Setari Cookie-uri

Barbati intretinuti din dragoste

Esti in stare sa intretii un barbat pentru ca il iubesti?

Postat pe 30 Ianuarie 2009 10:52
De la: nocturanalia, la data 2009-01-30 10:52:50 Esti in stare sa intretii un barbat pentru ca il iubesti?


nuuuuuuuuuuuu...............dc as face-o?
portitza_Maria
Postat pe 30 Ianuarie 2009 10:53
De la: nocturanalia, la data 2009-01-30 10:52:50 Esti in stare sa intretii un barbat pentru ca il iubesti?


sub nici o forma...........................
ca sunt accidente si ramane fara job e una.................dar ca nu vrea sa mearga la munca si sa il duc pe spinarea mea........??
no fucking way.........................
sun_shine
Postat pe 30 Ianuarie 2009 10:55
dragostea nu se intretine cu bani, no?

Postat pe 30 Ianuarie 2009 10:56
ce treaba are dragostea cu intretinerea?
poti iubi pe altul................
portitza_Maria
Postat pe 30 Ianuarie 2009 10:57
DA!Pentru ca eu nu as iubi decat pe cineva deosebit!
Conditia e sa nu fie prea pretentios...

ella_c
Postat pe 30 Ianuarie 2009 11:00
De la: portitza_, la data 2009-01-30 10:57:22ce treaba are dragostea cu intretinerea?
poti iubi pe altul................


bine spus.....................
sun_shine
Postat pe 30 Ianuarie 2009 11:01
ma lasa rece faza ca iubesc pe cineva deosebit
sunt o gramada de barb deosebiti.................cu care poti face o rel sa mearga....conteaza ce caracter ai tu ca femeie....
te consideri carpa sau om..........
urasc lasitatea femeilor care se lasa manipulate de barb escroci........care nu cunosc cuv iubire
nu trebuie sa fim calcate in numele iubirii............sa ne pierdem demnitatea
portitza_Maria
Postat pe 30 Ianuarie 2009 11:04
De la: portitza_, la data 2009-01-30 10:57:22ce treaba are dragostea cu intretinerea?
poti iubi pe altul................


dragostea poate fi intretinuta, insa depinde cu ce si cum. daca e intretinuta material..... atunci nu merita

Postat pe 30 Ianuarie 2009 11:07
De la: portitza_, la data 2009-01-30 11:04:52ma lasa rece faza ca iubesc pe cineva deosebit
sunt o gramada de barb deosebiti.................cu care poti face o rel sa mearga....conteaza ce caracter ai tu ca femeie....
te consideri carpa sau om..........
urasc lasitatea femeilor care se lasa manipulate de barb escroci........care nu cunosc cuv iubire
nu trebuie sa fim calcate in numele iubirii............sa ne pierdem demnitatea


da?te lasa rece?
daca ai o relatie cu cineva si i se intampla sa ramana fara vre-o sursa de venit pe o anumita perioada ce faci?il lasi?
nu as incepe o relatie cu un escroc ! nu mi-as permite

cred ca viata bate filmu' !

ella_c
Postat pe 30 Ianuarie 2009 11:11
De la: portitza_, la data 2009-01-30 11:04:52
1. ma lasa rece faza ca iubesc pe cineva deosebit
2. sunt o gramada de barb deosebiti
3. nu trebuie sa fim calcate in numele iubirii

1. Ma uimesti ! Alege un om comun.
2. Comercializeaza-i en gros.
3. In numele cui trebuie sa fii calcata?

Postat pe 30 Ianuarie 2009 11:15
ma refeream la cei care fug de munca ..responsabilitati....
nu cei care prin exceptie......patesc, ceva...li se intampla pe o perioada sa nu presteze nici un fel de munca..........
si ma lasa rece..............sunt mai rationala.................nu accept barbatii care se comporta ca niste magari
portitza_Maria
Postat pe 30 Ianuarie 2009 11:16
De la: Roco, la data 2009-01-30 11:15:12
De la: portitza_, la data 2009-01-30 11:04:52
1. ma lasa rece faza ca iubesc pe cineva deosebit
2. sunt o gramada de barb deosebiti
3. nu trebuie sa fim calcate in numele iubirii

1. Ma uimesti ! Alege un om comun.
2. Comercializeaza-i en gros.
3. In numele cui trebuie sa fii calcata?




un om comun nu as alege..........draga...
si da sunt o gramada de barb deosebiti....
in numele nici unui man nu as fi calcata.........ma refer la figurat scumpule.......
portitza_Maria
Postat pe 30 Ianuarie 2009 11:17
"Dragostea nu alege..."
Ati auzit de zicala asta?
Daca il iubesti cu adevarat, incerci sa schimbi asta...
Daca nu... te legi de chestia asta...
Daca faci toate eforturile sa il schimbi din punctul asta de vedere, si nu merge... Atunci, nu merita!
kristinaCT
Postat pe 30 Ianuarie 2009 11:21
Nu asa se pune problema ....de a fi calcata in picioare, de a fi o cirpa ; pur si simplu nu cunosti barbatul respectiv intr-atat incat sa-ti dai seama ce-l duce capul ,nu-i cunosti caracterul ; crezi in cineva ,drragoste mare, spune ca va face si va drege apoi .... iti dai seama ca nu stie sa repare un intrerupator ,ca incepe sa invoce nu stiu ce pretentii in legatura un eventual loc de munca ,timpul trece -timp in care il tii pe banii tai- apoi iti dai seama pe cine ai linga tine. DECI FETELE.........NU CIRPA ! Vi se poate intimpla oricind .S-au auzit dint-astea si la case mai mari.....deci cirpa .....poate TU. Ceream o parere ,un comentariu pertinent si de bun simt nu.....scaldat in mocirla

Postat pe 30 Ianuarie 2009 11:29
Cele care isi doresc cu adevarat egalitatea cu barbatii, si pot accepta sa fie intretinute, ar trebui sa accepte la randul lor sa intretina un barbat.
Traiasca matriarhatul !


Postat pe 30 Ianuarie 2009 11:31
De la: Roco, la data 2009-01-30 11:31:36Cele care isi doresc cu adevarat egalitatea cu barbatii, si pot accepta sa fie intretinute, ar trebui sa accepte la randul lor sa intretina un barbat.
Traiasca matriarhatul !




mda.....traiasca...........ca in sec acesta barb cam trag chiulul.....de la munca......sunt ei intretinuti.....
portitza_Maria
Postat pe 30 Ianuarie 2009 11:32
De la: nocturanalia, la data 2009-01-30 11:29:57 Nu asa se pune problema ....de a fi calcata in picioare, de a fi o cirpa ; pur si simplu nu cunosti barbatul respectiv intr-atat incat sa-ti dai seama ce-l duce capul ,nu-i cunosti caracterul ; crezi in cineva ,drragoste mare, spune ca va face si va drege apoi .... iti dai seama ca nu stie sa repare un intrerupator ,ca incepe sa invoce nu stiu ce pretentii in legatura un eventual loc de munca ,timpul trece -timp in care il tii pe banii tai- apoi iti dai seama pe cine ai linga tine. DECI FETELE.........NU CIRPA ! Vi se poate intimpla oricind .S-au auzit dint-astea si la case mai mari.....deci cirpa .....poate TU. Ceream o parere ,un comentariu pertinent si de bun simt nu.....scaldat in mocirla


Depinde de cat de mare este perioada de intretinere.
Ai zis bine , se poate intampla oricui dar in general iti cam dai seama cand intalnesti un trantor si un om care nu-si gaseste de lucru.
Eu am intretinut un barbat dar nu pentru ca nu avea job ci pentru ca avea un salariu mai mic decat al meu de 4 ori asa ca majoritatea chelutielilor le suportam eu.
Cand l-am luat stiam ce salariu are asa ca nu s-a pus problema cine pe cine intretine.

Presupunand ca mi se pune pata pe unul care nu face nimic toata ziua .....mda , merge o luna , doua cel mult dar la un moment dat incepi sa te intrebi de ce nu te invita niciodata in oras , de ce de ziua ta nu-si permite sa cumpere nici macar o floare si alte intrebari care apar pe parcursul unei relatii.

Odata ce incepi sa raspunzi la intrebarile astea ....incepi sa-ti pierzi si interesul fata de el si implicit sentimentele se deterioreaza pentru ca nu poti iubi pe cineva fara sa-l respecti.
iris_4_ever
Postat pe 30 Ianuarie 2009 11:50
F.frumos Iris ,in sfirsit cineva intelegent care a-nteles . Asa e mi-am pierdut interesul ,dar cum Doamne iarta-ma scap de sugativa asta care-mi spune ca sint iubirea vietii lui ?

Postat pe 30 Ianuarie 2009 11:55
De la: nocturanalia, la data 2009-01-30 11:55:57 F.frumos Iris ,in sfirsit cineva intelegent care a-nteles . Asa e mi-am pierdut interesul ,dar cum Doamne iarta-ma scap de sugativa asta care-mi spune ca sint iubirea vietii lui ?


incearca..........iubirea trece prin stomac.........avem si noi demnitate......chiar trebuie sa suportam asa ceva?
nu am patit slava domnului......dar cunosc ,cazuri...si cu greu au putut sa se indeparteze de astfel de specimene.......nu imediat dar cu timpul....si-au dat seama ca rel respectiva nu le satisface........
portitza_Maria
Postat pe 30 Ianuarie 2009 11:58
Ai o problema...
Apeleaza la o firma de evacuari.

Postat pe 30 Ianuarie 2009 11:59
De la: Roco, la data 2009-01-30 11:59:03Ai o problema...
Apeleaza la o firma de evacuari.


dc esti mereu rautacios?
portitza_Maria
Postat pe 30 Ianuarie 2009 12:00
Roco am spus ca am un serviciu f.bun n-am fost nu sint si sper ca niciodata sa nu fiu intretinuta.

Postat pe 30 Ianuarie 2009 12:01
Nu-i nevoie ; probabil boarfele or sa-i zboare pe geam dar tipul are 110 kg. Hm !

Postat pe 30 Ianuarie 2009 12:04
De la: nocturanalia, la data 2009-01-30 12:04:37 Nu-i nevoie ; probabil boarfele or sa-i zboare pe geam dar tipul are 110 kg. Hm !


il arunci pe bucati.

Postat pe 30 Ianuarie 2009 12:09
De la: nocturanalia, la data 2009-01-30 11:55:57 ,dar cum Doamne iarta-ma scap de sugativa asta care-mi spune ca sint iubirea vietii lui ?

Raspunsul meu: Ai o problema... Apeleaza la o firma de evacuari.

Portitza imi raspunde ca sunt rautacios.
Nucturanalia imi raspunde ca are serviciu bun si nu are nevoie de intretinere.

Fete, ma luati la misto la inceput de weekend sau e coborata presiunea ?

Postat pe 30 Ianuarie 2009 12:15
De la: Roco, la data 2009-01-30 12:15:45
De la: nocturanalia, la data 2009-01-30 11:55:57 ,dar cum Doamne iarta-ma scap de sugativa asta care-mi spune ca sint iubirea vietii lui ?

Raspunsul meu: Ai o problema... Apeleaza la o firma de evacuari.

Portitza imi raspunde ca sunt rautacios.
Nucturanalia imi raspunde ca are serviciu bun si nu are nevoie de intretinere.

Fete, ma luati la misto la inceput de weekend sau e coborata presiunea ?



ce e ala misto?eu niciodata..............stii ca imi esti drag
portitza_Maria
Postat pe 30 Ianuarie 2009 12:16
Am inteles merci pt.sfaturi ,sugestii ati fost cu totii draguti . Pina la urma eu sint singura vinovata pt.ca mi-am pus sperante intr-un sarlatan pina la urma , care ma mangaie noaptea in somn , care a renuntat la tot si toate pt.mine ( muncea in Lisabona dar indragostindu-se de mine a preferat sa se intoarca in tara numai sa fie impreuna cu mine) ,care a divortat pt.mine, care si-a uitat copiii pt. mine.......dar tot un escroc sentimental ramane, un nimeni care crede ca i se cuvine totul de la persoana iubita. V-am pa !

Postat pe 30 Ianuarie 2009 12:18
adica a facut atatea pentru tine si tu nu poti inchide ochii la viciile lui?
cata rautate.

Postat pe 30 Ianuarie 2009 12:19
ROCO sint licentiata muncesc de 12 ani ,hai ma lasi ? Uita-te la pozele mele si-o sa-l vezi pe marele mascul. Sti ca ai haz ?

Postat pe 30 Ianuarie 2009 12:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce fac cei mici de Pasti? 3 De la: vitamina_c 5 Aprilie 2011 14:29
Va rog sa mi dati un sfat din suflet 3 De la: kudika_9431 8 Iunie 2012 22:15
Ajutor urgent!! 1 De la: kudika355189 3 Octombrie 2011 16:15
fara ''da'' fara ''nu'' :)) 76 De la: Lillyanna 9 Decembrie 2008 21:44
Happy birthday TO ME!!!!!!!!! 25 De la: oana84onutza 26 Ianuarie 2010 20:23