Setari Cookie-uri

ea- manager, el- vanzator stradal

De la: cristinxxx, la data 2010-03-11 20:13:18Da, doua ...vedete negative pe'acest forum. Si eu ma bucur c-am reusit sa va adun !!!

Suna soneria. Sotia disperata se roaga:
- Doamne fa sa dispara amantul, iar sotul sa nu stie nimic. La care un glas din inalturile cerului spune:
- Bine, fie... te scap... dar cand o sa mori o sa ti se traga de la APA. Sotia a fost bucuroasa ca a scapat de amant, gandindu-se ca in ceea ce priveste apa...va avea grija si se va feri. Peste un timp apare o oferta de nerefuzat pentru o croaziera pe mare, impreuna cu toate prietenele ei. Se duce femeia in excursie, cand deodata incepe o furtuna.
Femeia iar se roaga:
- Doamne, stiu ca mi-ai spus ca o sa mor din cauza apei... dar acum, gandeste-te... sunt atatia oameni nevinovati... pentru mine o sa omori toti oamenii de pe acest vas? La care glasul raspunde:
- De-ai sti de cati ani ma chinui sa va adun pe toate la un loc...

one_size
Postat pe 11 Martie 2010 20:39
De la: marco918, la data 2010-03-08 10:56:19
De la: alina02, la data 2010-03-07 09:15:40
De la: alina02, la data 2010-03-07 08:59:20Buna dimineata! Povestea va fi si mai frumoasa daca baiatul va vrea sa evolueze , sa faca studii si sa fie cu adevarat egalul tau, atunci tu esti Pygmalion si ai facut nu numai viata ta frumoasa dar si pe a altuia; cu drag....

Si mai stiu si eu o poveste frumoasa, o doctorita psihiatra din Franta se indragosteste de un barbat care lucra ca ingrijitor la o casa de copii undeva in Romania, s-au indragostit, au plecat in Franta, s-au casatorit, el a facut acolo facultatea ...happy end




... mda ... pentru romania sint ''povesti'' ... cunosc si eu mai multe cazuri ... dar nu sint romani ... unul dintre ele - el italian (dintr-o familie de 10), muncitor, ea frantzuzoaica, orfana, directoare de filiala de banca ... au trei copii ... se respecta, nu se jignesc, nu sint invidiosi, nu sint frustrati ... comunismul a creat multor romani dorinta de a parveni pe spinarea altuia, de a minti, de a fi egoist, de a insela ... poate de aici si faptul ca doar in romania gasesti atitea ''filozofii'' de viata absolut inedite - curvarasia este o practica acceptata si practicata de multi/e, respectarea unor aparentze de ''high class'' de prost gust, lipsa de implicare si de respect chiar la nivelul de familie, minciuni, lene, pretentzii, interese personale mai mari decit cele de familie, agresivitate, sentimente si incredere false ... si automat rezultate pe ''masura'' ...



mai oamenilor dar voi sunteþi o specie curioasã rãu. comunismul a þinut în jur de 40 de ani, iar acum la 20 de ani dupã loviluþie (pe care nu aþi fãcut+o voi, din laºitate) vã plangeþi ca niºte copii orfani. a trecut jumãtate din perioada în care noi am fost în comunism ºi nu v+aþi îndreptat cu nimic, ba sunteþi pe toate domeniile mai jos, iar unii încã mai viseazã securiºti la TV, deºi serviciul cu pricina a încetat în 1990 dacã nu mã înºel. dar pânã la comuniºti din cauza cui eraþi tot jalnici pe plan internaþional încât mulþi economiºti strãini spuneau cã sunteþi o þarã eminamente agricolã? cred cã de la comuna primitivã vi se trãgea. noroc cã la câteva mii de ani a venit un nou curent, comunismul, ca sa vã tinã la fel de necivilizaþi ºi sã nu vã uitaþi zestrea strãmoºeascã.
leo_
Postat pe 12 Martie 2010 10:11
De la: cristinxxx, la data 2010-03-11 09:22:07
De la: leo_, la data 2010-03-11 09:15:10acum fiind obiectivi (deci logici) nu dau casatoriilor acestora sansa unui bulgare de zapada in iad. da, e frumos, se accepta cei doi, insa ce poti sa discuti cu celalalt? pana la urma vei simti izolarea. comunicarea face totul intre doi oameni si tocmai la asta sunt deficitari cei fara scoala (au niste lucruri mai avansate de scoala lumii, insa in timp lucrurile astea nu asigura intretinerea relatiei. dupa, apare si frustrarea cand tu inveti pentru un examen zi si noapte si partenerul iese la chefuri. ca sa nu mai zic ca nu mai esti domnul/doamna in societate ci ala/aia cu muncitorul dupa el/ea.
Dar daca respectiva-i doar o parvenita ce face cariera sarind din pat in pat ,care-i problema, ce nu se potriveste ,care-i standardul moral ....



pai nu discut excepþii. în plus ãsta e un stil de viaþã. eu nu am acuzat niciodatã o femeie cã ar fi curvã. de fapt cred cã nici nu folosesc cuvântul ãsta. sã ne gândim cã poate aratã bine ºi dã bine la brand. sau poate cã este foarte bunã strategã, sã nu ne gândim la ce e mai rãu mai intâi.
leo_
Postat pe 12 Martie 2010 10:42
sincer,si eu sunt cam in aceeasi situatie...:D....nu sunt un manager si nici el nu e vanzator stradal....dar eu am mai multe studii.si mai ales mai multa ambitie.Cateodata am impresia ca el vrea mai putin de la viata..ca nu vrea sa ajunga sus,nu vrea sa lupte,s ar multumi cu putin.Si intr adevar,uneori se simte inferior si din cauza asta apar certuri,isi imagineaza tot felul de lucururi...
Dar nu pot sa renunt la el... e un om extraordinar.E exact ce imi doream de la viata.E o balanta pe care
fiecare dintre noi o cunoaste.Ea stie daca lucurile bune sunt mai multe decat cele rele.Si pana la urma,eu cred ca relatiile care trebuie sa reziste vor rezista.Si numai acelea
kudika108145
Postat pe 12 Martie 2010 20:54
cu sigranta poate exista iubire intre ei dar intro zi ea isi va dori ca acea cafea sa o bea cu cineva de teapa ei cu care va avea ce sa discute, sa mearga la cumparaturi cu cineva care se imbraca cu haine de...."x" si sa fie mandra ca acel barbat este partenrul ei de viata si poate chiar tatal copiilor ei. Poate ca iubirea ia schimbat pe amandoi,dar ce vor fc cand ea va disparea? sincer de el imi pare rau,poate lua si o fata de cartier,dar ea... se va plange mereu ca si-a distrus cariera si viata umbland cu el. atunci va trebui ca TU sa fi langa ea! stiu ca ai vrea sa o ajuti de pe acum si sa o scutesti de suferinta iubirii dar daca vei incerca sa i desparti din prietena vei deveni dusman. Mai lasa lucrurile asa pt ca timpu va rezolva prb asta
kudika033253
Postat pe 14 Martie 2010 00:04
Tinand cont de faptul k sunt de doar 2 luni impreuna, relatia lor inca e in faza de fluturasi in stomac, de cunoastere, de asa-zisa iubire. DAR in majoritatea cazurilor, dragostea trece prin stomac. Eu i-as mai lasa o luna si vei vedea k incet, incet vor incepe sa simta diferentele intre ei. Ea se va uita mai mult la felul cum imbraca el si ce activitati are, el la fel, si vor vor ajunge la concluzia ca de fapt nu se potrivesc, sau poate nu. oricat de oarba ar fi dragostea la inceput, pe parcurs, cand lucrurile devin mai rationale, situatia se va schimba foarte mult, si eu nu vad in bine.
Asa ca sfatul meu e sa mai astepti macar o luna si ai sa vezi k singura isi va da seama de realitate. Daca s-ar pune problema mutatului impreuna, vor aparea discutii cine plateste toate cheltuielile, pentru ca el nu se poate ridica la nivelul financiar si intelectual la care este ea. cel putin asta am inteles din ce ai zis tu....
Ai putea sa o suni sa mai iesiti impreuna ca prietenele, dar schimba strategia...nu-i mai reprosa nimic, ci ai rabdare cu ea....va realiza la un moment dat.......
darky_ang
Postat pe 14 Martie 2010 04:46
Dragostea e oarba! La inceput totul ti se pare roz!.Daca ea e intr-o situate instaritata, poate sa accepte asemenea relatie. Dar cu timpul isi va da seama ca alegerea ei a fost o greseala. Prin faptul ca : daca trebuie sa mearga oficial la intalniri cu partenerii de afaceri, protocoale, si altele... ce va face? o duce cu ea? Poate la inceput da, dar mai tarziu? De fapt asta depinde si de educatia lui! Mai ceva daca e perechea ei, femeia poate sa transforme un barbat si in bine si in rau, dar asta dureaza! Toate astea am scris din propria mea experienta....
kudika060881
Postat pe 14 Martie 2010 06:21
De la: bumpp, la data 2010-02-27 20:40:07prietena mea cea mai buna s-a indragostit. e manager vanzari, brand renumit, mall, fitze, haine de firma, etc.
el vinde bilete bingo in cartierul in care stam. sunt de 2 luni impreuna, se iubesc, etc.
pe ea n-o mai recunosc. a devenit dintr-o "infipta cu picioarele bine in pamant", dura, "doamna", intr-o visatoare care se maimutareste la telefon cu "pui", "iubi".
ea se imbraca in rochite, pantofi, mereu aranjata, el in blugi, adidasi. ea in haine de x milioane, el de la piata. ei ii place sa citeasca, sa iasa la cafea, lui ii place sa bea bere cu baietii in fata blocului.

am incercat s-o intreb daca n-o deranjeaza lucrul asta, ca sunt foarte diferiti, ca are salariul de 3 ori mai mare, ca poate el doar profita...ea s-a suparat ingrozitor, ne-am certat...

intrebare: e posibila o asemenea iubire?




Cand te ia unul in p.... bineee nu mai conteaza...!;)
kudika063666
Postat pe 14 Martie 2010 06:25
Ce legatura are iubirea cu hainele pe care le purtam??? In fata lui Dumnezeu toti suntem la fel ,indiferent de hainele sau banii pe care-i avem !!!! Viitorul va decide daca este un sentiment adevarat,sau o simpla aventura !!!
''Toti traim sub soare,dar nu sub acelasi soare de lumina"!!!!!!!...spunea un mare politician de-al nostru.....Dumnealui se referea la gradul de inteligenta cu care suntem inzestrati nativ,unde,la fel,nu putem influenta prea mult...!!!
Numai iubirea e cea care-ti da implinire sufleteasca....dar cati sunt capabili de iubire...???
Iubirea,prietenia sunt sentimente de care nu are parte orice om, depinde de crestere, educatie,cultura, dar mai ales de ''stofa''primita in dar ,....genetic de la parinti, bunici, strabunici. ..intr-un cuvant. .de la inaintasii nostri !!!
Bogatia,in sine,nu-ti da fericire...eventual multumire si ganduri multe ,multe !!!!! Oricum nu ducem Dincolo nimic cu noi,decat vorbele si faptele noastre !!!!
kudika133347
Postat pe 14 Martie 2010 06:31
Acum 13 ani era o emisiune pe TVR parca, Bingo - cu Horia Brenciu .O prietena de-a mea , pe atunci avea 21 de ani , studenta la Stiinte economice , era indragostita de un tip care vindea bilete bingo........S-au casatorit dupa aproape doi ani , sunt de 11 ani impreuna, au un baietel de 7 ani , baiatul care vindea bilete bingo acum este GRAND SAIL MANAGER LA O FIRMA INTERNATIONALA- intre timp a terminat si masterul in afaceri , a facut doua case si sunt foarte fericiti !!!!
kudika044795
Postat pe 14 Martie 2010 06:42
Tu nu stii ca in vita contrariile se atrag Da poate fi vorba de dragoste nu neaparat din interes daca ea accepta asta
JackDaniels
Postat pe 14 Martie 2010 07:10
Te-ai descurcat de minune cu aceasta postare... pana aproape de final. Cand ... ai festelit-o : "E posibila o asemenea iubire ?" E posibila orice fel de iubire, intre orice fel de persoane, iubirea poate aparea intre orice tip de persoane, singura conditie absolut necesara este ca : sa fie cel putin doua persoane. Iti vei da seama de acest lucru cand .. vei pati si tu la fel, adicatelea.. vei intalni iubirea. In rest ... numai de bine.
alegro6543
Postat pe 14 Martie 2010 07:22
Putina rabdare va rog!Timpul le rezolva pe toate.Din butoiul plin sa consumat,deocamdata, numai mierea!
botonel
Postat pe 14 Martie 2010 07:30
mda.....asa sunt unele femei care gandesc cu buzunarul nu cu mintea pe care si-au indoctrinat-o cu studii superioare si mastere in strainatate....eu ti-as raspunde intr-o prima faza printr-o intrebare : " cum vezi tu relatia dintre un barbat cu n'spe facultati,vre-o 2-3 firme profitabile cu nu stiu cate conturi full options si o gemeie cu un salariu de 30-40 mil si aici ti-as putea da si un exemplu irinel si monicutza columbeanu deja ma bufneste rasul. Si ca sa inchei diplomatic lasandu-ti tie ultimul cuvant, mai raspund printr-o intrebare si anume : CUM AI DENUMIE TU ACEA FEMEIE PE CARE AM ENUMERAT-O EU SAU PE CEA DIN EXEMPLU ?
cristalslefuit
Postat pe 14 Martie 2010 07:36
De la: kudika044795, la data 2010-03-14 06:42:07Acum 13 ani era o emisiune pe TVR parca, Bingo - cu Horia Brenciu .O prietena de-a mea , pe atunci avea 21 de ani , studenta la Stiinte economice , era indragostita de un tip care vindea bilete bingo........S-au casatorit dupa aproape doi ani , sunt de 11 ani impreuna, au un baietel de 7 ani , baiatul care vindea bilete bingo acum este GRAND SAIL MANAGER LA O FIRMA INTERNATIONALA- intre timp a terminat si masterul in afaceri , a facut doua case si sunt foarte fericiti !!!!

HIHIHIHI frumos de tot pana la urma ajung la concluzia ca trebuie sa-mi schimb profetiunea, da chiar de la 1 aprilie am sa incerc sa ma fac vanzator de bilete bingo poate asa voi avea si eu noroc in dragoste ca de profitoare sunt satul hihihihi
cristalslefuit
Postat pe 14 Martie 2010 07:42
Aici gresesti ... De ce il cataloghezi pe om dupa ce scoala a facut, cat castiga, cum se imbraca ? Nu e cu nimic mai prejos decat tine, decat mine sau restul lumii ... De cand este o rusine sa fi vanzator, sau orice altceva ... trebuie neaparat ca toti sa fim manageri ? Sunt oameni care au mai mult sau mai putin noroc in viata, dar asta nu inseamna ca trebuie sa ii marginalizam doar pentru ca noi avem impresia ca suntem ultimii oameni destepti, frumosi si bogati in viata. Bump, pentru postul tau ? nu stiu daca este sau nu adevarata ... dar presupunand ca este, ce te tot grabesti sa il prezinti lu' mami si lu' tati ? Mai asteapta fata, cunoaste-l mai bine ... nu in doi timpi si trei miscari, l-am cunoscut, mi-a placut, "mi-a puso bine" si hai la biserica. Acelasi lucru este valabil si in cazul unuia cu bani ( si asta se poate juca cu sentimentele tale si cu viata ta ).

Am vorbit si eu ...
kudika143658
Postat pe 14 Martie 2010 07:43
cati ani are ea?..poate se teme sa nu ramana fata batrana si ne-maritata....nelatrand-o nimeni, se bucura la orice(cine)-i da atentie....si deja se crede zana baltilor...cunosc si eu un caz asemanator.... ea 32 ,el 29 si fost insurat....ea nu a vorbit cu baieti pt ca o lasau toti de la prima intalnire.... nu este urata, dar este obezuta....iar acum de vre-o 2 luni, a cunoscut un tip pe net,il invita ea in oras pe banii ei, sta de vorba cu el la tel. tot pe banii ei si se maimutareste tot asa cu iubire, tutu,... ... c"est la vie.....
florivizireanu
Postat pe 14 Martie 2010 07:49
In prima faza este atractia sexuala ,apoi vine iubire care va dura un timp in functie de respectul reciproc,daca respectul reciproc dispare,se naruie totul.In cazul de fata in mod sigur ,respectul reciproc nu va mai exista dupa un anumit timp.
ticuta2IV1940
Postat pe 14 Martie 2010 07:51
De la: bumpp, la data 2010-02-27 21:23:22hai sa fim seriosi.
toti suntem snobi intr-o masura mai mare sau mai mica.
eu macar recunosc.
romanul e snob prin excelenta.

nu incercati sa negati.

si, da. ma bucur pentru ea ca este fericita si nu ma bag in relatia lor. doar imi fac griji pentru ea. o sa sufere probabil (ceea ce nu as vrea) iar eu am sa fiu aia care va trebui sa-o repuna pe picioare. si credeti-ma ca nu-i usor.



Mai bine las-o pe ea sa vada daca acel om este asa cum isi doreste , daca o iubeste cu adevarat.... Am avut si eu o prietena care era incurcata cu un tip ... ea casatorita , el la fel... ea era topita dupa el , el isi batea joc de ea.... Cand am incercat sa-i deschid ochii , surprizaaaa : gagica mi-a spus s-o las in pace ... sau poate vreau sa-i fur "iubitul"????



Cat despre relatiile astea , nu-i chiar asa . Eu de exemplu am facultatea terminata si in vara termin si masteratul , iar sotul meu , cu care am 4 ani de casnicie , are doar scoala profesionala si ne intelegem perfect . nu s-a pus problema niciodata de treburile astea cu scoli si alte studii ! mi-a placut , l-am iubit , ne-am casatorit si acum avem si un ingeras de fetita! si uite ca iubirea a triumfat in fata mandriei de care aminteai tu
puuup !
lucky_29
Postat pe 14 Martie 2010 08:02
Nu am citit decit primele postari,deci daca voi spune ceva ce s-a mai spus...pardon:
desi ar trebui sa traim intr-o lume ideala in care diferentele de clasa sociala sa nu ne afecteze,din pacate nu e asa si daca va veti casatori,rau veti face...toata viata tu va trebui sa suporti sicanele celor din jur privitoare la "studiile" si intelegenta sotului tau (din pacate peste tot in lume inteligenta unui om este judecata dupa studii...) pina cind toate aceste vorbe te vor afecta profund si le vei crede...si-l vei trata ca atare! Nu ma vorbesc de faptul ca ,desi il iubesti,sau cel putin asa crezi acuma,de fapt vezi si singura realitatea: el ia viata mult prea "easy" pentru stilul tau...desi are alte calitati care compenseaza acest "defect"(in ochii tai),cu timpul asta te va deranja din ce in ce mai tare...Din pacate iubirea inflacarata de la inceput trece si ramine,sau ar trebui sa ramina,o prietenie bazata pe gusturi comune.Daca tu ti-ai terminat studiile si el nu,tu muncesti din greu si el se multumeste cu un job de student,tie iti place sa te imbraci bine,deci "te respecti" iar el se imbraca de la obor,deci "i se rupe" de tinuta,prevad multe alte diferente de mentalitate intre voi...si atunci despre ce veti discuta dupa 10 ani de casnicie? Tu vei vrea sa vorbesti cu cineva despre ultima carte citita,el iti va raspunde "ihi" cu un ochi uitindu-se la meci...asta daca are bun simt;daca nu s-ar putea sa-ti zica "taci dracului ca nu ma intereseaza cartile tale"! Gindeste putin in perspectiva...
Eu stiu foarte bine ce vorbesc pt ca tocmai am rupt o relatie de genul asta dupa 16 ani.
Alina_Ml
Postat pe 14 Martie 2010 08:04
tot ce e posibil... mi sa intamplat si mie da mam trezit la timp... asta e ... va vedea in curand cine e cu adevarat... nu incerca sa ii zici tu nimic ca te vei certa degeaba cu ea..
pisikutza_aly
Postat pe 14 Martie 2010 08:07
cei care au o situatie materiala buna socializeaza mai greu,stand in lumea lor nu sunt nici remarcati de nimeni si nici prea admirati pt ca cei cu'stare'nu se gandesc decat la bani!probabil ca ea a simtit nevoia de a i se aprecia calitatile.daca a facut aceasta alegere chiar daca este pt putin timp a simtit nevoia sa fie apreciata de cineva.bravo ei! daca el nu are bani,poate are alte calitatii...sunt multe de spus !sa faca cum crede ea ca ii este bine.offff...banii astia ne-a intunecat ratiunea de a trai.

miac_ta
Postat pe 14 Martie 2010 08:13
De la: bumpp, la data 2010-02-27 20:55:00
De la: dandanaua_reloaded, la data 2010-02-27 20:43:04
De la: epifan, la data 2010-02-27 20:40:07prietena mea cea mai buna s-a indragostit. e manager vanzari, brand renumit, mall, fitze, haine de firma, etc.
el vinde bilete bingo in cartierul in care stam. sunt de 2 luni impreuna, se iubesc, etc.
pe ea n-o mai recunosc. a devenit dintr-o "infipta cu picioarele bine in pamant", dura, "doamna", intr-o visatoare care se maimutareste la telefon cu "pui", "iubi".
ea se imbraca in rochite, pantofi, mereu aranjata, el in blugi, adidasi. ea in haine de x milioane, el de la piata. ei ii place sa citeasca, sa iasa la cafea, lui ii place sa bea bere cu baietii in fata blocului.

am incercat s-o intreb daca n-o deranjeaza lucrul asta, ca sunt foarte diferiti, ca are salariul de 3 ori mai mare, ca poate el doar profita...ea s-a suparat ingrozitor, ne-am certat...

intrebare: e posibila o asemenea iubire?




mai intreab-oinca o data, poate iti raspunde de data asta
Dooooamne, ce dileme au unii



da, normal ca am si asemenea "dileme" atata vreme cat nu-mi mai recunosc prietena.
si poate suna aiurea (si nu vreau sa fiu acuzata de snobism) dar nu cred ca ar trebui sa se amestece clasele sociale. cate sanse de reusita au asemenea relatii? poate se iubesc acum enorm, poate se si casatoresc (la cat de morti sunt unul dupa celalalt), dar finalul va fi unul singur: el se va simti inferior?!?!? si banuiesc ca puteti trage si concluziile acestor crize de inferioritate.


Ai spus "la cat de morti sunt unul dupa altul", si nu doar ea. Poate stii si singura raspunsul la intrebarea initiala ("e posibila o asemenea iubire?"). Inteleg foarte bine cum e sa iti faci griji pentru cei dragi tie, dar da-le timp. Are cineva ceva de pierdut? Si daca se va termina, ce? Tu vei fi acolo, alaturi de ea, ca o adevarata prietena.
kudi_onutsa
Postat pe 14 Martie 2010 08:14
Se numeste iubire neconditionata,unde mai gasesti in ziua de azi acest fel de iubire?Se spune de cele mai multe ori ca barbatii sunt niste porci,partial adevarat,dar despre femei ce se poate spune,....ca sunt niste materialiste perverse care merg numai la interes.Vi se par cunoscute intrebarile de genul....ce ce te ocupi,unde stai,cu cine stai,ai carnet de sofer,....?Aste-a sunt crieriile cu care se aleg barbatii,apoi vine sex-ul.Cum spunea un prieten,cine alearga dupa sex,sex va avea,in nici un caz un om normal cu bun simt,sensibil cu un caracter frumos si CU O casnicie fericita.Uite asa ne pierdem timpul alegand ce e mai bun dupa niste criterii mai putin oneste,.....Cine suntem noi sa judecam iubirea altora?De multe ori nu suntem noi fericiti,dar judecam pe altii,culmea....Si inca ceva,am intalnit oameni care nu aveau haine de firma sau scumpe,dar erau OAMENI cu un caracter frumos,modesti si altruisti,lucru rar vazut in ziua de azi.P.S. DACA DRAGOSTE NU E ,NIMIC NU E.
ML_IS
Postat pe 14 Martie 2010 08:21
daca tot a reusit sa o abureasca in halul acela inseamna ca e mult mai destept decat ea !!! asta este ! baiatul nu are nici o vina pentru ca nu s-a nascut bogat, dar asta nu inseamna ca nu are sanse sa ajunga cineva, chiar si aici, in Romania in cazul acesta, e clar ca face mishto de ea.
kudika047622
Postat pe 14 Martie 2010 08:31
Doamnelor,
Nu trebuie sa fiti atat de rigide si inflexibile...
Da, exista astfel de iubire, cunosc si eu un caz, ea manager, el sofer, iar ea 45 ani iar el 30 ani, ea divortata, cu 2 copii, el necasatorit, nici nu a fost vreodata.Sunt de 2,5 luni impreuna.
Nu stiu daca e iubire, dar e o relatie excelenta, fara obligatii, vorbesc pe mess ore intregi aproape zilnic, se intalnesc , putin sex, multe mangaieri, putin masaj, se relaxeaza impreuna intr-un loc neutru, apoi discuta orice , goi mangaindu-se, fara tabuuri, ore intregi.
Daca nu e iubire, este relatia perfecta care este reala si v-o doresc fiecareia dintre voi.
Sunt doi oameni care se simt atrasi unul de celalalt, chiar daca au pozitii sociale diferite.
Pardon, exista totusi un tabu: BANII, nu discuta niciodata despre bani...
kudika100523
Postat pe 14 Martie 2010 08:34
Da,e un subiect controversat! Intr-o relatie trebuie sa existe preocupari comune,interese comune dar..noi,ca prieteni ..de...dinafara.....nu avem dreptul sa dam...diagnostic.....sa intram cu bocancii in viata lor..ptr.ca,la urma urmei,ei trebuie sa decida...reteta!!! Iar ,daca nu va functiona,cu siguranta ca prietena ta isi va da seama,sau nu,oricum e alegerea ei si trebuie respectata! Daca-ti este rusine cu ea....elimin-o din cercul tau de prieteni dar...in nici un caz,nu ai dreptul sa decizi tu ,ce este bine sau rau ,in viata ei !....Trebuie sa-nvatam asta,noi,romanii!!!!
kudika033824
Postat pe 14 Martie 2010 08:36
De la: ionut_daniel, la data 2010-03-07 13:08:35
De la: bumpp, la data 2010-02-27 20:40:07prietena mea cea mai buna s-a indragostit. e manager vanzari, brand renumit, mall, fitze, haine de firma, etc.
el vinde bilete bingo in cartierul in care stam. sunt de 2 luni impreuna, se iubesc, etc.
pe ea n-o mai recunosc. a devenit dintr-o "infipta cu picioarele bine in pamant", dura, "doamna", intr-o visatoare care se maimutareste la telefon cu "pui", "iubi".
ea se imbraca in rochite, pantofi, mereu aranjata, el in blugi, adidasi. ea in haine de x milioane, el de la piata. ei ii place sa citeasca, sa iasa la cafea, lui ii place sa bea bere cu baietii in fata blocului.

am incercat s-o intreb daca n-o deranjeaza lucrul asta, ca sunt foarte diferiti, ca are salariul de 3 ori mai mare, ca poate el doar profita...ea s-a suparat ingrozitor, ne-am certat...

intrebare: e posibila o asemenea iubire?



Nu inteletg care e problema ta si ce te framanta as amult viz avi de relatiea ei, esti cumva invidioasa sau, nu mai profiti u de pe urma ei, de iesiri in diverse locuri de iesiri intre voi 2 sau fete. si asa mai departe.
A deventi mai respingatoare cu tine , sigur si asta e motivul care te macina.
E normal daca sa dedicat relagtiei sa fie asa.
Auzi,,, inainte de a fi manager si cine stie ce ,, suntem oameni si avem personalitate , sentiemnte, caracter, etc .
Fiecare e special in felul lui!
Degaba ai de toate si studi si etc daca , caracterul lasa de dorit .
Nu te supara dar la tine caracterul lasa de dorit, asta reiese din relatarea ta, si nu vad dc nu aprofundei problema pt a ti da singura raspunsul.

A si inca ceva valabil pt voi astea dupa bani si faima.

O persoana care vera ceva serios si sa fie iubita sa ise dedice apartenerul , nu tre sa caute acul incarul cu fan.
In caz ca ``uia pus DUMNEZEU MANA N CAP`` VA ANUNT CA NICODATA UN ASTFELDE OM CU CARIERA FUNCTIE BANI SAU BESSNES, NO SA VI SE DEDICE NICODATA IN TOTALITATE IAR DUPA O PERIOADA MAI SCURTA SAU LUNGA DE TIMP, O SA RAM,ANETI CU BUZA UMFLATA PT CA ASTFEL DE PERS SUNT INVATE CU FITE SA CUNAOSTA MULTE FETE , PROVOCARILE SUNT F TENTANTE PT EI, ETC SI NO SA REFUZE EI 10 FEMEI FINE PT UNA CARE IL ASTEPTA ACASA, FI SERIOASA.....SUNT DESTUL DE VERSAT PE DOMENIUL ASTA , FARA FALSA MODESTIE.

IN CONCLUZIE VEDETI DE PROBLEMELE TALE NU MAI JUDECA PE ALTUL, FIECARE TRE SA SI FACA SINGUR VIATA ASA CUM CREDE, DFACA E BINE SAU RAU, ASTA VOR DEDUCE SINGURI, SI INCA CEVA=NICIDOATA SA NU ZICI NICIODATA.




mai nene , cu cine ai facut , frate , limba romana ?? . ... ca si femeia de serviciu te invata sa scrii mai corect
Si apropo : fara falsa modestie , esti total pe dinafara aubiectului .... sau vrei sa ne arati ce destept si ce versat esti tu ????
lucky_29
Postat pe 14 Martie 2010 08:37
intr'un fel ai dreptate. nu conteaza atat de mult banii si situatia sociala, dar conteaza mult felul in care esti format de mediul in care traiesti. este posibila relatia, insa la cei mai multi se termina, tot pe baza de personalitate.. asa a fost si la mine :P e doar o chestiune de timp. o familie e greu de format in asa conditii
adadadada
Postat pe 14 Martie 2010 08:53
uneori iubirea tine cont si de clase sociala
yumy
Postat pe 14 Martie 2010 08:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am nevoie de un sfat 8 De la: kudika133347 6 Mai 2010 08:50
eu si el.. in secret? 10 De la: Micael 14 Noiembrie 2010 13:27
insarcinata ... 26 De la: arhanghel 30 Septembrie 2009 21:23
casnicie esuata-o iubire imposibila 15 De la: quantex 7 Iulie 2009 20:32
mi-e teama sa mai iubesc 6 De la: blaa 9 Aprilie 2010 21:44