Setari Cookie-uri

Concurs: Kudika premiaza cea mai frumoasa declaratie de dragoste!

[quote name=IOANA date='2009-01-28 10:53:15']




Iubitul meu - e noapte afara si este cam tarziu....e timpul sa dormi iubitul meu....nu mai plange te rog si nu ofta....viseaza acum la mine....viseaza-ma ca sunt cu tine....iti voi asterne k perna sufletul meu si te voi inveli cu inima mea....alinta-ma in visul tau....saruta-ma asa cum stii doar tu si imbratiseaza-ma cu drag....doreste-ma asa cum te doresc si eu....cu fiecare zi mai mult si mult mai mult....stiam ca te gandesti la mine , stiam ca vrei sa fiu cu tine....acelasi vis il am si eu....stiam ca ma iubesti....si simt , cum ma doresti....numai pe mine.....aud cum tu ma chemi in visul tau....la fel te strig si eu in visul meu....trimite-mi doar dragostea ta si iti promit ca o voi pastra.....va sta la loc de cinste in inima mea.....



TE IUBESC ,
IUBITUL MEU !!![/quote]
1983
Postat pe 28 Ianuarie 2009 11:16
Cu tine traiesc,
cu tine vad universul ,
cu tine savurez paradisul,
cu tine simt infinitul,
cu tine creez imposibilul,
cu tine sunt un intreg,
tu esti jumatatea sufletului meu
doar impreuna suntem o forta din univers numita IUBIRE
AlisKing
Postat pe 28 Ianuarie 2009 11:20
Pentru sufletul meu pereche Miki:

Esti gandul meu bun
Cand ma ascund in fum
Si spun ca poate o sa am cu tine un final de drum
Si spun ca daca ar pica totul
Dac-as fi cu tine as sti c-am luat tot potul
Esti haina care ma imbraca
In momentu-n care toti ma lasa balta
M-acoperi, ma-ntelegi, ma strangi, ma incalzesti
Ma faci sa cred ca-n doi e mult mai greu sa pierzi
Esti cel care totdeauna imi raspunde
Cand cer intariri, cel care nu se-ascunde
Cel care poate face soare atunci cand ploua
Cel care poate sa ma duca intr-o era noua
Esti bandajul care-l pun pe rana
Cand sangerez la pamant lipsit de orice vlaga
Ma faci sa ma ridic si sa ma scutur de tarana
Sa strang din nou din dinti gata de-o noua lupta..

Pote gresesc, poate nu esti tu
Poate m-amagesc sau poate nu
Chiar daca sunt furtuni, ninsori, soare si ploi
In orice razboi e mai usor in doi!!!!

Esti camaradul meu cand eu atarn de-un fir de ata
In acest razboi numit viata
Cand inaintez cu greu cu vantu-n fata
M-ajuti fara sa pui prea multe in balanta
Esti glasul ce-l aud cand totu-u jur a tacut
Cand totu-n jur a trecut
Cand linile s-au tras
Si s-au mai dat alte verdicte
Alte sentinte
Alte dorinte
Calcand acelasi monoton esti as
Locu-n care-ntotdeauna m-am intors
Tu ma aduci la normal cand sunt intors pe dos
Si poate n-o arat, dar mi-ar fi mult mai greu
Dac-as ramane fara tine doar un simplu eu
Esti zambetul meu dintr-o noapte neagra
Cand dupa un apus lumina-i dusa toata
Reusesti sa faci totul fara trucuri
Chiar daca sunt tot eu cel care-ti da putine lucruri


Praf pe drum
Cand ma scutur imi spun
Nu e nimeni sa m-adune
cand sunt beat praf nu e nimeni sa ma-ndrume
Orice razboi e mai usor in doi
Nu-mi spune ca sentimentele au ruginit in noi
Armurile au cazut si-acum ochii mari si goi,varsa ploi
Sentimente patate de noroi se torn apoi
Amintiri transformate-n strigoi
Scrisori aruncate la gunoi,voi strange-n pumni ura
Imi va urla gura,va tremura mana
Asta-i razboiul meu cu lumea
Iar tu vei fi doar unul,intotdeauna
Cand vor pica din cer si soarele sï luna....

swwety25f397
Postat pe 28 Ianuarie 2009 11:38
De la: concursKudika, la data 2009-01-27 22:03:32Ziua Indragostitilor bate la usa iar tu nu ai nici idei si nici finante pentru un cadou adecvat? Pe vreme de criza, Kudika iti premiaza dragostea!

Kudika si Charm.ro premiaza cea mai frumoasa declaratie de dragoste!

Ce trebuie sa faci?

Tot ce trebuie sa faci este sa postezi in acest topic de pe forum declaratia ta de dragoste pentru iUite-te in ochii mei
Vei vedea ce insemni pt mine
Cauta in inima ta
Cauta in sufletul tau
Cand in sfarsit ma vei gasi nu vei mai cauta
Nu imi spune ca nu merita sa incerci
Nu-mi poti spune ca nu merita sa mori pt...
Sti ca este adevarat, tot ce fac, fac pt tine!
Uite-te in inima mea, vei gasi
Ca nu este nimic de ascuns
Ia-ma asa cum sunt, ia-mi viata
Voi da totul, ma voi sacrifica
Nu-mi spune ca nu merita sa lupti pt...
Nu ma pot abtine, nu vreau nimic mai mult
Sti ca este adevarat, tot ce fac, fac pt tine!
Nu exista iubire, ca iubirea ta
Si niciuna nu imi poate da mai multa iubire
Nu exist, doar daca u esti acolo, tot timpul, tot drumul!
Nu imi spune ca nu merita sa incerc
Nu ma pot abtine, nu vreau nimic mai mult
Voi lupta pt tine
Voi zace pt tine
Voi merge pe sarma pt tine
Da VOI MURI PT TINE
Sti ca este adevarat
Tot ce fac, fac pt tïne !
bobo_ro_bosss
Postat pe 28 Ianuarie 2009 11:42
De la: concursKudika, la data 2009-01-27 22:03:32Ziua Indragostitilor bate la usa iar tu nu ai nici idei si nici finante pentru un cadou adecvat? Pe vreme de criza, Kudika iti premiaza dragostea!

Kudika si Charm.ro premiaza cea mai frumoasa declaratie de dragoste!

Ce trebuie sa faci?

Tot ce trebuie sa faci este sa postezi in acest topic de pe forum declaratia ta de dragoste pentru iUite-te in ochii mei
Vei vedea ce insemni pt mine
Cauta in inima ta
Cauta in sufletul tau
Cand in sfarsit ma vei gasi nu vei mai cauta
Nu imi spune ca nu merita sa incerci
Nu-mi poti spune ca nu merita sa mori pt...
Sti ca este adevarat, tot ce fac, fac pt tine!
Uite-te in inima mea, vei gasi
Ca nu este nimic de ascuns
Ia-ma asa cum sunt, ia-mi viata
Voi da totul, ma voi sacrifica
Nu-mi spune ca nu merita sa lupti pt...
Nu ma pot abtine, nu vreau nimic mai mult
Sti ca este adevarat, tot ce fac, fac pt tine!
Nu exista iubire, ca iubirea ta
Si niciuna nu imi poate da mai multa iubire
Nu exist, doar daca u esti acolo, tot timpul, tot drumul!
Nu imi spune ca nu merita sa incerc
Nu ma pot abtine, nu vreau nimic mai mult
Voi lupta pt tine
Voi zace pt tine
Voi merge pe sarma pt tine
Da VOI MURI PT TINE
Sti ca este adevarat
Tot ce fac, fac pt tïne !
bobo_ro_bosss
Postat pe 28 Ianuarie 2009 11:42
De la: concursKudika, la data 2009-01-27 22:03:32Ziua Indragostitilor bate la usa iar tu nu ai nici idei si nici finante pentru un cadou adecvat? Pe vreme de criza, Kudika iti premiaza dragostea!

Kudika si Charm.ro premiaza cea mai frumoasa declaratie de dragoste!

Ce trebuie sa faci?

Tot ce trebuie sa faci este sa postezi in acest topic de pe forum declaratia ta de dragoste pentru iUite-te in ochii mei
Vei vedea ce insemni pt mine
Cauta in inima ta
Cauta in sufletul tau
Cand in sfarsit ma vei gasi nu vei mai cauta
Nu imi spune ca nu merita sa incerci
Nu-mi poti spune ca nu merita sa mori pt...
Sti ca este adevarat, tot ce fac, fac pt tine!
Uite-te in inima mea, vei gasi
Ca nu este nimic de ascuns
Ia-ma asa cum sunt, ia-mi viata
Voi da totul, ma voi sacrifica
Nu-mi spune ca nu merita sa lupti pt...
Nu ma pot abtine, nu vreau nimic mai mult
Sti ca este adevarat, tot ce fac, fac pt tine!
Nu exista iubire, ca iubirea ta
Si niciuna nu imi poate da mai multa iubire
Nu exist, doar daca u esti acolo, tot timpul, tot drumul!
Nu imi spune ca nu merita sa incerc
Nu ma pot abtine, nu vreau nimic mai mult
Voi lupta pt tine
Voi zace pt tine
Voi merge pe sarma pt tine
Da VOI MURI PT TINE
Sti ca este adevarat
Tot ce fac, fac pt tïne !
bobo_ro_bosss
Postat pe 28 Ianuarie 2009 11:42

" Ce bine ca esti ! Ce mirarea ca sunt....'
Atat iti transmit , dragul meu drag!
A, si sa nu uit, inca ceva: Iti multumesc pentru ca langa tine am devenit un om mai bun.
Te iubesc.

Ana
anamaria11p
Postat pe 28 Ianuarie 2009 11:46
Ca sa iti arat cat de mult te iubesc, ti-as aduce luna, dar nu voi reusi, soarele?… nici o sansa!… asa ca am zis ca daca iti scriu cateva randuri, care sunt scrise doar pentru tine si care sunt scrise cu toata dragostea mea, care este mult mai mare decat iti poti imagina, iti voi aduce cate o raza din fiecare si un zambet pe chipul dragalas, si iti voi da si scris dragostea mea.
Vei spune ca este o scrisoare de dragoste… nici pe departe… sunt niste sentimente, sau mai bine spus este un impuls, asternut pe hartie… si pe care vreau sa ti-l dau tie, deoarece aici este un adevar frumos.
Cand am simtit ca pentru mine nu va mai exista dragoste, ca nu voi mai simtii cum este sa iubesti si sa fii iubit, ai aparut tu… o persoana necunoscuta care avea sa imi schimbe viata, sentimentele si sa-mi incalzeasca inima, care incepea sa devina de gheata.
Ai aparut TU, un inger cu chip de om, si care nu era balai, asa cum se spune in povestile pentru copii. Un inger care m-a invatat ce este iubirea, iubirea adevarata. Tu, care ai stiut sa imi oferi caldura, dragostea de care aveam atata nevoie. Tu, care m-ai invatat sa spun fara teama si frica de a fi respinsa, primul “TE IUBESC”; tu, care numai dupa cateva saptamani, mi-ai spus “te iubesc”. Langa tine am reinvatat sa traiesc, am redevenit fata vesela si cu o pofta nebuna de viata. Am vazut cum este sa fiu geloasa, cum este sa plangi de fericire. Tot alaturi de tine am simtit durerea de a fi departe de iubire, adica de tine, si cum in fiecare clipa, in fiecare vorba, in fiecare vis si in fiecare gand sa te afli tu, iubirea mea!
M-ai invatat sa ma las iubita, alintata si rasfatata. Tot tu, m-ai invatat sa ma simt cu adevarat femeie.
Tu pentru mine ai devenit totul, centru universului meu sau chiar universul meu.
Imi place sa simt ca inima mea bate pentru tine, ochii mei plang pentru tine sau chiar de dorul tau, cum si aceste randuri au fost scrise tot de dorul tau si din dragoste pentru tine.
Alaturi de tine, ma simt implinita, simt ca toata lumea e a mea. Dar acum ca sa nu ti se urce la cap tot ce am scris pana acum, iti voi reprosa un lucru… si anume ca esti un mare egoist… de ce? Pentru ca mi-ai furat inima, gandurile si tot ce era al meu, are acum amprenta ta. Dar ce mai conteaza asta cand tu, esti cel mai frumos lucru care mi s-a intamplat in viata.
Asa ca iti multumesc ca existi si te iubesc mult viata mea (pentru ca asta esti), iubirea mea, ursuletul meu, puiul meu, sufletelul meu si… a era sa uit… copilul meu.

Te iubesc cum n-am iubit pe nimeni si nu voi mai iubi.
Te iubesc mai mult ca ieri si mai putin ca maine.
Te iubesc pentru ca pur si simplu … te iubesc!

T - andrete (asta mi-ai oferit)
E –nergie (asta am capatat)

I – ubire (asta exista intre noi)
U – imire (prima mea reactie cand te-am cunoscut)
B – ucurie (simt de fiecare data cand ma gandesc la tine)
E – xtaz (aici completezi tu)
S – inceritate (prin ea ne-am cucerit)
C – uraj (de asta am avut nevoie sa ajung sa te cunosc)

(Scrisoarea este luata de pe blogul personal)
ralukam1r
Postat pe 28 Ianuarie 2009 11:49
O declaratie de dragoste reala nu inseamna a spune "te iubesc" intr-o fraza sau un paragraf de mai multe ori.Ea inseamna lucrurile pe care le fac zi de zi dezinteresat pentru tine ,fie pentru a obtine un zambet de la tine atunci cand esti suparat, fie pentru a te face pur si simplu fericit alaturi de mine..Dragostea mea pentru tine se manifesta prin ceea ce fac zi de zi, cuvintele frumoase pot fi spuse de oricine , vorbe si declaratii care pot fi doar de moment sau chiar ireale..A te iubi inseamna a te accepta deopotriva cu calitati si defecte, incercand mereu sa le minimalizez pe unele si sa le accentuez pe celelalte..Vreau sa simti ca eu sunt sprijinul tau dintai, refugiul spre liniste cand evadam din viata cotidiana care poate fi uneori ' nemiloasa", As putea sa iti spun ca esti viata mea, raza mea de lumina, paradisul si toate acele lucruri pe care le spune oricine ...dar iti spun doar "Multumesc ca existi in viata mea"!
anahabahura
Postat pe 28 Ianuarie 2009 11:55
Iti inchin tie viata
iti ofer tie ingerul meu pazitor ca sa fii de doua ori mai in siguranta …
iti ofer tie zambetul meu ca sa fii de doua ori mai fericit …
iti ofer tie ochii mei ca sa te vezi cea mai frumoasa persoana!
iti ofer tie gura mea ca atunci cand nu sunt cu tine sa-ti pot spune te iubesc
iti ofer urechile mele ca sa-mi poti raspunde…
iti ofer trupul meu ca sa ai in bratele cui sta…
iti ofer dragostea mea pentru ca lacrimile tale sa fie doar de bucurie…
iti ofer gandul meu ca sa stii ca te iubesc …
pastrez la mine tot ce e rau …
pentru ca stiu ca atunci cand sunt cu tine pot invinge orice rau…
iti ofer lacrima mea ca sa stii cat as suferi daca te-as pierde…
iti ofer tot ce pot dar nu pot sa-ti ofer totul
iti ofer un sarut ca scrisoare de dragoste …
iti ofer mainile mele ca sa te pot mangaia tot timpul … si mai presus de toate…
iti ofer locul meu in Rai!
Te iubesc!!!
m3rlinetza
Postat pe 28 Ianuarie 2009 11:55
Cu fiecare minut ce trece te simt mai aproape,
Cu fiecare ora te indragesc mai mult,
Cu fiecare zi din saptamana te apreciez mai mult,
Cu fiecare saptamana ce trece te iubesc mai mult,
Cu fiecare luna din viata mea imi doresc sa-mi fii aproape toata viata.
TE IUBESC ENORM DRAGUL MEU!
martac_ioana
Postat pe 28 Ianuarie 2009 11:57
Ti-as da in dar lumea intreaga,dar te-ar coplesi…N-ai sti sa
alegi raul de bine,minciuna de adevar,frumosul de tot ce-i
urit si murdar ….Si ai imbatrini inainte de vreme.Ai fi un
copil cu parul alb,cu mina intinsa a deznadejde si ochii larg
deschisi a mirare si inceput….
Ti-as aseza pe perna,in fiecare dimineata,soarele de pe cer,dar asta ar insemna sa nu te iubesc….Pentru ca fluturii isi ard aripile.Numai inteleptii stiu ca lumina orbeste,ca din lumina se
trage intunericul,daca privind la ea mergi inapoi….
Ti-as da bogatiile si tot aurul din lume,dar tot sarac ai ramine,
pentru ca inca nu-ti stii pretul si negustorii de iluzii ti-ar risipi
in vint averea…..
Si atunci,atunci….
Iti daruiesc gindurile mele,prin ani adunate,multe si grele!
Inveleste-te cu ele,iti vor tine cald si nu vor lasa strainii sa intre,cu mincinoase ademeniri,dincolo de poarta sufletului
tau…
Si atunci,atunci….
Iti daruiesc sufletul meu.E mare,cald si primitor.Ascunde-te
in el si mai copilareste o vreme.Joaca-te,dar te rog ai grija si
nu-l rani.Da-i,din cind in cind,o lacrima de fericire si setea i
se va potoli….
oanacostinela
Postat pe 28 Ianuarie 2009 11:58
Cu toate ca a trecut atata timp decat iti inghit toate mofturile, iti adun toti ciorapii de prin casa si iti pun mancarea exact sub nas ca sa nu mori de foame, cu toate ca toate lucrurile astea ma fac sa te urasc, nu stiu de ce pe zi ce trece TE IUBESC TOT MAI MULT!?
Probabil ptr. ca fiecare zi alturi de tine ma face sa cresc, sa am mai multa incredere in mine si sa simt ca traiesc.
Ma topesc cand imi spui ca sunt frumoasa asa ca inghit fara noduri mofturile pe care le faci,ma incalzesc ca un calorifer cand imi spui ca ma vrei, incat imi vine sa-ti adun ciorapii de prin casa tot sarind intr-un picior, si creste inima in mine cand imi spui ca MA IUBESTI asa de mare, incat imi vine sa-ti pun miere si-n muraturi ca sa-mi spui pana la urma ca tot ce-ating eu se transforma in dulceata.
Asta numesc eu iubire!!! Iubiti si voi la fel si veti vedea ca viata voastra va capata o nuanta de roz :P
lavi_marcos
Postat pe 28 Ianuarie 2009 12:00
Azi imi aplec gandurile spre miezul existentei tale. Asa cum nu am mai facut o niciodata. Pentru ca venele tale imi dau putere sa merg inainte. Pentru ca linistea pasilor tai sunt sprijinul meu cel mai puternic. Te iubesc si nu mi- e teama sa te gust in fiecare ceas al vietii mele. Ultimii patru ani au fost anii fericiri mele. Clepsidra timpului isi imprastie firele bucuriei peste noi doi. Peste faptul ca am stiut sa ne imprietenim, sa ne certam , sa ne impacam in tunete si fulgere de ploaie.
Eram in nori fara tine. Eram cu aripi zburand doar printre nori. Asa era lumea mea. Numai culoare, dar monotonie. Mi te-a adus in viata o seara de aprilie, in care amandoi sufeream de durerea deceptiilor. Ne-am intalnit la un suc in Golfo Di Napoli si asa a ramas. Sa fim impreuna. Sa ne innecam in pieile noastre. sa ne iubim, sa depasim orice durere, sa strigam lumii ca noi doi, impreuna suntem cei mai puternici, cei mai frumosi. Ca suntem...UNICI.

Si da. Azi esti numai al meu. Sunt doar a ta. Inca un prilej sa iti spun ca vreau sa iti fiu sotie, sa iti cresc copii in sanul meu,i sa le dam impreuna din seva familiei.

Pentru eternitate,

Floricik ta
florioll
Postat pe 28 Ianuarie 2009 12:04
Pentru ca esti rau si rece
Pentru ca esti bun si mai cald decât oricine
Pentru ca stii sa critici
Pentru ca stii sa ma alinti
Pentru ca nu spui vorbe multe
Pentru ca vorbesti cu ochii, cu buzele, cu mâinile
Pentru ca mi-e dor de tine din clipa când nu te mai vad,
Pentru ca am mai multe sa-ti spun dupa ce ai plecat
Pentru ca nu-ti scriu desi ar trebui
Pentru ca nu-ti pot da altceva decât dragoste
Pentru ca esti TU.

TE IUBESC IUBIREA MEA .
helena21
Postat pe 28 Ianuarie 2009 12:37
cineva fa fi intoteaduna aici sa te iubeasca ... cineva va pretui inttdeauna caldura zambetului tau si fericirea inimii tale...
cineva va incerca intotdeauna sa gaseasca cuvinte sa-ti MULTUMEASCA ca ai umplut viata cu VSE devenite realitate si amintirile frumoase.
TE IUBESC nu doar pentru ceea ce esti, ci si pentru ceea ce sunt cand sunt cu tine ...
TE IUBESC pentru ca ma ajuti sa fac din viata mea nu o toverna , ci un templu , din faptele mele de zi cu zi ... nu un repros, ci un cantec, ...
cineva te va iubi intotdeauna , iar aceea voi fi eu.!!!
totul ne desparte pe mine si pe tine ... distanta, oamenii, viata, ... poate si destinu. iata ce vreau sa iti zic: " nu ma tem nici de zambetul tau, deci nu ma tem de nimic inafara de Dumnezeu, sunt ceea ce-i dincolo de fereastra odaii tale ... despartirea!"
ti'am daruit ce nimanui nu am daruit...
pentru ca m'ai invatat sa iubesc un suflet MINUNAT!!!
chrysz
Postat pe 28 Ianuarie 2009 12:45
Secundele fara tine mi se par o vesnicie si-mi simt sufletul tremurand cand iti aud vocea. As vrea sa se opreasca timpul in loc de fiecare data cand ma saruti si imi spui te iubesc !
Imi vine greu sa te las sa pleci chiar daca adormi doar pt a ma visa! Cand sunt cu tine sunt clipe in care cred ca visez si nu vreau sa ma mai trezesc niciodata..

Ador plimbarile alaturi de tine iar fiecare zambet al tau ma mangaie ca o raza de soare. Te tin mereu de mana de frica sa nu te pierd..inima mea iti apartine iar inima ta vreau sa bata doar pentu mine....fiecare minut trait impreuna imi doresc sa fie ca un soare ce nu apune niciodata..si mai ales sa fim impreuna si cand e soare si cand ploua.

Cand nu esti langa mine mi se asterne o bezna peste pleoape si ma simt singura si fara viata, vreau ca inimile noastre sa bata ca una singura pe ritmul vietii. Am mereu nevoie de tine…esti ca aerul pe care il respir. O sa te iubesc mereu ca si cum a fi prima zi petrecuta impreuna..
mihaimelania20042
Postat pe 28 Ianuarie 2009 12:47
Secundele fara tine mi se par o vesnicie si-mi simt sufletul tremurand cand iti aud vocea. As vrea sa se opreasca timpul in loc de fiecare data cand ma saruti si imi spui te iubesc !
Imi vine greu sa te las sa pleci chiar daca adormi doar pt a ma visa! Cand sunt cu tine sunt clipe in care cred ca visez si nu vreau sa ma mai trezesc niciodata..

Ador plimbarile alaturi de tine iar fiecare zambet al tau ma mangaie ca o raza de soare. Te tin mereu de mana de frica sa nu te pierd..inima mea iti apartine iar inima ta vreau sa bata doar pentu mine....fiecare minut trait impreuna imi doresc sa fie ca un soare ce nu apune niciodata..si mai ales sa fim impreuna si cand e soare si cand ploua.

Cand nu esti langa mine mi se asterne o bezna peste pleoape si ma simt singura si fara viata, vreau ca inimile noastre sa bata ca una singura pe ritmul vietii. Am mereu nevoie de tine…esti ca aerul pe care il respir. O sa te iubesc mereu ca si cum a fi prima zi petrecuta impreuna..
mihaimelania20042
Postat pe 28 Ianuarie 2009 12:49
'' As vrea sa-ti simt buzele si sa-ti ating pielea, sa ma cuprinzi in brate si sa nu-mi dai drumul niciodata. Mi-ar place sa raman doar cu tine pe-o insula pustie, aceea a singuratatii si sa ne hranim cu scoica iubirii, sa visam acea raza de soare si sa traim pentru acelasi rasarit. Sa facem din viata un Rai din care sa nu plecam niciodata. Mi-ar fi placut sa fiu fata pe care tu ai asteptat-o mereu, sa fiu o stea in care ti-ai pus dorintele si sa le pot indeplini pe toate, mi-ar fi placut sa fiu clipa de eternitate si sa am puterea sa-ti spun TE IUBESC.Mi-ar fi placut sa fiu o lacrima crescuta in ochiul tau venita din adancul sufletului tau, mi-ar fi placut sa fiu raza de luna ce patrunde in fiecare noapte in camera ta, ce se frange pe chipul tau si-ti umbreste buzele. Esti permanent in gandul meu, esti fiecare clipa a vietii, esti fiecare bataie a inimii mele. Vroiam sa-ti spun ca vei ramane in sufletul meu. Cu tine am descoperit fericirea. Fericirea care mã face sã trãiesc cu adevãrat esti TU! Tu dimineata, tu când mã alinti, tu când mã certi, tu când mã atingi. Implinirea si fericirea au venit odatã cu tine, si dacã tu n-ai fi, n-as fi nici eu, pentru cã eu am devenit tu. Trãiesc prin tine fiecare clipã a vietii si o voi trãi panã la moarte. TE IUBESC de un infinit de universuri plus incã unul.Mereu!''

anabi28
Postat pe 28 Ianuarie 2009 13:12
Ai intrat in viata mea cand credeam ca totul e pierdut pentru mine, ca iubirea nu este facuta si pentru mine, ca n-am sa cunosc niciodata gustul dulce al iubirii... Ai avut rabdarea sa-mi asculti o noapte intreaga povestea, si in fiecare zi care a urmat m-ai ajutat sa las in urma deceptiile. M-ai invatat sa traiesc pentru AZI, nu pentru IERI. Mi-ai picurat treptat in inima din iubirea ta, care este atat de mare incat nu s-a terminat nici pana acum, dupa 7 ani. Ai fost intotdeauna alaturi de mine atunci cand am avut nevoie de sprijin. Ai stiut sa ma faci sa-ti iert prostioarele cu un simplu zambet. Acum, cand as vrea sa-ti spun cat de mult te iubesc, imi dau seama cat de goale sunt cuvintele; nu-ti pot spune ca te iubesc decat prin zambetul pe care ti-l daruiesc imediat ce ma trezesc, prin sarutul pe care ti-l dau cand pleci la servici, prin privirea plina de recunostinta ca esti intreg cand vii de la servici si prin imbratisarea din fiecare seara inainte de culcare. Tu esti cea mai de pret comoara pe care o am, si-ti multumesc ca existi in fiecare zi alaturi de mine! Te iubesc, ingerasul meu!
eveline_med
Postat pe 28 Ianuarie 2009 13:16
Niciodata nu am scris asa ceva..de fapt nici nu stiu cum sa incep...Imi este dor de tine...cum poate sa`mi fie dor de o persoana pe care nu am vazut`o?..Ne`am cunoscut pe internet,toata lumea stie ce `specii`sunt pe acolo..te`am comparat cu ce e mai groaznic si urat...iar tu continuai sa`mi spui ca ma iubesti.......oh!!!cat de cruzi pot fi oameni uneori,cat de lipsita de inima am putut fi....Iti amintesti cand te`am intrebat cat de mult ma iubesti?..tu mi`ai cerut sa ma uit pe fereastra si sa numar cate stele sunt...iar eu din`pura rautate ti`am raspuns ca nu e nici una....Mi`ai spus ca de fiecare data cand te intrebi `cum sunt?`inima iti spune ca tii la mine si de fiecare data cand te intrebi`ce am mai facut?`inima iti sopteste ca iti este dor de mine....esti atat de optimist si romantic....cand am pus in discutie distanta dintre noi te`ai suparat si mi`ai raspuns`tu esti acolo si eu aici dar nu`mi pasa pentru ca departe sau aproape noi putem imparti fericire si lacrimi..asculta`ma cu grija..TE IUBESC draga mea` .
Incetul cu incetul ,cu vorbe dulci si frumoase ai reusit sa ma cuceresti....ma trezeam dimineata ,deschideam calculatorul si..nimic nu`mi umplea inima mai tare de bucurie decat cuvintele `You got mail`..suna de parca ar fi un film romantic..:))dar in sfarsit ne`am intalnit si ....nu pot sa exprim in cuvinte toate emotiile si sentimentele ce ma cuprinsesera....te`ai apropiat de mine..simteam ca inima imi lua razna..ai inceput sa`mi vorbesti iar eu incercam sa ascund faptul ca tremur.....La inceput nu eram sigura dar acum sunt...TU esti persoana pe care mi`am dorit`o..esti pasional ca un vulcan...esti o explozie de sentimente...esti bland ca un inger..esti inteligent si plin ge unor....ce as putea sa cer mai mult ,cand tu esti tot ce mi`am dorit.....esti singurul care imi poate face inima sa bata mai repede si sa se opreasca in acelas timp....TE IUBESC
iume_chan
Postat pe 28 Ianuarie 2009 13:17
Pana sa te intalnesc am crezut ca stiam ce e iubirea,dar de fiecare data doar eu plangeam. Langa tine lacrimi nu exista ,pentruca esti asa cum imi doream, e greu sa intalnesti iubirea adevarata , cu tine simt ca intradevar iubesc, esti cum numai tu poti fi ,ceva ce nu am crezut ca exista si iata ca esti doar al meu ,alaturi de mine mereu.Te iubesc,ubi meu.
dorinarotariu
Postat pe 28 Ianuarie 2009 13:29
Astazi vom face cunostinta unul cu celalalt....Incepand cu ziua aceasta, viata noastra se va schimba in ceva ce nici unul dintre noi nu ne imaginam..... In ceva atat de frumos, intr-o relatie atat de perfecta, intr-o iubire atat de frumoasa. ....O data cu aceasta surpriza in viata noastra devenim mai buni, mai fericiti mai frumosi, devenim totul unul pentru celalalt.....Cu fiecare zi ce va trece, petrecuta impreuna,vom gasi ceea ce toata lumea cauta pe lumea aceasta si foarte putini gasesc..... Ne vom regasii intr-o poveste luata din vise....Ne vom iubii cum altii numai viseaza sa aiba macar o data in viata astfel de sentimente....

Daca cineva mi-ar fi spus ca aceste cuvinte vor ajunge sa se implineasca in viata noastra as fi zis ca e nebun...ca nu exista asa ceva in realitate decat in vise...dar constat ca daca as fi spus as fi fost eu cea nebuna si nu acea persoana pentru ca absolut toate cuvintele si sentimentele de mai sus fac parte din viata noastra.. din realitatea noastra...iar pentu asta ..pentru ca numai datorita tie stiu cu adevarat ce este dragostea..pentru ca mi-ai oferit o iubire cu adevarat perfecta..pentru acest fapt minunat ITI MULTUMESC...pentru ca M-AI FACUT SA CRED...pentru ca M-AI FACUT SA TE IUBESC...si TE IUBESC DIN TOT SUFLETUL SI DIN TOATA INIMA MEA...NUMAI PE TINE...PE TINE DRAGOSTEA MEA!!!
CNico
Postat pe 28 Ianuarie 2009 13:29
Scumpul meu sot Constantin,
Imi este greu si fizic -pentru ca am aceasta intindere de tendon la mana dreapta si psihic pentru ca nu stiu daca cuvintele mele vor trece pragul sufletului tau si vor ajunge la inima ta....
Te iubesc desi zilele langa tine uneori sunt reci si goale....dar te iubesc pentru ca esti langa mine chiar si asa strain uneori de mine,cu gandurile departe pe yahoo msn....Dar te iubesc pentru ca inimii nu-i poti poruncii sa nu mai iubeasca.....
Te iubesc pentru acele momente speciale,in care imi dai un simplu telefon si ma intrebi ce fac sau cum ma simt,pentru acele flori pe care nu uiti sa mi le aduci acasa desi nu este o zi anume....si poate te iubesc si mai mult pentru ca stii ca nu mi place sa privesc cum florile mor in vaza si imi aduci florile in ghivece....Si te iubesc pentru gandul tau bun din clipa aceea....
Te iubesc desi aici in aceasta tara nu mai sunt doamna avocat-o cariera pentru care am muncit atat de mult si la care am renuntat atat de usor de dragul tau si al copilului meu pentru a fii aici in aceasta tara unde trebuie sa o iau de la capat pentru a-mi construii un viitor.Dar te iubesc pentru ca desi am mainile goale,am sufletul plin,iar copilul meu a invatat sa zambeasca timid din nou....Si mai ales te iubesc pentru ce ne oferi noua aici traind in aceasta tara....
Si te iubesc pentru ca desi nu suporti animalele in casa ai acceptat cainele copilului meu si mai mult ai grija de acest caine il scoti la plimbare si ii cumperi de mancare.Si te iubesc pentru gesturile tale marunte....
Si te iubesc si pentru copiii tai,pentru felul tau chiar si uneori absurd de grijuliu in care ai invatat sa fii si mama pentru ei si i-ai crescut singur cu atata daruire pana sa ne cunoastem si dupa aceea...Si te iubesc pentru ca te admir ca tata,pentru forta si daruirea ta...
Si te iubesc pentru ca desi aveai atatea dureri ,indoieli si semne de intrebare din cauza primei sotii,ai avut puterea sa ma faci mireasa ta in biserica......
Te iubesc si pentru copilul nostru pe care desi nu l-ai dorit,copil care si doarme somnul de 4 ani in acest pamant strain,nu l-ai uitat....
Dar te iubesc pentru ca desi nu l ai dorit ,l-ai iubit si l-ai acceptat si mai ales repet nu l-ai uitat.....Si te mai iubesc pentru ca ai inteles cat de important era pentru mine,pentru noi.....si desi ma doare atat de rau psihic sterilitatea mea....tu ma faci sa uit de dureri ,taceri. de mormant...
Si te iubesc pentru ca tu m-ai ridicat si m ai tinut de mana atunci cand ura ,durerea si aripa mortii puiutului nostru ma incatusasera fara speranta in lumea tacerilor....
Si te iubesc print, strain de mine,pentru ca faci parte din mine si ma faci sa te iubesc ca o pagana pacatoasa,sa uit cine sunt si de unde vin dorind doar caldura si forta bratelor tale....Si te iubesc pentru ca imi place sa stau goala in bratele tale,iar tu sa ma iubesti cu totul ,cu toata forta si pasiunea ta de barbat....
Si desi ma mai minti sau ma mai inseli chiar si cu gandul uneori te iubesc.Si te iubesc pentru ca esti om,si nimic din ce este omenesc nu ar trebui sa fie strain de noi.Si te iubesc pentru ca stiu ca totul este trecator si pasager in viata ta si numai eu raman cu tine,langa tine,langa inima ta....
Si te iubesc pentru ca ai avut putere sa plangi in fata mea,sa-ti recunosti greseala si sa ma faci sa vreau sa fiu cu tine....Si te iubesc pentru ca m-ai ales pe mine,desi ai avut o vacanta superba la Ibiza....
Si te iubesc si simt ca ma iubesti, desi traim intr-o lume atat de conformista si de fada,in care noi doi suntem protest,suntem unici;o lume care de ar putea ar vrea sa vada in dragoste doar lenesi,nu nebuni......Si ne iubim si eu o stiu!Si pentru asta te iubesc....pentru ca este ceea ce am visat....
Dar azi iti spun doar eu ,pentru toate acestea :ma bucur ca existi,ca esti al meu si un sincer te iubesc!
Si mi as dorii sa stii ca am participat la acest concurs ca sa castigam impreuna,prin forta ,puterea si daruirea iubirii noastre.
Si as vrea sa primesti pe adresa ta de e-mail aceasta scrisoare pe data de 14 februarie....
Cu dragoste ,
Anca
totolice
Postat pe 28 Ianuarie 2009 13:41
TE IUBESC...hmm..ciudat cum aceste doua cuvinte pot ocupa atat de putin loc...dar atat de mult spatiu....
georgik666
Postat pe 28 Ianuarie 2009 13:48
in inima mea a ramas tatuat numele tau, dragostea mea .
ce s-a petrecut cu noi oare? sunt nedumerit, nu voi stii niciodata de ce a trebuit sa ne despartim, sa renuntam la dragoste. si cate aveam sa-ti mai spun frumoasa mea, cate vorbe de iubire asteptau sa-si ia zborul spre tine spre inima ta, cate sarutari asteptau buzele tale incinse de nevoia setei . setea nepotolita nici de o mie de tandreturi.
100 de ani n-au fost de-ajuns sa-ti umplu trupul cu dulci sarutari, mai vreau, mai vreau sa-ti mangaii unduietoarele carari ale formelor tale sculptate in marmura.
mi-e pofta de zambetul tau fermecator, care-mi crea senzatia paradisului pierdut., mi-e pofta de sanii tai provocatori de atingerea lor electrizanta cand ii cuprindeam in causul palmei , mi-e pofta de ochii tai imbietori de privirea sagalnica aruncata peste umeri atunci cand neinduratoare cerseai iubire, de coapsele serene , albe ca neaua, de inlantuirea lor atotcuprinzatoare, mi-e pofta sa-ti miros parul in bataia vantului, ce-mi rascolea narile amintindu-mi de parfumul florilor de mai, mi-e pofta de trupul tau asudat in zvarcolirea neasemuita din tandrele momente de dragoste.
MI-E POFTA DE.....TINE

Postat pe 28 Ianuarie 2009 13:49
De la cea mai INDRAGOSTITA fata,

Nu as dormi noptile langa U ca sa te pot privi si daca as putea as pune in privire toata dragostea mea pentru U, iar atunci cand te-as privi pe toata sa o poti simti, TE ADOR IUBITU!
me_alinutza2003
Postat pe 28 Ianuarie 2009 13:55
my thoughts go out to you, my Immortal Beloved, now and then joyfully, then sadly, waiting to learn whether or not fate will hear us - I can live only wholly with you or not at all.No one else can ever possess my heart - never - never - Oh God, why must one be parted from one whom one so loves.
Your love makes me at once the happiest and the unhappiest of women.Oh continue to love me - never misjudge the most faithful heart of your beloved.



ever thine
ever mine
ever ours


PS:Here is my heart. take it! guard it...or just leave it. you choose.
deeaLee
Postat pe 28 Ianuarie 2009 14:02
VREAU DOAR SA PRIVITI TITLUL ACESTUI SUBIECT CA FIIND IMAGINEA RELATIEI MELE...ASA CUM O VAD EU
"DECLARATIE DE DRAGOSTE" PENTRU MINE SUNA OARECUM FORMAL ,IAR EU AS DEFINI CEEA CE INCERC SA SCRIU CA FIIND O CONFESIUNE IN FATA DUMNEAVOASTRA PRIN CARE SA RIDIC LA RANG INALT UN OM NORMAL IN VIZIUNEA MULTORA,DAR ATAT DE SPECIAL PENTRU MINE.NU SUNT UN COPIL SI NU-MI DORESC A FACE " DECLARATII SIROPOASE" CI DOAR A RECUNOASTE IN FATA TUTUROR CE INSEAMNA EL IN VIATA MEA.SI PENTRU ASTA NU AM NEVOIE NICI SA-MI CAUT CUVINTE,NICI SA INVENTEZ CI DOAR SA INCHID OCHII.
ACEST OM PE CARE EU L-AM INTALNIT ACUM CATIVA ANI ,POATE NU DIN PURA INTAMPLARE CI PENTRU CA LA UN MOMENT DAT TREBUIA SA SE INTAMPLE, A FOST SI A RAMAS DARUL MEU DE LA VIATA,ASA CUM II SPUN EU " PORTIA MEA LA FERICIRE"!!
DACA CINEVA MI-AR SPUNE VECHEA SINTAGMA DRAGOSTE LA DISTANTA NU SE POATE SAU FAIMOASA FRAZA"OCHII CARE NU SE VAD SE UITA",L-AS PUTEA PRIVI DREPT IN OCHI SI AS ZAMBI GANDIND CAT DE MULT SE INSALA.ASTEA AU FOST CATEVA CUVINTE PENTRU DUMNEAVOASTRA CEI CARE VETI AVEA POATE RABDAREA SA CITITI IAR PENTRU EL ALESUL MEU AM DOAR CATEVA CUVINTE PE CARE CU SIGURANTA LE VA SIMTI ASA CUM AU FOST SCRISE DIN TOATA INIMA MEA
" SOIT TU MEME,PARCE-QUE MOI JE T'ADORE !!!"
narcisa252003
Postat pe 28 Ianuarie 2009 14:10
e o iubire speciala...iar el, el e o minune!L-am cunoscut cand aveam mai mare nevoie de cineva.A fost ca o minune, ca o adiere de vand intr-o zi torida de vara.Mi-a dat putere, mi-a dat incredere in mine...m-a facut sa ma simt cea mai frumoasa femeie, cel mai bun om...puteam sa mut muntii in acea perioada si totul datorita lui.Il iubesc si-l voi iubi mereu cu toate ca nu e al meu....oricati ani vor trece, oricine va fi la bratul meu, iubirea mea pentru el va ramane la fel.E iubirea mea adevarata, am simtit-o prin toti porii...Zapaceala vei fi intotdeauna "my original sin"!
Te iubesc zapaceala drag! si mi-e frica de ziua cand va inceta sa mai sune telefonul...
cecilia_136
Postat pe 28 Ianuarie 2009 14:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Concurs Pantene saptamana 3 254 De la: angelo_micnegrusiurat 11 Octombrie 2010 12:23
Concurs Kudika si Palmolive 104 De la: concursKudika 6 Iulie 2009 19:22
Castiga unul dintre cele 10 premii Always. Indrazneste sa incerci! 130 De la: concursKudika 1 August 2016 13:31
Beleza.ro te premiaza cu cele mai luxoase produse de ingrijire corporala! 503 De la: concursKudika 11 Iunie 2013 21:18
Concurs: Castiga Natasele de Victor Malarek! 113 De la: concursKudika 6 Iunie 2011 13:53