Setari Cookie-uri

Kudika si Always te invita la rasfat si premii

Eu in fiecare seara am o rutina obligatorie:un dus luuung si fierbinte(sau o baie de spuma),o cana k ceai sau lapte si citesc inainte de culcare ca sa visez frumos.....:X:X:X+un masaj cu uleiuri parfumate....aerul trebuie sa fie intotdeauna proaspat
rainbowdots
Postat pe 21 Noiembrie 2009 11:11
Eu in fiecare seara am o rutina obligatorie:un dus luuung si fierbinte(sau o baie de spuma),o cana k ceai sau lapte si citesc inainte de culcare ca sa visez frumos.....:X:X:X+un masaj cu uleiuri parfumate....aerul trebuie sa fie intotdeauna proaspat
rainbowdots
Postat pe 21 Noiembrie 2009 11:11
Eu una dorm si daca sunt obosita si daca nu, doar cand sunt fff suparata, si stresata am mici probleme cu somnul .ori visez urat, ori dorm ff adanc si ma trezesc f obosita. in rest ma detasez de tot si adorm ca si un copil!
ralukutzza
Postat pe 21 Noiembrie 2009 11:18
inainte sa dorm deschid geamul, il las cam o ora, imi place ca inainte sa dorm sa schimb aerul din casa, intre timp fac un dus, ma demachiez, imi dau cu crema, beau un ceai de tei si fuguta in pat, sigur voi avea un somn linistit.
elilavi
Postat pe 21 Noiembrie 2009 15:05
Liniste, caldura,camera aerisita, asternuturi curate, baie calda , lapte cald cu miere sau ceai caldut de tei.
berbecutz
Postat pe 21 Noiembrie 2009 15:23
Intr-adevar pt un somn linistit e bine sa facem inainte un dush cald, apoi un ceai, cateva foi din cartea preferata, sau de ce nu un masaj cu uleiuri placut mirositoare. Dar ce ne facem cu oboseala cronica si stresul unei zile istovitoare la lucru...nu stiu daca mai funstioneaza...si spun asta pt ca am prietene ce sufera de insomnii.Uneia dintre ele i-a fost recomandat inainte de somn cateva tehnici pt eliminarea stersului :Sa stea intinsa pe un pat tare sau pe covor ,apoi sa Inspire adanc; sa inspire aerul pe nas si, in acelasi timp, trebuie sa isi inchipuie cum patrunde aerul pana in stomac;apoi sa iInspire din nou si numara incet pana la 4;appoi sa stranga buzele in momentul in care expiri incet;De data aceasta se numara incet pana la 8;repeta acest proces de cateva ori.Se pare ca rezultatele acestor tehnici de respiratie sunt imediate. Iti vei simti umerii si bratele relaxate, te vei elibera de stres si tensiune.
kiki78
Postat pe 21 Noiembrie 2009 15:38
Tips pentru un somn linistitor dar si sanatos:

3 pasi:

1. seara o ora de aerobic iarna ori o plimbare alerta cu rolele sau cu bicla vara;
2. apoi o baie cu spuma;
3. o partida de dragoste:X.... sau cateva file dintr-un roman bun (daca esti singurica:D)
si Mos Ene vine categoric, aducandu-ti cel mai linistitor si mai SANATOS somn ever!
cristinne83
Postat pe 21 Noiembrie 2009 16:12
o baie relaxanta , un ceai , si adorm bustean in bratele scumpului meu sot.
kudika021805
Postat pe 21 Noiembrie 2009 18:44
dupa o cina frugala urmeaza o plimbare de 20-30 min, apoi o baie relaxanta, o carte buna (cateva pagini doar) si adorm neintors pina dimineata
eugen_ion49
Postat pe 21 Noiembrie 2009 22:21
dupa o cina frugala urmeaza o plimbare de 20-30 min, apoi o baie relaxanta, o carte buna (cateva pagini doar) si adorm neintors pina dimineata
eugen_ion49
Postat pe 21 Noiembrie 2009 22:22
o camera aerisita, o cada plina de spuma, o muzica in surdina si o cana de ceai sunt pentru mine ingredientele necesare pentru un somn profund
sabinna27
Postat pe 21 Noiembrie 2009 22:57
o camera aerisita, o cada plina de spuma, o muzica in surdina si o cana de ceai sunt pentru mine ingredientele necesare pentru un somn profund
sabinna27
Postat pe 21 Noiembrie 2009 22:57
Daca am camera bine aerisita si am facut o baie fierbinte, iar sotul e langa mine si ma strange in brate, si daca se mai joaca si in parul meu, adorm ca un copilas in bratele lui....
maria_ungurean
Postat pe 22 Noiembrie 2009 02:21
O seara in oras te destinde si cand ajungi acasa daca mai are cine sa iti faca si masaj = un somn sigur si linistit
mysulika
Postat pe 22 Noiembrie 2009 06:45
Reteta pt un somn linistit: sanatate + o familie unita + copii sanatosi + bani suficienti pt o viata decenta.
kudika016895
Postat pe 22 Noiembrie 2009 10:36
o baie fierbinte de vreo 1-2h...iar apoi un somn ca de bebelus...
MaRa16
Postat pe 22 Noiembrie 2009 11:29
ILa sfarsitul unei zle obositoare la serviciu, abia astept sa ajung in cada mea plina cu spumant de lavanda, apoi in pijamalele mele cele moi, sa beau o cana de lapte caldut, si cu muzica in surdina astept sa adorm
maria_ion55
Postat pe 22 Noiembrie 2009 13:42
La sfarsitul unei zile obositoare la serviciu, abia astept sa ajung in cada mea plina cu spumant de lavanda, apoi in pijamalele mele cele moi, sa beau o cana de lapte caldut, si cu muzica in surdina astept sa adorm
maria_ion55
Postat pe 22 Noiembrie 2009 13:43
Putina miscare seara, un dus cald,o cana de ceai de tei, si un film...dak mai rezisti
kudika1333
Postat pe 22 Noiembrie 2009 14:35
O baie calduta, un masaj relaxant, muzica in surdina, lumanari parfumate, iubitul care sa te tina in brate si somnul vine garantat. Iar creierul va fi deconectat si complet relaxat.
tomznot
Postat pe 22 Noiembrie 2009 15:21
Intotdeauna cand nu pot dormi, magandesc la ceva care imi face placere: la ce vreau sa fac sau ceva care s-a petrecut si imi face placere sa imi amintesc
malustm
Postat pe 22 Noiembrie 2009 16:30
O cada in care am adaugat esenta de tei si un pahar de lapte cald este un remediu benefic cand oboseala isi spune cuvantul.
Cine este norocoasa ,isi pune sotul la un masaj pe tot corpul si va dormi ca un ingeras!
la_belle_mer
Postat pe 22 Noiembrie 2009 19:12
De la: bibstrocel21, la data 2009-11-11 05:34:18un dush fierbinte si un pahar cu lapte si dorm ca un ingerash ....iar cand am mai mult timp la dispozitie si nu sunt foarte obosita vad un film de dragoste inainte de somn...face minuni
kudika076754
Postat pe 22 Noiembrie 2009 21:48
Pentru un somn linistit si relaxant e necesar ca ziua ce tocmai ia sfarsit sa fi fost una in care TU ai fost un om BUN si CORECT. Toti avem probleme, dar daca atunci cand mergi la culcare, si pui capul pe perna, poti spune ca macar ai incercat sa fii OM , atunci vei putea avea un somn linistit. Daca nu este o prioritate pentru tine aceea de a fi un om bun, atunci nici un pahar cu lapte, nici o baie cu spuma sau eu stiu ce alte remedii ,nu te vor relaxa si nu vei avea un somn lin.
ella2009
Postat pe 22 Noiembrie 2009 22:02
o baie fierbinte, un masaj relaxant,un film bun, si persoana iubita
y_ADELAYDE_79
Postat pe 23 Noiembrie 2009 08:46
o baie fierbinte, un masaj relaxant,un film bun, si persoana iubita
y_ADELAYDE_79
Postat pe 23 Noiembrie 2009 08:46
Concurs Always:

Pentru un somn linistit recomand: o baie fierbinte cu uleiuri esentiale si sare de mare, betisoare parfumate din iasomie, a se consuma un pahar de lapte cald indulcit cu miere sau ceai de tei, aerisirea camerei de dormit, sternuturi curate si proaspete, camera in semi intuneric, eventual o masca de somn.

kudika078761
Postat pe 23 Noiembrie 2009 09:55
muzica relaxanta, o carte captivanta sau un film de dragoste.......
kudika075323
Postat pe 23 Noiembrie 2009 10:48
alaturi de fiinta iubita adorm atat de usor incat nici nu e nevoie sa apelez la vreun un truc; e suficient sa-i simt iubirea si caldura ca sa ma simt ca un ingeras pregatit sa intre in lume de vis.. ..numai, numai vise placute
cheri
Postat pe 23 Noiembrie 2009 11:19
dupa o zi intreaga de munca singurul lucru care il mai vad este patul.. cum pun capul pe perna cum ma ia somnul si adorm ca un bebelus.. adorm pe la miezul noptii, la 5:50 sunt in picioare.... dupa cum se vede trucul meu consta in acumulare de multa, multa oboseala ...
luckyofme
Postat pe 23 Noiembrie 2009 12:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Castiga cel mai cerut program de ingrijire a tenului pe perioada verii - COOL SUMMER BREEZE! 178 De la: concursKudika 10 August 2012 15:30
Castiga unul din cele 5 seturi Bema Bio Passion + Bema Breast Plus de la Plafar 156 De la: concursKudika 15 Februarie 2011 13:53
Concurs: Puma Urban Motion 579 De la: concursKudika 10 Iunie 2009 18:08
Concurs Xide - arome incitante pentru toate ocaziile 305 De la: concursKudika 24 Septembrie 2009 18:17
Concurs Charm.ro 1220 De la: concursKudika 22 Februarie 2010 14:03