c sa fac??

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:

butterfly_89 Avatarul lui butterfly_89

10 mesaje
Oras: bucuresti

am 2 luni de cand nu mi-a mai venit ciclul si sunt ff ingrijorata...am facut si teste de sarcina si au iesit negative.am simptome ca si cand mi-ar veni...si totusi nu vine...ce sa fac??
Raporteaza abuz de limbaj
sandraescu Avatarul lui sandraescu

50 mesaje
Oras: oradea

simplu : analize
as putea sa fiu perfecta , dar imi lipseste un defect...
necunoscut Avatarul lui necunoscut

1 mesaj

trebuie sa te duci la un endocrinolog, probabil ai probleme cu hormonii.

10 mesaje

am facut analize acum 2 luni cand am avut o raceala la ovare...
cu "hormonul"stau bine

10 mesaje

ma gandesc ca poate e si din cauza tratamentului pe care l-am facut pentru raceala aia...:-?
Fosta membra Kudika.ro
Nu de endocrinolog ai nevoie ci de un ginecolog. Ce legatura exista intre raceala "la ovare" si endocrinolog? Eu stiam ca asta tine de ginecologie...

10 mesaje

cand am fost la ginecolog acum 2 luni mi-a facut si analize...si una din ele era si pt hormoni...si a zis k stau bine la capitolul asta
Fosta membra Kudika.ro
Ce varsta ai? Pentru ca acea intarziere de 2 luni trebuie sa aiba o cauza. Nu neaparat hormonala.
necunoscut Avatarul lui necunoscut

1 mesaj

pai daca nu iti vine ciclul te duci la ginecolog ori daca nu la endocrinolog. Un test de hormoni nu iti poate da un raspuns clar 100% ca nu e din cauza hormonala. Exista n hormoni care pot influenta ciclul, asa ca tot la endo te pot ajuta.

10 mesaje

aproape 20
alexa_sandu Avatarul lui alexa_sandu

28 mesaje
Oras: bacau

Dak te -ai jucat neprotejat, du-te la doctor......este cea mai sigura cale, poate nu esti insarcinata poate pur si simplu ai tu o alta problema.
Fosta membra Kudika.ro
De la: butterfly_89, la data 2009-01-25 14:42:44am 2 luni de cand nu mi-a mai venit ciclul si sunt ff ingrijorata...am facut si teste de sarcina si au iesit negative.am simptome ca si cand mi-ar veni...si totusi nu vine...ce sa fac??

Mergi la ginecolog....nu ti s-a mai intamplat asa ceva pana acum ? poate ai racit, poate esti stresata, poate ai luat aiurea anticonceptionalele....intai mergi la ginecolog dupa care, daca e cazul la endocrinolog....
anylssa_reyna Avatarul lui anylssa_reyna

18 mesaje

este doar o intarziere...e putin ciudat pt k e normal...te ingrijoreaza..dar dak ies testele negative...incearca mai multe...nu doar un singur fel...mamei mele i-a venit ciclu desi era insarcinata cu mn pana la 6 luni....cred k ar trebui s mergi s faci shi nijte analize...asha k pt tn
marco918 Avatarul lui marco918

8603 mesaje
Oras: caracal

De la: butterfly_89, la data 2009-01-25 14:42:44am 2 luni de cand nu mi-a mai venit ciclul si sunt ff ingrijorata...am facut si teste de sarcina si au iesit negative.am simptome ca si cand mi-ar veni...si totusi nu vine...ce sa fac??

... nu te mai ingrijora degeaba ca doar nu te-ai asezat pe capacul veceului si ai ramas, intimplator, insarcinata ... mai bine gindeste pozitiv si o sa fie bine ... SARCINA USOARA si un BEBE FRUMOS(daca asta este) ... MULTA SANATATE (daca sint probleme cu toate ca mai apar, rar dar apar, si alarme false) ...
ellla2m Avatarul lui ellla2m

4 mesaje

Buna,
cred ca cea mai simpla metoda este sa faci o ecografie transvaginala sa fii sigura ca nu esti insarcinata. Daca elimini aceasta cauza, cel mai probabil ginecologul tau iti va recomanda un tratament cu anticonceptionale. Bafta!

8603 mesaje

De la: ellla2m, la data 2009-07-28 17:52:19Buna,
cred ca cea mai simpla metoda este sa faci o ecografie transvaginala sa fii sigura ca nu esti insarcinata. Daca elimini aceasta cauza, cel mai probabil ginecologul tau iti va recomanda un tratament cu anticonceptionale. Bafta!

... medicina de romania ... ... daca elimini aceasta cauza cel mai probabil ginecologul iti va recomanda tratament cu ANTICONCEPTIONALE ... ... fetelor de frica sa nu ramineti insarcinate va vindeti sanatatea unor INCOMPETENTI ... anticonceptionalele au ajuns sa fie date ca grauntele la gaini ... in general femeile au o placere sa se indoape cu pastile si sa traiasca la limita ... nici nu e de mirare de ce, cu exceptia celor de la tara, speranta de viata bate pe undeva nu mai departe de 50 si ceva de ani ... SI VA MAI SCADEA ...
Fosta membra Kudika.ro
De la: marco918, la data 2009-07-29 08:55:17

... medicina de romania ... ... daca elimini aceasta cauza cel mai probabil ginecologul iti va recomanda tratament cu ANTICONCEPTIONALE ... ... fetelor de frica sa nu ramineti insarcinate va vindeti sanatatea unor INCOMPETENTI ... anticonceptionalele au ajuns sa fie date ca grauntele la gaini ... in general femeile au o placere sa se indoape cu pastile si sa traiasca la limita ... nici nu e de mirare de ce, cu exceptia celor de la tara, speranta de viata bate pe undeva nu mai departe de 50 si ceva de ani ... SI VA MAI SCADEA ...

Go and shoot yourself!!! Ne-ai face un bine tuturor...

8603 mesaje

.

8603 mesaje

De la: marco918, la data 2009-09-01 01:36:15
De la: Lucia38, la data 2009-08-13 18:07:36
De la: marco918, la data 2009-07-29 08:55:17

Go and shoot yourself!!! Ne-ai face un bine tuturor...

... draga mea lucia, ce m-as face (dar ce s-ar face toti cei care au nevoie de un sfat competent, corect si moral) fara tine ... ca intotdeauna mustesti de sentimente placute, de incredere in viata ... incit vrei sa mai dai si altora ... offff, daca toate femeile din romania ar fi ca tine in 2 generatii s-ar sterge romania de pe harta ...
kudika_nikole Avatarul lui kudika_nikole

3568 mesaje
Oras: tg mures

Asa eram si eu de naiva...dar eram la o varsta frageda si dereglarile menstruale sunt ceva normal nu trebuie sa fie neaparat vorba de sarcina...
Fosta membra Kudika.ro

Mergi la medic pentru consult si tratament de specialitate!!Pentru a te ajuta cu vreun sfat ,imi sunt necesare cateva informatii suplimentare!!!
Now it's me.Who's next?
Fosta membra Kudika.ro
sunt ceva ani de cand a deschis topicul...mai bine recomandati-i o gradinita buna