Setari Cookie-uri

animalute de casa

Buna fetelor,
Am primit de valentinul asta, ce credeti ...o broscuta testoasa... nu ca mi-as fi dorit-o, dar nu stiu ce la apucat pe-al meu iubit....in fine, am trecut peste partea asta, ca nu sunt prea incantata...dar cum am grija de ea??? nu stiu ce-i trebuie, cat cum... am cautat pe net si am citit diferite articole, am inteles ca sunt foarte sensibile, sa nu fie prea cald, prea rece, prea intuneric,prea lumina
Are cineva o broscuta, sau a avut?
Este o broscuta cu urechile rosii "testoasa de Florida" am inteles ca se numeste
DYM
Postat pe 14 Februarie 2009 17:19
broscutza testoasa n-am avut, dar cred ca e bine sa mergi la o farmacie veterinara sau la un pet-shop (banuiesc k oricum trebuie sa-i cumperi mancare, accesorii) si ceri acolo niste sfaturi, se presupune k vanzatorii ar trebui sa aiba pregatire....
Lexy87
Postat pe 26 Februarie 2009 15:12
mda, se presupune...la magazinul din orasul meu habar nu avea ce sa-mi dea doamna pentru carapacea moale, era in dubii sa-mi dea vitamina AD3E sau nu....
m-am mai documentat dupa net, momentan e bine, jucausa, ii place sa doarma foarte mult si nu oriunde, doar in pat :)
DYM
Postat pe 26 Februarie 2009 20:39
vreau si eu broscutzaaaaaaaaaaa momentan am un bichon... dar mi ar placea o broasca sa dorm cu ea in pat
SweetHappyButterfly
Postat pe 26 Februarie 2009 20:43
broscutei trebuie sa ii asiguri un loc la lumina intr-un mediu ambiant placut(nici prea cald nici prea frig) de regula un acvariu, daca te vei duce la un pet shop si vei intreba il poti cumpara cu toate dotarile si de asemenea poti primi informatii utile despre cum trbuie s ai grija de ea sa o stapanesti sanatoasa
eu am 2 perusi cam dificil uneori ca fac multa galagie si mizerie dar sunt simpatici si imi plac
yumy
Postat pe 27 Februarie 2009 08:10
am avut si eu perusi, dar am renuntat la ei tocmai pentru ca nu mai aveam timp sa ii ingrijesc, eu ii acopeream ca sa nu mai faca galagie de dimineata
DYM
Postat pe 28 Februarie 2009 20:05
vaiiiii ce tare.....super fain....vreau si eu...eu am un catzel....un pechinez de 13 ani...moshneagul.... dar ce mi-as dori ar fi un SAM BERNARD...e superb...e mortal...doamneeeeeeee vreauuuu
monaq
Postat pe 7 Mai 2009 14:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Intrebari de orice fel... Ce va chinuie? 373 De la: habbie 8 Octombrie 2009 14:32
Buna 2 De la: kudika342165 23 Februarie 2012 22:59
inscriu reprezentanti oriflame=cititi va rog 1 De la: kudika198911 23 Iunie 2010 00:01
Barbatul fustangiu 21 De la: Ssandra 23 Ianuarie 2014 10:56
copilaria copilului tau 8 De la: dulcik_ubita 9 Septembrie 2008 10:48