Setari Cookie-uri

vreau s slabesc

buna sunt Nati, am 41 de ani ,63 kg si inaltinea 1,55..as vrea sa slabesc si sa nu ma mai ingras la loc...am consumat si ceaiuri de slabit dar degeaba ..ce sfat mi ati da:S:S:S:S
pamy_0210
Postat pe 1 Februarie 2010 15:30
pai pina la urma nu esti prea grasa pt aceasta virsta...cu un regim alimentar si de viata sanatos cred ca ar trebui sa te mentii...dupa ce vei slabi 2-3 kg...
multa sanatate
cristiman
Postat pe 6 Februarie 2010 19:35
sport muuult sport..un regim sanatos si vei slabi cu siguranta
missscorpyo
Postat pe 9 Februarie 2010 17:27
De la: pamy_0210, la data 2010-02-01 15:30:10buna sunt Nati, am 41 de ani ,63 kg si inaltinea 1,55..as vrea sa slabesc si sa nu ma mai ingras la loc...am consumat si ceaiuri de slabit dar degeaba ..ce sfat mi ati da:S:S:S:S


Cat mai mult sex
heroes
Postat pe 9 Februarie 2010 17:29
De la: heroes, la data 2010-02-09 17:29:08
De la: pamy_0210, la data 2010-02-01 15:30:10buna sunt Nati, am 41 de ani ,63 kg si inaltinea 1,55..as vrea sa slabesc si sa nu ma mai ingras la loc...am consumat si ceaiuri de slabit dar degeaba ..ce sfat mi ati da:S:S:S:S


Cat mai mult sex

sfat universal
Shhh
Postat pe 9 Februarie 2010 17:41
De la: Shhh, la data 2010-02-09 17:41:53
De la: heroes, la data 2010-02-09 17:29:08
De la: pamy_0210, la data 2010-02-01 15:30:10buna sunt Nati, am 41 de ani ,63 kg si inaltinea 1,55..as vrea sa slabesc si sa nu ma mai ingras la loc...am consumat si ceaiuri de slabit dar degeaba ..ce sfat mi ati da:S:S:S:S


Cat mai mult sex

sfat universal


Si valabil!
heroes
Postat pe 9 Februarie 2010 17:43
De la: heroes, la data 2010-02-09 17:29:08
De la: pamy_0210, la data 2010-02-01 15:30:10buna sunt Nati, am 41 de ani ,63 kg si inaltinea 1,55..as vrea sa slabesc si sa nu ma mai ingras la loc...am consumat si ceaiuri de slabit dar degeaba ..ce sfat mi ati da:S:S:S:S


Cat mai mult sex


...sa fie in 3 daca vrei sa slabesti mai repede
freakbabe
Postat pe 9 Februarie 2010 17:43
De la: heroes, la data 2010-02-09 17:29:08
De la: pamy_0210, la data 2010-02-01 15:30:10buna sunt Nati, am 41 de ani ,63 kg si inaltinea 1,55..as vrea sa slabesc si sa nu ma mai ingras la loc...am consumat si ceaiuri de slabit dar degeaba ..ce sfat mi ati da:S:S:S:S


Cat mai mult sex



subscriu!!!!

raspuns final!
anastasia_m
Postat pe 9 Februarie 2010 17:44
Pe langa sfatul pe care ti l-au spus deja iti pot recomanda cu caldur niste pastile pe care le gasesti la orice farmacie... sunt putin cam scumpe dar rezultatul este garantat.... mama le ia de ceva timp... si are 45 de ani.... 1.65 si undeva la 75 de kg..... a ajuns la 70 de kg in aproximativ.... 3 luni.... nu slabesti brusc... de fapt din cate inteleg aceste pastile usureaza mancarea, nu stiu ff bine multe lucruri despre ele... se numesc ALLI si poti intreba si farmacista pt mai mlte detaii.

Mult noroc
Karyna23
Postat pe 12 Februarie 2010 19:56
greva foamei
yumy
Postat pe 12 Februarie 2010 20:07
da 3 ture de bloc intr-un ritm constant...
roz5blue6lila7
Postat pe 12 Februarie 2010 20:14
De la: Karyna23, la data 2010-02-12 19:56:36Pe langa sfatul pe care ti l-au spus deja iti pot recomanda cu caldur niste pastile pe care le gasesti la orice farmacie... sunt putin cam scumpe dar rezultatul este garantat.... mama le ia de ceva timp... si are 45 de ani.... 1.65 si undeva la 75 de kg..... a ajuns la 70 de kg in aproximativ.... 3 luni.... nu slabesti brusc... de fapt din cate inteleg aceste pastile usureaza mancarea, nu stiu ff bine multe lucruri despre ele... se numesc ALLI si poti intreba si farmacista pt mai mlte detaii.

Mult noroc


aveti grija totusi cu Alli... fratele meu a folosit un timp Xenical, care are cam acelasi efect si e un pic mai scump... daca aveti o dieta slaba in grasimi atunci va puteti scapa de unele neplaceri dar nu si de riscul de cancer...

"Pilulele "alli" au fost autorizate in toate cele 27 de tari membre ale UE. Produsul este destinat persoanelor obeze. Substanta activa din "alli", orlistat, actioneaza asupra tubului digestiv, impiedicand absorbtia grasimilor.
Cancer de colon si mamar
Compusul chimic orlistat, adica tetrahidrolipstatin, are o serie de efecte secundare grave. Unul dintre cele mai periculoase este producerea cancerului de colon. Concret, in publicatia "Cancer Letter" au fost analizate si prezentate efectele grave, respectiv cancerul de colon, pe care orlistatul le are asupra pacientilor. Problema a fost facuta publica si de grupul pentru protectia consumatorilor din SUA, Public Citizen, care a solicitat agentiei americane FDA (US Food and Drug Administration) retragerea imediata de la comercializare a tuturor produselor care au ca substanta activa orlistatul, inclusiv "alli". Public Citizen s-a sesizat dupa ce a iesit la iveala ca la momentul aprobarii medicamentelor cu continut de orlistat nu erau cunoscute toate efectele negative ale produsului. Lumea medicala americana s-a alarmat dupa ce in urma a "sapte studii clinice au fost semnalate zece cazuri de cancer mamar la grupele tratate cu orlistat, comparativ cu un singur caz la grupul de control". Cercetatorii au stabilit ca riscul de a dezvolta cancer mamar dupa utilizarea "alli" a fost de cinci pana la sapte ori mai mare.

In afara de riscurile mortale, noul produs al GSK provoaca si neplaceri majore. Astfel, substanta activa se fixeaza de enzimele care descompun grasimile consumate, impiedicand astfel transformarea acestora in grasimi ingerate care pot fi absorbite in organism. Grasimile nedigerate nu mai pot fi absorbite si sunt eliminate din organism in mod natural prin materiile fecale. Problema este ca elimina­rea nu se face in mod obisnuit, periodic, dupa saturarea tubului digestiv inferior, ci in mod continuu, fara ca pacientul sa-si poata controla momentul elimina­rii fecalelor. Am stat de vorba cu un fost utilizator de "alli" care ne-a povestit ca la un moment dat a fost nevoita sa foloseasca scutece de unica folosinta pentru a scapa de momente penibile. "Nu puteam sa ies pe strada, pentru ca in doar cateva minute aveam pantalonii patati de fecale. Nu puteam sa ma controlez. Practic faceam pe mine continuu, fara sa ma pot abtine. Am ajuns chiar la conflict conjugal, fiind in incapacitate sa am o viata intima normala. Efectul medica­mentului l-am resimtit chiar si dupa o perioada indelungata de la intreruperea medicatiei" - povesteste victima inocenta a campaniei pentru "alli".
Aproape jumatate dintre cei care utilizeaza "alli" au resimtit reactiile adverse ale tratamentului asociate regimului alimentar. Aceste reactii adverse, cum ar fi senzatia imperioasa de defecatie, depind in general de ceea ce mananca pacientul. Cei care respecta cu strictete regulile dietetice privind aportul de grasimi din alimentatie sunt mai putin expusi acestor probleme."

si sursa: http://www.ziua.ro/display.php?data=2009-05-30&id=253877
Ella81
Postat pe 17 Februarie 2010 01:40
Fetelor,daca vreti sa slabiti,va recomand NORMOPONDEROL ,un produs romanesc pe baza de plante.Eu l-am folosit inca din 1988,si este foarte bun.Ajuta la eliminarea din organism a apei in exces si regleaza constipatia.Cind constat ca m-am cam ingrasat(am 52 ani),iau Normoponderol.Daca ai sub 75 kg,se iau 3 tablete odata la aceeasi ora,seara.Daca ai peste,se iau 4 tablete ,tot asa cum v-am spus mai inainte.Timp de 2 saptamini.Se face o pauza de 2 luni si se repeta tratamentul.
Alimentatia din timpul tratamentului,este normala,cit mai fara piine si dulciuri.Eu abia l-am terminat si am slabit 3 kg.
Atentie - dupa tratament,mentineti restrictia la dulciuri si piine,pentru a va mentine greutatea si a mai slabi( se poate).
Va doresc bafta multa.
kudika080970
Postat pe 19 Februarie 2010 17:28
Si inca ceva,NU MINCATI DUPA ORA 19,daca nu rezistati ,mincati un mar sau un grepfruit
kudika080970
Postat pe 19 Februarie 2010 17:30
De la: Ella078178, la data 2010-02-17 01:40:30
De la: Karyna23, la data 2010-02-12 19:56:36Pe langa sfatul pe care ti l-au spus deja iti pot recomanda cu caldur niste pastile pe care le gasesti la orice farmacie... sunt putin cam scumpe dar rezultatul este garantat.... mama le ia de ceva timp... si are 45 de ani.... 1.65 si undeva la 75 de kg..... a ajuns la 70 de kg in aproximativ.... 3 luni.... nu slabesti brusc... de fapt din cate inteleg aceste pastile usureaza mancarea, nu stiu ff bine multe lucruri despre ele... se numesc ALLI si poti intreba si farmacista pt mai mlte detaii.

Mult noroc


aveti grija totusi cu Alli... fratele meu a folosit un timp Xenical, care are cam acelasi efect si e un pic mai scump... daca aveti o dieta slaba in grasimi atunci va puteti scapa de unele neplaceri dar nu si de riscul de cancer...

"Pilulele "alli" au fost autorizate in toate cele 27 de tari membre ale UE. Produsul este destinat persoanelor obeze. Substanta activa din "alli", orlistat, actioneaza asupra tubului digestiv, impiedicand absorbtia grasimilor.
Cancer de colon si mamar
Compusul chimic orlistat, adica tetrahidrolipstatin, are o serie de efecte secundare grave. Unul dintre cele mai periculoase este producerea cancerului de colon. Concret, in publicatia "Cancer Letter" au fost analizate si prezentate efectele grave, respectiv cancerul de colon, pe care orlistatul le are asupra pacientilor. Problema a fost facuta publica si de grupul pentru protectia consumatorilor din SUA, Public Citizen, care a solicitat agentiei americane FDA (US Food and Drug Administration) retragerea imediata de la comercializare a tuturor produselor care au ca substanta activa orlistatul, inclusiv "alli". Public Citizen s-a sesizat dupa ce a iesit la iveala ca la momentul aprobarii medicamentelor cu continut de orlistat nu erau cunoscute toate efectele negative ale produsului. Lumea medicala americana s-a alarmat dupa ce in urma a "sapte studii clinice au fost semnalate zece cazuri de cancer mamar la grupele tratate cu orlistat, comparativ cu un singur caz la grupul de control". Cercetatorii au stabilit ca riscul de a dezvolta cancer mamar dupa utilizarea "alli" a fost de cinci pana la sapte ori mai mare.

In afara de riscurile mortale, noul produs al GSK provoaca si neplaceri majore. Astfel, substanta activa se fixeaza de enzimele care descompun grasimile consumate, impiedicand astfel transformarea acestora in grasimi ingerate care pot fi absorbite in organism. Grasimile nedigerate nu mai pot fi absorbite si sunt eliminate din organism in mod natural prin materiile fecale. Problema este ca elimina­rea nu se face in mod obisnuit, periodic, dupa saturarea tubului digestiv inferior, ci in mod continuu, fara ca pacientul sa-si poata controla momentul elimina­rii fecalelor. Am stat de vorba cu un fost utilizator de "alli" care ne-a povestit ca la un moment dat a fost nevoita sa foloseasca scutece de unica folosinta pentru a scapa de momente penibile. "Nu puteam sa ies pe strada, pentru ca in doar cateva minute aveam pantalonii patati de fecale. Nu puteam sa ma controlez. Practic faceam pe mine continuu, fara sa ma pot abtine. Am ajuns chiar la conflict conjugal, fiind in incapacitate sa am o viata intima normala. Efectul medica­mentului l-am resimtit chiar si dupa o perioada indelungata de la intreruperea medicatiei" - povesteste victima inocenta a campaniei pentru "alli".
Aproape jumatate dintre cei care utilizeaza "alli" au resimtit reactiile adverse ale tratamentului asociate regimului alimentar. Aceste reactii adverse, cum ar fi senzatia imperioasa de defecatie, depind in general de ceea ce mananca pacientul. Cei care respecta cu strictete regulile dietetice privind aportul de grasimi din alimentatie sunt mai putin expusi acestor probleme."

si sursa: http://www.ziua.ro/display.php?data=2009-05-30&id=253877






... GSK ... are multe bube in cap ... chiar foarte multe ... celebra pasta COREGA la care se facea foarte multa reclama pina acum citeva saptamini este aprope sa fie scoasa de pe piata din cauza efecteleor secundare ...

... nu va jucati ca copii cu ''minunile'' care apar de pe o zi pe alta ... una este sa ai 45 de ani (cum zicea fata de mai sus) si alta este sa apuci 85 de ani ...
marco918
Postat pe 19 Februarie 2010 17:34
De la: kudika080970, la data 2010-02-19 17:28:46Fetelor,daca vreti sa slabiti,va recomand NORMOPONDEROL ,un produs romanesc pe baza de plante.Eu l-am folosit inca din 1988,si este foarte bun.Ajuta la eliminarea din organism a apei in exces si regleaza constipatia.Cind constat ca m-am cam ingrasat(am 52 ani),iau Normoponderol.Daca ai sub 75 kg,se iau 3 tablete odata la aceeasi ora,seara.Daca ai peste,se iau 4 tablete ,tot asa cum v-am spus mai inainte.Timp de 2 saptamini.Se face o pauza de 2 luni si se repeta tratamentul.
Alimentatia din timpul tratamentului,este normala,cit mai fara piine si dulciuri.Eu abia l-am terminat si am slabit 3 kg.
Atentie - dupa tratament,mentineti restrictia la dulciuri si piine,pentru a va mentine greutatea si a mai slabi( se poate).
Va doresc bafta multa.



marco918
Postat pe 19 Februarie 2010 17:34
De la: freakbabe, la data 2010-02-09 17:43:47
De la: heroes, la data 2010-02-09 17:29:08
De la: pamy_0210, la data 2010-02-01 15:30:10buna sunt Nati, am 41 de ani ,63 kg si inaltinea 1,55..as vrea sa slabesc si sa nu ma mai ingras la loc...am consumat si ceaiuri de slabit dar degeaba ..ce sfat mi ati da:S:S:S:S


Cat mai mult sex


...sa fie in 3 daca vrei sa slabesti mai repede



sustin:)))
nebuna94
Postat pe 21 Februarie 2010 20:28
De la: nebuna94, la data 2010-02-21 20:28:33
De la: freakbabe, la data 2010-02-09 17:43:47
De la: heroes, la data 2010-02-09 17:29:08
De la: pamy_0210, la data 2010-02-01 15:30:10buna sunt Nati, am 41 de ani ,63 kg si inaltinea 1,55..as vrea sa slabesc si sa nu ma mai ingras la loc...am consumat si ceaiuri de slabit dar degeaba ..ce sfat mi ati da:S:S:S:S


Cat mai mult sex


...sa fie in 3 daca vrei sa slabesti mai repede



sustin:)))

Uite intr-adevar o reteta care imbina utilul cu placutul si nu incepe cu: la 7 o cafea, la 10 un ou, la 12 carne fiarta, etc.
luchianramona
Postat pe 21 Februarie 2010 20:38
Incearca sa mananci 3 mese pe zi, sa numeri caloriile (scazi 500-1000 din necesarul zilnic). Sincer, nu cred ca ar conta asa mult ora la care mananci ultima masa. Daca e sa mananci normal, cu siguranta nu vei ajunge sa iei cina pe la ore tarzii. Sportul este important, daca se poate, macar cateva exercitii usoare. Eu am tinut si celebra dieta de schimbare a metabolismului; nu am slabit mult dar nu am mai pus inapoi niciun gram. Si intr-un final am descoperit micul dejun care s-a dovedit a fi cheia succesului. Nu am fost si nici nu voi fi de acord cu pastilele. Se poate fara ele.
RebeccaJgs
Postat pe 22 Februarie 2010 08:37
no,sa va spun si eu cum am slabit 38 de kg,cam in sase luni!parerea mea este ca totul tine de autocontrol! eu nu prea sunt sportiva de felul meu,dar ,mersul pe jos imi place,ma ajuta,iar ritmul de miscare trebuie sa fie putin alert si cat de multa distanta de parcurs.alimentatia,ei,aici e-aici!eu am mancat la orice ora,absolut orice mi-a placut inclusiv grasimi ,dulciuri,paine....DAR! PUTIN!!!!!!CANTITATEA,am observat eu,ne ingrasa!!!!!putin insemnand,2-3 imbucaturi si AI PLECAT DE LANGA MANCARE!!!apoi,imediat ce simti foame,iar 2-3 imbucaturi si tot asa....important este sa nu lasi sa s-ti fie foama niciodata!!!deci,PUTIN si DES si MISCARE in limita posibilitatilor!este experienta mea chiar adevarata!
kudika122314
Postat pe 22 Februarie 2010 09:37
Draga mea,pot sa iti dau un sfat prietenesc?Incearca in fiecare dimineata o canitza de apa calda,pe stomacul gol,cu cel putin 30 minute inaiunte de a servi micul dejun.Merge sigur,si nu uita,dupa ora 18.00 incearca sa papi fara paine,iar dupa ora 22.00 sex sex sex sex sex sex sex,asa cam pina la ora 6.00 am
fisherman
Postat pe 5 Martie 2010 10:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Trecutul...fir-ar el sa fie!!! 102 De la: l_diana_c 29 Mai 2009 14:51
MA INTREB DACA E BINE SAU NU? 15 De la: cami_goanga10 6 Aprilie 2010 17:02
o problema sau nu? 12 De la: kudika418105 10 August 2011 22:52
DO NOT BE EMO!!! 27 De la: anybody 1 Iulie 2009 17:47
sad valentines day! 14 De la: portitza_ 16 Februarie 2009 11:03