Setari Cookie-uri

Eu romanca ... el arab

De la: ralyna01, la data 2009-09-22 09:52:27unul dintre cei mai mari regii ai angliei a incurajat poligamia...imi scapa numele acum...
sincer.. repet,...mi-ar place sa fiu maritata cu 4 barbati....nu as duce lipsa se sex si nici de bani...bine asta dak nu ar tre sa castig eu bani pt ei... si dak ar fi si religios ar fi perfect!!!!



mda....gandirea asta a ta ma duce cu gandul la trei lucruri:
1) prietenul tau nu te satisface
2) sa incerc sa nu fiu rautacioasa....acele femei care vor mai multi barbati pentru sex si bani...se numesc asa cum ne numesc musulmancele pe noi...niste c***e.....
3) lipsa de respect, iubire si educatie fata de iubitul tau si mai ales fata de tine

nevoia disperata de sex cand se apropie un mascul feroce de tine...se numeste instinct animalic...nu am zis-o eu..
little_white_dove
Postat pe 23 Septembrie 2009 13:36
Dar lasati fetele sa se marite cu arabi, e alegera lor (nu a lui Dumnezeu, nici a lui Allah). Personal mi se pare o mare prostie sa-ti schimbi religia...
helenes
Postat pe 23 Septembrie 2009 15:19
De la: neps, la data 2009-09-23 15:19:03Dar lasati fetele sa se marite cu arabi, e alegera lor (nu a lui Dumnezeu, nici a lui Allah). Personal mi se pare o mare prostie sa-ti schimbi religia...


poti sa te casatoresti si fara sa iti schimbi religia!Te casatoresti cu omul nu cu religia lui!
myeyes
Postat pe 23 Septembrie 2009 16:46
De la: little_white_dove, la data 2009-09-23 13:36:25
De la: ralyna01, la data 2009-09-22 09:52:27unul dintre cei mai mari regii ai angliei a incurajat poligamia...imi scapa numele acum...
sincer.. repet,...mi-ar place sa fiu maritata cu 4 barbati....nu as duce lipsa se sex si nici de bani...bine asta dak nu ar tre sa castig eu bani pt ei... si dak ar fi si religios ar fi perfect!!!!



mda....gandirea asta a ta ma duce cu gandul la trei lucruri:
1) prietenul tau nu te satisface
2) sa incerc sa nu fiu rautacioasa....acele femei care vor mai multi barbati pentru sex si bani...se numesc asa cum ne numesc musulmancele pe noi...niste c***e.....
3) lipsa de respect, iubire si educatie fata de iubitul tau si mai ales fata de tine

nevoia disperata de sex cand se apropie un mascul feroce de tine...se numeste instinct animalic...nu am zis-o eu..



hmmm....nu tre sa incep acum cu expresii de genul " ba ma satisfaceeeee" ca nu e important, apoi faza cu mulsumancele ne numesc pe noi ____ au toate motivele..imediat dupa revolutie si inanite de trendul "italia" romanii plecau sa munceasca in turcia.. femeiile au mirosit imediat sex-appealul turcilor si s-au conformat si pt niste bani de nimic romancele isi vindeau trupul!!!( suna cam aiurea...)
lipsa de respect fata de iubitul meu nu se pune problema...oricum este educationala dorinta de a exploata noi si noi orizonturi...iar nevoie disperata de sex....iarasi nush ce sa zic ca nu mi s-a dat ocazia sa devin disperataaaaaa...poate ne explici tu cum e cu disperarea...
ralyna01
Postat pe 23 Septembrie 2009 18:54
De la: myeyes, la data 2009-09-23 16:46:05
De la: neps, la data 2009-09-23 15:19:03Dar lasati fetele sa se marite cu arabi, e alegera lor (nu a lui Dumnezeu, nici a lui Allah). Personal mi se pare o mare prostie sa-ti schimbi religia...


poti sa te casatoresti si fara sa iti schimbi religia!Te casatoresti cu omul nu cu religia lui!


teoretic da, practic nu e chiar atat de simplu (in special cand e vorba de religia musulmana). Pe de alta parte nu toti oamenii sunt la fel, desi tind sa cred ca toate femeile care se casatoresc cu arabi nu vor avea un caine in casa :sml-happy0009
helenes
Postat pe 23 Septembrie 2009 19:05
De la: neps, la data 2009-09-23 19:05:17
De la: myeyes, la data 2009-09-23 16:46:05
De la: neps, la data 2009-09-23 15:19:03Dar lasati fetele sa se marite cu arabi, e alegera lor (nu a lui Dumnezeu, nici a lui Allah). Personal mi se pare o mare prostie sa-ti schimbi religia...


poti sa te casatoresti si fara sa iti schimbi religia!Te casatoresti cu omul nu cu religia lui!


teoretic da, practic nu e chiar atat de simplu (in special cand e vorba de religia musulmana). Pe de alta parte nu toti oamenii sunt la fel, desi tind sa cred ca toate femeile care se casatoresc cu arabi nu vor avea un caine in casa :sml-happy0009


cum adica un caine??adica iubitul tau sa se comporte ca un cutzu????
ralyna01
Postat pe 23 Septembrie 2009 21:06
De la: little_white_dove, la data 2009-09-23 13:36:25
De la: ralyna01, la data 2009-09-22 09:52:27unul dintre cei mai mari regii ai angliei a incurajat poligamia...imi scapa numele acum...
sincer.. repet,...mi-ar place sa fiu maritata cu 4 barbati....nu as duce lipsa se sex si nici de bani...bine asta dak nu ar tre sa castig eu bani pt ei... si dak ar fi si religios ar fi perfect!!!!



mda....gandirea asta a ta ma duce cu gandul la trei lucruri:
1) prietenul tau nu te satisface
2) sa incerc sa nu fiu rautacioasa....acele femei care vor mai multi barbati pentru sex si bani...se numesc asa cum ne numesc musulmancele pe noi...niste c***e.....
3) lipsa de respect, iubire si educatie fata de iubitul tau si mai ales fata de tine

nevoia disperata de sex cand se apropie un mascul feroce de tine...se numeste instinct animalic...nu am zis-o eu..



ahh si inca ceva...daca nu m-ar satisface iubitu' crede-ma nu as mai sta cu el...nu imi stric toata viata inca de la inceput...
ralyna01
Postat pe 23 Septembrie 2009 21:08
De la: neps, la data 2009-09-23 19:05:17
De la: myeyes, la data 2009-09-23 16:46:05
De la: neps, la data 2009-09-23 15:19:03Dar lasati fetele sa se marite cu arabi, e alegera lor (nu a lui Dumnezeu, nici a lui Allah). Personal mi se pare o mare prostie sa-ti schimbi religia...


poti sa te casatoresti si fara sa iti schimbi religia!Te casatoresti cu omul nu cu religia lui!


teoretic da, practic nu e chiar atat de simplu (in special cand e vorba de religia musulmana). Pe de alta parte nu toti oamenii sunt la fel, desi tind sa cred ca toate femeile care se casatoresc cu arabi nu vor avea un caine in casa :sml-happy0009


ba noi avem chow chow , in schimb al meu nu suporta pisicile
myeyes
Postat pe 23 Septembrie 2009 21:50
De la: ralyna01, la data 2009-09-23 18:54:44
De la: little_white_dove, la data 2009-09-23 13:36:25
De la: ralyna01, la data 2009-09-22 09:52:27unul dintre cei mai mari regii ai angliei a incurajat poligamia...imi scapa numele acum...
sincer.. repet,...mi-ar place sa fiu maritata cu 4 barbati....nu as duce lipsa se sex si nici de bani...bine asta dak nu ar tre sa castig eu bani pt ei... si dak ar fi si religios ar fi perfect!!!!



mda....gandirea asta a ta ma duce cu gandul la trei lucruri:
1) prietenul tau nu te satisface
2) sa incerc sa nu fiu rautacioasa....acele femei care vor mai multi barbati pentru sex si bani...se numesc asa cum ne numesc musulmancele pe noi...niste c***e.....
3) lipsa de respect, iubire si educatie fata de iubitul tau si mai ales fata de tine

nevoia disperata de sex cand se apropie un mascul feroce de tine...se numeste instinct animalic...nu am zis-o eu..



hmmm....nu tre sa incep acum cu expresii de genul " ba ma satisfaceeeee" ca nu e important, apoi faza cu mulsumancele ne numesc pe noi ____ au toate motivele..imediat dupa revolutie si inanite de trendul "italia" romanii plecau sa munceasca in turcia.. femeiile au mirosit imediat sex-appealul turcilor si s-au conformat si pt niste bani de nimic romancele isi vindeau trupul!!!( suna cam aiurea...)
lipsa de respect fata de iubitul meu nu se pune problema...oricum este educationala dorinta de a exploata noi si noi orizonturi...iar nevoie disperata de sex....iarasi nush ce sa zic ca nu mi s-a dat ocazia sa devin disperataaaaaa...poate ne explici tu cum e cu disperarea...



poi ....nu eu tip ca vreau mai mult sex si ca vreau sa experimentez si cu altii....ca sa iti explic eu ce e disperarea...mie mi se pare ca tu ai un strigat de disperare...
educational?????hmm...poti invata foarte multe alaturi de un singur barbat care il poti alege dupa ce criterii vrei tu....dar totusi...un pic de respect pentru el si ceva mai multa onoare pentru tine...nu-i asa?
cat despre romancele plecate pentru prostitutie....sunt de acord cu tine....dar cred ca au in gand....aceeasi "dorinta educationala" ca si cea de care pomenesti.....deci imi sustin in continuare parerea despre instinctul animalic, lipsa de respect fata de SINE si partener
little_white_dove
Postat pe 24 Septembrie 2009 02:47
De la: ralyna01, la data 2009-09-23 21:08:25
De la: little_white_dove, la data 2009-09-23 13:36:25
De la: ralyna01, la data 2009-09-22 09:52:27unul dintre cei mai mari regii ai angliei a incurajat poligamia...imi scapa numele acum...
sincer.. repet,...mi-ar place sa fiu maritata cu 4 barbati....nu as duce lipsa se sex si nici de bani...bine asta dak nu ar tre sa castig eu bani pt ei... si dak ar fi si religios ar fi perfect!!!!



mda....gandirea asta a ta ma duce cu gandul la trei lucruri:
1) prietenul tau nu te satisface
2) sa incerc sa nu fiu rautacioasa....acele femei care vor mai multi barbati pentru sex si bani...se numesc asa cum ne numesc musulmancele pe noi...niste c***e.....
3) lipsa de respect, iubire si educatie fata de iubitul tau si mai ales fata de tine

nevoia disperata de sex cand se apropie un mascul feroce de tine...se numeste instinct animalic...nu am zis-o eu..



ahh si inca ceva...daca nu m-ar satisface iubitu' crede-ma nu as mai sta cu el...nu imi stric toata viata inca de la inceput...



nu vreau sa ma intelegi gresit....sunt doar opinii diferite care ajuta foarte mult la imaginea noastra in fata celorlalti...si....apropo...daca totul e ok intre tine si prietenul tau...de ce simti nevoia sa ai un "harem"?
eu il iubesc pe prietenul meu, ma simt foarte atrasa de el si nu imi inchipui facand sex cu altcineva....
little_white_dove
Postat pe 24 Septembrie 2009 02:51
De la: little_white_dove, la data 2009-09-24 02:51:13
De la: ralyna01, la data 2009-09-23 21:08:25
De la: little_white_dove, la data 2009-09-23 13:36:25
De la: ralyna01, la data 2009-09-22 09:52:27unul dintre cei mai mari regii ai angliei a incurajat poligamia...imi scapa numele acum...
sincer.. repet,...mi-ar place sa fiu maritata cu 4 barbati....nu as duce lipsa se sex si nici de bani...bine asta dak nu ar tre sa castig eu bani pt ei... si dak ar fi si religios ar fi perfect!!!!



mda....gandirea asta a ta ma duce cu gandul la trei lucruri:
1) prietenul tau nu te satisface
2) sa incerc sa nu fiu rautacioasa....acele femei care vor mai multi barbati pentru sex si bani...se numesc asa cum ne numesc musulmancele pe noi...niste c***e.....
3) lipsa de respect, iubire si educatie fata de iubitul tau si mai ales fata de tine

nevoia disperata de sex cand se apropie un mascul feroce de tine...se numeste instinct animalic...nu am zis-o eu..



ahh si inca ceva...daca nu m-ar satisface iubitu' crede-ma nu as mai sta cu el...nu imi stric toata viata inca de la inceput...



nu vreau sa ma intelegi gresit....sunt doar opinii diferite care ajuta foarte mult la imaginea noastra in fata celorlalti...si....apropo...daca totul e ok intre tine si prietenul tau...de ce simti nevoia sa ai un "harem"?
eu il iubesc pe prietenul meu, ma simt foarte atrasa de el si nu imi inchipui facand sex cu altcineva....



iubestel in continuare...daca faci sex cu altcineva nu inseamna neaparat ca nu iti iubesti prietenul.e greu de explicat..de multe ori cauti altceva..cauti ceva mai bun si atata timp cat nu ranesti pe nimeni nu vad ce e rau in asta.. revenind la subiect ideea era ceva de genul ca dak ar scrie in biblie adica ar fi o chestie legala sa zicem si sa am voie sa am 4 soti ..i-as lua....nu m-as limita la unul. asha gandesc si mulsumanii..iar apoi faza cu sexu si banii vin la pachet...nu era neaparat un feeling disperat de al meu.... esti inca tanara dar o sa vina peste cativa ani de stat cu iubitu/sotul tau un moment in care oricat de mult v-ati iubi v-ati simti atrasi unul de celalt , ca unul dintre voi sa aiba o "aventura"...
si astea romantice ,pt care nu mai exista nimeni altu pe pamant..o sa va simtiti destul de aiurea... depresii..bla bla.. onoarea consta in a nu o face cu orice prim venit... respectul de sine..inseamna sa faci din punctul meu de vedere ce e mai bine pt tine.. si nu te gandi ca o sa iti ranesti iubitu k nu se stie niciodata cand poate sa iti faca el o surpriza... mai degraba as traduce-o prin faptul k nu am incredere in nimeni.. si cred k e mai bine decat sa fiu o proasta visatoare ca sunt indragostita de iubitul meu si ca o sa ne iubim pana la adanci batraneti..(nu bat nici un apropo..in general vb).. din nou zic... nu se stie, poate pe viitor te desparti de aceasta persoana in care ai investit atatea sentimente si ce faci??? o sa ai o varsta si o sa realizezi ca tineretea ta ti-ai pierduto pt nimic..cand puteai sa te bucuri de viata, sa faci ce iti este tie mai bine ...se zice traieste-ti viata ca si cum asta ar fi ultima zi...
acum nu iti zic sa te duci sa ti-o tragi cu un harem de barbati..doar gandestete si fi open-mind ca nimic nu e batut in cuie si intotdeauna poti gasi ceva mai bun pt tine..
ralyna01
Postat pe 24 Septembrie 2009 12:45
hmmmm.eu cred ca suntem doua persoane care gandim foarte diferit....
una e sa ma simt bine si sa fac ceea ce e mai bine pentru mine si alta e sa fiu "open-minded" si sa ma culc cu toti cei de care sunt atrasa la un moment dat (poate)...si sa nu ma gandesc la sentimentele celui de langa mine care in momentul ala ma iubeste si imi este alaturi...doar pentru ca intr-o zi...cineva imi garanteaza ca ma va insela si el... ...si aici vine aia cu...daca drobul de sare pica...
daca eu gandesc asa...si el gandeste la fel....si tot asa gandesc toti
pentru ca o persoana face asta...cel de alaturi sau...o simpla cunostinta a acelei persoane o face la randul ei....de ciuda sau din razbunare....etc
ideea e ca...daca nu ar gandi nimeni ca inselatul este definitia respectului de sine si a tot ce e mai bine pentru el.........nu ar mai exista atata durere in jur...
de ce trebuie NEAPARAT sa incerc si cu altcineva cand cel de langa mine ma multumeste pe deplin?
si daca vreau ceva mai bun dupa cum zici...atunci nu ma multumeste, nu? si atunci caut pe altcineva si imi las iubitul sa-si caute fericirea alaturi de cineva care merita
eu una nu m-as putea uita in ochii lui dupa ce i-am facut una ca asta...si asa ar trebui sa gandeasca oricine iubeste
little_white_dove
Postat pe 25 Septembrie 2009 01:54
cauti ceva mai bun si atata timp cat nu ranesti pe nimeni nu vad ce e rau in asta..

cum adica nu ranesti pe nimeni????????????? il ranesc pe prostul care are incredere in mine si care crede ca el e lumina ochilor mei, ca sunt doar a lui....asa cum e si normal...
in fine....eu zic sa ne oprim aici la comentarii....urasc gandirea asta la musulmani si faptul ca religia lor permite asa ceva....indiferent de AVEREA seicului...si plus de asta nu am auzit de nici un musulman care are 3 neveste schioape, sterpe, etc....si doar a patra sanatoasa
o casnicie trebuie sa fie bazata pe incredere si iubire.....asta e mesajul Domnului
iubiti-va mult
little_white_dove
Postat pe 25 Septembrie 2009 02:00
buna vreau sa iti dau un sfat prietenesc.ca de la sora la sora . renunta la relatie cind nu e prea tirziu cu rasa asta musulmana e timp pierdut viata irosita iti spun din proprie experienta . nu merita .pe astia nu ii scoti din ale lor cit de mult ai vrea ,nu te mai chinui degeaba ,la un moment dat obosesti.Acum e gelozia si incet incet incepe sa ridice mina asupra ta.succes si ai mare grija
mumuila
Postat pe 17 Noiembrie 2009 08:33
De la: little_white_dove, la data 2009-09-23 13:36:25
2) sa incerc sa nu fiu rautacioasa....acele femei care vor mai multi barbati pentru sex si bani...se numesc asa cum ne numesc musulmancele pe noi...niste c***e.....


Deci musulmanii sunt c'urve?
Kathara
Postat pe 17 Noiembrie 2009 11:33
AI MARE DREPTATE!...APA SI ULEIUL NU SE VOR AMESTECA NICIODATA! E O LUME MULT PREA STRICTA, DE CARE CHIAR SI EI, UNII MAI DESTUPATI LA CREIER SE TEM....

RISCURILE SUNT MARI, DEZAMAGIREA SI DUREREA...GARANTATE 100%
walida
Postat pe 17 Noiembrie 2009 16:42
kathara.....e o melodie care spune tot....si avea un vers.."cele mai multe curve nu-s femei".
asta spune tot...preacurvia nu e interzisa doar femeilor....ci si barbatilor....puteti spune orice...eu detest neamul musulman care practica "haremul" indiferent daca e cu acte sau in secret
numai bine!!!
little_white_dove
Postat pe 6 Decembrie 2009 06:07
zici ca sotul e arab...de unde e?
simtm25
Postat pe 21 Martie 2010 15:25
buna seara fetelor !
despre sirieni stiti ceva ? apreciez orice raspuns !
kudika109623
Postat pe 21 Martie 2010 22:04
Buna!tu romanca ,el arab.Din prima vezi diferentele de religie,cultura.De aici vin o mie de probleme.Am cunoscut un cuplu.acum sunt o familie si locuiesc la el in tara,cat au fost in Romania,era ok,acum nu stiu cum se inteleg,au deja 4 copii.Familia ei spune ca e bine,nu i-a impus portul si religia lui dar copii le respecta,deci.....personal nu am nimic cu arabii,dar de cand am vazut si auzit la emisiunile tv romane cu fetele plecate in astfel de tari si casatorite cu arabi,ma abtin sa zic ca ar putea fi bine.Toti promit ca nu-ti impun portul si religia dar nu se tin de cuvant.Cauta cartea sau filmul:numai cu fiica mea,e rupta din realitate povestea si apoi mai gandeste-te daca e bine sau nu sa continui.Si daca de la inceputul relatiei e gelos si posesiv mai tarziu va fi la fel sau mai rau.Nu vreau sa te descurajez,poti continua relatia cu el dar...fii prudenta si impuneti punctul de vedere si conditiile de la inceput ,daca nu accepta ...nu are rost sa mai continui,va fi greu sa te desprinzi si sa renunti la el cand sentimentele iti vor orbi mintea.Bafta si sa fii iubita si respectata!
mimishor957
Postat pe 22 Martie 2010 09:26
nu stiu ce fel de "barbati"arabi au intalnit restul fetelor ,dar sigur al meu nu e asa......suntem impreuna de aproape 1 an si pot zice k ma simt in al 9-lea cer alaturi de el.....e adevarat k e putin gelos ,dar mi se pare normal atata timp cat iubesti o pers !!!!nu mi-a pus nicio interdictie ....nu trebuie sa port batic ...sau sa imi schimb religia ....exceptie sa nu mananc carne de porc si sa nu port fuste foarte scurte....ceea ce mi se pare destul de ok.....pot zice k nu am gasit la niciun baiat roman ce am gasit la habibi meu :*:*:*:*
kudika175247
Postat pe 3 Septembrie 2010 01:53
sfatul meu ptr tine,sincer.obisnuieste-te.nu vei putea tu toata viata ta sa il schimbi.astia au asta in sange.
andel1984
Postat pe 3 Septembrie 2010 11:10
De la: valibilic, la data 2009-09-13 12:11:36
De la: tordana, la data 2009-08-05 14:29:37Suntem impreuna de 7 luni...merge toul relativ bine... numai ca ...pe langa faptul ce e foarte gelos mai e si posesiv.... ce parere aveti despre asta??? oare unde va duce???


Cultura si traditia araba e diferita complet de cea romaneasca!
Fetele arabe s au nascut, au trait in acest mediu unde mamele, bunicile, matusile si alte cunostinte de ale lor accepta barbatul ca pe FIINTA SUPREMA, care le coordoneaza viata, au suprematie asupra lor TOTALA!
Femeia NU ARE VOIE sa iasa din casa fara incuviintarea sotului, unele nici nu stiu cum e pe afara, la fereastra au zabrele prin care nu poti zari nici macar lumina zilei, nu au voie sa verifice sotul, sa raspunda la telefonul lui, sa il intrebe unde a fost, sa il intrebe cati bani are, a luat sau cat a cheltuit, ASA S AU TREZIT LA NASTERE, ASA AU CRESCUT SI ASA ACCEPTA TOT CE LI SE INTAMPLA!
Drepturile omului aici sunt 0 cand e vorba de femeie! NICI MACAR NU SUNT INTREBATE CEVA CAND EI DIVORTEAZA! Doar primesc o foaie de la un avocat si atat! In acest caz sotul isi ia copiii, sotia nu are dreptul nici sa ii vada, nimeni nu ii da dreptate, nimeni nu se baga!
Stau in Arabia de 2 ani, si stiu ce se intampla!
Tentatia e mare, mai ales de ARABUL e foarte bogat si o ABURESTE pe europeanca cu o viata lipsita de griji! Oricum de nu i respecti regulile stupide din punctul nostru de vedere, nici o firmitura de paine nu primesti! Iti taie conturile, te incuie in casa, te lasa sa i cersesti indurarea si ajungi mai rau ca un caine sau sclav.
Nici araboaicele nu toate le accepta perfidia nativa, dorinta arabilor de a avea multe femei legale s au amante, CERTIFICATUL DE CASATORIE AICI ARE O RUBRICA CARE PREVEDE STATUTUL MARITAL , adica accepti POLIGAMIA!
DRAGOSTEA NU VA SCHIMBA NICIODATA STRUCTURA LOR GENETICA SI TRADITIA LOR!
SA FITI IUBITE SI FERICITE, si CASCATI BINE OCHII chiar de va indragostiti, cand spuneti DA!
kudika13102008
Postat pe 5 Septembrie 2010 12:29
De la: valibilic, la data 2009-09-13 12:11:36
De la: tordana, la data 2009-08-05 14:29:37Suntem impreuna de 7 luni...merge toul relativ bine... numai ca ...pe langa faptul ce e foarte gelos mai e si posesiv.... ce parere aveti despre asta??? oare unde va duce???


Cultura si traditia araba e diferita complet de cea romaneasca!
Fetele arabe s au nascut, au trait in acest mediu unde mamele, bunicile, matusile si alte cunostinte de ale lor accepta barbatul ca pe FIINTA SUPREMA, care le coordoneaza viata, au suprematie asupra lor TOTALA!
Femeia NU ARE VOIE sa iasa din casa fara incuviintarea sotului, unele nici nu stiu cum e pe afara, la fereastra au zabrele prin care nu poti zari nici macar lumina zilei, nu au voie sa verifice sotul, sa raspunda la telefonul lui, sa il intrebe unde a fost, sa il intrebe cati bani are, a luat sau cat a cheltuit, ASA S AU TREZIT LA NASTERE, ASA AU CRESCUT SI ASA ACCEPTA TOT CE LI SE INTAMPLA!
Drepturile omului aici sunt 0 cand e vorba de femeie! NICI MACAR NU SUNT INTREBATE CEVA CAND EI DIVORTEAZA! Doar primesc o foaie de la un avocat si atat! In acest caz sotul isi ia copiii, sotia nu are dreptul nici sa ii vada, nimeni nu ii da dreptate, nimeni nu se baga!
Stau in Arabia de 2 ani, si stiu ce se intampla!
Tentatia e mare, mai ales de ARABUL e foarte bogat si o ABURESTE pe europeanca cu o viata lipsita de griji! Oricum de nu i respecti regulile stupide din punctul nostru de vedere, nici o firmitura de paine nu primesti! Iti taie conturile, te incuie in casa, te lasa sa i cersesti indurarea si ajungi mai rau ca un caine sau sclav.
Nici araboaicele nu toate le accepta perfidia nativa, dorinta arabilor de a avea multe femei legale s au amante, CERTIFICATUL DE CASATORIE AICI ARE O RUBRICA CARE PREVEDE STATUTUL MARITAL , adica accepti POLIGAMIA!
DRAGOSTEA NU VA SCHIMBA NICIODATA STRUCTURA LOR GENETICA SI TRADITIA LOR!
SA FITI IUBITE SI FERICITE, si CASCATI BINE OCHII chiar de va indragostiti, cand spuneti DA!
kudika13102008
Postat pe 5 Septembrie 2010 12:32
De la: kudika175247, la data 2010-09-03 01:53:55nu stiu ce fel de "barbati"arabi au intalnit restul fetelor ,dar sigur al meu nu e asa......suntem impreuna de aproape 1 an si pot zice k ma simt in al 9-lea cer alaturi de el.....e adevarat k e putin gelos ,dar mi se pare normal atata timp cat iubesti o pers !!!!nu mi-a pus nicio interdictie ....nu trebuie sa port batic ...sau sa imi schimb religia ....exceptie sa nu mananc carne de porc si sa nu port fuste foarte scurte....ceea ce mi se pare destul de ok.....pot zice k nu am gasit la niciun baiat roman ce am gasit la habibi meu :*:*:*:*
Te rog mai spunene ce virta ia tu daca mai sti ceva despre el in afara de faptul ca de un an este cu tine daca pleaca des din tara cu probleme de afaceri caci se poarta la uni ce virta are el daca sunteti casatoriti ? daca ii cunosti familia penru ca la urma urmei si habibi al tau e tot barbat. Mas bucura din suflet sa fie totul bine si sa aveti o viata fericita
kudika171801
Postat pe 9 Septembrie 2010 16:50
De la: andel1984, la data 2010-09-03 11:10:37sfatul meu ptr tine,sincer.obisnuieste-te.nu vei putea tu toata viata ta sa il schimbi.astia au asta in sange.
Draga andel te pup si nu mai scrie nimica
kudika171801
Postat pe 9 Septembrie 2010 16:57
doamne ce minte bonlava ai!!!cica biblia si coranul sunt facute de jidani!!!!!!!!!!!mai citeste si documenteaza_te,du_te si tu intr_o tara araba si dupa aia vb de ei!uitate si tu cum se traieste in romania si dupa ai sa vezi ca si la noi nu se spala pe dinti sunt betivi si vai de ei judeci o natie dupa cele ce auzi si tu ......am stat in egypt 3 ani si nu maritata cu vreun egyptean ci pt munca si nam vazut asa ceva sunt curati primitori si credinciosi nu mai judeca si nu mai abera !informeazate cucoana!ca din auzite e usor sa ti dai cu parerea!
driver
Postat pe 18 Septembrie 2010 14:48
De la: onucu, la data 2010-09-18 14:48:10doamne ce minte bonlava ai!!!cica biblia si coranul sunt facute de jidani!!!!!!!!!!!


nu de jidani, ci de evrei.
si biblia si coranu' sunt cu radacini in talmud.
geo_reincarcat_iara
Postat pe 18 Septembrie 2010 14:56
daca ai citit coranul vedeai clar ce scrie ;orice barabat are dreptul la 4 sotii ;nu doar cei ff bogati!!!!1mai recitestel cu atentie!
driver
Postat pe 18 Septembrie 2010 15:15
dada dadada daca era de evrei profetului mohammed ce ia fost revelat nu coranul atunci ce rol mai avea profetul mohammed???hahaha mai cititi si documentati_va si voi inainte de a induce in eroare!
driver
Postat pe 18 Septembrie 2010 15:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce sa fac??? 7 De la: deea_sweet 14 Octombrie 2010 17:41
Oare ce pot face? 5 De la: Barbie30 21 August 2010 09:47
decizie greu de luat....e teama, e......incapatanare ?! 12 De la: tzukinatzuky 10 Decembrie 2008 10:22
Mai mult de atat n-am suferit niciodata... 34 De la: 12 Februarie 2014 17:46
poveste de viata 16 De la: loveactualy 1 Aprilie 2009 18:49