Setari Cookie-uri

O situatie imposibila...

N -ui exclus, el o ameninta si ia de frica tine cu el vehement.Va trebui totusi sa-ti pese mai mult ptr. ca e totusi mama ta.
kudika098645
Postat pe 25 Februarie 2010 21:08
Si eu sunt sigura de lucrul acesta,mama ta poarta toata vina si siner merita pe deplin soarta care o are,poate si mai rau.Scuza-ma ca spun asta dar se pare ca a devenit un hobi pentru ea.Adora sa fie batuta,poate.Poate asa considera ea ca un barbat isi arata dragostea fata de o femeie.Draga krisutza stiu ca esti destul de tanara si e dificil sa faci ce ti-s sugera eu,dar poate ai sa reusesti.Incearca sa o iei pe sora ta de acolo si pleaca cu ea timp de o saptamana si sa o suni a doua zi totusi sa stie ca e cu tine si sa-i spui ca nu o sa va itoarceti decat daca jura (ca de promis,.....nu as avea incredere in cuvantul ei)ca o sa o termine cu acel barbat.Sa o pui sa aleaga intre omul care ii face rau si copii care o iubesc si-i vrea binele.Poate ai sa reusesti.Eu una asa as face.Si tu mai spui ca-i este frica de singuratate,dar cum se pote simti singura cand o are pe sora ta cu ea?nu o inteleg.Si decat sa stea pe mess cu nu stiu ce barbati(sper ca am inteles bine)mai bine ar intra pe forumul acesta sa-i spunem personal cate ceva Dar ea nu are frati?surori?mama,tata?cu care sa vb sa le spui situatia?poate te pot ajut ei.Si mai poti sa o ameninti cu protectia copilului ca o sa o denunti.Sora ta traieste un calvar alaturi de ea(din cauza acelui individ).Vezi daca o convingi sa renunte la acel individ.Sper sa ai noroc si putere sa duci pana la capat stuatia aceasta nasoala si-ti doresc tot binele din lume tie si surorii tale.Numai bine
kudika130378
Postat pe 26 Februarie 2010 23:52
De la: krisutza, la data 2010-02-25 20:57:44Il iubeste...nu am ce sa fac..am facut tot ce am putut!Ii e frica de singuratate.Numai eu si ea stim prin cate am trecut din cauza tatalui meu....Dar se pare ca ei nu ii este frica sa repete "istoria"
M-am si gandit sa il reclam dar nu avea rost sa ma complic..pt k ea ar putea nega totul...
Am vorbit de atatea ori cu ea,am plans,m-am rugat de ea...nimic!
Imi este frica sa nu ma trezesc intr-o zi ca ,doamne fereste, ii da cu ceva in cap din nu stiu ce motiv stupid...


mama ta e singura vinovata,pentru ca accepta totul.aici nu e vorba de gelozie,este o obsesie,o relatie bolnava.iubirea este exclusa,pt ca nu poti iubi un om care te bate si iti transforma viata intr-un infern.gelozie exista,daca nu ar exista,nu am iubi,dar totul are o limita...o limita pe care el a trecut-o de mult....ii este frica de singuratate?singuratatea este mult mai frumoasa decat relatia pe care o are ea.si cel mai important,se pare ca uita ca are alaturi un suflet de 11 ani care are dreptul la o viata decenta...pacat.
ella13
Postat pe 10 Martie 2010 12:31
cred ca pana la urma il va lasa.dar nu ar fi mai bine sa-l al lase akm,de ce mai astepte?
e trist sa fii singura dar e mai trist sa stai cu cineva bolnav,obsedat,violent.sincer,ea e singura vinovata.un barbat care da o data intr-o femeie,o va face mereu.nu inteleg de ce accepta.doar ca sa nu ramana singura???e absurd rau.mai bine singura toata viata decat cu unul nebun care o bate knd are chef.
intreab-o cum e mai bine:singura sau cu unul care s-o bata?????intreab-o ce prefera,ce-i convine.daca se desparte,mai are sanse sa fie fercita.daca sta cu el,niciodata in viata ei nu va mai rade.macar sa se gandeasca la voi daca nu se gandeste la ea.e normal ca voi sa asistati la asa ceva?vb cu ea,spune-i toate astea.nu mai e copil.daca nu vrea sa se gandeasca la binele ei,macar sa se gandeasca la faptul k este posibil sa lase 2 fete singure pe lume.poate asa o convingi......
annna_larysssa
Postat pe 11 Martie 2010 22:28
Offf...credeti-ma k am incercat tot ce se putea...Am vorbit cu ea ,dar incepe sa planga si sa ma acuze ca eu vrea k ea sa fie singura si uite asa nu mai am ce sa zic.Am vb frumos,am tipat,am plans,am implorat,am si plecat de acasa ...NIMIC!
Sincer...am ajuns la concluzia k e mai bn sa las timpul sa treaca....si sa vad cum decurg lucrurile.Poate o sa-si dea seama...
Va multumesc mult pentru sfaturile si parerile voastre si ma bucur k vad multe persoane la fel de revoltate k si mine.Credeam ca exagerez eu...
krisutza
Postat pe 15 Martie 2010 18:37
trist...dar ca multe femei, cred ca barbatul care le bate si este posesiv...le iubeste fa ceva , pina nu va fi prea tarziu
Mirkonnen_Tom_1
Postat pe 23 August 2015 22:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
help... 35 De la: ladyEly 8 Septembrie 2014 00:09
Colega noua,probleme noi.... 12 De la: kudika_995491 30 Octombrie 2015 14:38
Obsedat de internet..... 29 De la: kudika477796 15 Ianuarie 2013 10:57
sunt geloasa pt k il iubesc prea mult??? 23 De la: kudika063686 31 August 2009 11:34
Singur dar intr-o relatie 8 De la: Mike_Dex 17 August 2014 13:54