a zis de atatea ori treaba asta...si am zis asa...repet in ideea ca m-as hotari sa plec...ma duc sa lucrez...daca este sa ne mearga bine si sa putem sa fim impreuna atunci totul va fii roz...poate ca o sa imi prelungesc sederea acolo[eu as pleca totusi in ideea ca nu as sta decat pe timpul verii] daca ar fii sa nu mearga nimic intre noi[desi naivitatea mea ...defapt inima imi spune ca e imposibil sa nu ne mearga bine] m-as intoarce acasa cu inima impacata ca am incercat si in plus ca am lucrat o vara si am strans si ceva banuti...
irina_monica
Postat pe 2 Decembrie 2008 04:14
aaaa m-am prins de la faza cu 15 ani...dar nu am 21...jumate chiar :))) am scris in mesaj ca eu am 21 el 22 :P
irina_monica
Postat pe 2 Decembrie 2008 04:14
pai vorba ta...du te.n ai nimic de pierdut.lucrezi si poti sa l tii sub observatie sa vezi care e treaba cu el.dar trebuie sa pui si raul in fata.daca nu merge?o sa suferi dupa aia.nu?
asa e.ai 21 dar eu nu ti am citit mesajul cu atentie ca am fost orbita de" l am cunoscut pe hi5"..si eu am o parare foarte proasta despre hi5...asta pentru ca sunt tare multe fete acolo care se pozeaza in niste ipostaze tare jalnice si pe care dupa aia le vad pe pitzipoanga.org
my fault again.sorry de 1000 de ori.si sa stii ca nu zic doar asa.chiar imi pare rau.incerc sa nu nedreptatesc pe nimeni pe cat se poate si am facut o cu tine,deci sa fii sigura ca ma simt aiurea si nu doar o spun.
elisa_me
Postat pe 2 Decembrie 2008 04:21
daca ma pot revansa cumva sa mi spui.stii am avut prietene care veneau si mi cereau mie sfatul si desi le spuneam de bine nu ma ascultau si faceau tot prost.erau situatii similare cu a ta.si aici pe forum sunt persoane care parca nu au nevoie de sfaturi de fapt ci doar de incurajari ca sa continue o prostie evidenta.inainte sa ti scriu tie tocmai ma enervasem vazand cateva cazuri de felul asta aici.mi am varsat nervii pe tine.e bine ca m am facut sa ma gandesc daca nu cumva sunt prea impulsiva uneori cand chiar nu e cazul.o sa incerc cel putin sa citesc cu atentie si sa cer detalii data viitoare.
elisa_me
Postat pe 2 Decembrie 2008 04:25
=))))))))) da da da si eu sunt mare fana pitzipoance :))) si da si eu am aceeasi parere despre fetele alea de pe hi5...noi ne-am cunoscut pe hi5 la modul ca eu i-am vazut profilul intr-o seara cand nu aveam ce face si ma uitam pe pozele oamenilor sa vad "minunatii"...mi-a placut de el dar nu am facut nimic...a 2a zi el mi-a dat friend request din ala :)) mi-a trimis mesaj...mi-a cerut id-ul...eu eram proaspat despartita de prietenul meu[dupa care nu am suferit ca eu i-am dat papucii] si am zis hey de ce nu...ca vazusem ca sta in grecia si e din iasi...am zis macar imi ocup si eu timpul cu ceva,,,si am stat de vb azi maine poimaine pana a devenit o dependenta...acum in alta ordine de idei...eu acum cateva saptamani am cunoscut un baiat care nu ma innebuneste in mod special...el saracu e disperat...hai sa iesim sa ne intalnim sa nu stiu ce...de fiecare data l-am refuzat pana joia trecuta cand am iesit cu el de plictiseala...si am vazut ca baiatul are potential dar tot nu ma atrage in mod special...sunt convinsa ca el si-ar dori ceva muuuuult mai mult cu mine adica o relatie...dar mie imi e oarecum ...nu frica dar sunt asa cu inima indoita...si faza e ca aseara i-am povestit si LUI[the one:))] despre tipul asta dar nu i-am zis ca am iesit...i-am zis ca ma bate la cap unu sa ies cu el si EL imi tot zicea sa ies cu baiatu sa nu fiu capoasa si sa ii dau o sansa...faza e urmatoarea...EL e leu...si o prietena de a mea tot leoaica mi-a zis ca face asa ca sa imi testeze reactia sa vada ce zic si ce fac si daca ies sau nu...problema e ca eu nu vreau sa ii dau baiatului asta nou sperante degeaba pentru ca daca o sa fiu cu el dupa cum il vad asa el o sa se arunce cu capul inainte si eu o sa ma gandesc in continuare la EL...
irina_monica
Postat pe 2 Decembrie 2008 04:31
nu te incurca cu baiatul asta cu care te ai intalnit aici in romania daca simti ca nu te atrage.nu de alta dar iti vei pierde timpul.va fi ceva de genul"ca sa nu fiu singura".dintr o relatie de felul asta tocmai am iesit eu.cat despre baiatul tau din grecia nu stiu ce sa zic.e posibil sa te testeze dar e posibil sa aiba si o relatie pe acolo sau cate o avea si sa ti spuna asta tocmai pentru ca nu vrea sa iei totul prea in serios si sa te aprinzi prea tare.el nu e prea hotarat acum.pe de o parte trebuie sa l intelegi.e distanta asta intre voi.
leii sunt cam ca si scorpionii..eu sunt scorpion si fratele meu e leu.deci stiu cate ceva si despre lei.vezi sa nu fie cum zic eu...adica sa nu vrea sa ti faci sperante mari stiind ca el nu e foarte singur acolo.oricat de optimista esti trebuie sa pui mereu raul inainte.ca asa e in zilele noastre.mai mult rau decat bine.asa ca nu te lua 100% dupa chestia cu zodia si testarea ta.
elisa_me
Postat pe 2 Decembrie 2008 04:40
da adevarul este ca nu stie ce vrea si asta mi-a zis-o si el...de avut pe cineva acolo nu cred ca are inca...la modul serios...ca de aventuri asa e fix problema lui...alea nu ma intereseaza...faza e ca intr-o seara cand vb cu el despre noi si sentimentele noastra i-am spus ca eu sunt dispusa sa vb cu el despre orice...inclusiv despre fete si nu stiu ce...cu toate ca imi este greu dar fac asta pentru ca il vreau aproape dar l-am rugat ca in cazul in care se culca cu alta sa nu imi spuna. si dupaia i-am zis ca oricum daca o sa isi gaseasca pe alta sa aiba o relatie gen stabila probabil ca nu o sa mai vorbim deci nu o sa aflu[nu ca nu o sa ma duca mintea si la asta dar macar nu aud din gura lui] si el mi-a zis ca daca o sa aiba vreo prietena mai serioasa fata respectiva o sa stie despre mine cum o sa stie despre sorasa...a zis ca el tine prea mult la relatia noastra pe care o avem si la mine ca sa fie dispus sa ma piarda.plus ca eu nu cred ca o sa aiba vreo relatie serioasa cat mai sta aici in tara...in plus intr-o seara m-a intrebat cum il vad eu pe el...adica daca cineva ma intreaba cine este baiatul asta eu ce ii rsp...si eu i-am zis ca ii rsp ca este fostul meu iubit...si i-am intors intrebarea si a zis ca el ar rasopunde ca sunt fosta lui iubita si singura prietena pe care o are...faza este ca de fiecare data cand imi zice vreo faza din asta din care eu ar trebui sa inteleg ca nu ii sunt acum decat o foarte buna prietena mereu imi tranteste cate una din aia cu destinul/...are o problema cu chestia asta cu destinul...mereu imi zice"mai botic[asa ma alinta sau imi mai zice scumpete sau in momentele noastre de intimitate profunda imi zice "mai muiere"=))))))))))]niciodata nu stii cum o sa ne aduca destinul din nou impreuna"...adica ma tine intr-un fel de sah asa...stai asa ca s-ar putea sa te vreau...si eu sunt constienta ca sunt o idioata ca stau dupa curu lui si astept...dar...inima nu ma lasa sa nu il astept...pentru ca il iubesc si il doresc foarte mult si sunt convinsa ca daca am fii impreuna ...adica sa nu fie distanta asta am avea o relatie idilica...acum un prieten de-al meu mi-a zis ca sunt asa din cauza ca intr-o relatie primele saptamani sunt cele mai frumoase si eu nu am avut parte decat de asta si nu m-am saturat inca...
irina_monica
Postat pe 2 Decembrie 2008 04:52
dar daca tu te ai duce acolo si el s ar mai culca si cu alte fete dar nimic serios nu te ar deranja?pe mine m ar deranja pentru ca sunt posesiva.si el cred ca e posesiv.pai e normal sa te gandesti numai la el si sa te gandesti la faptul ca veti avea sigur o relatie buna.nu tine de naivitate asta.intr adevar spune bine prietenul tau.esti la inceput si asa e la inceput.daca asta vrei acum asa trebuie sa faci.adica mai discuta cu el pe net si intreaba l diverse lucruri.si apoi du te in grecia si vezi ce iti spune si in realitate.stiu ca mi ai spus ca v ati vazut si in mod real.vroiam doar sa ti spun sa incerci sa vezi daca tot ce spune el pe net este intr adevar asa.daca tot te duci e ok.altfel o sa zici ca puteai si nu ai facut o.eu sunt cu inima cam indoita...iar o sa risc sa generalizez dar nehotararea asta a lui ma cam pune pe ganduri.
elisa_me
Postat pe 2 Decembrie 2008 05:03
ti am raspuns numai eu.sper ca nu te am stresat.dar tu scrii si eu sunt treaza
elisa_me
Postat pe 2 Decembrie 2008 05:04
Stati linistiti,multi s-au cunoscut pe net si...a mers relatia.E adevarat,nu stii cu cine ai de-a face,se poate sa ai noroc sau nu.ideea e ca,daca pleci in grecia,nu te du fara un ban in buzunar.Asta ca in caz de se intampla ceva rau sa ai macar cu ce te intoarce acasa.

Fiecare incearca sa cunoasca oameni prin diferite metode,mai nou e internetul asta ,ca poti si vorbi si te vedea cu respectiva cunostinta si asta e un avantaj.Sa nu fim rai si sa nu criticam in halul asta pe cei care se indragostesc...de pe internet.Cunosc si cazuri foarte fercite,am auzit si de altele dramatice.İmportant este sa nu fim foarte creduli,sa fim tot timpul cu ochii-n patru.Am o prietena care a cunoscut un tip din İndia,tot asa,pe net.Era o fata singura.Si vrea sa plece la el.Acum vom vedea ce iese din toata treaba asta a ei,ori merge ori nu.Tot de Craciun pleaca sa-l vada.
kassandry
Postat pe 2 Decembrie 2008 18:18
De la: turcuirina, la data 2008-12-02 04:14:58aaaa m-am prins de la faza cu 15 ani...dar nu am 21...jumate chiar :))) am scris in mesaj ca eu am 21 el 22 :P
Si ai zis ca el trebuie tinut in frau....tu nu esti un pic geloasa
kassandry
Postat pe 2 Decembrie 2008 18:22
De la: turcuirina, la data 2008-12-02 04:14:58aaaa m-am prins de la faza cu 15 ani...dar nu am 21...jumate chiar :))) am scris in mesaj ca eu am 21 el 22 :P
Si ai zis ca el trebuie tinut in frau....tu nu esti un pic geloasa
kassandry
Postat pe 2 Decembrie 2008 18:24
De la: turcuirina, la data 2008-12-02 04:14:58aaaa m-am prins de la faza cu 15 ani...dar nu am 21...jumate chiar :))) am scris in mesaj ca eu am 21 el 22 :P
Nu stiu ce se intampla cu mesajele mele.....scuze pentru eroare,dar nu-mi sunt postate total....

mai incerc sa-l trimit...
Si ai zis ca el trebuie tinut in frau....tu nu esti un pic geloasa
kassandry
Postat pe 2 Decembrie 2008 18:25
De la: turcuirina, la data 2008-12-02 04:14:58aaaa m-am prins de la faza cu 15 ani...dar nu am 21...jumate chiar :))) am scris in mesaj ca eu am 21 el 22 :P
Nu stiu ce se intampla cu mesajele mele.....scuze pentru eroare,dar nu-mi sunt postate total....

mai incerc sa-l trimit...
Si ai zis ca el trebuie tinut in frau....tu nu esti un pic geloasa?Poti sa-l ierti daca te inseala?Atata timp nu va vedeti....Am o prietena,al ei sot e marinar.si nu e geloasa deloc.el ii povesteste despre aventurile lui din calatoriile lui indelungate si ea rade,e fericita pentru el....pentru ea mai importanti sunt banii.Eu personal nu as rezistra asa....as muri din gelozie....
Fetelor,ce faceti,noaptea scrieti si ziua dormiti?
kassandry
Postat pe 2 Decembrie 2008 18:26
De la: medeea01, la data 2008-12-02 05:03:34dar daca tu te ai duce acolo si el s ar mai culca si cu alte fete dar nimic serios nu te ar deranja?pe mine m ar deranja pentru ca sunt posesiva.si el cred ca e posesiv.pai e normal sa te gandesti numai la el si sa te gandesti la faptul ca veti avea sigur o relatie buna.nu tine de naivitate asta.intr adevar spune bine prietenul tau.esti la inceput si asa e la inceput.daca asta vrei acum asa trebuie sa faci.adica mai discuta cu el pe net si intreaba l diverse lucruri.si apoi du te in grecia si vezi ce iti spune si in realitate.stiu ca mi ai spus ca v ati vazut si in mod real.vroiam doar sa ti spun sa incerci sa vezi daca tot ce spune el pe net este intr adevar asa.daca tot te duci e ok.altfel o sa zici ca puteai si nu ai facut o.eu sunt cu inima cam indoita...iar o sa risc sa generalizez dar nehotararea asta a lui ma cam pune pe ganduri.
Nu esti posesiva...asta e normal sa fii geloasa....si eu sunt extrem de ,din fericire sotul nu-mi da motive.Asa va doresc tuturor,sa va intelegeti bine.eu nu cred ca as suporta ideea cum ca sotul s-ar uita la alta.....daramite sa ma insele. Dintotdeauna am fost asa,vedeam in jur cum prietenele mele dupa ce trageau un plans de gelozie,a doua zi se consolau cu ideea ca numai ele sunt iubite cu adevarat si ca nu merita sa se consume.Si continuau relatia...Ei,eu nu as putea.

kassandry
Postat pe 2 Decembrie 2008 18:33
si eu am incercat sa mai scriu azi noapte.am vazut ca si ea a scris dar nu am putut citi de fel mesajul.pur si simplu nu apare aici pe pagina.
sandra esti o norocoasa ca ai un sot care nu te inseala si te accepta sa fii si geloasa si posesiva.si eu sunt foarte geloasa.si nu pot sa scap de treaba asta deloc.as ca sper ca voi gasi si eu un barbat intelegator.
elisa_me
Postat pe 2 Decembrie 2008 19:47
da' rele sunteti!
iubeste omu' odata si voi sariti la gatu' ei!
ma intreb , daca era negru, ce ziceati!!

Postat pe 2 Decembrie 2008 21:57
ziceam ca sufla greu si ca-i ta-su mah
googoodoll
Postat pe 2 Decembrie 2008 22:29
De la: googoodoll, la data 2008-12-02 22:29:04ziceam ca sufla greu si ca-i ta-su mah




si are sabia luucioasa!

Postat pe 2 Decembrie 2008 22:31
Draga fetita. Eu zic sa iti vezi de scoala si de viata ta si uita acest neserios care este doar un trecator prin viata ta. Niciodata nu te va face fericita cu adevarat. Este instabil emotional si evident, un neserios. Cauta un baiat bun, care sa te respecte si care nu are atitea probleme. :)
tatiana1956
Postat pe 2 Decembrie 2008 22:40
Daca era negru ii spuneam ca o sa iasa copii frumosi.
kassandry
Postat pe 3 Decembrie 2008 01:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeia leu si barbatul varsator 2 De la: geo_xx 1 Noiembrie 2009 16:45
ruj yves rocher 1 De la: iulia069834 14 Decembrie 2009 16:05
eu berbec el pesti 20 De la: frosi_ssimonica 6 Octombrie 2009 12:25
am o intrebare 6 De la: paullina 11 Mai 2010 07:37
buna 26 De la: kudika480297 15 Ianuarie 2012 09:19