Setari Cookie-uri

ea- manager, el- vanzator stradal

COSMETICE DE LUXcream antiride jour clarins 50 ml pret 25 ron
serum renew corp clarins 100 ml pret 25 ron
serum lift botanical clarins 30 ml pret 25 ron
shave easy oil masline clarins 30 ml 15 ron
fatique fighters aftershave clarins 50 ml pret 15 ron
masca raifermisant multi regenerate 50 ml clarins pret 25 ron
CAPTURE TOTALE MULTI PERFECTION CREAM DIOR 30 ML PRET 100RON !!!
tin sa precizez ca produsele sunt originale , in garantie , sigilate fara nici o mica urma de indoiala ,
se pot oferi testere de testare gratuit 0767121594
ocaziebuna
Postat pe 7 Martie 2010 07:50
de ce ?crezi ca nu-i posibila si o iubire adevarata,chiar daca sunt diferente
kudika126159
Postat pe 7 Martie 2010 08:50
Buna dimineata! Povestea va fi si mai frumoasa daca baiatul va vrea sa evolueze , sa faca studii si sa fie cu adevarat egalul tau, atunci tu esti Pygmalion si ai facut nu numai viata ta frumoasa dar si pe a altuia; cu drag....
alina02
Postat pe 7 Martie 2010 08:59
De la: alina02, la data 2010-03-07 08:59:20Buna dimineata! Povestea va fi si mai frumoasa daca baiatul va vrea sa evolueze , sa faca studii si sa fie cu adevarat egalul tau, atunci tu esti Pygmalion si ai facut nu numai viata ta frumoasa dar si pe a altuia; cu drag....

Si mai stiu si eu o poveste frumoasa, o doctorita psihiatra din Franta se indragosteste de un barbat care lucra ca ingrijitor la o casa de copii undeva in Romania, s-au indragostit, au plecat in Franta, s-au casatorit, el a facut acolo facultatea ...happy end
alina02
Postat pe 7 Martie 2010 09:15
De la: bumpp, la data 2010-02-27 22:16:02
De la: cristinxxx, la data 2010-02-27 22:03:59
De la: shutterfly, la data 2010-02-27 20:40:07prietena mea cea mai buna s-a indragostit. e manager vanzari, brand renumit, mall, fitze, haine de firma, etc.
el vinde bilete bingo in cartierul in care stam. sunt de 2 luni impreuna, se iubesc, etc.
pe ea n-o mai recunosc. a devenit dintr-o "infipta cu picioarele bine in pamant", dura, "doamna", intr-o visatoare care se maimutareste la telefon cu "pui", "iubi".
ea se imbraca in rochite, pantofi, mereu aranjata, el in blugi, adidasi. ea in haine de x milioane, el de la piata. ei ii place sa citeasca, sa iasa la cafea, lui ii place sa bea bere cu baietii in fata blocului.

am incercat s-o intreb daca n-o deranjeaza lucrul asta, ca sunt foarte diferiti, ca are salariul de 3 ori mai mare, ca poate el doar profita...ea s-a suparat ingrozitor, ne-am certat...

intrebare: e posibila o asemenea iubire?


Nimic nou, este'acea femeie ce se'ncadreaza la categoria ,sluga p..lii,cine i-o pune cu'ala ramane !!!...



ee..la fraza asta pocneste-te singur peste gura.
florentin6
Postat pe 7 Martie 2010 09:53
De la: bumpp, la data 2010-02-27 22:16:02
De la: cristinxxx, la data 2010-02-27 22:03:59
De la: shutterfly, la data 2010-02-27 20:40:07prietena mea cea mai buna s-a indragostit. e manager vanzari, brand renumit, mall, fitze, haine de firma, etc.
el vinde bilete bingo in cartierul in care stam. sunt de 2 luni impreuna, se iubesc, etc.
pe ea n-o mai recunosc. a devenit dintr-o "infipta cu picioarele bine in pamant", dura, "doamna", intr-o visatoare care se maimutareste la telefon cu "pui", "iubi".
ea se imbraca in rochite, pantofi, mereu aranjata, el in blugi, adidasi. ea in haine de x milioane, el de la piata. ei ii place sa citeasca, sa iasa la cafea, lui ii place sa bea bere cu baietii in fata blocului.

am incercat s-o intreb daca n-o deranjeaza lucrul asta, ca sunt foarte diferiti, ca are salariul de 3 ori mai mare, ca poate el doar profita...ea s-a suparat ingrozitor, ne-am certat...

intrebare: e posibila o asemenea iubire?


Nimic nou, este'acea femeie ce se'ncadreaza la categoria ,sluga p..lii,cine i-o pune cu'ala ramane !!!...



ee..la fraza asta pocneste-te singur peste gura.
florentin6
Postat pe 7 Martie 2010 09:53
citez o doamna a scisului romanesc "O vreme, cât o sã vã iubiþi, tu ai sã uiþi cã el a fost strungar ºi el are sã uite cã tu eºti intelectualã. Pe orizontalã, se uitã multe lucruri. Dar oamenii mai stau ºi vertical. ªi n-are sã treacã multa vreme, ºi-n timp ce el are sã uite probabil mai departe cã tu eºti intelectualã, tu ai sã-þi aduci aminte tot mai des cã el nu este intelectual. Ileana Vulpescu în Arta conversaþie
florentin6
Postat pe 7 Martie 2010 09:57
DRaga mea,daca ai dilema asta incearca sa-l testezi sa vezi daca si-ar dori mai mult de la viata.O poti face in modul cel mai discret posibil.Gindeste-te la educatia primita si vezi daca e buna si doar inca nu a avut sansa de a se realiza in viata.Am intilnit oameni casatoriti aprox in situatia ta si care au dus-o bine mersi pina la moartea lui.Daca doresti sa dezvolt si sa vorbim mai mult,da-mi de stire.
BCW
Postat pe 7 Martie 2010 10:16
Daca iubirea este reciproca clasa sociala nu mai conteaza
. Mai bine iubesti unul de acelas nivel social numai ca sa dai bine la lume? Iubiti-va mult , fi-ti fericiti ca numai o viata avem.
oli38
Postat pe 7 Martie 2010 10:28
O prietena adevarata nu se indoieste de alegerile facute de amica ei,deci eu zic sa o lasi sa ii fie bine cat ii este,daca ceva se intampla atunci trebuie sa intervii si sa ii fi alaturi, nimeni nu este perfect pe lumea asta,toti ne putem sa ne lovim de o situatie sau alta...
Diplomatia si tactul ajuta f tare intr-o prietenie....
Eu zic sa va impacati si sa fiti prietene in continuare, cere-i scuze si sustine-o orice ar face , asta daca intr-adevar sunteti bune prietene....
leia71
Postat pe 7 Martie 2010 11:11

Draga mea
, sunt elena , sunt director la scoala iar sotul meu muncitor necalificat. L-am iubit enorm , eram indragostita pana peste cap, nu-mi pasa ca nu are facultate, am luat bataie de la tata sora cu moartea...nu-mi pasa de nimic .
Dupa 12 ani de casnicie , avem o fetita...si m-am trezit ca sunt condamnata sa traiesc langa un bartbat care ma dispretuieste, ma uraste. Casnicia noastra se consuma doar pe hartie, dormitorul e un spatiu anost unde nu are loc nici un eveniment care sa tradeze vreun mariaj. Nici acum nu accepta ascensiunea mea profesionala , nu ma insoteste nicaieri ...sunt a nimanui peste tot.
Aveam 26 de ani , am crezut ca sunt destul de matura si ca voi alege bine ...la ce folos bani si alte cele , daca nu ai dragoste. Acum chiar asta imi lipseste.
Dar stupoare...in liceu aveam un prieten, din pacate are o problema...e intr-un carucior cu rotile.Sti ceva in data de 06.01.2010 m-am trezit ca imi face lrgatura la birou scretara mea si ma anunta ca un domn....nu-i dau numele, din....va cauta . Am incremenit.Trecusera 18 ani , incerca sa ma gaseasca de vreo 4 ani....m-am reindragostit de el .Am 37 de ani , el 39 ....ii-si castiga singur existenta , lucreaza....al meu are 2 maini si 2 picioare ...si nu face nimic .e un intretinut ....ma santajeaza ca-mi ia copilul daca divortez.
Draga mea , de asta ce zici?
O zi minunata sa ai
elena
leny358
Postat pe 7 Martie 2010 11:30
De la: bumpp, la data 2010-02-27 20:40:07prietena mea cea mai buna s-a indragostit. e manager vanzari, brand renumit, mall, fitze, haine de firma, etc.
el vinde bilete bingo in cartierul in care stam. sunt de 2 luni impreuna, se iubesc, etc.
pe ea n-o mai recunosc. a devenit dintr-o "infipta cu picioarele bine in pamant", dura, "doamna", intr-o visatoare care se maimutareste la telefon cu "pui", "iubi".
ea se imbraca in rochite, pantofi, mereu aranjata, el in blugi, adidasi. ea in haine de x milioane, el de la piata. ei ii place sa citeasca, sa iasa la cafea, lui ii place sa bea bere cu baietii in fata blocului.

am incercat s-o intreb daca n-o deranjeaza lucrul asta, ca sunt foarte diferiti, ca are salariul de 3 ori mai mare, ca poate el doar profita...ea s-a suparat ingrozitor, ne-am certat...

intrebare: e posibila o asemenea iubire?






... aici gasesti raspunsuri de raspunsuri ...

marco918
Postat pe 7 Martie 2010 12:52
De la: bumpp, la data 2010-02-27 20:40:07prietena mea cea mai buna s-a indragostit. e manager vanzari, brand renumit, mall, fitze, haine de firma, etc.
el vinde bilete bingo in cartierul in care stam. sunt de 2 luni impreuna, se iubesc, etc.
pe ea n-o mai recunosc. a devenit dintr-o "infipta cu picioarele bine in pamant", dura, "doamna", intr-o visatoare care se maimutareste la telefon cu "pui", "iubi".
ea se imbraca in rochite, pantofi, mereu aranjata, el in blugi, adidasi. ea in haine de x milioane, el de la piata. ei ii place sa citeasca, sa iasa la cafea, lui ii place sa bea bere cu baietii in fata blocului.

am incercat s-o intreb daca n-o deranjeaza lucrul asta, ca sunt foarte diferiti, ca are salariul de 3 ori mai mare, ca poate el doar profita...ea s-a suparat ingrozitor, ne-am certat...

intrebare: e posibila o asemenea iubire?



Nu inteletg care e problema ta si ce te framanta as amult viz avi de relatiea ei, esti cumva invidioasa sau, nu mai profiti u de pe urma ei, de iesiri in diverse locuri de iesiri intre voi 2 sau fete. si asa mai departe.
A deventi mai respingatoare cu tine , sigur si asta e motivul care te macina.
E normal daca sa dedicat relagtiei sa fie asa.
Auzi,,, inainte de a fi manager si cine stie ce ,, suntem oameni si avem personalitate , sentiemnte, caracter, etc .
Fiecare e special in felul lui!
Degaba ai de toate si studi si etc daca , caracterul lasa de dorit .
Nu te supara dar la tine caracterul lasa de dorit, asta reiese din relatarea ta, si nu vad dc nu aprofundei problema pt a ti da singura raspunsul.

A si inca ceva valabil pt voi astea dupa bani si faima.

O persoana care vera ceva serios si sa fie iubita sa ise dedice apartenerul , nu tre sa caute acul incarul cu fan.
In caz ca ``uia pus DUMNEZEU MANA N CAP`` VA ANUNT CA NICODATA UN ASTFELDE OM CU CARIERA FUNCTIE BANI SAU BESSNES, NO SA VI SE DEDICE NICODATA IN TOTALITATE IAR DUPA O PERIOADA MAI SCURTA SAU LUNGA DE TIMP, O SA RAM,ANETI CU BUZA UMFLATA PT CA ASTFEL DE PERS SUNT INVATE CU FITE SA CUNAOSTA MULTE FETE , PROVOCARILE SUNT F TENTANTE PT EI, ETC SI NO SA REFUZE EI 10 FEMEI FINE PT UNA CARE IL ASTEPTA ACASA, FI SERIOASA.....SUNT DESTUL DE VERSAT PE DOMENIUL ASTA , FARA FALSA MODESTIE.

IN CONCLUZIE VEDETI DE PROBLEMELE TALE NU MAI JUDECA PE ALTUL, FIECARE TRE SA SI FACA SINGUR VIATA ASA CUM CREDE, DFACA E BINE SAU RAU, ASTA VOR DEDUCE SINGURI, SI INCA CEVA=NICIDOATA SA NU ZICI NICIODATA.
ionut_daniel
Postat pe 7 Martie 2010 13:08
Iubirea nu cunoaste limite... dar totusi, pt ca o relatie sa evolueze e necesar ca cei 2 parteneri sa priveasca in aceeasi directie, sa aiba scopuri comune in viata...ori din ce povestesti tu acolo reiese ca nu prea sunt interese la unison (sau poate ii place si lui sa citeasca si nu stim noi ). Oricum, nu diferentele sociale ar trebui sa impiedice o iubire adevarata si le doresc din tot sufletul sa descopere cat mai curand substratul real al relatiei lor
bluepearl16
Postat pe 7 Martie 2010 13:52
dc nu?? exista atatea povesti in care el e plin de bani, el printul si ea cenusareasa...dc nu si contrariul?????????? sa nu fim ipocritii!
kudika099761
Postat pe 7 Martie 2010 14:49
Dece sa nu se poata? Orice situatie este trecatoare. Ea poate sa ramana somera el poate sa dea lovitura si sa castige mai multi bani decat ea. Daca esti ingrijorata cu adevarat incearca sa-l cunosti mai bine pe baiat. Faptul ca-i place sa bea bere in fata blocului poate fi doar o stare trecatoare.
Si chiar daca nu se va schimba situatia financiara a lor niciodata tot este loc de dragoste... Sunt multe lucruri de care trebuie sa tii seama cand iti dai cu parerea despre o relatie...
Nu este sigur ca este un profitor. Adica ea nu poate fi iubita cu adevarat ? Dece ?
kudika119111
Postat pe 7 Martie 2010 15:45
De ce sa nu se amestece clasele sociale?
Care-i problema...?
Toti suntem oameni, nu cred ca conteaza hainele cu care ne imbracam, cu ce parfum ne dam, unde muncim si asa mai departe..
Conteaza ce avem de oferit...conteaza ce avem in suflet..in cap....

Nu zic ca nu conteaza si aspectul fizic..dar daca pe ea ar fi deranjat-o asta..l-ar fi imbracat, nu credeti?:))

Femeia e indragostita...si atata timp cat e indragostita..de ce sa nu se bucure?
Ioa88Ana
Postat pe 7 Martie 2010 16:33
de ce sa nu se bucure?...de frica parerilor altora!!!....nu se poate spune ca lumea vreodata se va putea abtine de la a/i judeca pe altzii dupa sisteme de valori proprii....
....shi acuma .....daca e sa o luam asha....vb. de vanzator stradal....ce mare branza...la nivelul asta...e asha...ca tot oameni sunt....dar la alt nivel...nu se mai considera asta!
andreea_n_x
Postat pe 7 Martie 2010 16:42
Buna,

Din pacate ceeace vreau sa iti spun este pe cat de dur pe atat de real... Daca felul lui de a fi este de a se multumi cu atat cat are, daca considera ca nu are rost sa se steseze sa aiba mai mult, atunci ai o problema. Poate ca acum e frumos, esti indragostita, el e perfect, dar gandeste-te cat de matur posibil, ca astea vor trece si te vei trezi langa un om cu care nu ai foarte multe in comun. Mai mult decat atat, s-ar putea sa te opreasca din ascensiune, va fi nevoie sa iti cobori tu nivelul pentru a fi ok relatia.

O relatie durabila trebuie sa aiba la baza printre multe altele si respectul fata de partener, aprecierea. Cu crezi ca va fi cand tu vei vrea mai mult, vei avea delegatii, vei avea sanse de promovare si program prelungit??? Crezi ca va intelege.


Dupa parerea mea, aceasta relatie are o sansa doar cu conditia ca el sa evolueze. Repede si bine. Daca vei reusi sa il faci sa vrea mai mult. Si asta fara sa simta. Sa creada ca a fost ideea lui..

Iti spun toate astea, deoarece si eu am trecut prin ceva de genul, doar ca prietenul meu si-a dorit foarte mult sa fie la nivelul meu, vroia mai mult de la viata si eu am fost impulsul de care a avut nevoie pentru a incepe ascensiunea.

Multa bafta si sper sincer sa iei cea mai buna decizie in ceea ce priveste viata ta!
Te pup
Dadutza
Postat pe 7 Martie 2010 17:08
^ De acord.
Kathara
Postat pe 7 Martie 2010 17:58
De la: Kathara, la data 2010-02-27 21:56:46 raportul de forte se egalizeaza prin alte planuri.

alte planuri, precum ... ? (sper ca nu te der intrebarea...)
beyoance
Postat pe 7 Martie 2010 21:17
De la: Shhh, la data 2010-02-27 20:42:17sigur. ea e proasta rau el e profitor




cat de sincera esti si spui totu pe fata


imi place tare mult cum a sunat



_PrInTzEs_
Postat pe 7 Martie 2010 21:32
De la: bumpp, la data 2010-02-27 20:40:07prietena mea cea mai buna s-a indragostit. e manager vanzari, brand renumit, mall, fitze, haine de firma, etc.
el vinde bilete bingo in cartierul in care stam. sunt de 2 luni impreuna, se iubesc, etc.
pe ea n-o mai recunosc. a devenit dintr-o "infipta cu picioarele bine in pamant", dura, "doamna", intr-o visatoare care se maimutareste la telefon cu "pui", "iubi".
ea se imbraca in rochite, pantofi, mereu aranjata, el in blugi, adidasi. ea in haine de x milioane, el de la piata. ei ii place sa citeasca, sa iasa la cafea, lui ii place sa bea bere cu baietii in fata blocului.

am incercat s-o intreb daca n-o deranjeaza lucrul asta, ca sunt foarte diferiti, ca are salariul de 3 ori mai mare, ca poate el doar profita...ea s-a suparat ingrozitor, ne-am certat...

intrebare: e posibila o asemenea iubire?







si referitor la ceea ce ai spus tu....

parerea mea este urmatoarea:

tu ti-ai facut "datoria" de prietena acum e alegerea ei poate va regreta mai tarziu

dar tu poti fi linistita ca i-ai spus parerea ta daca ea nu a luat-o in considerare pierderea ei



sau poate...ca relatia va merge..
_PrInTzEs_
Postat pe 7 Martie 2010 21:46
Uita de problemele astea ... www.lovedigital.ro poate sa iti dea solutii :)
annabella22
Postat pe 7 Martie 2010 22:38
De la: joana_rise, la data 2010-03-07 21:17:10
De la: Kathara, la data 2010-02-27 21:56:46 raportul de forte se egalizeaza prin alte planuri.

alte planuri, precum ... ? (sper ca nu te der intrebarea...)


Adica tu te descurci la scoala, el se descurca cu finantele, tu ai simt estetic, el are simtul strazii. Atata timp cat mentalitatea e aceeasi, merge ca pe roate.
Kathara
Postat pe 7 Martie 2010 22:51
De la: simonarasa, la data 2010-02-27 23:17:59
De la: Summer_, la data 2010-02-27 22:20:28Eu nu cred in iubirile astea, si nu pt ca sunt snoaba neaparat, ci pur si simplu pt ca nu exista viitor in astfel de relatii !


cred ca esti putin cam rea...eu am 2 facultati si sotul meu doar liceul... asta nu ne-a impiedicat sa ne intemeiem o familie si sa facem un copil...sa fim seriosi, ar fi culmea ca studiile sa stea in calea iubirii...si mai e ceva...studiile nu iti dau acel 'ceva' nativ pe care multi 'intelectuali' nu-l au, acea inteligenta cu care unii se nasc. Sunt lucruri la care sotul meu e as si la care eu ma uit crucis si atunci imi vine sa calc in picioare diplomele alea. Daca ea il iubeste eu cred ca altceva nu mai conteaza.

bine punctat si ma alatur trambitand ideii ca iubirea nu se cumpara cu bani facultati au toti dar scoala vietii putini ca sa nu mai vb de sentimente poti sa ai o gramada de studii daca atunci cand deschizi gura pute mai bine ,,shut up,,
GYPSI
Postat pe 8 Martie 2010 07:56
deci bumpp. ai facut cea mai urata faza (bine toate o faceti). te-ai introdus in relatia lor si ai luat decizii tu. normal ca te-a usuit.
intr-adevar am zis ca imi asum raspunderea si o iau de nevasta pe femeia pe care o aud spunandu-i prietenei ei "iubitul tau este ok". dar nu cred ca voi intalni asa ceva. indiferent daca el e vanzator sau multimiliardar.
leo_
Postat pe 8 Martie 2010 10:27
De la: alina02, la data 2010-03-07 09:15:40
De la: alina02, la data 2010-03-07 08:59:20Buna dimineata! Povestea va fi si mai frumoasa daca baiatul va vrea sa evolueze , sa faca studii si sa fie cu adevarat egalul tau, atunci tu esti Pygmalion si ai facut nu numai viata ta frumoasa dar si pe a altuia; cu drag....

Si mai stiu si eu o poveste frumoasa, o doctorita psihiatra din Franta se indragosteste de un barbat care lucra ca ingrijitor la o casa de copii undeva in Romania, s-au indragostit, au plecat in Franta, s-au casatorit, el a facut acolo facultatea ...happy end




... mda ... pentru romania sint ''povesti'' ... cunosc si eu mai multe cazuri ... dar nu sint romani ... unul dintre ele - el italian (dintr-o familie de 10), muncitor, ea frantzuzoaica, orfana, directoare de filiala de banca ... au trei copii ... se respecta, nu se jignesc, nu sint invidiosi, nu sint frustrati ... comunismul a creat multor romani dorinta de a parveni pe spinarea altuia, de a minti, de a fi egoist, de a insela ... poate de aici si faptul ca doar in romania gasesti atitea ''filozofii'' de viata absolut inedite - curvarasia este o practica acceptata si practicata de multi/e, respectarea unor aparentze de ''high class'' de prost gust, lipsa de implicare si de respect chiar la nivelul de familie, minciuni, lene, pretentzii, interese personale mai mari decit cele de familie, agresivitate, sentimente si incredere false ... si automat rezultate pe ''masura'' ...

marco918
Postat pe 8 Martie 2010 10:56
E topita rau dupa el . Dragostea . nu tine cont, de haine, salar, obiceiuri.Ci tine de inima si de suflet.
kudika098645
Postat pe 8 Martie 2010 11:01
daca ii esti prietena , asa cum sustii o sa o lasi sa isi faca "damblaua", trebuie sa o sustii
daca e sa fie , va fi daca nu, nu
- dar va fi din cauza si din vrerea ei nu din a altora

ps. si eu am terminat o facultate iar sotul meu are profesionala si este "vacar" (agricultor) - cum ii place lui sa spuna , dar crede-ma ca este mult mai capabil si mai destept si mai OM ca multi altii care au cinspe mii de facultati, haine scumpe si alte alea...
kudika023104
Postat pe 8 Martie 2010 12:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Tot dilema aia ... 8 De la: yumalai 26 Aprilie 2009 07:58
Planuri.. 5 De la: Macika00 12 Ianuarie 2014 07:43
Mai fata, l-ai iubit RAU, dar RAU DE TOT!Ramaneti "buni prieteni" sau "necunoscuti"? 25 De la: jade_floretta_voicu 12 Decembrie 2009 01:59
buna 15 De la: Barbie30_ 1 Iunie 2011 10:55
Atata durere in suflet... 23 De la: marco918 23 August 2010 23:29