Setari Cookie-uri

Cum as putea sa ii arat cat de mult il iubesc???

Buna seara.Am si eu o mare dilema...Sunt de 1an jumate cu prietenul meu,dar il ultimile luni*km prin sept) el mi-a spus k relatia noastra s-a racit,k pe el mereu il doare kpu,e morocanos,se cearta cu familia lui...etc...Nu cred k ma inseala am incredere in el dar eu vreau sa fac orice k sa ''aprind'' relatia din nou.Din nefericire,pt mine,ieri am km dat-o in bara,k nu l-am sunat dat fiind k era ziua lui,dar i-am dat multe mesaje.Nu as putea sa spun dc nu l-am sunat dar chiar nu mi-am imaginat k o sa se sup pe mine pt k mereu imi spune k dc il sun k el are min nelimitat cu mine.Stiu k are dreptate si spre norocul meu nu m-a parasit,mi-a dat o noua sansa.Acum vrea sa-i dem kt de mult il iubesc,dar nush cum as putea face asta...adik cina romantica ar fi de ajuns???Cum sa-l recuceresc?Nu imi vad viata fara el...Il iubesc asa cum nu am mai facut-o niciodata.Ce pareri aveti?
justme_4me
Postat pe 9 Noiembrie 2009 19:25
"el mi-a spus k relatia noastra s-a racit,k pe el mereu il doare kpu,e morocanos,se cearta cu familia lui

Baiatul asta al tau e tare, ne-a furat pe fatza! Nu pe noi ne doare capul, cand n-avem chef?
Prin urmare, noi femeile ne revoltam si cerem drepturi de autor!
miss_darine
Postat pe 9 Noiembrie 2009 19:33
De la: justme_4me, la data 2009-11-09 19:25:31Buna seara.Am si eu o mare dilema...Sunt de 1an jumate cu prietenul meu,dar il ultimile luni*km prin sept) el mi-a spus k relatia noastra s-a racit,k pe el mereu il doare kpu,e morocanos,se cearta cu familia lui...etc...Nu cred k ma inseala am incredere in el dar eu vreau sa fac orice k sa ''aprind'' relatia din nou.Din nefericire,pt mine,ieri am km dat-o in bara,k nu l-am sunat dat fiind k era ziua lui,dar i-am dat multe mesaje.Nu as putea sa spun dc nu l-am sunat dar chiar nu mi-am imaginat k o sa se sup pe mine pt k mereu imi spune k dc il sun k el are min nelimitat cu mine.Stiu k are dreptate si spre norocul meu nu m-a parasit,mi-a dat o noua sansa.Acum vrea sa-i dem kt de mult il iubesc,dar nush cum as putea face asta...adik cina romantica ar fi de ajuns???Cum sa-l recuceresc?Nu imi vad v iata fara el...Il iubesc asa cum nu am mai facut-o niciodata.Ce pareri aveti?



5: fi cat mai indiferenta....daca te iubeste vine el la tine....
gratuit89
Postat pe 9 Noiembrie 2009 19:40
sincer...ce pot sa-ti spun.asa faceam eu cand vroiam sa termin o relatie si nu stiam cum sa fac.faza cu sunatul mie mi se pare un pretext.nu era cazul sa reactioneze asa....cred.dupa parerea mea ar trebui sa stii tu cum sa procedezi deoarece tu il cunosti mai bine.dar gandeste-te si la varianta ca poate nu mai vrea el si gaseste tot felul de pretexte:D
panterutza_roooz
Postat pe 9 Noiembrie 2009 19:47
Da intr-adevar e scuza noastra,a femeilor...Eu l-am acceptat cu toate defectele..stiam de la inceput k este mai dificil...Si cu toate problemele lui il iubesc k la inceput...credeti k gresesc?
justme_4me
Postat pe 9 Noiembrie 2009 19:49
De la: justme_4me, la data 2009-11-09 19:49:08Da intr-adevar e scuza noastra,a femeilor...Eu l-am acceptat cu toate defectele..stiam de la inceput k este mai dificil...Si cu toate problemele lui il iubesc k la inceput...credeti k gresesc?


Nu e gresit sa iubesti, e doar mai complicat! Eu as pune alta intrebare. El ma mai iubeste? Si l-as intreba pe el direct.
miss_darine
Postat pe 9 Noiembrie 2009 19:56
L-am intrebat si mi-a zis k da,nu e genul de om care minte...Si aseara knd ne certam imi tot repeta k El ma iubeste si nu vrea sa ne despartim si in acelasi timp imi spune k relatia s-a racit.Nu mai inteleg...App credeti k relatia s-a racit si din cauza k m-am ingrasat vreo 6kg de knd sunt cu el?Desi el spune k nu il deranjeaza...
justme_4me
Postat pe 9 Noiembrie 2009 20:01
De la: justme_4me, la data 2009-11-09 20:01:39L-am intrebat si mi-a zis k da,nu e genul de om care minte...Si aseara knd ne certam imi tot repeta k El ma iubeste si nu vrea sa ne despartim si in acelasi timp imi spune k relatia s-a racit.Nu mai inteleg...App credeti k relatia s-a racit si din cauza k m-am ingrasat vreo 6kg de knd sunt cu el?Desi el spune k nu il deranjeaza...


De ce va certati? Nu cred ca e vreo problema, faptul ca te-ai ingrasat. Pur si simplu, voi n-ati invatat sa comunicati. Raceala se instaleaza din varii motive: gelozie, neincredere, nesiguranta, etc
miss_darine
Postat pe 9 Noiembrie 2009 20:06
Motivele care le-ai spus imi suna foarte cunoscut...dat fiind k eu sunt la facultate si el munceste ne vedem km rar chiar dak as putea spune k locuim impreuna at knd merg aksa.Mereu knd iese cu prietenii la o bere si se intoarce aksa knd ma suna ma ia la intrebari k dak am altu,dc nu mi-am gasit un amnt k de sunt fata si poate am nevoie..desi am incercat sa-i spun aceleasi lucruri si nu prea i-a convenit...Si eu sunt geloasa,dar in acelasi timp am incredere in el,plus k aflu tot ceea ce face fara sa depun vreun efort traind intr-un oras mic,unde toata lumea se cunoaste cu toata lumea.
justme_4me
Postat pe 9 Noiembrie 2009 20:12
De la: justme_4me, la data 2009-11-09 20:01:39L-am intrebat si mi-a zis k da,nu e genul de om care minte...Si aseara knd ne certam imi tot repeta k El ma iubeste si nu vrea sa ne despartim si in acelasi timp imi spune k relatia s-a racit.Nu mai inteleg...App credeti k relatia s-a racit si din cauza k m-am ingrasat vreo 6kg de knd sunt cu el?Desi el spune k nu il deranjeaza...


draga mea,cand un barbat iti spune ca te iubeste si apoi urmeaza un mare "DAR"(in cazul tau,relatia s-a racit) mie imi suna destul de clar..si acuma sa fim seriosi..ar fi fost si culmea sa iti spuna...da,ma deranjkeaza ca te-ai ingrasat.ia pune mana si investeste mai mult in tine..nu iti mai bate atata capul cum sa il faci sa isi dea seama cat il iubesti..
amondineeee
Postat pe 9 Noiembrie 2009 20:16
Ms de sfaturi
justme_4me
Postat pe 9 Noiembrie 2009 20:18
Hai ca incet, incet, iti faci singura lumina in capsor! Ai putea sa- ti schimbi topicul in " Cum as putea sa ma iubesc", pt ca in momentul in care ai mai multa incredere in tine, nu te mai cramponezi de o relatie in care nu esti fericita!
miss_darine
Postat pe 9 Noiembrie 2009 20:19
Chestia e k at knd suntem impreuna e bine si frumos chiar dak uneori "ne doare capul" sau e obosit dupa servici,certurile apar knd nu suntem impreuna...Tocmai amvb cu el la tel si a zis k tre sa facem in asa fel inkt sa nu ne mai certam asa des...Poate e de vina si diferenta de varsta...
justme_4me
Postat pe 9 Noiembrie 2009 20:57
De la: justme_4me, la data 2009-11-09 20:57:27Chestia e k at knd suntem impreuna e bine si frumos chiar dak uneori "ne doare capul" sau e obosit dupa servici,certurile apar knd nu suntem impreuna...Tocmai amvb cu el la tel si a zis k tre sa facem in asa fel inkt sa nu ne mai certam asa des...Poate e de vina si diferenta de varsta...


cati ani sunt diferenta intre voi?
Calandrinon
Postat pe 9 Noiembrie 2009 21:26
Diferenta e destul de mare...14ani:D
justme_4me
Postat pe 10 Noiembrie 2009 18:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce parere aveti de swing? 29 De la: paul74 24 Mai 2015 16:00
frate si sora dorm impreuna 253 De la: ralukutzza 3 Ianuarie 2010 11:40
Ce este de facut? 18 De la: alexia_9 2 Septembrie 2012 21:26
nu stie ce vrea... 22 De la: oana84onutza 30 Noiembrie 2009 16:51
O tara plina de frustrate:-j 2 De la: Deeliaaaa 24 Septembrie 2011 01:53