Setari Cookie-uri

Eu romanca ... el arab

sa scuip pe crucea maicatii !!!iti place?esti nesimtita nu te obliga nimeni sa iti schimbi religia dar sa jignesti o carte sfanta ,,,,,arata cat esti de educata si de culta!
driver
Postat pe 18 Septembrie 2010 15:27
De la: onucu, la data 2010-09-18 15:27:20sa scuip pe crucea maicatii !!!iti place?esti nesimtita nu te obliga nimeni sa iti schimbi religia dar sa jignesti o carte sfanta ,,,,,arata cat esti de educata si de culta!



traiasca educatia si culturaaaaa
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 18 Septembrie 2010 15:31
hahaha cicca nu stiu arabii de logodna dar oare de unde esti asa de informata?????ai auzit de hutuba?adica logodna nu exista nunta in tarile arabe fara logodna si daca romancele se dau asa de usor oare arabii de ce sa mai vrea asta(logodna)???????hahaha mishto romancele se duc si pt o pereche de pantofi daca o inviti araboaicelor li sar lua gatul au mandrie in ele si tin la castitate nu ca unele romance dupa ce lea f...t toti se pricopseste cu un arab ce mai au dat norocul peste ele!!!!!!si dupa casatorie se plang peste tot!
driver
Postat pe 18 Septembrie 2010 23:02
sunt noua aici si am nevoie de sfatul vostru si eu iubesc un musulman din liban de 1 an si 2 luni eu sunt ortodoxa casatorita inca divortul nu sa finalizat si am doi copii el astiut tot despre mine si adora copii la fel si familia lui care ma primit foarte bine .Inainte sa ne intalnim prima data a fost si a vb cu un iman care ia zis ca noi ne vom putea casatori numai cand copii vor fi independenti si eu sa ma spal cu apa din iordan alt iman in damasc ia zis ca noi ne putem atinge dar eu sa zic in minte ca sunt musulmanca acum dupa ce am avut relatii si mam intors din beirut saptamana trecuta a aflat ca acel iman a inteles gresit si ca ce am facut noi e crima in islam si ca noi nu ne vom putea atinge niciodata nici macar sa dam mana nu inteleg ne iubim foarte mult am trecut prin multe inpreuna si neam sustinut unul pe celalalt nici acum nu renuntam la noi ramanem prieteni si acum imanul petru ce am facut a zis ca trebuie sa sacrifice cate un animal ptr fiecare zi petrecuta inpreuna si sa dea carnea saracilor daca mai stiti povesti asemanatoare sau sunteti musulmani siiti lamuritima si pe mine va rog imi cer scuze ptr greselile de ortografie dar nu va imaginati ce este in inima mea
kudika338324
Postat pe 10 Decembrie 2010 12:41
Arunca-te in b...a si trage apa....
kudika226898
Postat pe 10 Decembrie 2010 14:25
libanezii sunt mai deschisi la schimbare,ei traiesc fara sa fie casatoriti in religia lor fara sa fie vb de crime,mai documenteaza-te si nu te lua dupa telenovele
crime de onoare se mai fac doar in comunitati inchise din afganistan,prin yemen si uite ca o sa ma informez
utad
Postat pe 10 Decembrie 2010 20:57
Nu te prosti....
kudika226898
Postat pe 24 Decembrie 2010 08:30
buna!!eu sunt de cativa ani in spania!si pt k spania este aproape de maroc aici sunt ff multi musulmani inspceial marocani!aici musulmani nu au o faima ff buna!din cauza unora sunt condamnati toti!s totusi pe mne nu ma interest s am un prieten musulman sunt de cva timp k el s chiar daca eu nu il iubesk asa km ma iubeste el doar mia cerut s nu imi bat jok de el!il iubesk s avem ff multe planuri impreuna s eu sunt decisa s imischimb religia pt a ma casatori k el!si multi spun k nu e bine pt k e musulman s nustiu ce dar mai bine ma impack musulmani k, cu romnai!romani aici maiales sunt ff rautaciosi s nu te ajuta asa k fiecre s creada s sa judece km vor musulmani!!
ali091
Postat pe 6 Ianuarie 2011 03:19

Eu am vreo 10 prietene care au avut relatii sau au fost casatorite cu arabi musulmani si nici una nu a fost fericita,toate au avut probleme,au fost inselate....dar mai ales mintite si tratate ca niste carpe.Din pacate si eu am avut o relatie de un an si a fost groaznic....
Dupa ceva timp am citit cartea Numai cu fiica mea unde e descris foarte bine cum gandeste un arab......si imi doresc ca toate fetele care au aceasta intrebare sa o poate citi.De aceea o dau gratuit in format electronic oricui vrea sa o citeasca...adresa mea de email este andreeafzx@yahoo.com.
andreeafzx
Postat pe 13 Ianuarie 2011 17:56
Haide-ti sa nu fim rautaciosi ca nu toti sunt la fel
Valy90
Postat pe 13 Ianuarie 2011 18:06
Si eu sunt cu un arab care nu e deloc gelos.poate ca e gelos numai daca ii dai tu motive...Nu am avut niciodata probleme cu el...nu a avut motive sa fie gelos..Depinde de persoane,sunt si romani destul de gelosi si posesivi nu doar arabii sunt asa
Lady_
Postat pe 26 Februarie 2011 04:13
De la: tordana, la data 2009-08-05 14:29:37Suntem impreuna de 7 luni...merge toul relativ bine... numai ca ...pe langa faptul ce e foarte gelos mai e si posesiv.... ce parere aveti despre asta??? oare unde va duce???


oare cum e cand merge relativ rau...
rockk
Postat pe 26 Februarie 2011 05:04
De la: rockk, la data 2011-02-26 05:04:15
De la: tordana, la data 2009-08-05 14:29:37Suntem impreuna de 7 luni...merge toul relativ bine... numai ca ...pe langa faptul ce e foarte gelos mai e si posesiv.... ce parere aveti despre asta??? oare unde va duce???


oare cum e cand merge relativ rau...

simplu, e ca atunci cand merge relativ bine!
puiut_77
Postat pe 1 Martie 2011 13:01
Totul este ok in a avea o relatie cu un arab chiar si casatorie pana la faza cu sa iti schimbi tu religia, daca iti cere asta si tu esti asa naiva sa o faci draga mea, vitisoara ta va devenii un adevarat calvar.Iar faza cu porcul cum ca ar fi interzis sa il mananci din motive religioase este o mare caterica ei nu manca care de porc deoarece la ei in desert carnea de porc se altereaza foarte repede si din cauza asta au murit oameni ...
kudika105006
Postat pe 10 Martie 2011 16:45
kudika226898
Postat pe 11 Martie 2011 15:52
De la: kudika175247, la data 2010-09-03 01:53:55nu stiu ce fel de "barbati"arabi au intalnit restul fetelor ,dar sigur al meu nu e asa......suntem impreuna de aproape 1 an si pot zice k ma simt in al 9-lea cer alaturi de el.....e adevarat k e putin gelos ,dar mi se pare normal atata timp cat iubesti o pers !!!!nu mi-a pus nicio interdictie ....nu trebuie sa port batic ...sau sa imi schimb religia ....exceptie sa nu mananc carne de porc si sa nu port fuste foarte scurte....ceea ce mi se pare destul de ok.....pot zice k nu am gasit la niciun baiat roman ce am gasit la habibi meu :*:*:*:*


Si tu, tu l-a ce i-ai impus sa renunte?
Spanish_Dancer
Postat pe 14 Martie 2011 22:21
buna seara....sunt noua pe forum....
am citit toate parerile voastre si ma ajuta foarte mult...
prietenul meu este arab si este din Iordania ,dar lucreaza in Arabia Saudita.el vrea sa ne casatorim acum in ianuarie...dupa care eu ma voi intoarce acasa pentru a ma pregatii sa ma mut cu el in arabia.....nu stiu ce sa fac.imi este foarte frica, desii el imi spune ca totul va fi foarte bine si ca ma iubeste si vrea sa fim impreuna...
imi este frica sa nu se schimbe dupa ce devin nevasta lui...vrea peste cativa ani sa ne mutam in Romania
.el are rude aici casatoriti cu romance.ele au o viata foarte frumoasa aici...dae el imi spune ca Arabia este foarte inchisa si ca sunt o gramada de lucruri care nu o sa-mi placa, dar daca il iubesc accept.
imi este frica ca el fiind casatorit cu mine capata visa si ma va lasa pe mine acasa si el va pleca in alte tari
kudika473333
Postat pe 17 Noiembrie 2011 23:31
De la: kudika473333, la data 2011-11-17 23:31:09buna seara....sunt noua pe forum....
am citit toate parerile voastre si ma ajuta foarte mult...
prietenul meu este arab si este din Iordania ,dar lucreaza in Arabia Saudita.el vrea sa ne casatorim acum in ianuarie...dupa care eu ma voi intoarce acasa pentru a ma pregatii sa ma mut cu el in arabia.....nu stiu ce sa fac.imi este foarte frica, desii el imi spune ca totul va fi foarte bine si ca ma iubeste si vrea sa fim impreuna...
imi este frica sa nu se schimbe dupa ce devin nevasta lui...vrea peste cativa ani sa ne mutam in Romania
.el are rude aici casatoriti cu romance.ele au o viata foarte frumoasa aici...dae el imi spune ca Arabia este foarte inchisa si ca sunt o gramada de lucruri care nu o sa-mi placa, dar daca il iubesc accept.
imi este frica ca el fiind casatorit cu mine capata visa si ma va lasa pe mine acasa si el va pleca in alte tari


Ia de citeste ce s-a mai scris...
kudika226898
Postat pe 19 Noiembrie 2011 09:43
De la: kudika175247, la data 2010-09-03 01:53:55nu stiu ce fel de "barbati"arabi au intalnit restul fetelor ,dar sigur al meu nu e asa......suntem impreuna de aproape 1 an si pot zice k ma simt in al 9-lea cer alaturi de el.....e adevarat k e putin gelos ,dar mi se pare normal atata timp cat iubesti o pers !!!!nu mi-a pus nicio interdictie ....nu trebuie sa port batic ...sau sa imi schimb religia ....exceptie sa nu mananc carne de porc si sa nu port fuste foarte scurte....ceea ce mi se pare destul de ok.....pot zice k nu am gasit la niciun baiat roman ce am gasit la habibi meu :*:*:*:*

Sita noua...cum te-a scos din tara...a lui esti.
PRALEA_
Postat pe 19 Noiembrie 2011 09:53
De la: sussita, la data 2009-09-13 11:29:21eu zic ca nu conteaza daca este arab roman italian american sau daca este crestin musulman sau evreu... conteaza doar sa va intelegeti bine si sa vezi ce fel de caracter are ... plus inainte de toate trebuie sa te gandesti si daca esti dispusa sa faci sacrificii pt iubirea voastra si ce fel de sacrificii sau daca merita....dar asta tine numai de voi 2 nu de parerile persoanelor de pe forum pt ca nu oamenii de pe forum vor traii cu voi in casa



nu mai zice ca zici rau....cum sa se inteleaga daca fiecare sant calauziti de alte principii,educatie,religii??? ia spune??/
In functie de fiecare individ si de modul de a gandi in urma educatiei primite se formeaza ca adult. si..este normal ca dupa ce a invatat ....sa traiasca intr-un anumit fel, i se pare ca tot ceea ce stie el este adevarat si indreptatit sa-si sustina convingerile.
De aici pleaca problemele intre cuplurile de religie diferita....fiecare incearca sa-l schimbe pe celalalt,incercand sa-si faca partenerul sa creada in principiile celuilalt !Si uite asa incep neintelegerile!
Mi se face greata cand vad cata naivitate si credulitate exista in lumea asta!
sant putine cupluri care se inteleg minunat ,unde partenerii sant de religii diferite ..si asta ptr. ca se accepta si se respecta asa cum sant fiecare de la bun inceput,fara incercari inutile de a se schimba unul pe celalalt sau de a-i schimba principiile ..educative ,religioase si altele!

Sacrificii??? hai zi ZAU cu limba intre dinti ca sa te cred!!
Eu nu cred ca SACRIFICIILE si compromitandu-ti moralitatea si buna credinta iti va aduce fericirea intr-o relatie de cuplu! EXCLUS ! Ci doar respectul de sine si intelegerea fata de partener ,daca intr-adevar il iubesti ! numai asa puteti incepe viata de cuplu si de a fi FERICITI ! Sacrificiile de care vorbesti tu ...iti vor aduce doar nefericire,ganduri negative si insasi negarea propriei persoane ca fiinta umana ! te degradezi,incet incet .si asta nu-ti va aduce decat nefericire !
kudika132368
Postat pe 19 Noiembrie 2011 10:41
De la: driver, la data 2010-09-18 23:02:10hahaha cicca nu stiu arabii de logodna dar oare de unde esti asa de informata?????ai auzit de hutuba?adica logodna nu exista nunta in tarile arabe fara logodna si daca romancele se dau asa de usor oare arabii de ce sa mai vrea asta(logodna)???????hahaha mishto romancele se duc si pt o pereche de pantofi daca o inviti araboaicelor li sar lua gatul au mandrie in ele si tin la castitate nu ca unele romance dupa ce lea f...t toti se pricopseste cu un arab ce mai au dat norocul peste ele!!!!!!si dupa casatorie se plang peste tot!



ha ha ha ha ha ha ...ce jalnic (a) poti fi ........si credul(a) pe deasupra
arboaicele nu se si-o trag la pasarica inainte de casatorie ca au mandrie,ele si-o trag la fundulet...ca sa ramana virgine pina la nunta ...din mandrie!! ha ha ha ha ha ce mai facut sa rad ! de aia musulmanii le-o trg la capre oi si magari tot in fundulet ca sa aiba viitoarea nevasta virgina la nunta (asta daca ea nu vrea sa-si puna dosul la bataie pina la nunta ,ca dupa aia oricum si-o ia la fundulet,ca sotul asa s-a obisnuit) !! si atunci ...unde e Coranul si slava lui ??? ha ha ha ha ha ha ce mai rad ...de naivi(e) ca tine! multumesc ca existati !
kudika132368
Postat pe 19 Noiembrie 2011 10:53
buna felelor chiar da forumu e m-ai vechi dar scriu insperanta ca o sal m-ai vada fete dornice de musulmani scuze dac am scris gresit dar sun ft suparata eu sunt casatorita cu un marocan desi familia lui e ft desputa el tare isi bate joc de mine o sa va scri toata povestea da
kudika_7160
Postat pe 11 Mai 2012 20:13
nu ne mai scrie...lasa-ne in pace
kudika_7053
Postat pe 11 Mai 2012 21:13
Buna si eu sunt noua pe aici insa pt ca am vazut mesajul tau vreau sa imi adaug parerea. Cred ca prietenul tau ori te-a mintit, ori incearca trage de timp. Este un forum numit Romani in Egypt , inregistreaza-te si vei citi N povesti de-ale fetelor , bune si mai putin fericite. Una din povesti seamana cu a ta, si ma refer mai mult la faptul ca tu ai copii. O romanca care are 2 copii s-a maritat cu un egyptean si o duc foarte bine sunt impreuna de peste 2 ani cred 3 , ea are 2 copii dintr-o casatorie anterioara iar acum e insarcinata. Nu a fost necesar sa se spele cu nici o apa .Musulmani se pot casatori cu crestine fara nici cea mai mica problema , si chiar pot avea relatii inainte de casatorie fara teama ca un asemenea act ar fi asemuit cu o crima asta e cea mai mare tampenie care ma socheaza.
E pacat sa ai relatii sexuale in afara casatorie cum si la noi, fiind crestini e pacat asa e si la ei deci ce ti-a zis arabul tau e o nebunie mare ori imanul ala e dus cu pluta.
kudika_7163
Postat pe 11 Mai 2012 21:42
Si eu am stat un timp in Spania , mai merg din cand in cand pt ca mama sta acolo de ani buni, si am vazut N marocani, faima lor nu e prea buna pt ca deh pt unul se baga in oala toti dar oare nu o fi asa si cu romanii????Pt cativa romani sunt bagati in oala toti, asa se intampla in general intr-o tara in care exista mai multe nationalitati exista tendinta de a-i clasifica pe categorii Daca vrei sa te casatoresti cu el o poti face si fara ati schimba religia daca nu vrei , religia lor accepta aceasta regula. Daca vrei sa-ti schimbi religia iar e ok nu e tragedie, islamul si crestinismul sunt cam acelasi lucru , diferenta e ca ei au alt punct de vedere in ceea ce-l priveste pe Iisus ca fiind fiul Domnului. Pt ei Iisus e cel mai sfant trimis de la Dumnezeu pt ca a fost nascut printr-un miracol si a avut o viata simpla si pura. Insa Mohamed al lor e ultimul trimis. Oricum informeaza-te .
kudika_7163
Postat pe 11 Mai 2012 21:53
pardon de sa nu rapund vreau sa spunsi eu povestea mea asa ca nu-spune tu lasane in pace tu esti liber sa scri si eu la fel bun el acum e la plimbare cu copilul nostru suntem impteuna de 8 ani dar casatoriti doar de 2 mama mae a murit de curind noi locuim in spania el e din maroc oujda si eu di tgv el ma insela cu alta cand a murit mama mea nu am putut sa-mi iau ramas bun de la ea nu a avut bani pt k ia mancat ci aia si cand eram gravida am nascut si greu si singura ca un caine as pleca dar nu am unde daca mama amurit si apoi nu vreau sa ma ntrebe fata mea unde tatal meu si tin sa spun ca socrul meu ma iubeste ft multtrc peste ft multe amanunte da sa nu m-ai imi spui tu mie sa povestesc sa fereasca DUMNEZEU sa pierzi pe cineva si sa iti ei ramas bun si aproape tot k se spune despre ei e adevarat iti multumes tie fata ce m-ia lasat mesajdaca vrei m-ai vb
kudika_7160
Postat pe 11 Mai 2012 22:14
Fetelor, ce este cu mirajul acesta al "primaverii arabe" si "iubirii"cu iz de telenovela a la Kanal D ?Inteleg ca, pentru majoritatea , este la moda sa ai un prieten din strainatate,cu multi bani pe cardul din portofel, imbracat la patru ace si extrem de amabil, chiar prea amabil uneori, DAR treziti-va din acest vis, sa nu devina cosmar ! Realitatea este cu totul alta, foarte diferita de visul imaginat .In primul rand, fiecare cetatean din tarile musulmane venit la studii in Europa, deja are cel putin o sotie in tara de bastina sau este logodit. Aceasta este o lege impusa de familia lor si exceptii nu exista. In al doilea rand, dragostea inflacarata dureaza doar pana la prima relatie sexuala, pana la o alta gagicuta cu fusta scurta si priviri ademenitoare. In mare parte, este o farsa, o manipulare religioasa ascunsa. Cunosc cazuri de femei casatorite cu barbati de origine araba, iar dacã nu doreau sa accepte islamul totul se termina in divort. La fel am auzit alte cazuri, care dupa ce s-au casatorit cu arabi ºi au plecat la ei acasa peste hotare, erau transformate in roabe, nici vorba de camin fericit, dragoste sau afectiune. Pentru musulmani, arabi, femeile sunt doar ACCESORII si sunt tratate ca OBIECTE, nicidecum ca si fiinte cu drepturi si sentimente .Mare atentie ! Pentru ei legea este lege iar traditia nu se schimba, regulile in familie le dicteaza parintii, cuvantul lor are mare greutate , iar fetele/femeile intotdeauna sunt pe planul secund, inferior .Asa ca, dragele mele, incercati sa cautati fericirea undeva, deasupra acestor avutii ale unor indivizi musulmani libidinosi, agresivi si jegosi, incercati sa vedeti ADEVARUL, astfel veti fi libere sa alegeti CORECT in viata, sa gasiti adevarata fericire ,langa un om care stie sa va trateze ca OM si nu ca pe un animal de tractiune. :) Cu drag, Trina
kudika_7170
Postat pe 11 Mai 2012 23:21
Fetelor, ce este cu mirajul acesta al "primaverii arabe" si "iubirii"cu iz de telenovela a la Kanal D ?Inteleg ca, pentru majoritatea , este la moda sa ai un prieten din strainatate,cu multi bani pe cardul din portofel, imbracat la patru ace si extrem de amabil, chiar prea amabil uneori, DAR treziti-va din acest vis, sa nu devina cosmar ! Realitatea este cu totul alta, foarte diferita de visul imaginat .In primul rand, fiecare cetatean din tarile musulmane venit la studii in Europa, deja are cel putin o sotie in tara de bastina sau este logodit. Aceasta este o lege impusa de familia lor si exceptii nu exista. In al doilea rand, dragostea inflacarata dureaza doar pana la prima relatie sexuala, pana la o alta gagicuta cu fusta scurta si priviri ademenitoare. In mare parte, este o farsa, o manipulare religioasa ascunsa. Cunosc cazuri de femei casatorite cu barbati de origine araba, iar dacã nu doreau sa accepte islamul totul se termina in divort. La fel am auzit alte cazuri, care dupa ce s-au casatorit cu arabi ºi au plecat la ei acasa peste hotare, erau transformate in roabe, nici vorba de camin fericit, dragoste sau afectiune. Pentru musulmani, arabi, femeile sunt doar ACCESORII si sunt tratate ca OBIECTE, nicidecum ca si fiinte cu drepturi si sentimente .Mare atentie ! Pentru ei legea este lege iar traditia nu se schimba, regulile in familie le dicteaza parintii, cuvantul lor are mare greutate , iar fetele/femeile intotdeauna sunt pe planul secund, inferior .Asa ca, dragele mele, incercati sa cautati fericirea undeva, deasupra acestor avutii ale unor indivizi musulmani libidinosi, agresivi si jegosi, incercati sa vedeti ADEVARUL, astfel veti fi libere sa alegeti CORECT in viata, sa gasiti adevarata fericire ,langa un om care stie sa va trateze ca OM si nu ca pe un animal de tractiune. :) Cu drag, Trina
kudika_7170
Postat pe 11 Mai 2012 23:24
De la: kudika_7160, la data 2012-05-11 22:14:14pardon de sa nu rapund vreau sa spunsi eu povestea mea asa ca nu-spune tu lasane in pace tu esti liber sa scri si eu la fel bun el acum e la plimbare cu copilul nostru suntem impteuna de 8 ani dar casatoriti doar de 2 mama mae a murit de curind noi locuim in spania el e din maroc oujda si eu di tgv el ma insela cu alta cand a murit mama mea nu am putut sa-mi iau ramas bun de la ea nu a avut bani pt k ia mancat ci aia si cand eram gravida am nascut si greu si singura ca un caine as pleca dar nu am unde daca mama amurit si apoi nu vreau sa ma ntrebe fata mea unde tatal meu si tin sa spun ca socrul meu ma iubeste ft multtrc peste ft multe amanunte da sa nu m-ai imi spui tu mie sa povestesc sa fereasca DUMNEZEU sa pierzi pe cineva si sa iti ei ramas bun si aproape tot k se spune despre ei e adevarat iti multumes tie fata ce m-ia lasat mesajdaca vrei m-ai vb


De ce nu divortezi de un astfel de individ? Ce anume te mai retine sa ramai alaturi de el in continuare? Ia-ti copilul si intenteaza actiune de divort.
kokeshi
Postat pe 12 Mai 2012 07:00
De la: kudika226898, la data 2010-12-10 14:25:58Arunca-te in b...a si trage apa....



sau în Iordan...sã parã ritualul îndeplinit conform normelor ...
Laurentiu_Rigafrypto_1
Postat pe 12 Mai 2012 07:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna 4 De la: printesaa_x 17 Ianuarie 2011 10:37
Mai ceva ca in telenovele 7 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 14:35
Nu am idee ce cadou sa ii fac iubitului :( 21 De la: Fulg-de-nea 30 Septembrie 2013 20:21
ce as putea face? 14 De la: crysa_tm 28 Iulie 2010 11:15
dragostea la distanta se poate pierde? 23 De la: kudika103699 7 Aprilie 2010 16:06