Setari Cookie-uri

cine ce a vrut, cine ce nu a vrut?

S-au intalnit intr-un decembrie,prin intermediul cartilor. De atunci pana intr-un septembrie anul urmator s-au intalnit destul de rar.Bastinasi din acelasi oras, insa ea era plecata la studii In alt oras. Insa vorbeau,nu mult, dar vorbeau. La inceput despre carti. apoi subiectele s-au inmultit. Vorbeau prin internet, telefon. Jucau table pe internet in noptile din ajunul examenelor femeii. Totul amical. Nimic important. Tatonari. Tentative de a afla ceva despre celalalt. Mai multe au fost din partea ei. Nu se putea zice ca incepuse sa-i placa de el, ci doar pentru a incerca legarea unei prietenii. Sau ea poate voia putin mai mult, insa fara sa fie nimic evident. Pana in septembrie de care s-a pomenit in inceputul povestii.
De la penultima lor intalnire pana la ultima s-au scurs cateva luni, timp in care au strans cateva lucruri pe care voiau sa si le schimbe intre ei. Intr-o sambata seara s-au intalnit, au vorbit si au povestit. Spre miezul noptii, femeia a invitat barbatul la o plimbare pe malul unui iaz din cartierul respectiv. Lumina lunii, stele si mister. Discutiile erau amicale, despre prieteni, amici, profi din liceu, facultate , vacantele de peste vara etc. S-au despartit voiosi. Si atat.
Ziua urmatoare, duminica, femeia ii trimite barbatului un mesaj in care-l intreaba ce face. El o suna. Isi spun planurile unul altuia fara ca sa se invite reciproc sa ia parte intr-unul din ele. Seara, s-au intalnit pe messenger si au schimbat fotografii din vacante.
Ajunsi luni seara, femeia iar ii trimite un mesaj intrebandu-l ce face. Barbatul ii raspunde abia miercuri dupa-amiaza astfel:
B: "Nu am putut sa-ti raspund la intrebarea "ce faci" in primul rand pentru ca eram ocupat si in al doilea rand pentru ca nu era frumos sa-ti raspund...'
F: "Adica?"
B: "Adica sex"
F: "A,bun."
B: "Sorry ca am fost asa direct"
F: " Calea perpendiculara e cea mai scurta"
B: "Da, asa e"
A urmat inca un schimb de mesaje:
F: " De ce ai spus "sorry"? "
B: "Mi s-a parut mie o chestie. S-ar putea sa ma fi inselat"
F: " Ce chestie?"
B: " N-are importanta"
F: " Spune"
B: "Chestia ar fi aceea la care te duce gandul atunci cand o fata intreaba un baiat daca n-are chef de o plimbare nocturna pe malul iazului"
F: " :-)) Al naibii gand!"
B: "Nu era intemeiat gandul?"
F: " :-)) "
B: " Si tacerea e un raspuns"
F: " Eu rad, nu tac"
B: " Ok."
Concluzia?
Concluzia e a eu,una, n-am inteles nimic din povestea asta. Parerea mea. Parerea voastra?
ppp_paula_2007
Postat pe 10 Septembrie 2009 22:18
tu suferi de bagau in seama!!?
geo_x
Postat pe 10 Septembrie 2009 22:21
imi face cineva un rezumat?
cantafabule
Postat pe 10 Septembrie 2009 22:43
De la: cantafabule, la data 2009-09-10 22:43:58imi face cineva un rezumat?


ar iesii un rezumat mai lung decat povestea in sine. care nici macar poveste nu e.
geo_x
Postat pe 10 Septembrie 2009 22:45
De la: cantafabule, la data 2009-09-10 22:43:58imi face cineva un rezumat?

un schimb de mesaje intre 2 amici ....el facea sex cu alta si nu i-a raspuns ei la tel sau msg...(cred?)
si ea se intreaba inca de ce i-a spus el adevarul ....
noh eu asta intelesai...

dandanaua_reloaded
Postat pe 10 Septembrie 2009 22:47
De la: geo_x, la data 2009-09-10 22:45:06
De la: cantafabule, la data 2009-09-10 22:43:58imi face cineva un rezumat?


ar iesii un rezumat mai lung decat povestea in sine. care nici macar poveste nu e.

am citit inceputul si sfarsitul..si a zis ca nici ea nu a inteles nimic din poveste..asa ca nu ma mai obosesc
cantafabule
Postat pe 10 Septembrie 2009 22:50
Da ,a ramas cum am vorbit sub apa.El un mitocan ,ea habar nu are daca vrea ceva de la el
asa protagonisti asa aiureala de poveste.Din nimc inceputa la fel continuata.
Un fel de hai sa ne aflam in treaba sau ma scarpin da'nu ma mananca.

Postat pe 11 Septembrie 2009 10:07
Poveste? De ce vorbesti despre tine la persoana a lll-a? Iti da o nota de romantism pe care evident ti-o doresti?... S-au mai exact ti-L doresti ? :) Ei bine si el te vrea. IN PAT. A avut grija sa-ti sugereze cat de "lipsit" este. Ceva de genul eu mai fac si sex daca tu ma duci pe lac si ma lasi cu "orgoliul" umflat.
alina_pitaru
Postat pe 11 Septembrie 2009 15:47
..mai e topicul asta pe undeva...dar cu alt titlu..stiu pentru ca am raspuns la el..si in asta nu imi vad raspunsul..
kudika066423
Postat pe 23 Septembrie 2009 22:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Iubirea nu are varsta :) 31 De la: kudika050320 10 August 2013 19:16
Masaj erotic impreuna cu sotia -unde? la salon sau hotel? 7 De la: kudika413255 17 Iulie 2011 12:57
BUNA FETELOR 41 De la: greierash_is_back 2 Decembrie 2009 16:57
silicoane!!! 12 De la: Dor_a 8 Aprilie 2009 16:20
O mica curiozitate ! 27 De la: Boca 28 Ianuarie 2010 16:31