Setari Cookie-uri

ea- manager, el- vanzator stradal

De la: shutterfly, la data 2010-02-27 21:56:29
De la: dandanaua_reloaded, la data 2010-02-27 21:44:38
De la: shutterfly, la data 2010-02-27 21:23:22hai sa fim seriosi.
toti suntem snobi intr-o masura mai mare sau mai mica.
eu macar recunosc.
romanul e snob prin excelenta.

nu incercati sa negati.

si, da. ma bucur pentru ea ca este fericita si nu ma bag in relatia lor. doar imi fac griji pentru ea. o sa sufere probabil (ceea ce nu as vrea) iar eu am sa fiu aia care va trebui sa-o repuna pe picioare. si credeti-ma ca nu-i usor.


pai ce tu esti mama dolores???
serios acum ai o dilema existentiala.... da'.... prietena ta stie ??? ca-i expui " baiul " pe kudika????

asa de control doar.

n-am sa inteleg niciodata oamenii care desconsidera alti oameni " dupa vorba dupa port".... ce sa-i faci idealismul asta bata-l vina , ma ajuta sa cred ca indiferent de ce anume meserie ai si indiferent cum anume te imbraci pana la urma tot din carne si oase esti facut.

deh asta-s doar eu.



prietena asta a mea e eu, ok?
am problema asta "existentiala" si discut despre ea pe un forum in care toti (observ) sunt rautaciosi, indiferent de topic, din cauza ca si eu, asemeni mai sus "postatoarei", nu am nici o prietena.

lamuriti?
si, da. imi iubesc prietenul asa cum e dar mi-e frica enorm de aceasta diferenta dintre noi.



deh mami, daca acea prietena esti tu, intrebarea pe care ti-o pui este absolut halucinanta.
esti cu el il iubesti dar asculti de barfele altora?????

adica eu nu vad unde-i problema , de fapt am mai citit tot pe aici un topic unde o madama cu "facoltate" se indragostise de unul cu scoala profesionala si cerea sfaturi ... despre inferioritatea masculului mai putin scolit....

acum situatia e alta, tu ai bani si el e un parlit cu un salariu de mizerie pe timp de criza.
zi mersi ca nu sta acasa si bea ca porcul.

of mai draga zau daca am habar ce sfat sa-ti dau pt ca eu am 2 facultati si viitorul sot are doar liceul si o postliceala, si nu ma simt cu absolut nimic superioara lui... ca stiu mai multe.... n-are el treaba cu ce stiu eu, el are treaba cu " grajdul si gradina" dupa cum se spune in popor, treaba mea e casa si copilul (cand va veni).... dar daca pe tine te preocupa gura lumii n-am ce-ti face sunt prejudecati peste care numai unii pot trece. daca iti pui intrebarea asta insamna ca il desconsideri tu nu ca se desconsidera el.
dar asta e doar parerea mea.
dandanaua_reloaded
Postat pe 27 Februarie 2010 22:16
De la: Kathara, la data 2010-02-27 21:56:46
De la: andreea_n_x, la data 2010-02-27 21:53:10
De la: Kathara, la data 2010-02-27 21:44:46Depinde. El e multumit asa cum este? Si de ce e simplu vanzator.

Pe de alta parte, prietenul meu castiga de 10 ori mai bine decat mine. Inseamna ca profit de el?

...pai daca ii cheltui banii...sau pardon...sa re/formulez...daca pentru traiul in comun...el cheltuie mai mult decat tine...si tu consumi din ...roadele muncii lui....da ..profiti de el...ca el s/ar putea sa aprobe treaba asta si sa nu/l deranjeze....pe motiv ca tine la tine....asta e altceva...


Nu stiu, eu nu simt ca profit de el, pentru ca, desi el are mult mai multi bani, raportul de forte se egalizeaza prin alte planuri.


kathy, long time no see
nu te pune cu prostul ca are mintea odihnita...
adica nu vreau sa te enervezi degeaba ...asa ca mine.
si felicitari pt viitoarea nunta.
sincere si din suflet.
dandanaua_reloaded
Postat pe 27 Februarie 2010 22:17
De la: miss_darine, la data 2010-02-27 22:15:34
De la: shutterfly, la data 2010-02-27 21:56:29


prietena asta a mea e eu, ok?
am problema asta "existentiala" si discut despre ea pe un forum in care toti (observ) sunt rautaciosi, indiferent de topic, din cauza ca si eu, asemeni mai sus "postatoarei", nu am nici o prietena.

lamuriti?
si, da. imi iubesc prietenul asa cum e dar mi-e frica enorm de aceasta diferenta dintre noi.


bingooooo! atunci intru si eu in discutie!ok il iubesti pe vanzator, asta inseamna ca nu este totusi un prost, ca aveti multe lucruri in comun!problema ta este de fapt ca ti-e rusine cu el si ca nu poti sa-l prezinti parintilor, nu?
Exemplu:
- mami, tati el este iubitul meu
- si ce este iubitul tau?
- vanzator

- pauza de masa luuuuuuuungaaaaaaaaa
continuarea dupa plecarea lui
- vai mama, tocmai un vanzator ti-ai gasit si tu?
- n-ai si tu un coleg, sef, director, pe-acolo la tine in firma de care sa te indragostesti?
- tu cu asta numai intri la mine in casa, pina nu iti revii, punct.



cam asa e......
bumpp
Postat pe 27 Februarie 2010 22:18
Eu nu cred in iubirile astea, si nu pt ca sunt snoaba neaparat, ci pur si simplu pt ca nu exista viitor in astfel de relatii !
Si aici nu este vorba de faptul ca tipul se imbraca cu haine cumparate de la piata...ci despre faptul ca am avea interesele celor noi sunt mult prea diferite !

Summer_
Postat pe 27 Februarie 2010 22:20
Nimic nou, este'acea femeie ce se'ncadreaza la categoria ,sluga p..lii,cine i-o pune cu'ala ramane !!!...
cristinxxx
Postat pe 27 Februarie 2010 22:23
De la: shutterfly, la data 2010-02-27 22:18:28
De la: miss_darine, la data 2010-02-27 22:15:34
De la: shutterfly, la data 2010-02-27 21:56:29


prietena asta a mea e eu, ok?
am problema asta "existentiala" si discut despre ea pe un forum in care toti (observ) sunt rautaciosi, indiferent de topic, din cauza ca si eu, asemeni mai sus "postatoarei", nu am nici o prietena.

lamuriti?
si, da. imi iubesc prietenul asa cum e dar mi-e frica enorm de aceasta diferenta dintre noi.


bingooooo! atunci intru si eu in discutie!ok il iubesti pe vanzator, asta inseamna ca nu este totusi un prost, ca aveti multe lucruri in comun!problema ta este de fapt ca ti-e rusine cu el si ca nu poti sa-l prezinti parintilor, nu?
Exemplu:
- mami, tati el este iubitul meu
- si ce este iubitul tau?
- vanzator

- pauza de masa luuuuuuuungaaaaaaaaa
continuarea dupa plecarea lui
- vai mama, tocmai un vanzator ti-ai gasit si tu?
- n-ai si tu un coleg, sef, director, pe-acolo la tine in firma de care sa te indragostesti?
- tu cu asta numai intri la mine in casa, pina nu iti revii, punct.



cam asa e......

te-am citit, atunci pot sa-ti scriu si continuarea:
- mami tati, eu pe el il iubesc daca vreti sa intelegeti ok, daca nu asta este, eu tot fiica voastra ma consider in continuare
- si sorry eu de maine ma mut.....cu el!
si gata
miss_darine
Postat pe 27 Februarie 2010 22:24
De la: cristinxxx, la data 2010-02-27 22:23:17Nimic nou, este'acea femeie ce se'ncadreaza la categoria ,sluga p..lii,cine i-o pune cu'ala ramane !!!...


"pretene" te repeti si ma calci pe nervi.
mai pune o placa de faianta in baie si revino cant te-ai racorit cu un dus rece.
dandanaua_reloaded
Postat pe 27 Februarie 2010 22:24
De la: dandanaua_reloaded, la data 2010-02-27 22:24:42
De la: cristinxxx, la data 2010-02-27 22:23:17Nimic nou, este'acea femeie ce se'ncadreaza la categoria ,sluga p..lii,cine i-o pune cu'ala ramane !!!...


"pretene" te repeti si ma calci pe nervi.
mai pune o placa de faianta in baie si revino cant te-ai racorit cu un dus rece.
...pai asta-i ideia sa le scot din minti pe cele ce se identifica !!!
cristinxxx
Postat pe 27 Februarie 2010 22:30
De la: cristinxxx, la data 2010-02-27 22:30:04
De la: dandanaua_reloaded, la data 2010-02-27 22:24:42
De la: cristinxxx, la data 2010-02-27 22:23:17Nimic nou, este'acea femeie ce se'ncadreaza la categoria ,sluga p..lii,cine i-o pune cu'ala ramane !!!...


"pretene" te repeti si ma calci pe nervi.
mai pune o placa de faianta in baie si revino cant te-ai racorit cu un dus rece.
...pai asta-i ideia sa le scot din minti pe cele ce se identifica !!!


si mamica ta ce spune??? e de acord cu astfel de "perlute" ????
dandanaua_reloaded
Postat pe 27 Februarie 2010 22:31
De la: shutterfly, la data 2010-02-27 20:40:07prietena mea cea mai buna s-a indragostit. e manager vanzari, brand renumit, mall, fitze, haine de firma, etc.
el vinde bilete bingo in cartierul in care stam. sunt de 2 luni impreuna, se iubesc, etc.
pe ea n-o mai recunosc. a devenit dintr-o "infipta cu picioarele bine in pamant", dura, "doamna", intr-o visatoare care se maimutareste la telefon cu "pui", "iubi".
ea se imbraca in rochite, pantofi, mereu aranjata, el in blugi, adidasi. ea in haine de x milioane, el de la piata. ei ii place sa citeasca, sa iasa la cafea, lui ii place sa bea bere cu baietii in fata blocului.

am incercat s-o intreb daca n-o deranjeaza lucrul asta, ca sunt foarte diferiti, ca are salariul de 3 ori mai mare, ca poate el doar profita...ea s-a suparat ingrozitor, ne-am certat...

intrebare: e posibila o asemenea iubire?



Ei bine...este posibil ca..in cativa ani..el sa ajunga sa faca de X ori mai multi bani decat ea.... ca tot pui accent pe partea materiala si atat!
Nuovamente_Robertina
Postat pe 27 Februarie 2010 22:32
De la: dandanaua_reloaded, la data 2010-02-27 22:31:37
De la: cristinxxx, la data 2010-02-27 22:30:04
De la: dandanaua_reloaded, la data 2010-02-27 22:24:42
De la: cristinxxx, la data 2010-02-27 22:23:17Nimic nou, este'acea femeie ce se'ncadreaza la categoria ,sluga p..lii,cine i-o pune cu'ala ramane !!!...


"pretene" te repeti si ma calci pe nervi.
mai pune o placa de faianta in baie si revino cant te-ai racorit cu un dus rece.
...pai asta-i ideia sa le scot din minti pe cele ce se identifica !!!


si mamica ta ce spune??? e de acord cu astfel de "perlute" ????

..am trecut de etapa cand ii cer voie mamicii ca sa spun ceva,tu inca nu ?!!!
cristinxxx
Postat pe 27 Februarie 2010 22:36
De la: cristinxxx, la data 2010-02-27 22:36:24
De la: dandanaua_reloaded, la data 2010-02-27 22:31:37
De la: cristinxxx, la data 2010-02-27 22:30:04
De la: dandanaua_reloaded, la data 2010-02-27 22:24:42
De la: cristinxxx, la data 2010-02-27 22:23:17Nimic nou, este'acea femeie ce se'ncadreaza la categoria ,sluga p..lii,cine i-o pune cu'ala ramane !!!...


"pretene" te repeti si ma calci pe nervi.
mai pune o placa de faianta in baie si revino cant te-ai racorit cu un dus rece.
...pai asta-i ideia sa le scot din minti pe cele ce se identifica !!!


si mamica ta ce spune??? e de acord cu astfel de "perlute" ????

..am trecut de etapa cand ii cer voie mamicii ca sa spun ceva,tu inca nu ?!!!


ete vezi diferenta dintre o injuratura subtila, si una pe fata???
eram sigura ca n-o sa pricepi o iota de aceea ma amuz in continuare.... mascotica mica ce esti tu idolu' "fomeilor dhashtepte" .....
scumpete, fiecare postare a ta pute a misoginism fortat ceea ce ma face sa cred ca esti doar un complexat. punct si de la capat, cum spuneam esti amuzant, deocamdata.
dandanaua_reloaded
Postat pe 27 Februarie 2010 22:41
De la: dandanaua_reloaded, la data 2010-02-27 22:41:05
De la: cristinxxx, la data 2010-02-27 22:36:24
De la: dandanaua_reloaded, la data 2010-02-27 22:31:37
De la: cristinxxx, la data 2010-02-27 22:30:04
De la: dandanaua_reloaded, la data 2010-02-27 22:24:42
De la: cristinxxx, la data 2010-02-27 22:23:17Nimic nou, este'acea femeie ce se'ncadreaza la categoria ,sluga p..lii,cine i-o pune cu'ala ramane !!!...


"pretene" te repeti si ma calci pe nervi.
mai pune o placa de faianta in baie si revino cant te-ai racorit cu un dus rece.
...pai asta-i ideia sa le scot din minti pe cele ce se identifica !!!


si mamica ta ce spune??? e de acord cu astfel de "perlute" ????

..am trecut de etapa cand ii cer voie mamicii ca sa spun ceva,tu inca nu ?!!!


ete vezi diferenta dintre o injuratura subtila, si una pe fata???
eram sigura ca n-o sa pricepi o iota de aceea ma amuz in continuare.... mascotica mica ce esti tu idolu' "fomeilor dhashtepte" .....
scumpete, fiecare postare a ta pute a misoginism fortat ceea ce ma face sa cred ca esti doar un complexat. punct si de la capat, cum spuneam esti amuzant, deocamdata



...atat de amuzant incat te scot din minti s'arati ce poti si cine esti ....stai pasnica scumpica !!!
cristinxxx
Postat pe 27 Februarie 2010 22:54
De la: shutterfly, la data 2010-02-27 20:40:07prietena mea cea mai buna s-a indragostit. e manager vanzari, brand renumit, mall, fitze, haine de firma, etc.
el vinde bilete bingo in cartierul in care stam. sunt de 2 luni impreuna, se iubesc, etc.
pe ea n-o mai recunosc. a devenit dintr-o "infipta cu picioarele bine in pamant", dura, "doamna", intr-o visatoare care se maimutareste la telefon cu "pui", "iubi".
ea se imbraca in rochite, pantofi, mereu aranjata, el in blugi, adidasi. ea in haine de x milioane, el de la piata. ei ii place sa citeasca, sa iasa la cafea, lui ii place sa bea bere cu baietii in fata blocului.

am incercat s-o intreb daca n-o deranjeaza lucrul asta, ca sunt foarte diferiti, ca are salariul de 3 ori mai mare, ca poate el doar profita...ea s-a suparat ingrozitor, ne-am certat...

intrebare: e posibila o asemenea iubire?



Da


Auzi tu nenorocire, prietena ta e indragostita si fericita! Nemaiauzit!
kitty_krieger
Postat pe 27 Februarie 2010 23:01
De la: dandanaua_reloaded, la data 2010-02-27 22:17:51
kathy, long time no see
nu te pune cu prostul ca are mintea odihnita...
adica nu vreau sa te enervezi degeaba ...asa ca mine.
si felicitari pt viitoarea nunta.
sincere si din suflet.


Multumesc frumos! Toate bune si tie!
Kathara
Postat pe 27 Februarie 2010 23:11
Na, ca am citit si restul topicului: nu lasa grijile sa intervina in a-ti trai viata!
kitty_krieger
Postat pe 27 Februarie 2010 23:15
De la: Summer_, la data 2010-02-27 22:20:28Eu nu cred in iubirile astea, si nu pt ca sunt snoaba neaparat, ci pur si simplu pt ca nu exista viitor in astfel de relatii !


cred ca esti putin cam rea...eu am 2 facultati si sotul meu doar liceul... asta nu ne-a impiedicat sa ne intemeiem o familie si sa facem un copil...sa fim seriosi, ar fi culmea ca studiile sa stea in calea iubirii...si mai e ceva...studiile nu iti dau acel 'ceva' nativ pe care multi 'intelectuali' nu-l au, acea inteligenta cu care unii se nasc. Sunt lucruri la care sotul meu e as si la care eu ma uit crucis si atunci imi vine sa calc in picioare diplomele alea. Daca ea il iubeste eu cred ca altceva nu mai conteaza.
simonarasa
Postat pe 27 Februarie 2010 23:17
De la: simonarasa, la data 2010-02-27 23:17:59
De la: Summer_, la data 2010-02-27 22:20:28Eu nu cred in iubirile astea, si nu pt ca sunt snoaba neaparat, ci pur si simplu pt ca nu exista viitor in astfel de relatii !


cred ca esti putin cam rea...eu am 2 facultati si sotul meu doar liceul... asta nu ne-a impiedicat sa ne intemeiem o familie si sa facem un copil...sa fim seriosi, ar fi culmea ca studiile sa stea in calea iubirii...si mai e ceva...studiile nu iti dau acel 'ceva' nativ pe care multi 'intelectuali' nu-l au, acea inteligenta cu care unii se nasc. Sunt lucruri la care sotul meu e as si la care eu ma uit crucis si atunci imi vine sa calc in picioare diplomele alea. Daca ea il iubeste eu cred ca altceva nu mai conteaza.



Da, exista si exceptii, am uitat sa specific acest lucru ! :)
Il iubeste, dar isi pune intrebari in legatura cu relatia lor, cred ca este genul de persoana pe care o intereseaza gura lumii, iar acest lucru conteaza destul de mult !
Summer_
Postat pe 27 Februarie 2010 23:34
De la: simonarasa, la data 2010-02-27 23:17:59
De la: Summer_, la data 2010-02-27 22:20:28Eu nu cred in iubirile astea, si nu pt ca sunt snoaba neaparat, ci pur si simplu pt ca nu exista viitor in astfel de relatii !


cred ca esti putin cam rea...eu am 2 facultati si sotul meu doar liceul... asta nu ne-a impiedicat sa ne intemeiem o familie si sa facem un copil...sa fim seriosi, ar fi culmea ca studiile sa stea in calea iubirii...si mai e ceva...studiile nu iti dau acel 'ceva' nativ pe care multi 'intelectuali' nu-l au, acea inteligenta cu care unii se nasc. Sunt lucruri la care sotul meu e as si la care eu ma uit crucis si atunci imi vine sa calc in picioare diplomele alea. Daca ea il iubeste eu cred ca altceva nu mai conteaza.
Nu despre studii este vorba ci despre valoare. Esti ceia ce faci !!!
cristinxxx
Postat pe 27 Februarie 2010 23:44
hai ca ma faci sa rad...de ce nu ar trebui sa se amestece clasele sociale? draga domnisoara din inalta societate...las-o pe prietena ta sa-si vada si singura de viata ei...e majora si cred ca se descurca si singura
steffy91
Postat pe 28 Februarie 2010 15:17
diferentele se pot considera completari la ceea ce ia sau el ar fi vrut sa fie sau sa fac..............ast j ai sa vz dk se pot iubi sau nu
iulia_eu
Postat pe 4 Martie 2010 10:58
[/quote]Nu despre studii este vorba ci despre valoare. Esti ceia ce faci !!! [/quote]

hai nu mai spune...si de unde stii tu ca domnisoara manager n-o sa-l influenteze in asemenea hal incat el sa-si propuna sa faca mai mult de atat? Sunt oameni care se schimba datorita (sau din cauza) unei relatii si ajung sa-si doreasca mai mult de la ei insisi.
simonarasa
Postat pe 6 Martie 2010 15:47
De la: cristinxxx, la data 2010-02-27 22:36:24
De la: dandanaua_reloaded, la data 2010-02-27 22:31:37
De la: cristinxxx, la data 2010-02-27 22:30:04
De la: dandanaua_reloaded, la data 2010-02-27 22:24:42
De la: cristinxxx, la data 2010-02-27 22:23:17Nimic nou, este'acea femeie ce se'ncadreaza la categoria ,sluga p..lii,cine i-o pune cu'ala ramane !!!...


"pretene" te repeti si ma calci pe nervi.
mai pune o placa de faianta in baie si revino cant te-ai racorit cu un dus rece.
...pai asta-i ideia sa le scot din minti pe cele ce se identifica !!!


si mamica ta ce spune??? e de acord cu astfel de "perlute" ????

..am trecut de etapa cand ii cer voie mamicii ca sa spun ceva,tu inca nu ?!!!



Cristinxx, baietash, tu esti atat de prostovan ca nici nu realizezi sensul intrebarii. Fata se referea ca si ma'ta ar putea fi "sluga p.." Impiedicatule.
woman33
Postat pe 6 Martie 2010 21:30
De la: cristinxxx, la data 2010-02-27 23:44:08
De la: simonarasa, la data 2010-02-27 23:17:59
De la: Summer_, la data 2010-02-27 22:20:28Eu nu cred in iubirile astea, si nu pt ca sunt snoaba neaparat, ci pur si simplu pt ca nu exista viitor in astfel de relatii !


cred ca esti putin cam rea...eu am 2 facultati si sotul meu doar liceul... asta nu ne-a impiedicat sa ne intemeiem o familie si sa facem un copil...sa fim seriosi, ar fi culmea ca studiile sa stea in calea iubirii...si mai e ceva...studiile nu iti dau acel 'ceva' nativ pe care multi 'intelectuali' nu-l au, acea inteligenta cu care unii se nasc. Sunt lucruri la care sotul meu e as si la care eu ma uit crucis si atunci imi vine sa calc in picioare diplomele alea. Daca ea il iubeste eu cred ca altceva nu mai conteaza.
Nu despre studii este vorba ci despre valoare. Esti ceia ce faci !!!




Nu stiu TU ce esti, amice, dar cu limba romana esti cam pe dinafara ("ceia ce..", "ideia" etc.)
woman33
Postat pe 6 Martie 2010 21:34
Hm... Raspunsul meu este: da, normal ca este posibila o asemenea iubire. Poate ca gresesc dar...nu cred ca te indragostesti de contul din banca al cuiva, de hainele lui/ei sau de masina cu care-si plimba pantofii de firma pe strazile blocate ale Bucurestiului. Exista, intr-adevar, si ce am spus mai sus, dar se numeste interes, nu iubire.
Stii, unii oameni nu sunt deloc fericiti cu job-ul pe care il au si, in cazul multora, nu e vina lor. Unii nu au avut posibilitatea sa faca studii superioare sau...nu au avut pilele necesare sa se angajeze intr-un loc "de fitze" si sa poarte haine "de x milioane". Unii, cu toata educatia lor superioara si cu toata inteligenta lor, pur si simplu nu-si gasesc un loc de munca decent (si depinde ce intelege fiecare printr-un loc de munca decent) in perioada asta de...criza provocata (sau sa zic manipulare la nivel global? ).
Daca salariul tau e de 600-800 RON unde te duci sa-ti iei haine? Si care e problema cu hainele din piata? Oare valoarea unui om sta in numarul de zerouri de pe eticheta hainelor pe care si le cumpara?
Si partea cea mai frumoasa stii care e? Daca rolurile ar fi fost inversate, totul ar fi fost ok. Ea vanzatoare, el manager. Ce poveste frumoasa de dragoste.....! Uneori tind sa fiu mai mult de partea barbatilor. De ce femeia trebuie sa fie tot timpul cea care primeste cadouri, cea care e protejata, cea careia i se deschide usa etc.? De ce sa nu aiba barbatul salariul mai mic decat femeia in unele cazuri?
Intr-adevar, diferentele de educatie si de sistem de valori se simt la un moment dat (vorbesc din experientele unor prietene de-ale mele) dar, atunci cand incep sa se simta, depinde foarte mult cum anume sunt abordate de cuplul respectiv. Unele diferente se mai estompeaza daca sunt dispusi amandoi sa ia si de la celalalt parti bune care lui/ei ii lipsesc.
Si ce ma revolta foarte mult e faptul ca a devenit asa o mandrie sa fii o femeie de afaceri, dura etc. De ce? De ce femeile nu mai sunt feminine? Nu zic vulnerabile, zic feminine. Cum vrei sa atragi un barbat? Prin duritate si masculinitate? Uneori e bine sa mai eliberezi de dupa gratiile pe care ti le-ai pus singura in fata inimii latura ta mai vulnerabila (nu fata de oricine, bineinteles...). E bine sa-ti scoti din cand in cand masca pe care ai preluat-o inconstient din societatea asta in care daca vrei sa supravietuiesti si sa urci trebuie sa fii dur.
M-am saturat sa tot vad discutii despre cine pe cine ar trebui sau nu sa iubeasca si daca este posibila nu stiu ce iubire. De ce-i judecati atata pe altii si de ce va bagati in iubirile altora? Daca tot judeci o situatie, ajungi sa o traiesti chiar tu, pe pielea ta.
Imi pare rau sa vad ca in ziua de azi atat de multi oameni nu mai stiu ce-i iubirea...
Alexandra_Horecica
Postat pe 6 Martie 2010 22:54
dar tie ce iti place la el? de ce il iubesti? e asta mai important decat hainele? te vezi in stare sa fii tu finantatoarea unei eventuale locuinte, familii etc? cam astea sunt intrebarile....
DayC
Postat pe 6 Martie 2010 23:14
De la: cristinxxx, la data 2010-02-27 22:03:59
De la: shutterfly, la data 2010-02-27 20:40:07prietena mea cea mai buna s-a indragostit. e manager vanzari, brand renumit, mall, fitze, haine de firma, etc.
el vinde bilete bingo in cartierul in care stam. sunt de 2 luni impreuna, se iubesc, etc.
pe ea n-o mai recunosc. a devenit dintr-o "infipta cu picioarele bine in pamant", dura, "doamna", intr-o visatoare care se maimutareste la telefon cu "pui", "iubi".
ea se imbraca in rochite, pantofi, mereu aranjata, el in blugi, adidasi. ea in haine de x milioane, el de la piata. ei ii place sa citeasca, sa iasa la cafea, lui ii place sa bea bere cu baietii in fata blocului.

am incercat s-o intreb daca n-o deranjeaza lucrul asta, ca sunt foarte diferiti, ca are salariul de 3 ori mai mare, ca poate el doar profita...ea s-a suparat ingrozitor, ne-am certat...

intrebare: e posibila o asemenea iubire?


Nimic nou, este'acea femeie ce se'ncadreaza la categoria ,sluga p..lii,cine i-o pune cu'ala ramane !!!...




Vai CRISS ce urat vorbesti !!! rusinicaaaaaaaaaaa !!!!!!!!!!!!!!!!!1
lusha_ubitik
Postat pe 7 Martie 2010 00:14
Ca sa-ti raspund la intrebare, nu, din punctul meu de vedere nu poate functiona la nesfarsit o asemenea iubire. Ori te cobori la nivelul persoanei "stradale", si ramai acolo sa-ti traiesti iubirea, ori o inalti la nivelul tau. A ramane conectata in ambele lumi, nu cred ca functioneaza.
Sigur ca in orice moment e posibil sa te indragostesti de ochii albastri ai celui ce impinge tomberonul in fata blocului tau. Dar, dincolo de asta.. apar si alte nevoi. Pe care vei constata ca nu ti le poate indeplini.

Nu stiu daca v-am povestit asta, sper sa nu ma repet. S-a intamplat in familia sotului meu cu foarte multi ani in urma, acum protagonistii sunt amandoi octogenari. El student la Politehnica, genial. Ea, o fatuca din satul lui, buna gospodina si frumoasa foc. La o petrecere studenteasca isi ia cu el sotia. Se discuta de una, de alta, se face filosofie, se face politica, se face istorie si geografie. Se pomenesc pe rand Parisul si Dunarea. Cineva isi doreste sa vada Parisul. Cineva vorbeste despre Muntii Padurea Neagra. Un moment de tacere in care toata lumea viseaza. Si, in aceasta tacere, sotia viitorului inginer.. spune: Dar ce, Dunarea e mai mare ca Parisul?"
Niciodata acel barbat nu si-a mai scos sotia in lume. Doar in sat, la nuntile obisnuite si doar in fata casei pe prispa duminica. Dar a devenit si el la fel de inchis si singuratic. Asa am aflat eu povestea cand l-am intrebat pe sotul meu: de ce-i asa de taciturn X-ulescu?
rashela
Postat pe 7 Martie 2010 03:26
sa stii ca sunt si vanzatoare carora le place sa citeasca si sa ,,iasa" la o cafea cu prietenele si directori generali carora le place sa ,,iasa" la o bere cu amicii .
asa cum sunt persoane care isi cumpara haine doar in functie de numele firmei de pe eticheta si de nr de zero din coada pretului , iar cand le vezi pe strada crezi i-a imbracat cineva cu furca si persoane care se imbraca de la second , dar cand le vezi pe strada crezi ca tocmai au iesit din cine stie ce casa de moda .
pentru ca totul tine de acele calitati care formeaza stilul , clasa , distinctia personale , calitati in general innascute .
daca va merge relatia ta ? inclin sa cred ca nu , iar motivul pentru care nu va merge nu e diferenta de clasa sociala sau de salariu , ci faptul ca tu te indoiesti ca va merge ; viata noastra e oglinda propriilor noastre ganduri , modul in care ne ,,vad" ceilalti e oglinda modului in care ne ,,vedem" noi insine ; daca tu nu acorzi nici macar un minim de incredere acestei relatii , cum poti avea pretentia ca cei din jurul vostru sa o aprobe ?
perce_neige
Postat pe 7 Martie 2010 07:10
exact,asa se va intampla,
kudika095562
Postat pe 7 Martie 2010 07:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
compatibilitate intre vaca si un bou!!!! 126 De la: irina_teodora 26 Mai 2009 18:47
Il iubesc dar nu stiu ce sa fac ca sa ma iubeasca si el 11 De la: kudika_8281 24 Iulie 2012 16:33
Iubirea, bat-o vina! 15 De la: Cosmina_Mariana_Ancuta_1 29 Aprilie 2011 19:50
ce sa fac 2 De la: _oktober_ 19 Decembrie 2009 13:12
Amanta sau prietena? Mare dilema!!! 109 De la: alexia30 29 Octombrie 2010 20:02