Setari Cookie-uri

Cadouri inedite pentru copii


Se apropie ziua de nastere a copilului dvstra si vreti sa-i faceti un cadou deosebit ? Vreti ca de acest dar sa isi aminteasca, peste ani cu placere ? Puteti renunta la maimutoii din plus in favoarea unei carti in care copilul devine eroul principal . Povestile sunt personalizate pentru fiecare copil in parte, iar copiii sunt curiosi de faptul ca nu este o coincidenta de nume si prin introducerea in poveste a unor elemente din viata lui . In poveste vor aparea si cei mai buni prieteni ai copilului dumneavoastra, gradinita sau scoala la care invata precum si numele educatoarei sau invatatoarei micutului. Cartea are 36 de pagini iar pe parcursul povestii copii vor invata numerele, alfabetul, formele geometrici si regulele de buna purtare. „ Studiile arata ca reactia unui copil la citirea unei povesti este mult mai puternica daca povestea respectiva este despre el. Cititul devine o placere, iar faptul ca el este personajul il face sa se simta important
COPIII POT DEVENI EROI DE POVESTE
Ofera un cadou inedit copilului tau,una dintre cele mai minunate carti personalizate din colectia”Citeste si zambeste”,indiferent de ocazie; www.citestesizambeste.lx.ro
odett_style
Postat pe 19 Iulie 2009 19:35
De la: odett_style, la data 2009-07-19 19:35:09
Se apropie ziua de nastere a copilului dvstra si vreti sa-i faceti un cadou deosebit ? Vreti ca de acest dar sa isi aminteasca, peste ani cu placere ? Puteti renunta la maimutoii din plus in favoarea unei carti in care copilul devine eroul principal . Povestile sunt personalizate pentru fiecare copil in parte, iar copiii sunt curiosi de faptul ca nu este o coincidenta de nume si prin introducerea in poveste a unor elemente din viata lui . In poveste vor aparea si cei mai buni prieteni ai copilului dumneavoastra, gradinita sau scoala la care invata precum si numele educatoarei sau invatatoarei micutului. Cartea are 36 de pagini iar pe parcursul povestii copii vor invata numerele, alfabetul, formele geometrici si regulele de buna purtare. „ Studiile arata ca reactia unui copil la citirea unei povesti este mult mai puternica daca povestea respectiva este despre el. Cititul devine o placere, iar faptul ca el este personajul il face sa se simta important
COPIII POT DEVENI EROI DE POVESTE
Ofera un cadou inedit copilului tau,una dintre cele mai minunate carti personalizate din colectia”Citeste si zambeste”,indiferent de ocazie; www.citestesizambeste.lx.ro






da ce repede le scriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
BBFluturas
Postat pe 19 Iulie 2009 19:37
sincer, nu stiu cat de sanatoasa e chestia asta pentru dezvoltarea psihica a copilului

o idee inedita, adevarat, dar....
kitty_krieger
Postat pe 19 Iulie 2009 19:46
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-07-19 19:46:18sincer, nu stiu cat de sanatoasa e chestia asta pentru dezvoltarea psihica a copilului

o idee inedita, adevarat, dar....




inedita?????
nu stiu cat de sanatoasa e chestia asta pentru dezvoltarea psihica a copilului?????????


mi-e rau rau
BBFluturas
Postat pe 19 Iulie 2009 19:51
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-07-19 19:46:18sincer, nu stiu cat de sanatoasa e chestia asta pentru dezvoltarea psihica a copilului

o idee inedita, adevarat, dar....


Ceva nou,nimic de zis,dar eu nu cred ca e sanatos pentru copil.
Cartile si povestile din ele atrag tocmai ca sunt pline de eroi imaginari .
Cred ca copilul este mult mai atras de ceva necunoscut ,care i-ar putea trezi dorinta de a face lucruri asemanatoare,decat de intamplari scrise despre el ,colegi si doamna in invatatoare.

Am copii si asa cred.


lilianagr
Postat pe 19 Iulie 2009 19:53
De la: BBFluturas, la data 2009-07-19 19:51:50
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-07-19 19:46:18sincer, nu stiu cat de sanatoasa e chestia asta pentru dezvoltarea psihica a copilului

o idee inedita, adevarat, dar....




inedita?????
nu stiu cat de sanatoasa e chestia asta pentru dezvoltarea psihica a copilului?????????


mi-e rau rau


esti bine?
kitty_krieger
Postat pe 19 Iulie 2009 22:58
De la: lilianagr, la data 2009-07-19 19:53:19
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-07-19 19:46:18sincer, nu stiu cat de sanatoasa e chestia asta pentru dezvoltarea psihica a copilului

o idee inedita, adevarat, dar....


Ceva nou,nimic de zis,dar eu nu cred ca e sanatos pentru copil.
Cartile si povestile din ele atrag tocmai ca sunt pline de eroi imaginari .
Cred ca copilul este mult mai atras de ceva necunoscut ,care i-ar putea trezi dorinta de a face lucruri asemanatoare,decat de intamplari scrise despre el ,colegi si doamna in invatatoare.

Am copii si asa cred.




si asta, si in plus se prea poate sa confunde imaginarul din carte cu realul (sau invers)
kitty_krieger
Postat pe 19 Iulie 2009 22:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Propunere indecenta ! 272 De la: kudika344657 28 Decembrie 2010 09:15
Inchirieri auto, inchirieri masini, inchirieri Logan 1 De la: TitanRent 23 Iulie 2009 13:05
consumi alimente,produse si esti platit 5 De la: mituta 1 Decembrie 2009 18:08
Cadouri de Craciun 8 De la: Cristina_sweet16 16 Decembrie 2009 12:42
Parfumuri originale la preturi decente ! Seriozitate&Vechime 1 De la: parfumuri247 5 Ianuarie 2012 20:32