Setari Cookie-uri

Am nevoie de sfatul vostru

Am avut acum cateva zile o intalnire cu o domnisoara. Rolul lui Cupidon l-a jucat o prietena comuna. Totul a decurs firesc am vorbit despre diverse. Eu m-am plasat strategic la masa ca sa ma uit in ochii ei tot timpul. din pacate intalnirea nu a durat prea mult si nu s-a continuat si cu o plimbare in parc. Seara i-am dat un mesaj pe hi5. I-am dat de inteles in cel mai politicos si decent mod ca imi place de ea si ca as vrea sa-mi dea datele ei de contact pentru a discuta mai multe, pentru o eventuala intalnire, pentru a ne cunoaste mai bine. Noi ne stim mai mult din descrierea prietenei comune( aici ma refer la temperament nu la aspect fizic). I-am spus ca o rog pe ea sa-mi dea idd-ul si nu vreau sa intervin la prietena noastra comuna deoarece nu este politicos asa. Mi-am cerut scuze daca sunt prea indraznet si i-am spus ca indiferent de ce va fi intalnirea cu ea va ramane o amintire placuta pt mine. Cupidon(prietena comuna) a vazut mesajul trimis de mine si mi-a spus ca am talent, e perfect, ea daca ar fi fost in locul respectivei ar fi fost data gata de un asemenea mesaj tongue.gif

Domnisoara in cauza discuta a doua zi pe mess cu, Cupidon si o intreaba ce parere am avut despre ea. I-a spus ca buna iar ea a zis ca sunt un tip interesant. Cupidon i-a spus sa se uite pe hi 5 ca "are impresia" tongue.gif ca i-am trimis un mesaj.

M-a adaugat in lista de Mess. Vineri ii propun sa mergem la un film. Cupidon zice ca poate am gresit a doua zi fiind Sf Valentin. I-am cerut si nr de tel. Mi-a raspuns a doua zi ca nu poate deoarece are treburi legate de job care nu necesita amanare si nu poate nici duminica seara. Cu toate astea mi-a dat nr de tel.

Intrebarea este: sa mai incerc o data saptamana viitoare sa o invit undeva?...Ma rog nu am nimic de pierdut doar sa nu creada ca sunt vreun nesimtit...Cupidon(femeie) ma sfatuieste sa insist..pe de alta parte parca nu-mi vine sa renunt atat de usor...
Vreau sa vad sfaturile femeilor...Parerea feminina este mai avizata...
EmperorNerva
Postat pe 15 Februarie 2009 17:54
clar insista !
googoodoll
Postat pe 15 Februarie 2009 18:11
Cupidon deja stie daca fata respectiva este implicata sau nu intr-o relatie , este deschisa catre o eventuala relatie cu tine asa ca daca ea te-a sfatuit sa insisti inseamna ca a stiut de ce a facut-o.

Mai fac si eu pe cupidonul din cand in cand si din experienta iti pot spune ca atunci cand vad ca o parte nu este interesata de cealalata parte ....ii spun sa o lase mai moale si sa nu insiste degeaba.

Deci ...da , insista daca ai acceptul lui Cupidon
iris_4_ever
Postat pe 15 Februarie 2009 18:37
Da! categoric insista!

daca ti-a dat numarul de telefon ,foloseste-l!

Nu toate stim ce vrem...Ar fi pacat sa ratati ceva frumos!!
ella_c
Postat pe 15 Februarie 2009 18:39
Acum stiti voi...Eu sunt si din zodia Fecioarei. Imi fac griji in legatura cu orice...Nu vreau sa par un nesimtit...De altfel cand vorbesc cu ea sunt foarte elegant in exprimare...ea mi-a multumit pentru invitatie...In plus de asta ea a fost prima care a intrebat-o pe Cupidon ce parere am despre ea...
EmperorNerva
Postat pe 15 Februarie 2009 18:44
De la: EmperorNerva, la data 2009-02-15 18:44:04Acum stiti voi...Eu sunt si din zodia Fecioarei. Imi fac griji in legatura cu orice...Nu vreau sa par un nesimtit...De altfel cand vorbesc cu ea sunt foarte elegant in exprimare...ea mi-a multumit pentru invitatie...In plus de asta ea a fost prima care a intrebat-o pe Cupidon ce parere am despre ea...


Mai incearca,ce se poate intampla?In cel mai rau caz ,o sa te refuze..


ella_c
Postat pe 15 Februarie 2009 18:46
Inainte sa insist cu o noua invitatie am sa o rog pe Cupidon sa discute cu ea despre mine, despre ce a facut in weekend...Nu vreu sa par penibil. Eu stiu sigur ca ea nu are pe nimeni. In plus de asta nu prea ne cunoastem...Ne-am intalnit doar o data prin intermediul lui Cupidon. Eu i-am dat de inteles ei ca vreau sa ne mai intalnim pentru a ne cunoaste, pentru a conversa dar nu vedeti ca ma lovesc de diverse motive...
EmperorNerva
Postat pe 15 Februarie 2009 19:18
Da, o poti intreba pe Cupidon..
Dar stii ce nu inteleg eu?De ce nu esti direct?De ce nu vorbesti cu ea...te invarti pe dupa plopi..
Daca nu are pe nimeni si ezita ,nu te vrea,nu trebuie sa te minti.
Dar eu cred ca te vrea...

Cati ani ai?Cum sa pari penibil?Sunteti asa simpatici cand sunteti indragostiti...

ella_c
Postat pe 15 Februarie 2009 19:29
Eiii am 24 dar sunt o fire mai timida...
EmperorNerva
Postat pe 15 Februarie 2009 19:33
De la: EmperorNerva, la data 2009-02-15 19:33:21Eiii am 24 dar sunt o fire mai timida...


Multi inainte!
Intreab-o pe Cupidon atunci,dar eu tot sunt de parere ca ar trebui sa pui mana pe telefon...
Daca si ea e timida ca tine va trebuie asistenta tehnica...
ella_c
Postat pe 15 Februarie 2009 19:37
La prima intalnire a fost asa de frumos...Stiu ca ma pierdeam in ochii ei...Ne priveam in ochi fara sa scoatem un cuvant...
EmperorNerva
Postat pe 15 Februarie 2009 19:40
Ella, tu esti buna de petitoare maica!
Cursuri americane, ceva? Prea esti profesionista!
Te rog sa ma ai in vedere, ca nu se stie de unde sare caprioara!

Postat pe 15 Februarie 2009 19:43
si ei i sa parut la fel de frumos?

daca da ,ia telefonul si sun-o! Daca iese ceva dai o bere!

am vorbit ca un baiat ,nu??



ella_c
Postat pe 15 Februarie 2009 19:46
De la: Roco, la data 2009-02-15 19:43:17Ella, tu esti buna de petitoare maica!
Cursuri americane, ceva? Prea esti profesionista!
Te rog sa ma ai in vedere, ca nu se stie de unde sare caprioara!

Nu pot sa cred! Dupa o asa activitate forumistica mai ai nevoie de petitoare?
Lucia1971
Postat pe 15 Februarie 2009 19:48
Normal...ai vorbit cu un barbat...care se poarta ca un copil cateodata...
EmperorNerva
Postat pe 15 Februarie 2009 19:49
De la: ella_c, la data 2009-02-15 19:46:04si ei i sa parut la fel de frumos?
daca da ,ia telefonul si sun-o! Daca iese ceva dai o bere!
am vorbit ca un baiat ,nu??

Care ei?!!!
aaa, sunt mai multi ?! (ai mancat un l)

Postat pe 15 Februarie 2009 19:50
De la: Roco, la data 2009-02-15 19:43:17Ella, tu esti buna de petitoare maica!
Cursuri americane, ceva? Prea esti profesionista!
Te rog sa ma ai in vedere, ca nu se stie de unde sare caprioara!


uite Roco de ce nu pot sa te am in vedere...,

" Prea esti profesionista!"

"Rog 'profesionistele' sa nu-mi mai propuna servicii sau produse. "

Daca ai nevoie totusi de un sfat ,cu mare drag...dar neprofesionist!
ella_c
Postat pe 15 Februarie 2009 19:50
De la: Roco, la data 2009-02-15 19:50:25
De la: ella_c, la data 2009-02-15 19:46:04si ei i sa parut la fel de frumos?
daca da ,ia telefonul si sun-o! Daca iese ceva dai o bere!
am vorbit ca un baiat ,nu??

Care ei?!!!
aaa, sunt mai multi ?! (ai mancat un l)


scuze...domnule Roco, nu vad bine tastatura .E intuneric in camera
Crezi ca ma poti ierta?
ella_c
Postat pe 15 Februarie 2009 19:53
Auzi, pe voi de mici va invata sa fiti rautacioase?
Uff, viata meaaaaaaa....

Postat pe 15 Februarie 2009 19:53
De la: Roco, la data 2009-02-15 19:53:57Auzi, pe voi de mici va invata sa fiti rautacioase?
Uff, viata meaaaaaaa....


am fost rea?Eu?


nu am vrut...
ella_c
Postat pe 15 Februarie 2009 19:55
De la: EmperorNerva, la data 2009-02-15 19:40:23La prima intalnire a fost asa de frumos...Stiu ca ma pierdeam in ochii ei...Ne priveam in ochi fara sa scoatem un cuvant...
Si eu te sfatuiesc sa insisti.Daca nu voia sa iei legatura cu ea nu i-ti dadea nr. de telefon
puiu66
Postat pe 15 Februarie 2009 19:58
De la: puiu66, la data 2009-02-15 19:58:15
De la: EmperorNerva, la data 2009-02-15 19:40:23La prima intalnire a fost asa de frumos...Stiu ca ma pierdeam in ochii ei...Ne priveam in ochi fara sa scoatem un cuvant...
Si eu te sfatuiesc sa insisti.Daca nu voia sa iei legatura cu ea nu i-ti dadea nr. de telefon


vezi mai Roco...ia de citeste!
ella_c
Postat pe 15 Februarie 2009 19:59
Vaiii, cat e de frumos: iubire adolescentina... pura... intensa...!!!
Nu ai nevoie de sfaturi. Esti un om deosebit! Asculta-ti inima si lasa-te ghidat de ea... bunul simt este puternic amprentat in tine, asa ca nu ai cum sa gresesti!
misstiqque
Postat pe 15 Februarie 2009 21:51
M-am cam hotarat sa apelez la prietena noastra comuna. Sa vorbeasca despre mine cu ea in trecere. Sa vedem ce zice. Daca nu e interesata o las in pace. Asta nu inseamna ca o sterg din lista, din telefon. Nu sunt magar. O sa o consider o amica. Nu toata lumea place pe toata lumea...
EmperorNerva
Postat pe 15 Februarie 2009 22:08
De la: EmperorNerva, la data 2009-02-15 22:08:54M-am cam hotarat sa apelez la prietena noastra comuna. Sa vorbeasca despre mine cu ea in trecere. Sa vedem ce zice. Daca nu e interesata o las in pace. Asta nu inseamna ca o sterg din lista, din telefon. Nu sunt magar. O sa o consider o amica. Nu toata lumea place pe toata lumea...


Bravo!Felicitari!Nici nu stii cat te admir...

Mi-ar place sa citeasca cineva asta...Cat mi-as dori...





ella_c
Postat pe 15 Februarie 2009 22:11
Multumesc pentru apreciere.

Consider ca asa e cel mai bine. Nu vreau sa se supere nici pe mine nici pe prietena noastra comuna la care tin foarte mult. Apropo eu sunt printre exceptiile alea care cred in prietenia sincera si dezinteresata intre un barbat si o femeie deoarece eu chiar traiesc asa ceva zi de zi.
EmperorNerva
Postat pe 15 Februarie 2009 22:26
De la: Lucia1971, la data 2009-02-15 19:48:36
De la: Roco, la data 2009-02-15 19:43:17Ella, tu esti buna de petitoare maica!
Cursuri americane, ceva? Prea esti profesionista!
Te rog sa ma ai in vedere, ca nu se stie de unde sare caprioara!

Nu pot sa cred! Dupa o asa activitate forumistica mai ai nevoie de petitoare?

Tu nu vezi ce meseriasa e !? Sigur a facut un curs, dar nu recunoaste

Postat pe 16 Februarie 2009 06:36
ptr.tine Roco,
sa-ti mearga bine de dimineata!
ella_c
Postat pe 16 Februarie 2009 06:43
De la: EmperorNerva, la data 2009-02-15 22:26:01 eu sunt printre exceptiile alea care cred in prietenia sincera si dezinteresata intre un barbat si o femeie deoarece eu chiar traiesc asa ceva zi de zi.

Bai Imparate, tu chiar vrei sa le uzi pe toate femeile de pe Kudica? Mai e putin si ma ud si eu, zau! Vad ca chiar am inceput...
Provoci atac la scaune, ca te banui ca ai firma de curatenie.

Postat pe 16 Februarie 2009 06:45
Nu exista prietenie " dezinteresata" intre un baiat si o fata.
si , omule ,vorba elllei, incearca sa o abordezi direct , nu te mai folosi de mesageri.
sa stii si tu ca fetele se pot minti cu usurinta unele pe altele , char daca sunt prietene.
cel mai bine i-ti iei inima in dinti si o suni , sau daca nu ai suficient curaj ii trimiti un sms , si inca unul.
ce ti se poate intampla ? o sa-ti ia gatul ? in cel mai rau caz te va refuza direct . si atunci stii exact cum stai. sau preferi incertitudinea , sa astepti ,poate cine stie......
tonim69
Postat pe 16 Februarie 2009 06:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
intalnire cu fostul ei prieten 13 De la: Angelitto 9 Aprilie 2010 20:51
My way 5 De la: Catalin_Sirbu_1 12 Februarie 2016 13:09
Caut Motivația.... 45 De la: CosminEu 12 Februarie 2016 12:52
ce-ar trebui sa fac? 20 De la: yumalai 3 Iunie 2009 17:34
Vreau sa plec la Bucuresti cu iubitul meu pentru un week si parintii nu ma lasa ! 5 De la: kudika_1001304 12 Februarie 2016 12:08