Setari Cookie-uri

ce fond de ten bun stiti ?

eu am cosuri pe fata :(o sa scap de ele curand urmez un tratament .si fara fond de ten nu ies din casa ...st prea obsedata de cosuri si din cauza asta folosesc mereu ..insa nu prea m gasit un fond de ten potrivit ba e prea inchis ba deschis .si unele incarca tenul prea mult .vreau un fosd de ten sa ascopere bn si sa nu incarce prea mult . de ceva timp folosesc fond de ten de la seventeen e bun dar se poate si mai bine . ast raspunsurile voastre .pup
aleexa29_yahoo_com
Postat pe 13 Noiembrie 2009 17:06
IPSOS ,HUMA ,ARACET SI VAR. Amestecate cu un pic de ulei de masline si gata fondul de ten!! Incearca nu vei regreta!!
Trecatorul
Postat pe 13 Noiembrie 2009 17:10
De la: MotanulDanila, la data 2009-11-13 17:10:58 IPSOS ,HUMA ,ARACET SI VAR. Amestecate cu un pic de ulei de masline si gata fondul de ten!! Incearca nu vei regreta!!
ce gluma buna ...ce m-am mai distrat cu tine
aleexa29_yahoo_com
Postat pe 13 Noiembrie 2009 17:35
De la: MotanulDanila, la data 2009-11-13 17:10:58 IPSOS ,HUMA ,ARACET SI VAR. Amestecate cu un pic de ulei de masline si gata fondul de ten!! Incearca nu vei regreta!!


ai uitat de OXID
mitura
Postat pe 13 Noiembrie 2009 21:08
De la: aleexa29_yahoo_com, la data 2009-11-13 17:06:41eu am cosuri pe fata :(o sa scap de ele curand urmez un tratament .si fara fond de ten nu ies din casa ...st prea obsedata de cosuri si din cauza asta folosesc mereu ..insa nu prea m gasit un fond de ten potrivit ba e prea inchis ba deschis .si unele incarca tenul prea mult .vreau un fosd de ten sa ascopere bn si sa nu incarce prea mult . de ceva timp folosesc fond de ten de la seventeen e bun dar se poate si mai bine . ast raspunsurile voastre .pup



..eu folosesc de ceva timp de la maybelline si imi place
mitura
Postat pe 13 Noiembrie 2009 21:10
Pentru tenul uscat: recomand Soft Finish Make up - Clinique;
Pentru tenul gras:Ideal Balance - L'Oreal
. Pentru tenul normal: Magic Skin Make-up – Astor;
Pentru tenul cu tendinte de ridare: Age Renew - Max factor.
iulia069834
Postat pe 13 Noiembrie 2009 21:14
eu folosesc infailible de la L'oreal,chiar acopera foarte bine imperfectiunile de pe fata,rezista 16 ore si mie cel putin imi place...incerca-l dak vrei..
FLORY_DULCIK
Postat pe 13 Noiembrie 2009 21:29
Si eu tot Infailible de la L'Oreal folosesc de cativa ani si sunt extrem de multumita de el, acopera foarte bine, rezista, ii dau nota 10 din toate punctele de vedere.
cristinutzamtz
Postat pe 26 Noiembrie 2009 20:25
De la: cristinutzamtz, la data 2009-11-26 20:25:31Si eu tot Infailible de la L'Oreal folosesc de cativa ani si sunt extrem de multumita de el, acopera foarte bine, rezista, ii dau nota 10 din toate punctele de vedere.
si le ce pret este fondul de ten ?pop
aleexa29_yahoo_com
Postat pe 29 Noiembrie 2009 12:21
pana in 50 de lei,maxim.....depinde si de unde il cumperi(difera preturile de la un magazin la altul).
FLORY_DULCIK
Postat pe 29 Noiembrie 2009 17:55
fondul de ten de la rimmel london the best for everyone!
jizabell
Postat pe 29 Noiembrie 2009 18:34
Chiar saptamana trecuta mi-am cumparat din nou si-am dat pe el 55 lei, de la B&B Collection, ei nu au preturi asa mari comparativ cu alte magazine gen Sephora etc.
cristinutzamtz
Postat pe 30 Noiembrie 2009 12:48
hmmm!incearca un fdt necomedogen sau antibacterian daca ai cosuri!eu te-as sfatui sa-ti iei de la avene,la roche posay sau bioderma!din ce stiu eu acestea ar fi cele recomandate de medicii dermatologi!alt fdt laudat ar fi covermark face magic de la artdeco,nus daca ati auzit de el dar e o gama profesionala cu o mare putere de acoperire se gaseste doar la hepnet park...!
ann_me
Postat pe 30 Noiembrie 2009 15:37
De la: aleexa29_yahoo_com, la data 2009-11-13 17:06:41eu am cosuri pe fata :(o sa scap de ele curand urmez un tratament .si fara fond de ten nu ies din casa ...st prea obsedata de cosuri si din cauza asta folosesc mereu ..insa nu prea m gasit un fond de ten potrivit ba e prea inchis ba deschis .si unele incarca tenul prea mult .vreau un fosd de ten sa ascopere bn si sa nu incarce prea mult . de ceva timp folosesc fond de ten de la seventeen e bun dar se poate si mai bine . ast raspunsurile voastre .pup

Eu am Accord Parfait de la L'Oreal... si sunt multumita. E putintel mai scump, dar dupa parerea mea merita...
Nadzieja
Postat pe 2 Decembrie 2009 16:50
Eu am acum 16h minaral match de la Astor, e bun, are un fel de pensula pt intindere, rezista, insa tot as cauta ceva mai bun...cand il termin...poate apelez la l'Oreal... Va pup fetelor:)
BabeLove4U
Postat pe 4 Decembrie 2009 14:24
De la: BabeLove4U, la data 2009-12-04 14:24:41Eu am acum 16h minaral match de la Astor, e bun, are un fel de pensula pt intindere, rezista, insa tot as cauta ceva mai bun...cand il termin...poate apelez la l'Oreal... Va pup fetelor:)


mineral*
BabeLove4U
Postat pe 4 Decembrie 2009 14:25
Buna fetelor! :* Recomand accesarea acestui link: http://ro.netlog.com/Onyx_99 - - > chiar dak nu are legatura cu acest subiect, merita sa va uitati, sunt produse noi, frumoase si la preturi foarte convenabile! pentru luna decembrie, dar si ianuarie, comanda se va face oricand doriti. va pup si va doresc Sarbatori Fericite alaturi de cei dragi!
Dark
Postat pe 4 Decembrie 2009 16:24
Spermezon cu reflexe.
Maidaneza
Postat pe 4 Decembrie 2009 16:25
De la: Maidaneza, la data 2009-12-04 16:25:23Spermezon cu reflexe.

Ptiu drace, dar ce desteapta esti! Ai incercat crema? Este buna pt. tenul tau?
Marian71
Postat pe 4 Decembrie 2009 16:56
si eu am probleme cu cosuri caci am tenul mixt. folosesc revlon si e ok.
pmbada_15
Postat pe 9 Decembrie 2009 17:14
Daca ai probleme cu cosurile te sfatuiesc sa folosesti un fond de ten necomedogen. Incearca unul din gamele care se gasesc in farmacii. Un fond de ten prost ales poate sa iti accentueze problemele
rosebud
Postat pe 9 Decembrie 2009 17:24
Eu in prezent folosesc de la maybellyne affinotone .. acopera bine , e bun si cel de la L'oreal inffaible .. daca nu iti nimeresti nuanta dute la un magazin in care poti si sa testezi nuanta .. dar sa stii ca nuanta tenului difera de anotimp , in timpul iernii o nuanta mai deschisa , vra normal una mai inchisa ...
alaaaaa
Postat pe 10 Decembrie 2009 10:48
Buna fetelor!:* Va rog sa ma ajutati caci sunt intr-o mica dilema de ceva timp folosesc L'oreal accord parfait(pudra) cu minerale si recent am vazut ca si cei de la max factor au scos ceva asemanator.Pudra mea este pe terminate si nu stiu daca sa renunt la L'oreal si sa ma orientez catre Max Factor...de asemenea a incercat cineva dream satin liquid de la maybelline? va astept parerile si chiar sunt curioasa daca max factor este la fel de bun ca L'orealul,,,
Misery
Postat pe 11 Februarie 2010 20:13
L'Orealul nu este bun deloc, nu pentru ca nu isi face efectul imediat, ci pentru efectele secundare de care nu ne informeaza nimeni. Pe langa ingredientele listate, care daca le iei una cate una cu un search pe google o sa te intrebi la ce naiba mai avem protectia consumatorului daca nimeni nu ne informeaza de nimic, de drepturi nu mai zic, e una din firmele cunoscute care foloseste nanoparticule. Citeste despre asta, nanoparticulele sunt periculoase si nu exista obligatia legala de a preciza pe eticheta folosirea lor.
Cauta blogul sideris, cred ca e cea mai completa sursa in ce priveste informarea.
N-am incercat inca un fond de ten natural, mi-am luat o crema de la Logona care mi-a refacut tenul si reface bariera de protectie naturala a tenului si nu simt nevoia de fond de ten momentan si nici nu-mi ingheata fata cum se spune fara fond de ten. Cand o sa inlocuiesc cremele, probabil voi renunta la crema de zi si o voi inlocui cu fond de ten, cele naturale ingrijesc tenul si nu blocheaza porii, deci n-ar mai fi nevoie si de crema.
Fa o cercetare in domeniu si mai ales studiaza ingredientele pentru ca toate chimicalele din creme au efecte secundare la folosirea indelungata si la noi e o dezinformare totala din partea companiilor de cosmetice.
ra_kudika
Postat pe 11 Februarie 2010 21:32
poi sincer eu nu prea folosesc fond de ten! dar am folosit cateodata VICHY ANTI-IMPERFECTIUNI..e super bun, nu incarca fata si in acelasi timp actioneaza k un tratament anti cosuri
kudika099761
Postat pe 11 Februarie 2010 21:40
Ca sa poti afirma ca e bun si ca nu incarca sau astupa porii trebuie sa citesti lista de ingrediente. Contine chimicale sau nu? Ia-le pe rand cu search pe google si spune-ne. Eu n-am avut niciodata fd de ten de la Vichy, nici nu stiam ca au asa ceva, am auzit numai de cremele lor si n-am fost deloc multumita. Iar cremele erau pline de chimicale.
ra_kudika
Postat pe 12 Februarie 2010 18:03
l'orealul...atatea chimicale?! n-as fi crezut toata viata mea,dimpotriva credeam ca e super ok pe langa altele...of doamne.Problema este ca eu am cosulete,pete porcarii d-astea de care orice femeie vrea sa scape.Maine umblu dupa fdt clar mai citesc ce-au postat fetele pe aici si revin cu pareri dupa ce achizitionez ceva..daca o voi face .multumesc ptr informatii sunteti dragute ca ati raspuns asa repede(ps.stiu de vichy culmea este ca cremele lor mi s-au parut geniale,poate mie mi-au facut bine dar fondul de ten...au nuante putine si este cam scump)
Misery
Postat pe 12 Februarie 2010 22:44
Daca ai probleme cu tenul, poate ar fi chiar indicat sa iti iei un fond de ten din gamele dermato-cosmetice
ice_flower
Postat pe 15 Februarie 2010 13:57
Mi-e frica sa incerc creme,sau solutii noi pentru ca de multe ori am avut niste reactii violente si mi-au ramas pete de la cosuri..imi ieseau cu gramada.
Pana la urma am cumparat maybelline "dream satin liquid" si am primit cadou un ruj "waterhsine pearl"(aveam de ales intre 2 nuante un portocaliu cu reflexe aurii,si un roz ffff pal,dar este extrem de hidratant unul dintre cele mai bune il recomand,zici k aveam gloss nu ruj,e super)
ice flower te-as ruga(daca ai incercat cv din dermo cosmetice) sa-mi dai niste nume ti-as fi recunoscatoare.
Misery
Postat pe 15 Februarie 2010 14:11
La un ten acneic, cu probleme, in primul rand fereste-te de chimicale (din pacate majoritatea firmelor de renume pun chimicale in cosmetice pentru ca sunt ieftine si produsele se vand scump, nu e vina lor ca noi nu citim lista de ingrediente, de parca ai putea s-o intelegi fara google). In functie de tipul tenului, poti incerca un fond de ten de la Nvey, cel lichid iti ingrijeste si hidrateaza tenul, cel solid nu l-am incercat inca. Ai grija si cu cremele, eu am luat roacutane in 2 randuri si tot nimic, si mi-am facut si ficatul praf - al doilea medic m-a trimis la analize si aveam medicamente care protejau ficatul in paralel, primul nu mi-a zis niciodata sa ma duc sau sa verifice. Cremele antiacneice care se recomanda iti usuca excesiv tenu si eu il aveam de parca era raschetat. De cand am trecut pe creme complet naturale nu mai am probleme, si-a revenit tenul si nici cosuri nu mai fac. Le gasesti la plafar, dar trebuie sa stii sa faci dif intre ingrediente, ce e natural si ce e chimical, ca nici cele bio nu sunt toate in regula, iar vanzatoarele ultima oara imi recomandau o crema cu petrol, parca m-as fi dus la benzinarie sa-mi fac plinul
ra_kudika
Postat pe 15 Februarie 2010 17:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
solutii naturale pentru tenul gras 4 De la: healthy017584 10 Iulie 2010 08:03
genele false 5 De la: AdrianaRay 9 Aprilie 2010 12:40
produsecosmetice ESTEE LAUDER, CLINIQUE, MAC si BOBBI BROWN 1 De la: ladydyana 25 Septembrie 2010 11:08
Exista ingrediente periculoase in rujuri? 1 De la: monica_s23 31 Mai 2010 20:55
pareri 5 De la: matzu_2005 3 Februarie 2011 03:10