Setari Cookie-uri

Relatii scurte. Vreau un sfat

Problema mea se prezinta in felul urmator. Primul prieten l-am avut pe la 17 ani, iar toate relatile mele de pana acum nu au durat mai mult de 2 luni, ceea ce imi ridica semne mari de intrebare.
Am 22 ani, sunt incojurata de multi prieteni, chiar cei mai buni prieteni sunt baieti si totusi nu exista unul care sa ma cucereasca si sa-l accept.
Poate sunt prea pretentioasa, poate caut ceva anume si inca nu inteleg nici eu ce anume caut. La facultate cei mai multi mi se par ca fac doar copilarii, la servici nu am de unde alege, sunt peste media de varsta acceptata de mine alte alternative nu prea mai am. Prin prietenii prietenilor mei inca nu am inceput sa caut, dar au inceput ei sa caute pentru mine :)). Si nu s-a terminat nici asa bine, tot 2 luni a durat relatia. Incep sa cred ca problema e totusi la mine, ca poate sunt prea pretentioasa, sau poate timida si nu stiu cum sa-l abordez, cum sa-i mentin treaza atentia, sa-l cuceresc...sa nu stiu. Adevarul e ca nici cu timpul nu stau prea bine, sunt in an terminal, am si serviciul .. asa ca timpul meu e destul de limitat.
Poate imi dati un sfat ce ar trebui sa fac, daca ati mai pomenit sa aiba si altcineva o asemenea problema :)), eu sa fiu in locul vostru nu mi-ar fi prea usor, deoarece nu ma cunoasteti .. dar sigur o idee v-ati facut;)
anemona005
Postat pe 20 Aprilie 2009 21:02
nu stiu ce sfat sa-ti dau.cu toate ca si eu patesc cam la fel.nu chiar 2 luni..dar cam 6-9 luni si apoi..pa si pusi.
roxxana_soare
Postat pe 20 Aprilie 2009 21:34
se pare ca suntem mai multe......in cazul meu...eu sunt de vina..ma plictisesc repede, imi aleg gresit partenerii, nu ma implic decat la suprafata.. etc...gandeste-te la tine cum esti si la partenerii tai daca urmeaza acelasi tipar...mai multe nu stiu sa-ti zic..pentru ca nici eu nu am rezolvat problema...dar probabil ca nu vreau
ancad
Postat pe 20 Aprilie 2009 21:40
De la: roxxana_soare, la data 2009-04-20 21:34:09nu stiu ce sfat sa-ti dau.cu toate ca si eu patesc cam la fel.nu chiar 2 luni..dar cam 6-9 luni si apoi..pa si pusi.[/quote

asa si eu sunt am stat 9 luni si i-am zis pa si sufera si eu nu suport ca nu intelege ca ...na gata nu e ce vreau eu el...vrea si casatorie deja in viitor:) si mai grav e ca imi reproseaza ca l-am dezverginat ...na ce sa fac eu acum =))
truelife
Postat pe 20 Aprilie 2009 21:41
De la: anemona005, la data 2009-04-20 21:02:02eu sa fiu in locul vostru nu mi-ar fi prea usor, deoarece nu ma cunoasteti .. dar sigur o idee v-ati facut;)


Asta este foarte adevarat , e usor sa-ti dai cu parerea dar poti gresi daca nu cunosti persoana...
Revenind la "problema'" ta, eu nu cred ca esti pretentioasa ...cred doar ca nu ai intalnit persoana care sa te faca sa-ti doresti sa ramai intr-o relatie .
Si cred ca dai prea multa importanta acestui aspect
ella_c
Postat pe 20 Aprilie 2009 21:51
Eu cred ca raspunsul la problema o sa gasesti analizand motivul pentru care ai incheiat fiecare dintre aceste relatii de 2 luni. Ori te plictisesti tu ori pui capat relatiei din cauza lor, ca iti gresesc?
Amora
Postat pe 26 Aprilie 2009 14:39
important e sa nu le lasi usor .sa il lasi sa te astepte.asa vezi si tu daca vrea ceva serios cu tine.daca nu, face parte din randul baietilor fluturatici....si, acea persoana care o doresti o sa vina, crede-ma si o sa se intample atunci cand te astepti mai putin.nu ai nevoie sa iti faca cunostinta preietenii cu alti prieteni de-ai lor...

Postat pe 28 Aprilie 2009 09:58
De la: roxxana_soare, la data 2009-04-20 21:34:09nu stiu ce sfat sa-ti dau.cu toate ca si eu patesc cam la fel.nu chiar 2 luni..dar cam 6-9 luni si apoi..pa si pusi.



hmmm... eu am 20 de ani peste o luna si am o relatie de 3 ani jumate cu acelasi baiat, intradevar am avut si vreo doua relatii inainte scurte da sau terminat cu acordul amandurora si am ramas prieteni. ar trebui sa va ganditi k poate si femeile au o parte din vina...nu numai barbatii, dak le acorzi incredere si ii faci sa simta k pt tn el este tot atunci cred k o relatie poate dura mult... cred k intr-o relatie cel mai mult conteaza dragostea si respectul
carmenavram2001
Postat pe 21 Mai 2009 15:36
relatiile scurte sunt foooarte bune eu am avut doua relatii lungi(cativa ani) si am crezut ca se sfarseste lumea apoi am avut relatii scurte si f scurte , am inavatat ca trebuie sa inveti sa alegi
elagodess
Postat pe 27 Octombrie 2009 20:34
e normal sa ai mai multe relatii .deja esti mult mai matura in a alege ceea ce vrei .stii ce vrei de la un partener de viata si acest lucru e foarte bine. va veni si vei stii sigur ca el e cel ales.doar daca treci de 30 de ani si inca nu ai gasit persoana potrivita , atunci va trebui sa-ti pui intrebari . iti doresc succes si mult noroc
GABYTA13
Postat pe 28 Octombrie 2009 08:28
De la: anemona005, la data 2009-04-20 21:02:02Poate sunt prea pretentioasa, poate caut ceva anume si inca nu inteleg nici eu ce anume caut. La facultate cei mai multi mi se par ca fac doar copilarii, la servici nu am de unde alege, sunt peste media de varsta acceptata de mine alte alternative nu prea mai am. Prin prietenii prietenilor mei inca nu am inceput sa caut, dar au inceput ei sa caute pentru mine :)). Si nu s-a terminat nici asa bine, tot 2 luni a durat relatia. Incep sa cred ca problema e totusi la mine, ca poate sunt prea pretentioasa, sau poate timida si nu stiu cum sa-l abordez, cum sa-i mentin treaza atentia, sa-l cuceresc...sa nu stiu. Adevarul e ca nici cu timpul nu stau prea bine, sunt in an terminal, am si serviciul .. asa ca timpul meu e destul de limitat.
Poate imi dati un sfat ce ar trebui sa fac, daca ati mai pomenit sa aiba si altcineva o asemenea problema :)), eu sa fiu in locul vostru nu mi-ar fi prea usor, deoarece nu ma cunoasteti .. dar sigur o idee v-ati facut;)


nu e vb de timp ...probabil nici nu l ai gasit pe alesul inimii .. iar din relatiile scurte ai ce invata. analizeaza ti fiecare relatie scurta p care ai avut o pana acum ...incearca sa ti dai seama de ce te ai despartit de respectivii ce greseli ai facut ca in urmatoarea relatie sa numai fie asa.incearca sa fi cat mai deschisa ...sa i dai lui incredere ...trebuie sa se vada ca aman2 incercati ca relatia sa mearga sa treaca de cele 2 luni
crys_tal
Postat pe 10 Noiembrie 2009 08:37
Ale mele dureaza doar o noapte se sfarsesc mereu cu vanatai! Cad din pat spre dimineata!!!
Trecatorul
Postat pe 13 Noiembrie 2009 18:11
Fa dragoste pe acoperis, atunci cade el si va trebui sa se fardeze.
kudika023770
Postat pe 13 Noiembrie 2009 18:17
Pai cum dracu sa fac dragoste cu el? Eu prefer o felinuta cu blanita proaspat samponata! Auzi badeeee sunt motanel breee!!
Trecatorul
Postat pe 14 Noiembrie 2009 18:15
Am mai scris un mesaj dar nu s-a postat , era putin mai complicat , pe scurt si aici la fel , 2 luni , 3 sapt , 3 zile ............... 4 luni maxim . M-am si saturat ,
SexintheCity
Postat pe 2 Decembrie 2009 17:51
doamne ce de molii....
greierash_is_back
Postat pe 2 Decembrie 2009 17:54
De la: anemona005, la data 2009-04-20 21:02:02Problema mea se prezinta in felul urmator. Primul prieten l-am avut pe la 17 ani, iar toate relatile mele de pana acum nu au durat mai mult de 2 luni, ceea ce imi ridica semne mari de intrebare.
Am 22 ani, sunt incojurata de multi prieteni, chiar cei mai buni prieteni sunt baieti si totusi nu exista unul care sa ma cucereasca si sa-l accept.
Poate sunt prea pretentioasa, poate caut ceva anume si inca nu inteleg nici eu ce anume caut. La facultate cei mai multi mi se par ca fac doar copilarii, la servici nu am de unde alege, sunt peste media de varsta acceptata de mine alte alternative nu prea mai am. Prin prietenii prietenilor mei inca nu am inceput sa caut, dar au inceput ei sa caute pentru mine :)). Si nu s-a terminat nici asa bine, tot 2 luni a durat relatia. Incep sa cred ca problema e totusi la mine, ca poate sunt prea pretentioasa, sau poate timida si nu stiu cum sa-l abordez, cum sa-i mentin treaza atentia, sa-l cuceresc...sa nu stiu. Adevarul e ca nici cu timpul nu stau prea bine, sunt in an terminal, am si serviciul .. asa ca timpul meu e destul de limitat.
Poate imi dati un sfat ce ar trebui sa fac, daca ati mai pomenit sa aiba si altcineva o asemenea problema :)), eu sa fiu in locul vostru nu mi-ar fi prea usor, deoarece nu ma cunoasteti .. dar sigur o idee v-ati facut;)




Incercati sa va cunoasteti mai bine inainte,adica sa iesiti macar 2 saptamani impreuna ca amici,sa va cunoasteti(sa-ti si placa baiatul),dupa ce simti ca il cunosti ,decizi daca vrei o relatie cu el sau nu.Bafta
cami_goanga10
Postat pe 25 Martie 2010 20:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Voi gasi vreodata pe cineva care sa vrea sa ma pastreze? 40 De la: geo_reincarcat_iara 29 Aprilie 2010 22:06
hello 27 De la: valita76 24 Iunie 2009 13:33
SPANIOLA VOBIND JAPONII SI SPANIOLA SI RUMANO? 9 De la: ankris 2 Iunie 2010 22:02
.....cind doi omuleti se indragostesc!!!! 50 De la: myRakoL 4 Decembrie 2010 17:28
Oameni Frumosi 14 De la: kudika_1001304 12 Februarie 2016 11:50