Setari Cookie-uri

Intamplari penibile din viata noastra

Salutare! Am deschis acest subiect pentru ca fiecare din noi sa isi povesteasca cele mai penibile,amuzante,hilare sau incredibile intamplari sau evenimente din viata lui.Poate unii se vor regasi in povestirile altuia :).Daca nu aveti nimic de povestit atunci sigur veti rade de povestirile mele
roxyjustus
Postat pe 24 Septembrie 2009 11:14
Pai hai sa fiu prima care se face de pomina...glumesc!
Nu stiu cum s-o cataloghez ei bine si penibila,dar si amuzanta.
Mergeam intr-o seara la o petrecere cu prietena mea cea mai buna ,iubitul ei si un tip de care-mi placea mult.In drum spre party,ne-am oprit la o alta prietena care a vrut sa ne serveasca cu inghetata.
Eram la bucatarie toti,vroiam sa ne asezam pe scaune si in galagia de acolo,nu am auzit-o pe prietena noastra ,care imi spunea ca o sa-mi ia scaunaul ca sa se urce la congelator.....
In secunda ea era in spatele meu si-mi lua scunul ,eu ma asezam direct pe gresia ei din bucatarie !
A fost super aiurea,eu cu fusta,aranjata si eram cu picioarele pe sus,sub masa.Bineinteles ca am ras toti ,dar cred ca eram rosie la fata pt ca deh ma simteam aiurea fata de tipul de care-mi placea!
Oricum imi aduc aminte razand de patania mea....
luyyzz
Postat pe 24 Septembrie 2009 11:23
Iarna trecuta mergeam foarte mult cu metroul...zi de zi..Intr-una din zile am venit acasa pe seara,eram super obosita dupa o zi intreaga de aerobic...M-am dezbracat si mi-am pus geaca pe usa dulapului de la sifonier peste o pereche de chiloti(tot ai mei) sprijinta in gluga.A doua zi intarziam la sala si in mare graba dau sa ma imbrac ...imi iau geaca de gluga ,mi-o pun pe mine...si plec..Eram fericita ,radiam,aveam energie,simteam ca toata lumea ma admira si ma priveste insistent.Mi-am pus castile in urechi si ascultam muzica.Ajung la metrou..In statie asteptand metroul observ ca doi barbati se tot hlizesc la mine aiurea....NU dau importanta si imi vad de treaba mea...Ei se tot invart prin spatele meu...se uita,rad...chicotesc mai rau ca doua fete...Ma intorc,ma uit urat si imi vad de treaba.Ajung la Unirii la pasaj.Ma opresc la Mc...sa bag ceva la mat....Ma decid sa mananc acolo .Era aglomeratie...si vad o masa de 4 pers unde stateau 2 fete ...Le intreb daca se poate sa stau acolo,ele sunt ok.Imi pun ghiozdanul pe scaun si imi dau geaca jos.Cand.....!!!! Teroare...in gluga aveam jumate scosi chlotii mei noi ce ii cumparasem cu o zi in urma,chiloti rosi cu danteluta.....PFFFF!!! VREAU SA VA ZIC....CA MI SE INMUIASERA PICIOARELE!!Fetele de la masa...se uitau la mine,s-au uitat una la alta si au inceput intr-un ras.....Eram rosie,galbena...Apoi mi-am dat seama dece eram asa de apreciata in dimineata aceea....Am stat si ma intrebam ce sa fac????Sa fug?ca in filme?sa imi iau bagajul si sa nu ma mai opresc decat la sala?sa le injur pe alea?Si am luat o decizie ...aberanta...M-am uitat la ele,am zambit si am zis cu voce tare: AAA AICI ERAU,VAI CAT I-AM CAUTAT DE DIMINEATA! Si m-am asezat la masa,mi-am mancat mancarea,apoi am luat-o din loc.Acum ma uit mereu cand plec sa nu mai iau ceva dupa mine,in gluga,pe geanta,in geanta,etc....
roxyjustus
Postat pe 24 Septembrie 2009 11:28
De la: roxyjustus, la data 2009-09-24 11:28:47Iarna trecuta mergeam foarte mult cu metroul...zi de zi..Intr-una din zile am venit acasa pe seara,eram super obosita dupa o zi intreaga de aerobic...M-am dezbracat si mi-am pus geaca pe usa dulapului de la sifonier peste o pereche de chiloti(tot ai mei) sprijinta in gluga.A doua zi intarziam la sala si in mare graba dau sa ma imbrac ...imi iau geaca de gluga ,mi-o pun pe mine...si plec..Eram fericita ,radiam,aveam energie,simteam ca toata lumea ma admira si ma priveste insistent.Mi-am pus castile in urechi si ascultam muzica.Ajung la metrou..In statie asteptand metroul observ ca doi barbati se tot hlizesc la mine aiurea....NU dau importanta si imi vad de treaba mea...Ei se tot invart prin spatele meu...se uita,rad...chicotesc mai rau ca doua fete...Ma intorc,ma uit urat si imi vad de treaba.Ajung la Unirii la pasaj.Ma opresc la Mc...sa bag ceva la mat....Ma decid sa mananc acolo .Era aglomeratie...si vad o masa de 4 pers unde stateau 2 fete ...Le intreb daca se poate sa stau acolo,ele sunt ok.Imi pun ghiozdanul pe scaun si imi dau geaca jos.Cand.....!!!! Teroare...in gluga aveam jumate scosi chlotii mei noi ce ii cumparasem cu o zi in urma,chiloti rosi cu danteluta.....PFFFF!!! VREAU SA VA ZIC....CA MI SE INMUIASERA PICIOARELE!!Fetele de la masa...se uitau la mine,s-au uitat una la alta si au inceput intr-un ras.....Eram rosie,galbena...Apoi mi-am dat seama dece eram asa de apreciata in dimineata aceea....Am stat si ma intrebam ce sa fac????Sa fug?ca in filme?sa imi iau bagajul si sa nu ma mai opresc decat la sala?sa le injur pe alea?Si am luat o decizie ...aberanta...M-am uitat la ele,am zambit si am zis cu voce tare: AAA AICI ERAU,VAI CAT I-AM CAUTAT DE DIMINEATA! Si m-am asezat la masa,mi-am mancat mancarea,apoi am luat-o din loc.Acum ma uit mereu cand plec sa nu mai iau ceva dupa mine,in gluga,pe geanta,in geanta,etc....


aerobic...sala...cuvinte``sanatoase`` in vocabularul tau,DAR Mc.????sa fim seriosi....

a da..acum ai sa zici ca ai luat o salata,stiam eu..
kika25
Postat pe 27 Septembrie 2009 15:51
in sfarsit am gasit rubrica cu INTAMPLARI PENIBILE. cat am cautat-o...
acum, sa povestesc si eu ce mi s-a intamplat fff curand.
eram intr-un bar cu niste prieteni si sor'mea, care este minora, are 14 ani. ne-am comandat amandoua bauturi cu alcool, dar am zis ca le iau eu p amandoua ptk ea e minora. in fine, vine chelnerul la masa si ii sp ce vreau, la care el : AVETI PESTE 18 ANI?POT SA VAD UN BULETIN? sa-mi cada fata cand am auzit.stiam ca arat d 15 ani si nu d 18, dar s imi ceara mie buletinul si sa se uite suspicios la mn si nu la sor'mea? nu era de ajuns ca in aceeasi zi cnv ne-a confundat, crezand ca eu st sora mai mica si Ana(sora mea) e aia mai mare, trebuia sa imi mai ceara si tipul ala buletinul
Cristinik90
Postat pe 28 Septembrie 2009 01:50
Cu ceva vreme in urma pe cand faceam scoala de soferi,mergand spre masina(de fapt mai aveam cativa metri)am vazut intr-o masina un tip care mi-a atras atentia ......si intorcandu-ma dupa masina respectivului am intrat cu capul in pom,unde am ramas pret de 1-2-3-4-5 minute chiar nu stiu ,cert este ca instructorul care ma vazuse ca vin spre masina si .......deodata disapui .......dupa pom(de fapt vroiam sa intru in pamant de rusine)se gandea sa-s nija....apar si dispar
yza79
Postat pe 30 Septembrie 2009 09:38
Pt prima oara...geamuri curate'n bucuresti...

Eram in BUCUR OBOR....cu un tovarash , ma uitam dupa niste piese audio pt masina.....cand...ma suna un alt tovarash care vroia sa ne vedem urgent in fata la MC ca are ceva de vb cu mine....
Zis si facut...
Alerg spre prima iesire...
De la distantza puteam jura ca usa era deschisa....
Dupa impact , am vazut pt prima data in viata mea cum arata stelele verzi....la propriu...
Dupa ce ma cules "colegul" de pe jos....il intreb nedumerit....: era usa aia deschisa sau nu , ca nu pricep impactul
yneedlove
Postat pe 30 Septembrie 2009 09:47
Super rubrica !!! MA DAU SI EU CU VOI PE AICI !!!
1 Intr-o zi frumoasa tare, dupa ce m-am vopsit blonda la foarte scurt timp, imbracata foarte frumos cu un sacou si o fustita, pe niste tocuri cui ce ma faceau sa ma simt CEA MAI CEA DINTRE TOATE CELE, eu , foarte sigura pe mine pasind spre o intalnire destul de importanta la acel moment m-am angajat in traversarea trecerii de pietoni fara sa bag de seama si linia de tramvai, care sigur ca m-a ajutat foarte mult ...Unul din tocuri s-a prins in sina iar la urmatorul meu pas toti soferii care ma claxonasera la stop fara vre-un raspuns au avut marea surpriza sa vada o "blonda la orizontala" in mijlocul zilei ....si in mijlocul intersectiei!! Pe aceasta cale multumesc in mod deosebit sinei de tramvai care m-a ajutat sa fac ziua mai frumoasa acelor soferi.

2 Intr-o zi de vara ...stiti voi fetelor,una din zilele alea toride in care fiecare isi pune pe el cat mai putine cu putinta si cat mai mici etc etc ...una din acele zile de vara in care poti vedea toate formele posibile...eu si prietena mea ieseam la un suc in oras, cand in drum spre terasa a trecut pe langa noi un baiat ..mmmmm si ce baiat ...cu un tricou mulat si un short ...bai nene si ce short...ca dupa ce l-am vazut din fatza ,trecand in sens invers am vrut sa vad si ce tine la spate ...mmmm ce frumoasa a fost priveslistea...am fost atata de acaparata incat norocul meu a fost ca m-am intors la fix incat sa intru in stalm cu fata toata ca daca nimeream doar cu urechea era nasol :D
BABY_INIMIOARA83
Postat pe 9 Octombrie 2009 01:42
Ma scuzati am revenit cu o corectare stalm era stalp...oricum nu mai conteaza...nici sangele siroind pe nas din aceel moment nu mai conta...s-a dus "la naiba" treaba cu terasa pentru ca m-am lovit destul de serios.
Acum lasand gluma, vara e cel mai periculos anotimp
Astept cu nerabdare sa vad cine ce a mai patit
Hai va
BABY_INIMIOARA83
Postat pe 9 Octombrie 2009 01:55
O sa va povestesc ceva care pe mine, si in ziua de azi, ma face sa intru in pamant. Cei ce locuiesc in B stiu ca in Piata Victoriei, in statia lui 300, vis-a-vis de BRD (astea existau acolo cand mi s-a intamplat) sunt o sumedenie de "fetite"... asteptandu-si clientii. Urma sa ma intalnesc cu cineva pe care nu il cunosteam si care, la randul lui nu ma cunoastea. Vorbim la telefon sa ne intalnim la statia de metrou.. numai ca fiecare intelege o alta statie. Eu inteleg Victoriei, el intelege Aviatorilor. Negasindu-ma la Aviatorilor ma suna... Ii spun unde sunt si zice: Am un Opel gri... vin spre tine. Desi distanta e foarte mica... stiam ca va dura ceva pana ajunge la mine, drept pentru care incep sa ma plimb.. du-te vino, prin fata BRD, statia de autobuz..., statia de metrou. La un moment dat, vad cu coada ochiului masina gri, evident un tip la volan si o usa care se deschide. Tipul vorbea la telefon asa ca eu intru in masina, salut in soapta sa nu intrerup convorbirea si ma pregatesc sa inchid usa. Barbatul respectiv incepe sa faca semne disperate sa ma dau jos din masina... Nu va imaginati ce fata avea si cum gesticula cu mana libera. . Groaza, scarba, habar n-am (nici acum dupa ani buni) cum sa-i numesc privirea.... Eu, socata..., oarecum indignata... asteptam sa inchida naiba telefonul ala si sa zica cu voce tare ce vrea. In acel moment suna telefonul meu si aud doar atat in el: Sunt in masina gri din spate!!!!
Nu am avut puterea sa-i mai explic primului tip.. confuzia. Oricum n-ar fi crezut.. ca nu eram o "fetita"... de vreme ce am sarit intr-o alta masina.. imediat. N-am ras atunci.. desi tipul cu care m-am intalnit eu .. s-a amuzat teribil.
rashela
Postat pe 9 Octombrie 2009 06:08
O alta intamplare penibila... de care imi amintesc. Ma trezesc dimineata si constat ca nu mai am zahar pentru cafea. Cum, la vremea aceea, doar cafeaua ma dezmeticea cu adevarat.. dau fuga la "buticul" din colt... sa iau zahar. Ajunsa acolo imi fac niste calcule si zic.. hai sa iau si paine. In afara celor doua vanzatoare .. erau si trei persoane venite sa faca niste foto-copii. Cer zaharul si painea, dau banii si plec. Vanzatoarea striga dupa mine: "Face 10 lei". Eu, contrariata, ofensata.... zic cu voce tare: ¨"Pai da, si ce? 3 cu 5 nu fac zece???? "Nu, raspunde vanzatoarea, fac 8"...
Jesus Christ! Toata lumea se uita la mine.. Eram beton!!! Am mai dat 2 lei si am iesit.... fara o vorba... Am ocolit magazinul ala o perioada...
rashela
Postat pe 9 Octombrie 2009 06:15
De la: rashela, la data 2009-10-09 06:08:28O sa va povestesc ceva care pe mine, si in ziua de azi, ma face sa intru in pamant. Cei ce locuiesc in B stiu ca in Piata Victoriei, in statia lui 300, vis-a-vis de BRD (astea existau acolo cand mi s-a intamplat) sunt o sumedenie de "fetite"... asteptandu-si clientii. Urma sa ma intalnesc cu cineva pe care nu il cunosteam si care, la randul lui nu ma cunoastea. Vorbim la telefon sa ne intalnim la statia de metrou.. numai ca fiecare intelege o alta statie. Eu inteleg Victoriei, el intelege Aviatorilor. Negasindu-ma la Aviatorilor ma suna... Ii spun unde sunt si zice: Am un Opel gri... vin spre tine. Desi distanta e foarte mica... stiam ca va dura ceva pana ajunge la mine, drept pentru care incep sa ma plimb.. du-te vino, prin fata BRD, statia de autobuz..., statia de metrou. La un moment dat, vad cu coada ochiului masina gri, evident un tip la volan si o usa care se deschide. Tipul vorbea la telefon asa ca eu intru in masina, salut in soapta sa nu intrerup convorbirea si ma pregatesc sa inchid usa. Barbatul respectiv incepe sa faca semne disperate sa ma dau jos din masina... Nu va imaginati ce fata avea si cum gesticula cu mana libera. . Groaza, scarba, habar n-am (nici acum dupa ani buni) cum sa-i numesc privirea.... Eu, socata..., oarecum indignata... asteptam sa inchida naiba telefonul ala si sa zica cu voce tare ce vrea. In acel moment suna telefonul meu si aud doar atat in el: Sunt in masina gri din spate!!!!
Nu am avut puterea sa-i mai explic primului tip.. confuzia. Oricum n-ar fi crezut.. ca nu eram o "fetita"... de vreme ce am sarit intr-o alta masina.. imediat. N-am ras atunci.. desi tipul cu care m-am intalnit eu .. s-a amuzat teribil.

ca sa vezi in cate situatii te poti afla....!!!
luyyzz
Postat pe 10 Octombrie 2009 19:38
doamne cat am putut rade la faza asta super tare
melka
Postat pe 10 Octombrie 2009 19:51
da si eu am patit una f tare.eram la mama mea in italia si eram putin geloasa pe sora mea deoarece mama mea o lauda ca invatase limba foarte repede si deja se descurca.eram la o reprezentare facuta cu ocazia pastelui si mama se gandeste sa ne prezinte unor prieteni italieni.facem noi cunostinta si doamna cu care am dat mana o intreaba pe mama mea daca intelegem italiana si daca putem vorbi la care eu in capul meu cel frumos si rotund ma gandesc ca acum ar fi ocazia sa ma dau si eu mare stiutoare de italiana si ma trezesc eu sa spun. "o capitto pero no posso vorbire"va da-ti seama ca mama si sora mea erau pe jos de ras iar italianca se uita si nu intelegea nici ce limba vb si nici de ce radem.si acum sunt luata la misto si se rade de mine pe seama asta
melka
Postat pe 10 Octombrie 2009 20:03
SI CARE E PROBLEMA TA??????????

Stii cum se spune....sa faci ce zice popa nu ce face el!!!!!
.Nu trebuie sa dau nimanui explicatii despre stilul meu de viata atat timp cat in sala ma prezint impecabil si nimeni nu are ce imi reprosa.Ei bine nu am mancat o salata ,mananc la Mc, si destul de des ,pentru ca am nevoie de calorii multe .Consum foarte mult in fecare zi si nu mereu imi permit sa mananc ca tot omul acasa la masa si atunci este o solutie Mc-ul.
Daca sunt instructor de aerobic/fitness sau sportiva de performanta nu inseamna ca mananc numai frunze toata viata si beau numai ceai de macese .SUNT OM !DAR!....asta nu inseamna ca exagerez....am grija mereu cat si cand sa " calc stramb" iar ajutorul meu de baza este un genetic minunat ,un tip somatic propice, si mai mult, faptul ca eu fac miscare zilinic cat poate "altii" nu fac intr-o saptamana....Asa ca rautatile tale...frustate ...si frustrante nu isi au rostul...
roxyjustus
Postat pe 25 Octombrie 2009 21:22
stai linistita, ca eu am luta carnetul de sofer in italia si dupa un an am dat-o in bara la munca intr-e romani si italieni. asta e se intampla.
Alexandru_Ionut_Marin_1
Postat pe 10 Martie 2013 18:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vreau sa cumpar un bichon de la un crescator 5 De la: perce_neige 24 Noiembrie 2010 18:56
Concurs foto 1 De la: myladybug 19 August 2011 17:23
Ceao la toata lumea!!!!!!!! 11 De la: Delyi 10 Iunie 2010 23:56
FREE CAFFE 30155 De la: jenesaispas 20 August 2013 16:04
soacra, soacra poama acra 19 De la: BEL_AMY1 25 Ianuarie 2011 09:40