Setari Cookie-uri

fumatul...bata-l vina!!!!

nu stiu ce sa fac..
iubitu meu fumeaza si dupa ce fumeaza ma saruta pe mine
imi venea sa vomit
kudika050245
Postat pe 28 Iulie 2009 20:43
De la: kudika052538, la data 2009-07-16 17:21:17PS am uitat sa te intreb 1976 inseamna ca ai 33 de primaveri? de cati ani fumezi? poate de 15 poate de mai putin! Mai ai timp dar o sa iti sune ceasul biologic !

Ce parere ai depre ceasul biologic? ai auzit de el?

Nu. 1976 inseamna numarul de tigari la care ajunsese pana a postat acel raspuns...
Lucia38
Postat pe 28 Iulie 2009 20:46
Si eu tot cu cartea lui Allen Carr m-am lasat. Fumatul este un obicei ce tine de psihic...este TEAMA ca nu poti face fata unui anumit moment fara tigara aia..este un jug peste noi...indiferent daca fumezi un pachet pe zi, pe saptamana sau pe luna tot fumator te numesti. Priviti-i pe nefumatori cat de linistiti sunt si nu au nevoie de acea "carja emotionala" pentru a se ridicala nivelul celor cu care discuta :) Va recomand cu caldura aceasta carte. Si eu spuneam ca fumam din placere sau din plictiseala dar aceasta carte m-a luminat cumva...cititi-o ..poate..cine stie. Mult succes! E minunat sa fii nefumator!
"In sfarsit nefumator", de Allen Carr. Daca nu o gasiti, o am eu in mail, lasati-mi un mesaj. Va pup
cristi_na
Postat pe 28 Iulie 2009 21:51
Jogging in fiecare zi - creeaza dependenta !
Roxy_Foxy
Postat pe 29 Iulie 2009 02:33
Ia=ti adio de la viata sociala pentru vreo 3-4 saptamani, si dupa aia reia-o in cantitati moderate cu cate un prieten pe rand. Evita barurile, cluburile, intalnirile cu mai multi prieteni fumatori deodata. Dupa o peropada o sa iti piara chefu de fumat.

La mine a mers
lexxy_me
Postat pe 29 Iulie 2009 03:01
De la: kudika052538, la data 2009-07-16 16:53:51Salut la toti care vor sa se lase de fumat!

Ar trebui infintata liga fumatorilor anonimi ...ceva de genul Am fumat 30 de ani si nu mai fumez de o saptamana. Leacul :o sperietura de moarte si VOINTA!

(Nicorette le-am primit dar nu le-am folosit)

Incearca la centrul de consiliere pentru lasat de fumat din orasul tau

SE MAI INSCRIE CINEVA?

Am fumat mai bine de 10 ani, in medie un paket/zi. De 2 zile sunt nefumatoare in urma vizionarii unui filmuletz bazat pe cartea lui Allen Carr - Easy way to stop smoking. Vointa si ambitia personale fac mai mult decat patchuri, gumitze, pastile, tzigari virtuale, Allen Carr etc.
Acum...sper sa nu fi zis hop prea curand
kudika019285
Postat pe 29 Iulie 2009 03:29
The "Easy Way" a lui Allen Carr chiar e cea mai usoara metoda. Eu asa m-am lasat, si am de-acu jumate de an de cand n-am mai pus tigara in gura, si nici nu simt nevoia. Am aplicat cam aceeasi metoda si la alcool.
E prea adevarata cartea.
Lexy87
Postat pe 29 Iulie 2009 05:42
nicorette plasturi si putina vointa eu asa m-am laat de fumat,bafta
najwa
Postat pe 29 Iulie 2009 08:08
trebuie sa stii sigur ca vrei sa NU mai fumezi. eu degeaba fac pauze.. o luna, o saptamana.. periodic.. se pare ca inca mai vreau sa fumez.
BTW.. fa sport! Mult! o sa vezi ca nu vei mai putea fuma atata dupa nici 2 saptamani.. apoi nicorette si alte prostii din farmacii nu sunt bune, pentru ca dependenta de nicotina se duce cel mai repede (2 zile sau 2 saptamani, nush exact). Dependenta cu care ne confruntam noi, fumatorii este cea psihica... de gest, de atitudine, de imagine, de tabieturi. Aici trebuie sa ai vointa, determinare si ambitie.
Succes :)
baby666
Postat pe 29 Iulie 2009 09:43
daa, le lasi pur si simplu!
kudika055568
Postat pe 29 Iulie 2009 11:55
scapide fumat usor daca ai vointa si fa sex
rasa
Postat pe 29 Iulie 2009 16:53
incearca cu biorezonanta.din ce am citit,se pare ca merge.mi-am propus si eu sa incerc,dar deocamdata nu dispun de banii necesari si nici nu am idee cat mai costa sedinta la ora actuala.oricum,e o singura sedinta si cu asta iti rezolvi problema.
mult succes si daca incerci sa ne tii si pe noi la curent.
kudika053147
Postat pe 30 Iulie 2009 10:19
pur si simplu le lasi.
prima zi te vei simti ca si cum iti lipseste ceva, dar nu sti ce. A doua nu vei sti ce sa faci cu mainile...a treia te vei intreba de ce cafeaua, mancarea au alt gust...
Vointa. Pregatire psihologica. Ambitie.
Sora-mea e medic la IML...mi-a adus in timp poze cu diferite afectiuni ale plamanilor provocate de tutun. Vreo jumatate de an. Asta a fost pregatirea psihologica. Faceam legatura intre ceea ce vedeam si plamanii mei...Apoi, intr-o buna zi...am cumparat un pachet de tutun, am fumat o tigara si am zis: e ultima! Si a fost. Pachetul il am si acum, alaturi de pozele cu plamani afumati de la sora mea. Ca sa stiu ce alternativa am. Am renuntat la fumat in ianuarie acest an. Privind retrospectiv, imi dau seama ca a fost lucrul cel mai bun care mi se putea intampla in acest an, indiferent ce se va mai intampla de acum inainte. Chiar daca as castiga la loto tot renuntarea la fumat este cel mai important lucru din 2009.
kudika028133
Postat pe 30 Iulie 2009 10:30
am incercat toate prostiile astea de pe piata,chiar si tigara electronica si tot degeaba.
nu am vointa, recunosc asta e singurul meu viciu.
La naiba cu toate....ma duc sa mai bat un cui
R_F
Postat pe 30 Iulie 2009 16:23
Nu se stie daca fumand mentolate o sa vrea sa se lase...poate or sa-i placa...
mika_24
Postat pe 31 Iulie 2009 09:03
sh eu as vrea sa ma las d fumat,am aproape 2 ani d knd fumez,sh am incerkt sa ma las d ele,dar knd vad p cineva in preajma mea kre fumeaza n ma pot abtine,probabil n am ambitia sh vointa necesara,eu fumez doar knd am nervi knd sunt stresata,sh atunci fumez mult,in general fumez max 3 tigari p zi,dar am slabit mult d la tigari,sh am incerkt sh cu nicorette dar n am reusit,ajutati-ma va rog sa renunt la tigari.
kudika056203
Postat pe 31 Iulie 2009 14:18
dk vrei sa mi-o trimiti sh mie p adresa denny_ingerash@yahoo.com,iti multumesc
kudika056203
Postat pe 31 Iulie 2009 14:23
De la: kudika056203, la data 2009-07-31 14:23:49dk vrei sa mi-o trimiti sh mie p adresa denny_ingerash@yahoo.com,iti multumesc


iti trimit eu o cerere de prietenie
Tazmanian
Postat pe 31 Iulie 2009 14:25
DA....stiu .....asa m-am lasat si eu....... Daca iti doresti cu adevarat sa te lasi ......BRUSC, INTR-O ZI TE LASI DE FUMAT........ dar trebuiae sa ai asta in cap.....daca nu inseamna ca nu vrei cu adevarat ......EU AM 1 AN SI 2 LUNI DE CAND AM FACUT ASTA.....MULTA SUCCES. AMBITIEEEEEEEE MULTA ASTA ITI TREBUIE.
ferero
Postat pe 31 Iulie 2009 14:28
Afla cum poti slabi fara diete drastice si efort fizic obositor Detalii pe : www . super
slimnew.webs.com
dyane_
Postat pe 31 Iulie 2009 19:02
sunt fumatoare si cat incerc nu ma pot lasa de fumat asa ca pentru cei care nu fumeaza niki sa nu incerce isi strica si plamanii dar si dintii in acelasi timp
andr33a_kopilademik
Postat pe 31 Iulie 2009 19:58
nui asa mai bn fcai sport decat saty strycy plamanii
andr33a_kopilademik
Postat pe 31 Iulie 2009 20:00
De la: andr33a_kopilademik, la data 2009-07-31 20:00:02nui asa mai bn fcai sport decat saty strycy plamanii


bun sfat.....pitzi
andreea1976
Postat pe 1 August 2009 01:05
De la: andr33a_kopilademik, la data 2009-07-31 19:58:59sunt fumatoare si cat incerc nu ma pot lasa de fumat asa ca pentru cei care nu fumeaza niki sa nu incerce isi strica si plamanii dar si dintii in acelasi timp


:)) eu zic sa nu te lasi de fumat. Pamantu' e deja suprapupulat.
lexxy_me
Postat pe 1 August 2009 19:14
De la: lexxy_me, la data 2009-08-01 19:14:28
De la: andr33a_kopilademik, la data 2009-07-31 19:58:59sunt fumatoare si cat incerc nu ma pot lasa de fumat asa ca pentru cei care nu fumeaza niki sa nu incerce isi strica si plamanii dar si dintii in acelasi timp


:)) eu zic sa nu te lasi de fumat. Pamantu' e deja suprapupulat.


well done
mitura
Postat pe 1 August 2009 19:17
Detin "CHEIA SUCCESULUI". am reusit sa ma las de fumat cu ajutorul cartii
IN SFARSIT NEFUMATOR- ALLEN CARR
eu fumam de 8 ani, 1 pachet/zi, cel putin si am reusit sa le las!!!! Ura!
mai cunosc un tip care fuma 2 pachete /zi si a citit si el cartea si s-a lasat.. si tot asa mai cunos multe persoane care s-au lasat dupa ce au citit cartea.
Multumim, Allen Carr!
Ioana252009
Postat pe 3 August 2009 07:31
De la: andreea1976, la data 2009-08-01 01:05:37
De la: andr33a_kopilademik, la data 2009-07-31 20:00:02nui asa mai bn fcai sport decat saty strycy plamanii


bun sfat.....pitzi

Nu mai rade, Andreea! Tu nu ai inteles ca daca vrei sa fii pitzi, acest lucru ti-ar ocupa tot timpul si n-ai mai avea vreme de fumat?
Lucia38
Postat pe 3 August 2009 08:03
De la: Ioana252009, la data 2009-08-03 07:31:04Detin "CHEIA SUCCESULUI". am reusit sa ma las de fumat cu ajutorul cartii
IN SFARSIT NEFUMATOR- ALLEN CARR
eu fumam de 8 ani, 1 pachet/zi, cel putin si am reusit sa le las!!!! Ura!
mai cunosc un tip care fuma 2 pachete /zi si a citit si el cartea si s-a lasat.. si tot asa mai cunos multe persoane care s-au lasat dupa ce au citit cartea.
Multumim, Allen Carr!

dar ce e asta ''CARTEA CARTILOR''? nu cred ca va-ti lasat ca ati citit carte aia.cred ca a fost mai mult o auto sugestie.
R_F
Postat pe 3 August 2009 10:10
In loc sa dai cu presupusul mai bine ai citi cartea. Asa ai putea vorbi in cunostinta de cauza si ai putea sa ajuti in loc sa descurajezi. Nu e vorba de auto sugestie, e vorba de mult mai mult, de o intelegere mai profunda. Am observat des fenomenul asta...cei care nu reusesc sa se lase de fumat ii descurajeaza si pe ceilalti..orice metoda trebuie incercata pentru a scapa de acest viciu nenerocit care mai devrfeme sau mai tarziu te omoara... Cititi cartea fetelor, nu se stie niciodata si merita incercat orice. pup
cristi_na
Postat pe 3 August 2009 21:34
Trebuie sa ai ambitie k sa te lasi de fumat...sa fii incurajata de oamenii din jurul tau si mai ales sa eviti sa stai pe langa fumatorii pt k mai rau te fac k sa fumezi... asa k dk stai intr-un anturaj de fumatori o sa-ti fie mai greu dar dk vrei cu adevarat sa te lasi poti sa iti ocupi timpul cu altceva
Uite si eu am fumat timp de vreo 3 ani si acum 3 sapt am inceput sa am probleme cu stomacu...la mine e si pe fond genetic si mi-a fost frica sa nu o dau in ulcer sau altceva...plus k atunci knd fumam ma luau toate caldurile si parca aveam cadere de calciu...si intr-o seara am aruncat pachetu pe geam si am zis k din momentul acela nu o sa mai fumez....si asta am si facut. La inceput a fost mai greu, ma gandeam k dk numai fumez o sa ma ingrash...porcarii dastea, dar dk ai o masa echilibrata si faci si sport sa stii k nu e asa greu k sa renunti la fumat. In plus dc sa dam atatia bani pe un pachet de tigari? Dc sa ne miroasa mainile si hainele si sa ne ingalbenim dintii si unghiile? Doar anturaju ne face sa fumam...k dk niciunu nu ar mai fuma sunt sigura k nici u nici ceilalti nu ati mai fuma...
Eu iti urez succes si sper sa reusesti si u si celelalte sa va lasati de fumat!! va pup
kudika043119
Postat pe 23 Septembrie 2009 22:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vrei sa slabesti?eu am solutia!!! 25 De la: buturuga_sorina 18 August 2014 21:16
Produse JARDIN NATUREL 1 De la: petre_79 16 August 2012 16:30
fumatul...bata-l vina!!!! 70 De la: vieriusinziana 19 Mai 2016 12:57
Noni sanatate din natura 17 De la: marinandrei53 19 Mai 2012 22:33
Adio riduri si celulita-tratamente Galvanic Spa 1 De la: catlexa37 21 Martie 2010 13:28