Setari Cookie-uri

ea- manager, el- vanzator stradal

acele diplome obtinute stim f bine cum in ziua de azi oricare dintre noi le luam dar putini vom fi cei care avem SUFLET IUBIRE de daruit celui de langa noi fie vacar cosar vanzator sau mai stiu eu ce meserie important este ca in decursul vietii sa tineti amandoi de aceeasi parte a funiei sa fiti egali in drepturi ca si oamenii nu ca si pregatiri caci putini sunt cei cu adeavrat pregatiti de o scoala inalta si cum in toata tarisoara asta a noastra se fac facultati pe banda rulanta poate face oricine daca vrea
GYPSI
Postat pe 8 Martie 2010 12:37
Nu sunt termeni de comparatie bine alesi.. atunci cand e vorba de o relatie.. de dragoste. .Nu trebuie sa te indoiesti de sentimentele ei.. Nu ai dat prea multe amanunte.. dar cu siguranta, preocupata de viata ei profesionala.. nu a avut timpul necesar sa o simta cu adevarat pe cea personala, a avut, pp si destule clipe cand s-a simtit singura, cu siguranta o dezamagire in dragoste.. si.. baiatul , care are si calitati, a cucerit-o. Nu pot decat sa-i doresc fericirea pe care o merita din plin!
nadia_21_2005
Postat pe 8 Martie 2010 19:30
De la: leo_, la data 2010-03-08 10:27:49deci bumpp. ai facut cea mai urata faza (bine toate o faceti). te-ai introdus in relatia lor si ai luat decizii tu. normal ca te-a usuit.
intr-adevar am zis ca imi asum raspunderea si o iau de nevasta pe femeia pe care o aud spunandu-i prietenei ei "iubitul tau este ok". dar nu cred ca voi intalni asa ceva. indiferent daca el e vanzator sau multimiliardar.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

nu-i asa. depinde mult si de educatie, nu crezi? eu niciodata nu mi-am permis sa contrazic 'gusturile' prietenelor in materie de barbati. plus de asta, nimeni nu e perfect la urma urmei.
woman33
Postat pe 8 Martie 2010 20:27
Lumea se aprinde pe aici din cauza domnisoarei care s-a indragostit. Poi indragosteala asta nu tine cont de imprejurari atunci cant te loveste si pe cale de consecinta se mai intampla se deastea.
Problema nu e ca este indragostita de el, problema e, asa cum a spus cineva, cum rezolva cu parintii, cum contracareaza vorba mamii "mai fata da un director ceva nu ai gasit si tu?".
Asa e usor de zis ca trantesti usa si le zici parintilor ca faci ce vrei si nu mai vorbesti cu dansii, dar de fapt toti ne dorim ca partenerul sa fie acceptat si de parinti pentru a trai intr-o relativa armonie, fara un stres suplimentar pe cap.
Pe langa asta e problema cu prietenii, ca fata iese la o cafea si el la bere in fata blocului nu e chiar un capat de tara, dar daca ies impreuna e greu pentru fiecare din ei sa se obisnuiasca cu prietenii celuilalt, cu care in mod normal nu au nimic in comun.
Eu zic ca pana la urma ar merge, dar asta presupune un efort mult mai mare decat intr-o relatie normala (ma si pufneste rasul cand asociez cuvantul "normal" cu "relatie"). Daca sunteti dispusi sa faceti acest efort....daca nu ...ia vezi chiar un director asa chiar si mai mic, oleaca mai frumos ca dracu si cu o personalitate care sa nu te faca sa il omori la fiecare 5 minute nu gastesti?
Iradiatu_
Postat pe 9 Martie 2010 13:22
De la: GYPSI, la data 2010-03-08 07:56:52
De la: simonarasa, la data 2010-02-27 23:17:59
De la: Summer_, la data 2010-02-27 22:20:28Eu nu cred in iubirile astea, si nu pt ca sunt snoaba neaparat, ci pur si simplu pt ca nu exista viitor in astfel de relatii !


cred ca esti putin cam rea...eu am 2 facultati si sotul meu doar liceul... asta nu ne-a impiedicat sa ne intemeiem o familie si sa facem un copil...sa fim seriosi, ar fi culmea ca studiile sa stea in calea iubirii...si mai e ceva...studiile nu iti dau acel 'ceva' nativ pe care multi 'intelectuali' nu-l au, acea inteligenta cu care unii se nasc. Sunt lucruri la care sotul meu e as si la care eu ma uit crucis si atunci imi vine sa calc in picioare diplomele alea. Daca ea il iubeste eu cred ca altceva nu mai conteaza.

bine punctat si ma alatur trambitand ideii ca iubirea nu se cumpara cu bani facultati au toti dar scoala vietii putini ca sa nu mai vb de sentimente poti sa ai o gramada de studii daca atunci cand deschizi gura pute mai bine ,,shut up,,



Aici nu vorbeste nimeni la modul general, tipa care a deschis topicul are o situatie, a spus clar ca persoana cu care este impreuna nu vrea sa evolueze, se multumeste sa vanda bilete la colt de strada, sa stea in fata blocului sa sparga seminte etc
Ea se va speti toata viata sa munceasca si el va freca menta, halal barbat !
Inceputul poate sa fie frumos, insa viitorul cum ar arata ?
Si cine a zis ca iubirea se cumpara ? Extraordinar
Summer_
Postat pe 9 Martie 2010 13:58
Daca ramane langa el, inseamna ca se potrivesc - in ciuda aparentelor. Daca nu, stai linistita ca-si revine.
kudika014739
Postat pe 9 Martie 2010 16:26
io nu cred ca e vorba de clase sociale in acest caz. mai mult as zice ca fata se preocupa daca poate avea un viitor cu un bisnitar.ups, pardon, vanzator de bilete.
pai daca vindea ziare, avea chisocul lui, "afacerea lui!, ceva stabil, in sensul ca zi de zi se duce sa munceasa, cred ca era mai de incredere baiatul.
ar putea sa vanda la taraba in piata.nu? taraba lui,firma lui,munca lui, alergatura lui......in fine...nu tu haine de fitze, nu tu laptop, nu tu maini ingrijite, nici pantofi de fitze, dar doar un om responsabil, de incredere, care se preocupa de traiul nu numai de azi, ci si de maine (desi in romanica au politicii grija sa distruga tot).

ziceti voi,intelectualelor cu soti profesionali, ati sta cu un bisnitar care nu are sensul zilei de maine? doar berica si semanta de spart?

richie
Postat pe 9 Martie 2010 17:11
daca vor sa ramana inpreuna si ea sa lase unpk fitele si toate alea
kudika101780
Postat pe 9 Martie 2010 19:00
da..in mod cert viata e uimitoare uneori si sunt o multime de oameni care se indragostesc de persoane nepotrivite...am si eu o prietena care a facut acelasi lucru dar am incercat sa nu imi dau cu parerea, ca sa nu se supere pe mine, evident ca s-a terminat tragic si eu am fost acolo pentru a-i sterge lacrimile. sfatul meu este sa nu te bagi, s-o lasi pe ea sa-si dea seama mai tarziu daca a facut o greseala, nu se merita sa va stricati prietenia din cauza unui astfel de subiect. las-o sa fie fericita, pentru ca oricum fericirea dureaza putin, merita si ea sa traiasca clipa
ank1984
Postat pe 9 Martie 2010 22:29
De la: woman33, la data 2010-03-08 20:27:13
De la: leo_, la data 2010-03-08 10:27:49deci bumpp. ai facut cea mai urata faza (bine toate o faceti). te-ai introdus in relatia lor si ai luat decizii tu. normal ca te-a usuit.
intr-adevar am zis ca imi asum raspunderea si o iau de nevasta pe femeia pe care o aud spunandu-i prietenei ei "iubitul tau este ok". dar nu cred ca voi intalni asa ceva. indiferent daca el e vanzator sau multimiliardar.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

nu-i asa. depinde mult si de educatie, nu crezi? eu niciodata nu mi-am permis sa contrazic 'gusturile' prietenelor in materie de barbati. plus de asta, nimeni nu e perfect la urma urmei.


pai tocmai ai facut-o. personal, eu stiu ca astfel de relatii au sanse sub -1 si pot sa dau 1000 de motive. dar daca te bagi in cocina te mananca porcii. si mai dau si vina pe tine dupa aceea.
leo_
Postat pe 10 Martie 2010 10:13
Si eu am studii superioare si prietenul meu scoala profesionala;suntem impreuna de un an si 3 luni si in primele luni a fost cumplit de greu,toata lumea era impotriva relatiei si initial am vrut sa renunt de gura lumii dar iata ca nu am facut-o si nu imi pare rau;este un baiat f bun,f muncitor care se zbate sa faca bani si s-a inscris si la seral,isi doreste mai mult,simt ca relatia a evoluat.Am cunoscut si oameni cu bani,cu functii dar pe care nu dai doi bani.
Asa ca totul este posibil,nu studiile sunt importante,sufletul omului,caracterul.
Deci draga mea,traieste-ti iubirea,nu te lua dupa lume,fa ce simti si daca gresesti iti asumi vina.
Multa bafta.
joelly
Postat pe 10 Martie 2010 15:27
IUBIRE poate din parte ei care si/a pierdut verticalitatea .PACAT
EL are scoala vietii si atat a simtit/o ca are puncte slabe si acum face ce vrea cu ea .
kudika085739
Postat pe 10 Martie 2010 15:51
Mda...si eu am avut o relatie de 2 ani cu un specimen din asta..nu era vanzator, dar era muncitor ( punea gresie, faianta etc). Eu eram studenta in primul an cand m-am combinat cu el si nu mi se parea o problema mare ( ca ma gandeam k orikum nu ma marit cu el:)), insa m-am angajat si eu si in decurs de un an am avansat la locul de munca, devenind manager la departamentul de marketing al companiei. Abia atunci a inceput sa ma irite cu adevarat situatia lui. Adica nu avea nicio ambitie, nici macar bac-ul nu-l avea luat ( la 23 de ani!), desi nu era chiar cretin. Eu deja ma cam obisnuiam cu un alt stil de viata si n-aveam de gand sa-l intretin in perioadele cand nu muncea, asa k l-am parasit, fara niciun regret:) nici dragostea nu era prea mare....Eu zic ca nu merita efortul de avea o relatie cu un ratat. Eu mi-am cam pierdut timpul..:p
ride_it1
Postat pe 10 Martie 2010 16:34
De la: bumpp, la data 2010-02-27 20:40:07prietena mea cea mai buna s-a indragostit. e manager vanzari, brand renumit, mall, fitze, haine de firma, etc.
el vinde bilete bingo in cartierul in care stam. sunt de 2 luni impreuna, se iubesc, etc.
pe ea n-o mai recunosc. a devenit dintr-o "infipta cu picioarele bine in pamant", dura, "doamna", intr-o visatoare care se maimutareste la telefon cu "pui", "iubi".
ea se imbraca in rochite, pantofi, mereu aranjata, el in blugi, adidasi. ea in haine de x milioane, el de la piata. ei ii place sa citeasca, sa iasa la cafea, lui ii place sa bea bere cu baietii in fata blocului.

am incercat s-o intreb daca n-o deranjeaza lucrul asta, ca sunt foarte diferiti, ca are salariul de 3 ori mai mare, ca poate el doar profita...ea s-a suparat ingrozitor, ne-am certat...

intrebare: e posibila o asemenea iubire?




semi-

Eu cre'ca problema nu e de clase sociale, nepotriviri financiare, ci despre "realitatea" imaginata de do'nsoara bumpp despre cine este ea versus cine este el
El: vinde bilete bingo si se-mbraca in blugi, adidasi si ii place sa bea bere cu baietii in fata blocului
Ea: manager vanzari, brand renumit, mall, fitze, haine de firma de x milioane, are salariul de 3 ori mai mare
Subtitrarea mea ar suna cam asa: el - baietel (nu baietash) de cartier care traieste in turmele binecunoscute de pe la scarile blocurilor, ea - molista cu fitze si impresii despre cine e ea, impresii care n-au mare legatura cu realitatea
Exemplific cu jobul stimabilei postatoare. Manager vanzari brand renumit cu salariul de 3 ori mi mare decat al vanzatorului de bilete la bingo. Adica cat? Nu stiu cat castiga un vanzator de bilete bingo, insa ma indoiesc ca mai mult de 1000 lei. Deci ea ar avea ~3000 lei. Ca DIRECTOR DE VANZARI - BRAND RENUMIT?!?! Sunt "adorabile" fatucile astea
Acu', una din doua... sau trei: ori ti s-a scris sales manager pe cartea de vizita sau in semnatura de mail si te-ai si crezut director de vanzari ori brandu' nu-i chiar asa de renumit ori n-ai stiut sa negociezi salariul?
Concluzie: cand mai iesi la mall la o cafea, pen'ca tot iti place sa citesti, mai "lectureaza" si tu despre tipuri de industrii si job-uri si poate o sa intelegi si realitatea exterioara.
Cat despre personajul masculin din povestea ta si relatia voastra... I don't think so
Prima piedica esti chiar tu... apoi sunt si cele de care au scris altii inaintea mea
daniella_s
Postat pe 10 Martie 2010 17:03
De la: ride_it1, la data 2010-03-10 16:34:51Mda...si eu am avut o relatie de 2 ani cu un specimen din asta..nu era vanzator, dar era muncitor ( punea gresie, faianta etc). Eu eram studenta in primul an cand m-am combinat cu el si nu mi se parea o problema mare ( ca ma gandeam k orikum nu ma marit cu el:)), insa m-am angajat si eu si in decurs de un an am avansat la locul de munca, devenind manager la departamentul de marketing al companiei. Abia atunci a inceput sa ma irite cu adevarat situatia lui. Adica nu avea nicio ambitie, nici macar bac-ul nu-l avea luat ( la 23 de ani!), desi nu era chiar cretin. Eu deja ma cam obisnuiam cu un alt stil de viata si n-aveam de gand sa-l intretin in perioadele cand nu muncea, asa k l-am parasit, fara niciun regret:) nici dragostea nu era prea mare....Eu zic ca nu merita efortul de avea o relatie cu un ratat. Eu mi-am cam pierdut timpul..:p
Da-i normal s'ajungi Manager intr-un an cand avansezi din pat in pat ,din treapta-n treapta'ar fi fost mai greu !!!!!
cristinxxx
Postat pe 10 Martie 2010 18:01
De la: bumpp, la data 2010-02-27 20:40:07prietena mea cea mai buna s-a indragostit. e manager vanzari, brand renumit, mall, fitze, haine de firma, etc.
el vinde bilete bingo in cartierul in care stam. sunt de 2 luni impreuna, se iubesc, etc.
pe ea n-o mai recunosc. a devenit dintr-o "infipta cu picioarele bine in pamant", dura, "doamna", intr-o visatoare care se maimutareste la telefon cu "pui", "iubi".
ea se imbraca in rochite, pantofi, mereu aranjata, el in blugi, adidasi. ea in haine de x milioane, el de la piata. ei ii place sa citeasca, sa iasa la cafea, lui ii place sa bea bere cu baietii in fata blocului.

am incercat s-o intreb daca n-o deranjeaza lucrul asta, ca sunt foarte diferiti, ca are salariul de 3 ori mai mare, ca poate el doar profita...ea s-a suparat ingrozitor, ne-am certat...

intrebare: e posibila o asemenea iubire?




Sincer eu nu cred in reusita acestei relatii. Pana la urma isi va da si ea seama de diferentele dintre ei mai ales cand va incerca sa-l prezinte prietenilor ei, familiei ei si va vedea ca nu va fi primit foarte bine dovada fiind chiar atitudinea ta fata de el si mai sunt si diferente de educatie dintre ei: ea cu facultate/facultati el poate doar cu liceul/scoala profesionala si pana la urma aceste lucruri vor face diferente intre ei acuma poate nu fiind la inceputul relatiei dar in timp sunt sigura ca vor aparea reprosurile. Si diferentele financiare dintre ei ii ofera ei in cazul unui mariaj 2 posibilitati ori sa se coboare la posibilitatile financiare ale lui (lucru putin probabil) sau sa il intretina ea pe el si sincer pt mine niciuna din aceste 2 variante nu mi se pare o solutie ideala.
Astept sa ne mai ti la curent cu noutati.
ingerash_cu_cornitze
Postat pe 10 Martie 2010 20:33
El, "baietas de cartier", ea "manager". Chiar asta consider eu ca e problema, provin din lumi prea diferite. Ea urmand o facultate s-a invartit in alte cercuri decat el care a stat prin cartier la bere. Totusi, nu-i aceeasi viata.
Eu spun asta din proprie experienta. Mi-am petrecut timpul cu oameni ce proveneau din diferite clase sociale. De la absolventi de master pana la absolventi de clasa a 10-a(deci nici macar liceul terminat). Nu e acelasi lucru. Viata de cartier ramane viata de cartier, are partile ei bune, te trezeste la realitate, te face mai pragmatic dar predomina partile ei negative. In cartier nu am intalnit oameni cu care sa pot avea o discutie interesanta. Nu am putut sa amintesc nimic de Freud, sau de Jung, si nici de Plesu. Chiar si relatiile mi-au parut superficiale, nimic prea profund, prea serios.
Nu putem acum eticheta orice "baietas de cartier" ca fiind asa, sunt sigura ca sunt si exceptii, dar in mare parte cei ce provin dintr-un asemenea mediu, in ciuda simtului realitatii bine dezvoltat au un nivel spiritual si cultural foarte scazut.
arhanghel
Postat pe 10 Martie 2010 22:58
oo daaaaaaaa....mai stiu eu pe cineva care avea niste ifose de mare gagica...fiindca era la doua facultati...olimpica pe tara la geografie si fizica.....si a ajuns sa se marite pana la urma q un hot care a spart mai multe biserici
freakbabe
Postat pe 10 Martie 2010 23:01
De la: freakbabe, la data 2010-03-10 23:01:57oo daaaaaaaa....mai stiu eu pe cineva care avea niste ifose de mare gagica...fiindca era la doua facultati...olimpica pe tara la geografie si fizica.....si a ajuns sa se marite pana la urma q un hot care a spart mai multe biserici


urat...
dar stii, pana la urma cine s-aseamana s-aduna! daca cei doi chiar se potrivesc in ciuda aparentelor, atunci vor ramane impreuna, exact ca in cazul acestei fete, daca se intampla ca in majoritatea cazurilor de acest gen, relatia se rupe.
asa se-alege bobul de neghina.
arhanghel
Postat pe 10 Martie 2010 23:08
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-02-27 20:58:35
De la: shutterfly, la data 2010-02-27 20:55:00
De la: dandanaua_reloaded, la data 2010-02-27 20:43:04
De la: epifan, la data 2010-02-27 20:40:07prietena mea cea mai buna s-a indragostit. e manager vanzari, brand renumit, mall, fitze, haine de firma, etc.
el vinde bilete bingo in cartierul in care stam. sunt de 2 luni impreuna, se iubesc, etc.
pe ea n-o mai recunosc. a devenit dintr-o "infipta cu picioarele bine in pamant", dura, "doamna", intr-o visatoare care se maimutareste la telefon cu "pui", "iubi".
ea se imbraca in rochite, pantofi, mereu aranjata, el in blugi, adidasi. ea in haine de x milioane, el de la piata. ei ii place sa citeasca, sa iasa la cafea, lui ii place sa bea bere cu baietii in fata blocului.

am incercat s-o intreb daca n-o deranjeaza lucrul asta, ca sunt foarte diferiti, ca are salariul de 3 ori mai mare, ca poate el doar profita...ea s-a suparat ingrozitor, ne-am certat...

intrebare: e posibila o asemenea iubire?




mai intreab-oinca o data, poate iti raspunde de data asta
Dooooamne, ce dileme au unii



da, normal ca am si asemenea "dileme" atata vreme cat nu-mi mai recunosc prietena.
si poate suna aiurea (si nu vreau sa fiu acuzata de snobism) dar nu cred ca ar trebui sa se amestece clasele sociale. cate sanse de reusita au asemenea relatii? poate se iubesc acum enorm, poate se si casatoresc (la cat de morti sunt unul dupa celalalt), dar finalul va fi unul singur: el se va simti inferior?!?!? si banuiesc ca puteti trage si concluziile acestor crize de inferioritate.

ea il accepta asa cum e!poate are calitati pe care tu nu le vezi...pentru ca esti prea preocupata sa ii scoti " defectele " in fata!
momnady
Postat pe 11 Martie 2010 04:54
acum fiind obiectivi (deci logici) nu dau casatoriilor acestora sansa unui bulgare de zapada in iad. da, e frumos, se accepta cei doi, insa ce poti sa discuti cu celalalt? pana la urma vei simti izolarea. comunicarea face totul intre doi oameni si tocmai la asta sunt deficitari cei fara scoala (au niste lucruri mai avansate de scoala lumii, insa in timp lucrurile astea nu asigura intretinerea relatiei. dupa, apare si frustrarea cand tu inveti pentru un examen zi si noapte si partenerul iese la chefuri. ca sa nu mai zic ca nu mai esti domnul/doamna in societate ci ala/aia cu muncitorul dupa el/ea.
leo_
Postat pe 11 Martie 2010 09:15
De la: leo_, la data 2010-03-11 09:15:10acum fiind obiectivi (deci logici) nu dau casatoriilor acestora sansa unui bulgare de zapada in iad. da, e frumos, se accepta cei doi, insa ce poti sa discuti cu celalalt? pana la urma vei simti izolarea. comunicarea face totul intre doi oameni si tocmai la asta sunt deficitari cei fara scoala (au niste lucruri mai avansate de scoala lumii, insa in timp lucrurile astea nu asigura intretinerea relatiei. dupa, apare si frustrarea cand tu inveti pentru un examen zi si noapte si partenerul iese la chefuri. ca sa nu mai zic ca nu mai esti domnul/doamna in societate ci ala/aia cu muncitorul dupa el/ea.
Dar daca respectiva-i doar o parvenita ce face cariera sarind din pat in pat ,care-i problema, ce nu se potriveste ,care-i standardul moral ....
cristinxxx
Postat pe 11 Martie 2010 09:22
De la: bumpp, la data 2010-02-27 20:55:00
De la: dandanaua_reloaded, la data 2010-02-27 20:43:04
De la: epifan, la data 2010-02-27 20:40:07prietena mea cea mai buna s-a indragostit. e manager vanzari, brand renumit, mall, fitze, haine de firma, etc.
el vinde bilete bingo in cartierul in care stam. sunt de 2 luni impreuna, se iubesc, etc.
pe ea n-o mai recunosc. a devenit dintr-o "infipta cu picioarele bine in pamant", dura, "doamna", intr-o visatoare care se maimutareste la telefon cu "pui", "iubi".
ea se imbraca in rochite, pantofi, mereu aranjata, el in blugi, adidasi. ea in haine de x milioane, el de la piata. ei ii place sa citeasca, sa iasa la cafea, lui ii place sa bea bere cu baietii in fata blocului.

am incercat s-o intreb daca n-o deranjeaza lucrul asta, ca sunt foarte diferiti, ca are salariul de 3 ori mai mare, ca poate el doar profita...ea s-a suparat ingrozitor, ne-am certat...

intrebare: e posibila o asemenea iubire?




mai intreab-oinca o data, poate iti raspunde de data asta
Dooooamne, ce dileme au unii



da, normal ca am si asemenea "dileme" atata vreme cat nu-mi mai recunosc prietena.
si poate suna aiurea (si nu vreau sa fiu acuzata de snobism) dar nu cred ca ar trebui sa se amestece clasele sociale. cate sanse de reusita au asemenea relatii? poate se iubesc acum enorm, poate se si casatoresc (la cat de morti sunt unul dupa celalalt), dar finalul va fi unul singur: el se va simti inferior?!?!? si banuiesc ca puteti trage si concluziile acestor crize de inferioritate.

Mi-am tot promis ca nu ma mai bag in "mintea" pupezelor din tei; Dar iata: juramnt calcat:
Mai pasarica- ce "diferente sociale" si "clase diferite" vezi tu in asta, fetitzo?
Ti s-a urcat salariul de parlit de sales-mgr la cap? Ai impresia ce 2-3000 de euro/luna insemana difernta de clasa? Adica- da- probabil- pe termen scurt ( vorba ta- "fitze, mall"uri;- poate;
Dar atat!
Ai impresia ca prietena ta ( pe care- apropos- o barfesti de de te dor des`tele index- de la ambele membre posterioare- ) este mai presus cu ceva? pentru o amarata de haina?
pentru o cafea "de fitza" la Starbuck? Ea citeste? Serios? Ce? revistele mondene si introducerile cartilor "la moda"
Si mai care sunt diferentele- inte ei ( ca sa nu spun ca- pe tine- "primo" te deranjeaza ca nu-ti mai acorda atentia cuvenita- si- poate- nu-ti mai "face cinste" cu aceeasi cafea ravnita:
Vrei cafele? Plimba-te si singura prin mall-uri- zambeste- si o sa ai insomnii de atata cafea;
Revenind: Cu ce o crezi mai presus? Ca a avut bafta s-o "vada" vreun Exec si sa o "invite la o cafea" la el in birou?
By-te way- cand spui "brand renumit" banuiesc ca amica ta vinde ceva haine...nu? ( sau- cel mult parfumuri);
Dar tu? despre tine ce ne poti spune? Ca ai apasari( evindet -aici intri in lumea inferioritatii si a sidroamelor de tot felul - dar asta e! Asa-ti trebuie daca te crezi superioara- nu?)
Ia -zi-ne tu: Ce Master ai termintt. Cum Stai cu Toefl-ul pt MBA-ul pt care te pregatesti.
Ce-ai mai citit de3 Coelho? Ti-ai renovat garsoniera din Vitan ( unde stai cu chirie- visand la "lucruri marete" precum "diferentele de clasa" ? Cu invidia cum mai stai?
Te las- ca mi s-a facut grezta- imi trebuie un Lizadon :-))

G_I_JOE
Postat pe 11 Martie 2010 09:25
Bumpp de ce "nu exista" pe acest forum pagina ta ..???

Lasand asta..,iti dau un raspuns din proprie experienta, nu unul din carti, statistici, savant etc...

Bucura-te de "moment" daca simti ca te arde-n inimioara.., dar nu te lega la cap daca nu te doare;
eu ...,dupa 17 ani de asteptat sa vrea si el mai mult ( de la el, in primul rand..), dupa ce am renuntat la postul de director filiala a unei mari firme..(ca sa nu se simta el...inferior)si dupa ce "am stat pe loc" lasandu-i lui loc...de initiative...am ajuns in pragul divortului...
Nu s-a maturizat, nu poate renunta la "berica cu baietii"(pe mine ma tine acasa, ca doar sunt "doamna") si a devenit un zgomot de fond fraze de genul "faci pe desteapta, dar sa stii ca nu esti..", "nu ma mai plictisii cu ideile tale"; incearca din ce in ce mai des sa ma reduca, sa-mi minimalizeze reusitele, sa-mi dovedeasca ca gresesc in... ORICE ! (bine...el nu recunoaste nimic din aceste acuzatii..."exagerezi tu" sau "esti nebuna"...- sunt psiholog si el merge pe ideea idioata ca psihologii sunt cei mai sariti..)

Ce zici...,te incumeti la o ( eventual spre sigur) asa viata ?Ce sa fac in acest moment ?
Sa pun capat sau sa ma gandesc ca avem 2 baieti minori care ar suferii enorm din pricina unui divort ? Sotul meu a fost crescut de o mama divortata si uite rezultat... Eu zic sa te bucuri de "moment" si atata tot...Tu decizi...

EKaterina
Postat pe 11 Martie 2010 11:32
De la: cristinxxx, la data 2010-03-10 18:01:18
De la: ride_it1, la data 2010-03-10 16:34:51Mda...si eu am avut o relatie de 2 ani cu un specimen din asta..nu era vanzator, dar era muncitor ( punea gresie, faianta etc). Eu eram studenta in primul an cand m-am combinat cu el si nu mi se parea o problema mare ( ca ma gandeam k orikum nu ma marit cu el:)), insa m-am angajat si eu si in decurs de un an am avansat la locul de munca, devenind manager la departamentul de marketing al companiei. Abia atunci a inceput sa ma irite cu adevarat situatia lui. Adica nu avea nicio ambitie, nici macar bac-ul nu-l avea luat ( la 23 de ani!), desi nu era chiar cretin. Eu deja ma cam obisnuiam cu un alt stil de viata si n-aveam de gand sa-l intretin in perioadele cand nu muncea, asa k l-am parasit, fara niciun regret:) nici dragostea nu era prea mare....Eu zic ca nu merita efortul de avea o relatie cu un ratat. Eu mi-am cam pierdut timpul..:p
Da-i normal s'ajungi Manager intr-un an cand avansezi din pat in pat ,din treapta-n treapta'ar fi fost mai greu !!!!!


Ce proasta esti! Evident ca ti-e mai usor sa crezi ca am avansat la locul de munca culcandu-ma cu diversi, ca doar te roade invidia, dar n-a fost asa. Pur si simplu sunt desteapta, capabila si pasionata de ceea ce fac, iar unii sefi apreciaza astfel de oameni. Dar tu traieste in continuare in lumea ta minuscula unde toate femeile frumoase si destepte reusesc in viata doar culcandu-se cu sefii sau cu barbatii luati. Hai, du-te si varsa-ti veninul si invidia in alta parte!
ride_it1
Postat pe 11 Martie 2010 14:56
Scuza-ma. Rectific: ce prost esti!. Acum am vazut ca esti barbat! Ma rog, o tentativa de barbat
ride_it1
Postat pe 11 Martie 2010 15:01
De la: EKaterina, la data 2010-03-11 11:32:53 Sa pun capat sau sa ma gandesc ca avem 2 baieti minori care ar suferii enorm din pricina unui divort ? Sotul meu a fost crescut de o mama divortata si uite rezultat... Eu zic sa te bucuri de "moment" si atata tot...Tu decizi...



Nu judec viata nimanui, dar imi permit o intrebare: nu-i curios cum un psiholog (!!! si pun accentul pe aceasta profesie) gandeste ca "doi copii minori vor suferi in urma unui divort" fara a lua deloc in calcul suferinta pe care deja o traiesc intr-o asemenea atmosfera?

Pentru a nu porni o eventuala polemica (inutila, de altfel) imi permit din nou, sa-mi dau tot eu raspunsul: Nu, nu-i deloc curios! Dincolo de o asemenea profesie.. ramai femeie. La fel de vulnerabila si nesigura ca oricare femeie care (nu se) iubeste.
rashela
Postat pe 11 Martie 2010 15:09
Amanunte :
Meseria de psiholog o practic de foarte putin timp (cam 2 ani).Sunt psiholog de copiii;
Ai toata dreptatea din lume : si psihologii sunt oameni, in viata lor privata (stii vorba aia "fa ce zice preotul..")

Precizez ca sotul e un tata foarte iubitor, apropiat de baieti, ii duce uneori la scoala (desi e f. aproape, dar asa...ca sa le faca lor placere ca-i duce tati cu masina..), daca nu pot se duce el la sedintele cu parintii sau la orele de antrenament (fac sport ambii).
Mie imi spune aproape in fiecare zi cat ma iubeste, ca e nebun dupa mine (nu vreau sa para aiurea...dar arat f. bine- stil ofice apetisant- va rog nu intelegeti gresit..incerc doar sa ma fac inteleasa, sa redau "tabloul" cat mai fidel...)
Totusi...se infurie cand vede ca e limitat, ca eu iau avant (pt. ca nu am reusit sa ma plafonez...si am facut lucrurile pe care le doream - facultatea de psihologie, un cabinet, activitati in cadrul comunitatii legate de copii..) si face ceea ce va expuneam mai sus. Copiii insa nu vad si nu aud asta... Ei vad in noi doi oameni fericiti...
Din toate acestea sper sa intelegeti framantarea mea...si de ce continui relatia. Poate chiar ma ajutati...
EKaterina
Postat pe 11 Martie 2010 16:26
De la: ride_it1, la data 2010-03-11 15:01:05Scuza-ma. Rectific: ce prost esti!. Acum am vazut ca esti barbat! Ma rog, o tentativa de barbat


e bine ca si-a mai dat si altcineva seama cat de sarac cu neuronii este "stimabilul" din discutie.
dar el continua sa posteze aberatii intr-una..
cum spun 'baietasii' (adica pe limba lui): Vai steaua ta, CristinX
woman33
Postat pe 11 Martie 2010 19:15
De la: woman33, la data 2010-03-11 19:15:19
De la: ride_it1, la data 2010-03-11 15:01:05Scuza-ma. Rectific: ce prost esti!. Acum am vazut ca esti barbat! Ma rog, o tentativa de barbat


e bine ca si-a mai dat si altcineva seama cat de sarac cu neuronii este "stimabilul" din discutie.
dar el continua sa posteze aberatii intr-una..
cum spun 'baietasii' (adica pe limba lui): Vai steaua ta, CristinX
Da, doua ...vedete negative pe'acest forum. Si eu ma bucur c-am reusit sa va adun !!!
cristinxxx
Postat pe 11 Martie 2010 20:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Barbatul de care sunt indragostita,iubeste pe alta !!!!!! 7 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:50
iubire....si atit... 4 De la: Diavolyta_ 3 Mai 2009 02:04
Suflete pereche 11 De la: akaroest 17 Februarie 2010 19:45
de ce in fiecare an de ziua mea trebuie sa fiu nefericita? 197 De la: battleofwits 14 Martie 2011 19:01
Dilema 2 De la: addicted_95 11 Februarie 2011 16:40