Setari Cookie-uri

mai este careva berbec si partenerul rac?o parere...

ioana1st
Postat pe 22 Februarie 2009 22:45
eu...a fost un vis:).... eram deja 2 divortati cand ne-am cunoscut. pana la uma motive mult mai complexe au aparut si ne-am despartit...a fost totusi o relatie controversata un pic pt timpurile noastre...dar hai sa-ti spun....romanele de dragoste sunt prea putin pe langa ce-am trait noi .ma simt o femeie fericita si implinita si sunt bucuroasa ca am trait asa ceva .putine sunt persoanele care au parte in viata lor de o asa pasiune....poate si datorita faptului ca eram 2 la o varsta la care altfel vezi lucrurile , altfel traiesti viata iar criteriile pe care iti alegi partenerul sunt un pic mai diferite ca la 20 de ani...aveam eu 33 , el 40..suntem prieteni si comunicam si acum f des. fiecare a fost si va ramane pt celelalt in primul rand, cel mai bun prieten.puteam discuta absolut orice, stiam unul despre celalalt tot ce simte , cum gandeste , tot trecutul celuilalt de la copilarie pana in prezent, genul de persoane care se inteleg din priviri . ajunsesem sa ne dam si sms -uri 2 in acelasi moment :)...si noaptea ne trezeam 2 la acelasi ore...lucruri comice si totodata ciudate :)>> aveam aceleasi dorinte de viitor ,gusturile erau aceleasi , opiniile erau parca ale aceluiasi cap :) .. la un moment dat am avut un pic de luptat cu comportamentul si modul de gandire adoptat de el in urma unei dezamagiri f puternice...ajunsese sa nu aiba incredere in femei si sa ne considere doar un mod de trecere a timpului liber..a fost un pic cam greu dar pana la urma am reusit ! nu regret nimic , am avut multe de invatat si m-am schimbat in mai bine! chiar daca nu am ramas impreuna si a trebuit sa procedam altfel , sa alegem altceva, am ramas , fiecare , unul pt celalat cea mai mare iubire. e f placut sa stii ca undeva e cineva care te iubeste tot timpul. exista inca intre noi un liant f puternic pe care nu am reusit sa-l rupem si care ne confera o oarecare multumire sufleteasca.cand am rupt relatia stiam ca ne va fi greu si ca nu vom mai putea fii niciodata atat de fericiti ca atunci cand am fost impreuna dar era ceea ce trebuia sa facem. bafta , iti doresc! :)
lauracris
Postat pe 7 Martie 2009 23:50
eu una nu....
Diavolyta_
Postat pe 2 Aprilie 2009 08:26
da... eu berbec, el rac... de xx ani impreuna...nu ne-am plictisit deloc. Ne-am invatat sa fim o echipa si sa trecem peste multe .... tot ca o echipa. Ne-am completat reciproc. Eu am fost mai nastrusnica cateodata ... Analizeaza-l si din alte puncte de vedere... daca-l iubesti cu adevarat o sa fie cea mai reusita relatie.
Si nu uita sa nu-l tradezi si sa nu-l minti, nu merita este un barbat super (indiferent ce greseli va face el in viata).Va fi al tau pt totdeauna si tu vei fi 1 pt el. Nu trebuie decat sa-l IUBESTI si nimic mai mult.
Vei fi una dintre cele mai rasfatate femei
Katty03
Postat pe 1 Iunie 2009 19:50
mda... suntem prietni ffff buni... si e singura persoana pe care pot conta cu adevarat.. insa nu e nimic pentru drame sentimentale... sau altele. Iar daca este ocupat... uita uneori de existenta ta... insa probabil aceasta depinde de felul fiecaruia de a fi. Ma face fericita... si intr-adevar incorporeaza partenerul perfect pentru berbec, daca gasiti compromisul. :)
sekyiwa
Postat pe 23 Octombrie 2009 11:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Un job bine platit 2 De la: donttouch 4 Februarie 2009 15:03
Site microjoburi. Incercati!!! 0 De la: 8 Aprilie 2012 14:13
Ce ar trebui sa fac??? 20 De la: clau19 30 Decembrie 2009 21:30
Pitzipoance ? 98 De la: Metal_spell 5 Decembrie 2009 12:49
contabilitate 1 De la: kudika009707 9 Iunie 2011 23:17