Setari Cookie-uri

Eu romanca ... el arab

buna da unde sa plec nu am banu nu am nimic sunt doar centre pt femei si stai acolo inchisasi ca ajungi acolo trebuie bagata politia judecatoria etc acu de exemplu nu stiu k are cred k are iar pe una vai mine si copilu meu si sti care e faza k nus urata da alea cu care a umblat el valeu erau femei de la srada m-am temut sa nu aduca sidamacar pt fetita noastra vai de mine nu stiu unde o sa ajung.el tot timpu rautacios si se enerveaza ft repede daca nu ii convine ceva lui i separe normal mie nu vai de mama mea saraca ca a murit cu ochi deschisi aspte sa ma vada pe mina eu aici m-iam smuls paru din cap acum pe 17 iunie face un an asta e doar DUMNEZEU STIE SUFERINTA MEA
kudika_7160
Postat pe 12 Mai 2012 10:43
Fetelor ce e in capul vostru? De curiozitate. Chiar nu mai exista barbati in afara de musulmani? Departe de noi...Musulmanul tot musulman ramane nu cred ca il puteti schimba. Sa nu mai vorbim de culoare[depinde din ce tara este] si cand vei vedea ca ai un copil negru..atunci sa va vad.
raluca_fcs
Postat pe 15 Decembrie 2012 17:52
De la: raluca_fcs, la data 2012-12-15 17:52:42Fetelor ce e in capul vostru? De curiozitate. Chiar nu mai exista barbati in afara de musulmani? Departe de noi...Musulmanul tot musulman ramane nu cred ca il puteti schimba. Sa nu mai vorbim de culoare[depinde din ce tara este] si cand vei vedea ca ai un copil negru..atunci sa va vad.
tu esti doar o tampita sa ti faci si ecuson si sa ti l pui in piept sa scri pe el ca esti tampita
kudika_23442
Postat pe 15 Decembrie 2012 19:44
De la: kudika_23442, la data 2012-12-15 19:44:31
De la: raluca_fcs, la data 2012-12-15 17:52:42Fetelor ce e in capul vostru? De curiozitate. Chiar nu mai exista barbati in afara de musulmani? Departe de noi...Musulmanul tot musulman ramane nu cred ca il puteti schimba. Sa nu mai vorbim de culoare[depinde din ce tara este] si cand vei vedea ca ai un copil negru..atunci sa va vad.
tu esti doar o tampita sa ti faci si ecuson si sa ti l pui in piept sa scri pe el ca esti tampita



Tampit e cel care nu stie ca se scrie "scrii", nu "scri"...Si genul asta de legaturi e tipic figurilor slabe, tzigancilor,centuristelor, etc...tuciuriu la tuciuriu trage...
kudika226898
Postat pe 16 Decembrie 2012 18:07
De la: kudika226898, la data 2012-12-16 18:07:04
De la: kudika_23442, la data 2012-12-15 19:44:31
De la: raluca_fcs, la data 2012-12-15 17:52:42Fetelor ce e in capul vostru? De curiozitate. Chiar nu mai exista barbati in afara de musulmani? Departe de noi...Musulmanul tot musulman ramane nu cred ca il puteti schimba. Sa nu mai vorbim de culoare[depinde din ce tara este] si cand vei vedea ca ai un copil negru..atunci sa va vad.
tu esti doar o tampita sa ti faci si ecuson si sa ti l pui in piept sa scri pe el ca esti tampita



Tampit e cel care nu stie ca se scrie "scrii", nu "scri"...Si genul asta de legaturi e tipic figurilor slabe, tzigancilor,centuristelor, etc...tuciuriu la tuciuriu trage...
asa o fi,,dar tu tot sa ti faci un ecuson sa ti l pui in piept si sa scri pe el ,,tampita tampitilor,,
kudika_23442
Postat pe 16 Decembrie 2012 19:00
cred ca fiecare are dreptul sa aiba relatii cu cine doreste...nu inteleg de ce folositi un astfel de limbaj si nu respectati deciziile altora
shushi
Postat pe 16 Decembrie 2012 20:16
De la: kudika_23442, la data 2012-12-16 19:00:30
De la: kudika226898, la data 2012-12-16 18:07:04
De la: kudika_23442, la data 2012-12-15 19:44:31
De la: raluca_fcs, la data 2012-12-15 17:52:42Fetelor ce e in capul vostru? De curiozitate. Chiar nu mai exista barbati in afara de musulmani? Departe de noi...Musulmanul tot musulman ramane nu cred ca il puteti schimba. Sa nu mai vorbim de culoare[depinde din ce tara este] si cand vei vedea ca ai un copil negru..atunci sa va vad.
tu esti doar o tampita sa ti faci si ecuson si sa ti l pui in piept sa scri pe el ca esti tampita



Tampit e cel care nu stie ca se scrie "scrii", nu "scri"...Si genul asta de legaturi e tipic figurilor slabe, tzigancilor,centuristelor, etc...tuciuriu la tuciuriu trage...
asa o fi,,dar tu tot sa ti faci un ecuson sa ti l pui in piept si sa scri pe el ,,tampita tampitilor,,



Tampitul/a tampitilor e tot cel/cea care, pt. a 2-a oara scrie "scri", in loc de "scrii"..la cata scoala ai demonstrat ca ai, chiar ti se potriveste un tuciuriu/tuciurie jegos/jegoasa...
kudika226898
Postat pe 17 Decembrie 2012 23:27
hey nu la 360 grade ci la 180 grade ca daca incerci la 360 grade e ca si cum nu l-ai schimba deloc .ATENTIE CUM PUNETI GRADELE HIHIHI
eleryy
Postat pe 28 Martie 2013 11:07
De la: raluca_fcs, la data 2012-12-15 17:52:42Fetelor ce e in capul vostru? De curiozitate. Chiar nu mai exista barbati in afara de musulmani? Departe de noi...Musulmanul tot musulman ramane nu cred ca il puteti schimba. Sa nu mai vorbim de culoare[depinde din ce tara este] si cand vei vedea ca ai un copil negru..atunci sa va vad.


Iar persoanele cu pielea inchisa la culoare nu sunt si ele oameni? Nu-mi vine sa cred ca in secolul 21, mai exista persoane care au astfel de preconceptii.
Viorica_Franziska
Postat pe 28 Martie 2013 11:23
De la: eleryy, la data 2013-03-28 11:07:36hey nu la 360 grade ci la 180 grade ca daca incerci la 360 grade e ca si cum nu l-ai schimba deloc .ATENTIE CUM PUNETI GRADELE HIHIHI



Buna seara,imi place forumul si mi-a facut placere sa va ascult parerile dar as vrea sa va povestesc putin si din experienta mea si sa va contrazic pe unele dintre voi.
Acum 4 ani am cunoscut un barbat(arab)care pt a ma cuceri ia luat cam 1 an la inceput am luat totul ca pe o gluma(venind dintr-o relatie de 8 ani cu un roman),am stat impreuna cam 3 luni dupa care eu am venit in tara si am intrerupt orice legatura cu el,era si este deosebit,dupa un an ma cautat si am reluat totul de unde ramasese,vreau sa zic ca au trecut 4 ani si suntem casatoriti de 1 an si nu sa schimbat nimic intre noi ,intre noi respectul si increderea stau la loc de cinste,vreau sa zic ca sunt casatorita religios cu el dar eu mi-am pastrat religia mea si el pe a lui ceea ce va pot spune ca religia nu este o piedica intr-o relatie cu un musulman,ma iubeste fff mult si niciodata nu mi-a spus sau obligat sa port voal pe cap sau sa ma imbrac altfel decat o faceam inainte(decent),am stat o perioada in tari diferite si nu a fost nici gelos si nici posesiv si ma si lasa sa ies in oras cand vreau si cand doresc si pana la ce ora vreau si singura sau cu prietenele si el sta acasa si ma asteapta si nici nu ma omoara cu telefoanele,ma lasa sa ma duc si la munca ,daca vreau sa-mi gateasca ceva special o face fara drept de apel,pt mine e barbatul perfect si ma simt cea mai norocoasa dintre femei cu un asa sot,numai ca noi am stabilit regulile de la inceput si cu unele am fost de acord cum ar fi ca si copiii nostri sa fie musulmani si am fost de acord cu toate ca stiu ca vor pune n intrebari mai tarziu dar le vom infrunta impreuna,iar religia noastra daca cititi Biblia e f asemanatoare cu a lor,singurul lucru cu care nu sunt ei de acord este ca nu recunosc ca Domnul Iisus Hristos este Fiul Lui Dumnezeu in rest va asigur ca este la fel.
Va sfatuiesc sa incercati daca aveti ocazia pt ca nu stiti peste ce om dati si poate fi mai bun poate chiar si decat unul din neamul tau, eu una ma simt iubita,respectata si ma simt in primul rand femeie alaturi de el.
Va multumesc pt timpul acordat.
O seara buna in continuare.
Ionita_Andreea_Nicoleta_1
Postat pe 19 Iunie 2013 22:37
Tu reprezinti, cu siguranta, exceptia/exceptiile de la regula.
kudika_32792
Postat pe 19 Iunie 2013 22:42
De la: kudika_32792, la data 2013-06-19 22:42:00Tu reprezinti, cu siguranta, exceptia/exceptiile de la regula.
binenteles francezo,,,tu esti mai cva ca musulmanii sau cele casatorite cu ei,,ele sunt doar niste victime
prazlea
Postat pe 19 Iunie 2013 23:00
Buna seara. Am tot citit comentarii din diferite topicuri pe acest subiect, relatia dintre o romanca si un arab. As dori, daca se poate, daca aveti timp si daca doriti, ca cele care ati avut /aveti relatie sau ati fost/ sunteti casatorite cu un arab, sa raspundeti la urmatoarele intrebari:
1. Ce tip de relatie aveti? Relatie/Casatorie
2. Durata relatiei sau casatoriei
3. Pe ce se bazeaza relatia? Restrictii(compromisuri) sau Comunicare
4. A trebuit sa va schimbati identitatea voastra cultura ca romance si sa va imbracati ca araboaicele (val/rochie lunga/ fara haine mulate si scurte etc.) sau puteti sa va comportati si sa va imbracti asa cum doriti fara sa existe restrictii?
5. Ati fost obligate sa va convertiti la islam?
6. A fost religia un impediment in calea relatiei sau a casatoriei dintre voi?

Multumesc foarte frumos pt timpul acordat!

Ali_EM
Postat pe 10 Noiembrie 2013 18:56
Iti spun eu unde va duce,crede-ma,sunt ei frumosi,asa la locul lor de la prima vedere,spalati,parfumati...Pe scurt arata ca niste barbati perfecti.Dar dupa 10-11 luni,va deveni gelos din orice,impulsiv..AI GRIJA!Ex-ul meu era arab,totul bine si frumos...A trecut timpul,eram impreuna de 1 an..Ok,vine el asa mai nelinistit si spune:Stii,eu mai am o sotie si 2 copii.Am ramas socata,si de 1 an nu imi spusese nimic...Imi lua telefonul la puricat,email-urile,TOT.Nu mai aveam nici macar putina confidentialitate.Nu spun de religie,m-am documentat si daca ii inseli,are voie sa te arda de vie,ca cica la ei e VINA ta ca te-ai insurat cu un Musulman.DECI MARE ATENTIE,eu mi-am luat-o,nu faceti aceiasi greseala ca mine!Mult noroc.
kudika_984058
Postat pe 23 Martie 2015 21:52
incercati si voi sa ganditi timp de un an probabil puteai banui cva,intreba ti ,cerceta ti innainte sa fi ti cu cnva,
kudika_982635
Postat pe 23 Martie 2015 22:01
Eu sunt foarte posesivi pentru ca asa sunt invatati de mici prin exemplele pe care le au de la parinti. Religia si modul lor de relationare implica femeia sub barbat, iar barbatul cu mai multe femei este vazut ca un exemplu pozitiv.

Sunt o multime de barbati interesanti care nu implica atat de multe complicatii ca si el. Poate e o tendinta de a ta de a gasi numai barbati complicati ca mai apoi sa te plangi ca toti barbatii sunt posesivi si gelosi. Cel mai bine ar fi sa iti setezi tu anumite limite pe care le vrei de la un barbat iar cel care nu le are sa nu intre in viata ta si basta.

Sper sa te ajute. :)
irinaandreescu
Postat pe 27 Martie 2015 13:20
De la: irinaandreescu, la data 2015-03-27 13:20:46Eu sunt foarte posesivi pentru ca asa sunt invatati de mici prin exemplele pe care le au de la parinti. Religia si modul lor de relationare implica femeia sub barbat, iar barbatul cu mai multe femei este vazut ca un exemplu pozitiv.

Sunt o multime de barbati interesanti care nu implica atat de multe complicatii ca si el. Poate e o tendinta de a ta de a gasi numai barbati complicati ca mai apoi sa te plangi ca toti barbatii sunt posesivi si gelosi. Cel mai bine ar fi sa iti setezi tu anumite limite pe care le vrei de la un barbat iar cel care nu le are sa nu intre in viata ta si basta.

Sper sa te ajute. :)



kudika226898
Postat pe 29 Martie 2015 19:26
1
Diana_Crutu_1
Postat pe 28 Iulie 2018 20:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mai astept sfaturi de la voi,cum sa cuceresti un barbat ? 14 De la: one_size 22 Ianuarie 2010 11:26
buna oare cat o sa mai dureze suferinta? 14 De la: luminita_dy 24 Februarie 2009 09:14
imi poate da cineva vreun sfat? 19 De la: didabruneta 16 Iulie 2009 00:42
NU MA JUDECATI 22 De la: pisicuta_razboinica 5 Noiembrie 2009 14:03
Pareri... 14 De la: nor_pufos 2 Ianuarie 2009 00:33