Setari Cookie-uri

haine cu noduri!!???!!!

Am o relatie foarte ciudata care dureaza de 4 ani si jumatate.Nu a putut fi niciodata una normala oricat de mult ne iubeam, suntem doua firi total diferite . Am incercat sa iesim si cu alte persoane in tot acest timp insa nu am putut avea nici o alta relatie serioasa oricat de mult ne-am fi dorit. In urma cu o luna de zile insa totul s-a schimbat, am inceput sa ne comportam ca doi oameni normali,sa petrecem foarte mult timp impreuna si sa avem parte de foarte multa liniste. Urma chiar sa ne mutam impreuna in urma cu cateva zile...Chiar l-am intrebat daca este sigur de acest pas caci nu imi venea a crede si mi-a recunoscut ca s-a simtit foarte bine in tot acest timp si da,simte ca este momentul potrivit.
Singurul inconvenient era ca trebuia sa poarte o discutie serioasa cu fiica lui ( pe care o are dintr-o casnicie terminata cu multi ani inainte de a ma cunoaste ) lucru care mi s-a parut absolut normal asa ca i-am lasat sa petreaca cateva zile impreuna,mai ales ca urma ca cea mica sa isi serbeze ziua de nastere printr-o petrecere data in casa lui si nu dorea sa ii umbreasca fericirea. Totul a decurs normal pana in ziua in care a avut loc petrecerea zi in care nu mi-a raspuns decat la ora 9 seara la telefon,lucru cu totul anormal.A doua seara am insistat sa ne vedem stiind ca fata a plecat insa a trebuit sa ma postez la usa casei pentru a-l convinge ( mi-a raspuns la telefon f greu toata ziua ) .M-a lasat sa dorm singura caci l-a sunat cea mica ca este bolnava si sa o duca la spital.A doua zi dimineata mi-am luat lucrurile personale pe care obisnuiam sa le las la el,nici eu nu imi explic ce m-a impins sa fac asta insa un gand anume nu am avut.Ziua si-a petrecut-o cu ea caci se plangea incontinuu ca se simte rau.In dimineata asta m-am ingrozit cand mama m-a intrebat de ce am noduri la hainele pe care le-am avut la el o perioada.Am ramas perplexa caci ma uitam la o pereche de pantaloni scurti ce aveau un ditamai nodul pe care eu NU L-am facut.Acelasi lucru se intamplase si cu lenjeria care avea 3 noduri insa.La insistentele mamei am dat cu apa sfintita pe mine,eram pregatita sa ies pe usa pt a merge la servici insa instantaneu mi s-a facut foarte rau,am inceput sa plang si sa nu ma tin pe picioare..Ziua mi-a fost foarte grea, vizavi de el simt ca nu vreau sa il vad si nu din ambitie sau vreun motiv anume,pur si simplu asta simt....
mireaua
Postat pe 16 Iulie 2009 19:08
De la: mireaua, la data 2009-07-16 19:08:47Am o relatie foarte ciudata care dureaza de 4 ani si jumatate.Nu a putut fi niciodata una normala oricat de mult ne iubeam, suntem doua firi total diferite . Am incercat sa iesim si cu alte persoane in tot acest timp insa nu am putut avea nici o alta relatie serioasa oricat de mult ne-am fi dorit. In urma cu o luna de zile insa totul s-a schimbat, am inceput sa ne comportam ca doi oameni normali,sa petrecem foarte mult timp impreuna si sa avem parte de foarte multa liniste. Urma chiar sa ne mutam impreuna in urma cu cateva zile...Chiar l-am intrebat daca este sigur de acest pas caci nu imi venea a crede si mi-a recunoscut ca s-a simtit foarte bine in tot acest timp si da,simte ca este momentul potrivit.
Singurul inconvenient era ca trebuia sa poarte o discutie serioasa cu fiica lui ( pe care o are dintr-o casnicie terminata cu multi ani inainte de a ma cunoaste ) lucru care mi s-a parut absolut normal asa ca i-am lasat sa petreaca cateva zile impreuna,mai ales ca urma ca cea mica sa isi serbeze ziua de nastere printr-o petrecere data in casa lui si nu dorea sa ii umbreasca fericirea. Totul a decurs normal pana in ziua in care a avut loc petrecerea zi in care nu mi-a raspuns decat la ora 9 seara la telefon,lucru cu totul anormal.A doua seara am insistat sa ne vedem stiind ca fata a plecat insa a trebuit sa ma postez la usa casei pentru a-l convinge ( mi-a raspuns la telefon f greu toata ziua ) .M-a lasat sa dorm singura caci l-a sunat cea mica ca este bolnava si sa o duca la spital.A doua zi dimineata mi-am luat lucrurile personale pe care obisnuiam sa le las la el,nici eu nu imi explic ce m-a impins sa fac asta insa un gand anume nu am avut.Ziua si-a petrecut-o cu ea caci se plangea incontinuu ca se simte rau.In dimineata asta m-am ingrozit cand mama m-a intrebat de ce am noduri la hainele pe care le-am avut la el o perioada.Am ramas perplexa caci ma uitam la o pereche de pantaloni scurti ce aveau un ditamai nodul pe care eu NU L-am facut.Acelasi lucru se intamplase si cu lenjeria care avea 3 noduri insa.La insistentele mamei am dat cu apa sfintita pe mine,eram pregatita sa ies pe usa pt a merge la servici insa instantaneu mi s-a facut foarte rau,am inceput sa plang si sa nu ma tin pe picioare..Ziua mi-a fost foarte grea, vizavi de el simt ca nu vreau sa il vad si nu din ambitie sau vreun motiv anume,pur si simplu asta simt....




VRAJI
kudika023365
Postat pe 25 Iulie 2009 07:31
infricosator....sau nu.
Stii eu intradevar cred ca pot exista si vraji si farmece si etc.....pentru ca nu degeaba se vorbeste atat despre ele.
Insa eu intotdeauna, incerc sa nu cred in asa ceva, si sa nu ma gandesc la asa ceva.....pentru ca uneori ne mai facem si singuri rau.....e posibil, sa existe o explicatie pentru acele noduri....iar acum inconstientul tau "lucreaza" intens gandindu-se la cum ai fost fermecata.....din aceasca cauza uneori provin si aceste stari....e normal daca tu te gandesti intens ca ai fost fermecata...si ca trebuie sa-ti fie rau....
Pe de alta parte...Doamne fereste....cine site ce-o fi....ca nu ma pricep la chestii din astea....insa sfatul meu e sa nu mai crezi cel putin, sa nu te mai gandesti, si ca sa te simti mai bine, sa mergi la biserica.....insa nu pica si tu in agonie...si nu incerc sa afli raspunsuri de pe la asa zisi vrajitori!

O zi buna!
gargaritamica
Postat pe 25 Iulie 2009 10:00
poi du-te la un preot si stati de vorba!!
poate exa nu este de acord si a ajuns sa prectice ce stiu eu ce minuni!!!
Sa nu apelezi la acelasi lucru!!
POate vor avea de suferit viitorii tai copii!!
ia o pauza!! incearca sa te inarmezi cu mult tact ..si nu-l mai suna tu pe el!!
de ce esti mai diperata d-aia el devine mai inabordabil!! si vezi...poate are si el mai stiu eu ce farmece!!
i-ai un obiect personal si du-l la Biserica, obiect de care sa fii sigura ca-l va purta!
Bafta nmulta si nu-ti pierde sparanta
kudik_utza
Postat pe 26 Iulie 2009 09:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
intamplari de zi cu zi 4 De la: kudika056566 13 Septembrie 2009 09:52
metropolitan 2 De la: chinabuye 9 Mai 2010 13:01
Cine nu are somn? 29 De la: miss_darine 4 August 2010 22:33
Lipton Ice Tea 5 De la: luchianramona 7 Iulie 2011 09:59
totul despre cresterea in inaltime" 1 De la: gyulya_girl20_yahoo_com 2 Februarie 2010 16:49