Setari Cookie-uri

nu mai stiu cum sa ma port cu sotul meu...pfff..

mai uite stiai ca uneori fetele trec prin aceleasi experiente ca si mamele lor? mi s'a inamplat si mie si cunosc multe cazuri. iar daca ai familia alaturi e tot ce ai nevoie. daca ai sti ce bine se intelege fiumiu cu bunica'su, taicamiu adica, si cat de fericit e copilul acum. ai sa vezi ce diferenta e intre infernul pe care'l traiesti tu si viata ce va urma. fii fata cu capul pe umeri, capu sus, si nu apleca urechea la ce spune lumea.tie sa'ti fie rusine?? da mie cum sa'mi fie daca la 2 zile dupa nunta sotul meu cel drag a luat toti banutii care au mai ramas de la nunta, dupa ce ne'am platit datoriile si a plecat de acasa, a venit cand a terminat banutii, da nu a mai gasit usa deschisa. si stie toata lumea, tot cartierul, toti vecinii, toate neamurile... si eu uite ca nu am patit nimic, nu m'a interesat cine m'a barfit.. a trecut timpul, s'au uitat toate... viata merge inainte, cu sau fara el.
Shhh
Postat pe 18 Februarie 2010 15:08
daca familia e alaturi de tine e tot ceea ce ai nevoie in momentele astea. capu sus nu mai apleca urechea la barfe si la ce spune lumea, ca nu lumea a trait cu sotul tau ci tu, si stii tu mai bine cum iti e cu el. fii fata desteapta si apreciaza'te mai mult, copilul creste si fara tata crede'ma, si cand o sa fie destul de mare o sa'i spui tot adevarul.
Shhh
Postat pe 18 Februarie 2010 15:11
familia mea este alaturi de mine ...copilul meu este foarte fericit aici....dar am acea durere in suflet si acel sentiment ciudat...de parca as fi eu vinovata pt minciunile lui...si pt faptu ca nu mai am familia aceea pe care am dorit-o mereu...am luptat prea mult pentru a salva casnicia asta,...dar nu mai pot...am obosit si ma simt sleita de puteri....
dariadaria23
Postat pe 18 Februarie 2010 15:15
ai dreptate nu stie lumea cat sufar eu...si prin ce trec
dariadaria23
Postat pe 18 Februarie 2010 15:23
De la: kudika118474, la data 2010-02-18 15:23:54ai dreptate nu stie lumea cat sufar eu...si prin ce trec

asa si este!
dar cum ti-au mai spus si celelalte fete incearca sa te respecti pe tine!plus ca ce viata este asta ...tu cu copilul si el cu x si y...si nu iti fa griji ca o sa gasesti pe unu care sa iti fie alaturi!cat despre lume..da'o naibiului ca doar o viata ai!
one_size
Postat pe 18 Februarie 2010 15:44
sa stii ca daca l-ai parasi nu ai fi singura femeie care divorteaza...nu inteleg cum poti sta cu un barbat care stii ca te-a inselat..care a avut relatii si cu alte femei...asta nu e bine...si eu sunt casatorita...desi nu ma inteleg prea bine cu sotul el niciodata nu m-a inselat...cred ca este si el constient ca daca o face o s ail parasesc in secunda aia fara sa ma gandesc...numai ca tu ai si copilul la mijloc...dar el este inca mic si nu cred ca realizeaza prea multe la varsta asta...eu nu am tata de la 12 ani si nici atunci nu am realizat prea multe...dapai el la 2 ani...daca mai stai mult asa o sa ajungi depresiva...daca nu esti deja...si o sa ajungi ca acele femei care nu se ingrijesc deloc..care nu le pasa de ele insele si care nu se respecta....ia atitudinte si poti da divort fara sa stai pe ganduri...pentru ca nu ai nimic de pierdut...tot ce ai avut de pierdut e pierdut deja...si acum ai chiar de castigat...si anume libertatea de a-ti trai viata in liniste si fara stresul cu ce face el acolo unde este si cu cine isi petrece timpul...asta o sa te macine toata viata daca ramai cu el...dar decizia iti apartine numai tie...desi ai nevoie de un sprijin..de un sfat al cuiva foarte apropiat..tu ca esti in cauza vezi lucrurile altfel...dar noi le vedem pe dinafara si vedem realitatea...accepti prea multe de la el oricum...spune stop...
argint_viu
Postat pe 21 Februarie 2010 00:08
fa pasul cel mare....renunta la el definitiv...ca el oricum a renuntat la tine..scuza-ma ca iti spun dar el intr-un fel se foloseste de tine...chiar daca este sotul tau...iar tu..tu ai 22 de ani????...doamne..dar esti prea tanara sa ai asemenea probleme de pe acum..deci sincer...credeam ca eu am probleme ca sunt prea tanara si nu vreau sa il las pe sotul meu din cauza ca gandim diferit...dar totul pana la inselat...accept multe dar nu si inselatul...tu nu mai insemni mare lucru pentru el...el de ce sa insemne ceva pentru tine..mai rau iti faci...si nu cred ca ai vrea ca toata viata ta sa traiesti in felul acesta...hotaraste-te cat mai repede ca sa nu te razgandesti de frica iar....si nu are de ce sa iti para rau...chiar nu merita sa suferi pentru un astfel de dobitoc...
argint_viu
Postat pe 21 Februarie 2010 00:15
Vrei sa castigi bani doar pentru ca-ti folosesti calculatorul?

Sau sa postezi anunturi gratis direct pe monitoarele calculatoarelor a mii de oameni?

Viziteaza linkul pentru detalii

http://vur.me/s/20rom/
rumelan
Postat pe 21 Februarie 2010 07:05
Si eu am fost timp de 17 ani "femeie maritata singura". Acum am hotarat sa-mi definitivez statutul.....Imi pare rau doar ca am asteptat atatia ani. Imi cresc singura cei 2 copii si imi e mult mai bine
kudika123794
Postat pe 21 Februarie 2010 08:10
si eu te sfatuiesc sa te desparti de el..dar din cate ne spui vrei sa faci pasul nu?o sa fie mult mai bine pentru tine si pentru copil.sigur mai este prin lume un barbat carei pentru tine si care o sa te aprecieze la adevarata ta valoare..sa ne anunti si pe noi cand te-ai hotarat sau cand faci primul pas ;) oricum nu inteleg cum l-ai putut ierta de atatea ori stiind ca te-a inselat..un barbat daca te inseala odata si il ierti fi sigura ca o sa te mai insele..
ralu_albu
Postat pe 21 Februarie 2010 08:49
De la: kudika118474, la data 2010-02-18 15:07:18mersy pt sfaturi...si pt k m-ai facut s inteleg anumite lucruri...imi era frik sa nu iau o decizie gresita...dar trebuie sa lupt pt copilul meu...pt binele lui....era confuza nu stiam daca ii va fi mai bine sau nu fara tatal ei...

ca te-ai hotarit sa divortezi e una...dar ca ai parasit caminul conjugal e alta...asta in lupta ta pentru a cistiga ...copilul si procesul....mai intii consulta un avocat in aceste probleme si apoi fa pasul...
dar oare pentru aceasta situatie tu chiar nu ai nici o vina?
oare nu tu l-ai indepartat si respins de prea multe ori?
eu zic sa te comporti cu el asa cum te comportai inainte de casatorie...sa fii si sa arati cum erai inainte de casatorie...sau chiar mai bine...sa-l faci sa te doreasca asa cum te dorea atunci...cauta sa-l faci sa se indragosteasca de tine sa fie chiar gelos uneori pe tine...
e greu dar nu imposibil...
succes in hotarirea pe care o vei lua.
RUY_BLAS
Postat pe 21 Februarie 2010 10:57
SA STII CA E MAI USOR CA LA 25 ,30,35 ......DE ANI.SA INCEPI SA-TI TRAIESTI VIATA.CU CIT TRECE TIMPUL,COPILULUI TAU II VA FI MAI GREU.
nlili79
Postat pe 21 Februarie 2010 12:06
De la: kudika122934, la data 2010-02-21 12:06:22SA STII CA E MAI USOR CA LA 25 ,30,35 ......DE ANI


pierde in greutate odata cu varsta ?
Tazmanian
Postat pe 21 Februarie 2010 12:09
De la: kudika118474, la data 2010-02-18 15:23:54ai dreptate nu stie lumea cat sufar eu...si prin ce trec





... pai mai fata ... incepe sa faci ''lumea'' constienta ... primii pe lista punei pe parintii lui ... apoi nasii ... apoi rudele mai apropiate ... spunele exact ceea ce scrii si aici ... si apoi o sa vezi ce alternative mai ai ... daca au scaun la cap cineva s-ar putea sa discute cu papagalul si sa il faca sa inteleaga mai multe decit intelege acum ... daca nu, asta este ... dar cel putin ii pui in tema si pe altii ca sa nu te trezesti ca il cred pe el si pe tine te transforma in vrajitoare ... daca ascunzi problemele nu vei fi considerata o martira ... nimeni nu va avea timp sa dezgroape adevarutul ...


... nu incerca sa ai sfaturi pe forum si sa sari de etapele obligatorii ...

marco918
Postat pe 21 Februarie 2010 12:18
Povestea ta ar trebui sa fie cunoscuta de toate adolescentele de 16-18 ani care se grabesc sa intre in viata. Puneti burta pe carte, invatati si lasati barbatii pentru mai tarziu! Veti avea destul timp si pentru asta!
In legatura cu problema ta, sfatul meu e sa dai divort. Nu are rost sa tergiversezi lucrurile, pentru ca tot la despartire veti ajunge.
Micael
Postat pe 21 Februarie 2010 13:44
De la: kudika118474, la data 2010-02-18 14:54:28da ai dreptate sunt deja singura...asta imi spun si parintii mei...am un sot doar in acte....dar sti...ma gandesc k la 22 de ani singura cu un copil...este f greu....

draga mea eu am 23 si un copil mic si cu siguranta as lua-o de la capat cu sau fara el...important e ce iti doresti u pt tine si ce e bn pt copil sa nu uitam...si eu am probleme cu sotul si nu stiu cat mai dureaza insa cat va dura sau cnad se va termina voi fi capabilsa infrunt si lumea pt puiu meu.eu zic sa il lasi esti tanara ai toata viata sa gasesti pe cineva bun.
iubytzik22
Postat pe 22 Februarie 2010 00:32
De la: ayola, la data 2010-02-21 13:44:39Povestea ta ar trebui sa fie cunoscuta de toate adolescentele de 16-18 ani care se grabesc sa intre in viata. Puneti burta pe carte, invatati si lasati barbatii pentru mai tarziu! Veti avea destul timp si pentru asta!
In legatura cu problema ta, sfatul meu e sa dai divort. Nu are rost sa tergiversezi lucrurile, pentru ca tot la despartire veti ajunge.






... cred ca ar trebui mai multa IMPLICARE si ATITUDINE CORECTA din partea celor din jur (parinti, rude, anturaj) ... astazi, de cele mai multe ori stau si se uita ca la meci si chiar intervin partinitor si pervers ... degeaba invata si se chinuie cind doar amina finalul ... tinerii de astazi duc lipsa de AJUTOR MORAL si SFATURI REALE ... degeaba ii fortezi sa curvaraseasca pina cind isi rezolva singuri problemele, cind nu au nici o alternativa MORALA dupa aceea ... ce familii se fac astazi din purisani egoisti si cinici, cu experintze de viata haotice si bazate doar pe sex si interese de moment ? ... sa fim seriosi ... poti anima casatoria pina la 80 de ani si tot nu vei gasi nimic ''convenabil'' ...

... de ce povestea ei ar fi cea mai interesanta ? ... sint atitea ''povesti'' muuult mai interesante ... ohohohoho ...

marco918
Postat pe 22 Februarie 2010 00:41
orice fel de despartire ..chiar si de un lucru sau persoana daunatoare doare...dar rezultatele pe care le vei culege dupa decizia aceasta te vor bucura atunci cand iti va fii bine
ionelaela
Postat pe 22 Februarie 2010 13:33
Daca vrei sa-l pastrezi la fel de "viu"langa tine,poarta-te cu el cum te-ai purtat pana sa va casatoriti.Si nu uita:in casa gospodina,pe strada doamna,in pat amanta.
viogen26
Postat pe 23 Februarie 2010 09:20
asta cu sutul in c** a fost buna ;) stai linistita, ca poate cu timpul o sa isi dea seama.... am patit-o si eu... am 18 ani de casnicie cu sotul meu, dar primii 5-6 ani au fost un cosmar... el inca traia in tineretile lui, in lumea lui. La barbati totul se misca in reluare tu trebuie sa fi mai indiferenta cu el, trebuie sa il mai si ameninti ca o sa va piarda,nu-l mai dadacii prea mult ca probabil el inca se crede "copilul tau" , dar cu timpul se va trezi la realitate te asigur ...schimba-ti atitudine fata de el, ca 2 palme asa de la viata nu ii strica hmmm cu rabdare se face totul intr-o casnicie intampini foarte multe... crede-ma ca am trecut prin aproape toate dar... de va maturiza si el pate.. odata si odata fi mai rece cu el, discuta deschis sper sa va fie bine... cel putin pentru copii bafta multa si lui minte multa
kudika038817
Postat pe 23 Februarie 2010 09:44
De la: marco918, la data 2010-02-22 00:41:08
De la: ayola, la data 2010-02-21 13:44:39Povestea ta ar trebui sa fie cunoscuta de toate adolescentele de 16-18 ani care se grabesc sa intre in viata. Puneti burta pe carte, invatati si lasati barbatii pentru mai tarziu! Veti avea destul timp si pentru asta!
In legatura cu problema ta, sfatul meu e sa dai divort. Nu are rost sa tergiversezi lucrurile, pentru ca tot la despartire veti ajunge.






... cred ca ar trebui mai multa IMPLICARE si ATITUDINE CORECTA din partea celor din jur (parinti, rude, anturaj) ... astazi, de cele mai multe ori stau si se uita ca la meci si chiar intervin partinitor si pervers ... degeaba invata si se chinuie cind doar amina finalul ... tinerii de astazi duc lipsa de AJUTOR MORAL si SFATURI REALE ... degeaba ii fortezi sa curvaraseasca pina cind isi rezolva singuri problemele, cind nu au nici o alternativa MORALA dupa aceea ... ce familii se fac astazi din purisani egoisti si cinici, cu experintze de viata haotice si bazate doar pe sex si interese de moment ? ... sa fim seriosi ... poti anima casatoria pina la 80 de ani si tot nu vei gasi nimic ''convenabil'' ...

... de ce povestea ei ar fi cea mai interesanta ? ... sint atitea ''povesti'' muuult mai interesante ... ohohohoho ...

kudika038817
Postat pe 23 Februarie 2010 09:46
nu cred ca divortul e o solutie !!! au totusi 2 copii impreuna !! ce usor se vorbeste despre divort.. parca ar fi o plimbare pe bulevard... imi pare rau ca te contrazic, nu stiu ce varsta ai dar se pare ca inca nu ai trecut prin viata dar totusi dai sfaturi.... hmmm.. si chestia cu mai lasati barbatii si puneti mana pe carte.. da... nu zic ca tu nu ai dreptate aici.. dar chestia e ca intotdeauna cand te indragostesti nebuneste, nu mai ti cont de varsta... atunci inima vorbeste nu creierul si nu-i poti dicta inimii niciodata ce sa faca probabil ca tu inca nu ti-ai intalnit "marea dragoste " ptr care ai renunta la tot si la toate .. iti dau un sfat... daca vrei sa ajuti pe cineva, niciodata nu o incuraja sa faca ceva ce tu sti bine ca nu ar face (divortul) ..tu daca ai avea 2 copii si un barbat pe care il iubesti ai baga divort?????? sau ai incerca totusi sa indrepti situatia??? offf ai inima? in fine....fiecare cu parerea lui... dar cel mai bun sfat e ca se merita sa mai incerce.. sa fie cum a fost la inceput (cum a zis cineva) daca nici asa nu nerge.. putin amenintat ii pierde(pe ea si pe cei 2 copii) nu strica, poate totusi se va rezolva !! capul sus ca eu sper ca o sa fie bine!!! doar v-ati luat din dragoste nu? bafta multa si multa intelegere
kudika038817
Postat pe 23 Februarie 2010 09:56
De la: kudika038817, la data 2010-02-23 09:56:12nu cred ca divortul e o solutie !!! au totusi 2 copii impreuna !! ce usor se vorbeste despre divort.. parca ar fi o plimbare pe bulevard... imi pare rau ca te contrazic, nu stiu ce varsta ai dar se pare ca inca nu ai trecut prin viata dar totusi dai sfaturi.... hmmm.. si chestia cu mai lasati barbatii si puneti mana pe carte.. da... nu zic ca tu nu ai dreptate aici.. dar chestia e ca intotdeauna cand te indragostesti nebuneste, nu mai ti cont de varsta... atunci inima vorbeste nu creierul si nu-i poti dicta inimii niciodata ce sa faca probabil ca tu inca nu ti-ai intalnit "marea dragoste " ptr care ai renunta la tot si la toate .. iti dau un sfat... daca vrei sa ajuti pe cineva, niciodata nu o incuraja sa faca ceva ce tu sti bine ca nu ar face (divortul) ..tu daca ai avea 2 copii si un barbat pe care il iubesti ai baga divort?????? sau ai incerca totusi sa indrepti situatia??? offf ai inima? in fine....fiecare cu parerea lui... dar cel mai bun sfat e ca se merita sa mai incerce.. sa fie cum a fost la inceput (cum a zis cineva) daca nici asa nu nerge.. putin amenintat ii pierde(pe ea si pe cei 2 copii) nu strica, poate totusi se va rezolva !! capul sus ca eu sper ca o sa fie bine!!! doar v-ati luat din dragoste nu? bafta multa si multa intelegere


Si care-i propunerea ta? Sa stea dupa el, sa-i spele sosetele si sa-i suporte toate toanele, in speranta ca se va schimba intr-un viitor indepartat? Iubirea azi e...maine nu mai e... O casnicie trebuie sa se bazeze pe prietenie si respect reciproc. Unde e respectul in cazul de fata? Crezi ca ii va fi mai bine daca ramane cu el...? Iti spun eu sigur ca nu... Si vorbesc din proprie experienta acum, pentru ca stiu cum este sa ai doi parinti care nu se inteleg. Intr-adevar, e greu sa o iei de la capat dar doamna aceasta...e abia la inceputul vietii; era mai trist daca avea 40-50 de ani. Am iubit si eu, si tocmai de asta am dat sfatul de mai sus... Pentru ca uneori e mult mai sanatos sa lasi sentimentele la o parte, si sa-ti folosesti creierul din dotare...mai ales cand sunt doi copii la mijloc. Nu am incercat sa o critic...mai ales ca nu o cunosc. Totusi...nu cred ca este chiar atat de slaba, incat sa nu reuseasca sa gaseasca resursele de a se desprinde de acest barbat si de a-si reface viata. Sigur, poate sa mai incerce, sa mai discute cu el... Dar daca totusi, nu ajunge la nici o concluzie...e mai bine sa-si vada de drum. Asta e viata reala, trebuie sa te descurci si singura. E foarte rau sa fii la mana altcuiva...
Micael
Postat pe 23 Februarie 2010 15:07
De la: marco918, la data 2010-02-22 00:41:08
De la: ayola, la data 2010-02-21 13:44:39Povestea ta ar trebui sa fie cunoscuta de toate adolescentele de 16-18 ani care se grabesc sa intre in viata. Puneti burta pe carte, invatati si lasati barbatii pentru mai tarziu! Veti avea destul timp si pentru asta!
In legatura cu problema ta, sfatul meu e sa dai divort. Nu are rost sa tergiversezi lucrurile, pentru ca tot la despartire veti ajunge.






... cred ca ar trebui mai multa IMPLICARE si ATITUDINE CORECTA din partea celor din jur (parinti, rude, anturaj) ... astazi, de cele mai multe ori stau si se uita ca la meci si chiar intervin partinitor si pervers ... degeaba invata si se chinuie cind doar amina finalul ... tinerii de astazi duc lipsa de AJUTOR MORAL si SFATURI REALE ... degeaba ii fortezi sa curvaraseasca pina cind isi rezolva singuri problemele, cind nu au nici o alternativa MORALA dupa aceea ... ce familii se fac astazi din purisani egoisti si cinici, cu experintze de viata haotice si bazate doar pe sex si interese de moment ? ... sa fim seriosi ... poti anima casatoria pina la 80 de ani si tot nu vei gasi nimic ''convenabil'' ...

... de ce povestea ei ar fi cea mai interesanta ? ... sint atitea ''povesti'' muuult mai interesante ... ohohohoho ...




Aveti o viziune destul de pesimista asupra societatii se pare... Eu insa, inca mai am incredere ca se mai poate schimba ceva... Cazuri precum cel de fata sunt numeroase din pacate... si asta pentru ca adultii prefera sa se ocupe de orice altceva, mai putin de copiii lor. Cand am dat acel sfat, aveam in minte povestea unei alte doamne, ce s-a maritat de la varsta de 16 ani, renuntand la scoala. Rezultatul: nu reuseste sa-si gaseasca de lucru, fiindca nu are studii. Poate ca sunt demodata ca gandesc astfel...dar la 16-18 ani, invatatura trebuie sa fie pe primul plan, si nu barbatii. Dupa ce ai trecut de 20 de ani, vezi altfel lucrurile oricum...si nu te mai avanti asa, orbeste, in necunoscut. Multe fete insa cred ca viata e rozalie si ca barbatii sunt toti precum actorii din filme. Si uite asa, se trezesc, casatorite de la 16 ani, si cu doi-trei copii nefericiti ca si ele, pe care nu au cu ce sa-i intretina.

Micael
Postat pe 23 Februarie 2010 16:05
Ct de mult comunicati? nu ai specificat cum anume se poarta cu tine si copii? Sa te porti cit mai frumos cu el , fal sa aiva incredere in tine.S-ai vb frumos si nu pe ton ridicat.Arata-i cit de mult il iubesti in fiecare zi.Si cu timpul isi va reveni.
kudika098645
Postat pe 23 Februarie 2010 21:20
De la: ayola, la data 2010-02-23 16:05:57
De la: marco918, la data 2010-02-22 00:41:08
De la: ayola, la data 2010-02-21 13:44:39Povestea ta ar trebui sa fie cunoscuta de toate adolescentele de 16-18 ani care se grabesc sa intre in viata. Puneti burta pe carte, invatati si lasati barbatii pentru mai tarziu! Veti avea destul timp si pentru asta!
In legatura cu problema ta, sfatul meu e sa dai divort. Nu are rost sa tergiversezi lucrurile, pentru ca tot la despartire veti ajunge.






... cred ca ar trebui mai multa IMPLICARE si ATITUDINE CORECTA din partea celor din jur (parinti, rude, anturaj) ... astazi, de cele mai multe ori stau si se uita ca la meci si chiar intervin partinitor si pervers ... degeaba invata si se chinuie cind doar amina finalul ... tinerii de astazi duc lipsa de AJUTOR MORAL si SFATURI REALE ... degeaba ii fortezi sa curvaraseasca pina cind isi rezolva singuri problemele, cind nu au nici o alternativa MORALA dupa aceea ... ce familii se fac astazi din purisani egoisti si cinici, cu experintze de viata haotice si bazate doar pe sex si interese de moment ? ... sa fim seriosi ... poti anima casatoria pina la 80 de ani si tot nu vei gasi nimic ''convenabil'' ...

... de ce povestea ei ar fi cea mai interesanta ? ... sint atitea ''povesti'' muuult mai interesante ... ohohohoho ...




Aveti o viziune destul de pesimista asupra societatii se pare... Eu insa, inca mai am incredere ca se mai poate schimba ceva... Cazuri precum cel de fata sunt numeroase din pacate... si asta pentru ca adultii prefera sa se ocupe de orice altceva, mai putin de copiii lor. Cand am dat acel sfat, aveam in minte povestea unei alte doamne, ce s-a maritat de la varsta de 16 ani, renuntand la scoala. Rezultatul: nu reuseste sa-si gaseasca de lucru, fiindca nu are studii. Poate ca sunt demodata ca gandesc astfel...dar la 16-18 ani, invatatura trebuie sa fie pe primul plan, si nu barbatii. Dupa ce ai trecut de 20 de ani, vezi altfel lucrurile oricum...si nu te mai avanti asa, orbeste, in necunoscut. Multe fete insa cred ca viata e rozalie si ca barbatii sunt toti precum actorii din filme. Si uite asa, se trezesc, casatorite de la 16 ani, si cu doi-trei copii nefericiti ca si ele, pe care nu au cu ce sa-i intretina.






... uite care e REALITATEA ... prea cainezi pe oricine chiar daca nu are nevoie ... invatatura nu este panaceul vietii frumoase ... si nici al celei indestulate ... sint multi, mai ales astazi, care nu mai stiu nici sa se cace de cite diplome au ... intelege ca nu poti sa ii bagi pe toti in aceiasi oala ... cine POATE sa invete INVATA, cine nu cauta alte oportunitati ... nu trebuie batuta toba doar pe invatat ... sa producem imbecili cu diploma si pretentii de prost gust ...

... daca ai o familie de kkt, nu este din cauza ca nu ai scoala ... as spune ca cei mai simpli (dar nu prosti) stiu mult mai bine sa fie FERICITI ...

... problema ramine INDIFERENTZA si ATITUDINEA INCORECTA ... degeaba ii critici pe unii si pe altii dind vina pe faptul ca nu au invatat, s-au maritat sau au copii de tineri ... nu asta e problema ... ci faptul ca se da vina pe prostii si nu pe lipsa atitudinii corecte a celor din jur ... cunosc gramezi de ''telectuali'' care au o familie de tot rahatul ...

marco918
Postat pe 23 Februarie 2010 21:33
Marco imi place cum gindesti parerea mea acum...ori lupta pt casnicia ei si fc schimbari,adica sa incerce sa isi schimbe coafura,atitudinea fata de el pe scurt sa il inebuneasac,daca nu il mai atrage nu are rost decit singura intro casnicie atunci mai bine singura pe drumul tau,doare al naibbi daca ai iubit,dar D-zeu nea dat uitarea si ajuta poti sa iti inchizi inima daca vrei si o vei deschide daor aceluia care va aduce cheia potrivita lupta daca crezi ca merita si daca ai pt ce,dar daca ai plecat odata ,plecata sa ramii
mari58
Postat pe 23 Februarie 2010 22:34
De la: mari58, la data 2010-02-23 22:34:30Marco imi place cum gindesti parerea mea acum...ori lupta pt casnicia ei si fc schimbari,adica sa incerce sa isi schimbe coafura,atitudinea fata de el pe scurt sa il inebuneasac,daca nu il mai atrage nu are rost decit singura intro casnicie atunci mai bine singura pe drumul tau,doare al naibbi daca ai iubit,dar D-zeu nea dat uitarea si ajuta poti sa iti inchizi inima daca vrei si o vei deschide daor aceluia care va aduce cheia potrivita lupta daca crezi ca merita si daca ai pt ce,dar daca ai plecat odata ,plecata sa ramii


crezi tu ca daca isi schimba coafura se intoarce barbatu'su cu fata si n'o mai trateaza cu curu'?/??
Shhh
Postat pe 23 Februarie 2010 22:38
Dumnezeule ce turnura a luat topicul asta......nici nu stiu ce sa raspund........mai bine n o fac
butterfly_sound_of_love
Postat pe 24 Februarie 2010 11:47

cred ca ar trebuii sa detaliezi , sa exemplifici ...esti foarte zgarcita in informatii.Nu stiu cine si cum te-ar putea sfatuii in cazul asta.
banalulanonim
Postat pe 24 Februarie 2010 15:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sa ma marit cu cine vor parintii? 0 De la: 29 Decembrie 2010 09:49
buna 0 De la: 16 Septembrie 2010 09:57
casatorita cu un gay 50 De la: ocgiogi 22 Aprilie 2010 21:42
Invitatii deosebite 2 De la: andrea28 12 Februarie 2010 15:24
Cand sotul refuza sa mearga in vacanta 7 zile doar cu sotia,pe motiv ca se plictiseste 66 De la: kudika_9592 4 August 2012 15:43