Setari Cookie-uri

tot despre o fosta a prietenului meu

la inceputul relatiei noastre il suna des. el nu ii raspundea ( de fata cu mine cel putin pt ca ea continua sa sune ) el avea tendinta sa imi povesteasca mult despre ea, lucruri negative. am stat de vorba cu el i-am explicat ca e aiurea sa il tot sune, a vb cu ea si a cam incetat. nici despre ea nu am mai vorbit noi. pana intr-o zi cand a avut un accident si l-a sunat tocmai p el. nu s-a dus la ea desi m-a intrebat pe mine ce sa faca, daca sa mergem amandoi.(?)

acum ii mai da bip-uri si il cauta pe messenger. destul de rar dar s-a nimerit exact inainte ca el sa plece de acasa. i-am explicat lui ca ma deranjeaza si as vrea sa nu se mai intample. el zice ca e nebuna obsedata si ca o face intentionat ca sa ne certam.
initial mi-a spus ca au fost impreuna 1 an acum mi-a zis ca au fost 3 ( dar 2 ani numai sex ocazional). ideea e ca i-am dat ignore tot timpul tipei si am zis ca se va plictisi daca nu e bagata in seama dar a trecut 1an jumatate si iar a primit bipuri de la ea intr-o zi inainte ca el sa plece cateva zile. mi-a aratat numarul tipei explicandu-mi ca e plecata din tara (numarul fiind din alta tara).
am inteles ideea dar i-am explicat din nou ca ma deranjeaza si am mers pana la a ii spune ca daca nu scapa de ea eu plec. el a tacut.
oare am mers prea departe?
de ce il mai cauta totusi dupa atata timp?
kudika_01
Postat pe 1 Martie 2010 12:45
Pentru ca,eu tind sa cred ca si el mai tine legatura cu ea,altfel nu ar suna chiar de nebuna atata timp.Cu ceva trebuie ca e incurajata.
Deasemenea,nu inteleg de ce nu rupe el pisica in doua sa o trimita la plimbare?De ce trebuie tu sa faci asta?
De ce tace cand devii categorica si ii spui sa o faca sa inceteze?
Sincer,nu prea cred a e ea chiar atat de nebuna...
Spune-i sa isi schimbe numarul,ia vezi,va dori?
heaven2007
Postat pe 1 Martie 2010 15:06
faza cu numarul din alta tara nu stiu daca tine. cunosc mai multe persoane care desi sunt in romania pot folosi cartelele din strainatate chiar pt a suna aici in tara...
Shhh
Postat pe 1 Martie 2010 16:07
s-a discutat varianta numarului schimbat (desi nu eu am propus-o) cu mentionarea ca oricum va afla nr de la oarece prieteni comuni.

suntem un trio?
daca da, cum scap de individa asta?
kudika_01
Postat pe 1 Martie 2010 16:33
am avut si eu o problema de genul. dar din pacate in loc sa i'l las pe mandru m'am tinut cu dintii de el. ar fi bine sa ii iei tu telefonul cateva zile, nu cred ca e un capat de tara pt el, dar daca ei pastreaza legatura pe ascuns cu siguranta nici varianta nu tine. intalneste';te personal cu tipa, fa'i o chelfaneala si gata
Shhh
Postat pe 1 Martie 2010 16:53
De la: kudika_01, la data 2010-03-01 16:33:09 s-a discutat varianta numarului schimbat (desi nu eu am propus-o) cu mentionarea ca oricum va afla nr de la oarece prieteni comuni.

suntem un trio?
daca da, cum scap de individa asta?


Problema nu este cum sa scapi de ea,ci daca el doreste asta.
De curiozitate,daca e atat de obsedata si deranjanta pentru el,cum de o mai are inca in lista de messenger?
heaven2007
Postat pe 1 Martie 2010 18:48
de fapt nu o mai are in lista de mess, il are ea p el
kudika_01
Postat pe 2 Martie 2010 09:36
n'o mai are pt ca ai sters'o TU. incearca atunci cand ea ii mai lasa cate un mesaj pe mess sa te dai drept EL. si incearca sa o tragi de limba.
Shhh
Postat pe 2 Martie 2010 09:39
Shhh, zici ca ai avut o experienta asemanatoare, spune-mi te rog ce s-a intamplat in cazut tau
kudika_01
Postat pe 2 Martie 2010 10:09
A! Astept si baietii cu o parere daca se poate ! multumesc tuturor pt comentrii
kudika_01
Postat pe 2 Martie 2010 11:00
Mai fatuca.... asculta aici, iubitul asta al tau precis joaca pe doua fronturi... n-are cum sa sune aia asa aiurea atata timp.... Daca intr-adevar el i-ar fi dat cu flit, nu ar mai fi sunat in disperare... Treaba asta e imputzita de la o posta, ce dracu'... vezi si tu...
darksukkubus69
Postat pe 3 Martie 2010 23:29
O, am trecut si eu prin asta.
Sincer, exista si tipe care fac obsesii, dar de obicei si ei o mare parte de vina...pentru ca intretin treaba . Eu zic ca el vorbeste cu tipa, iar tu nu stii tot adevarul. Drept pentru care nu ai ce altceva sa faci decat sa iei cea mai buna decizie pentru tine , sa fii pregatita de "lupta " sau sa il dai naiba si sa iti vezi de viata.
Bafta.
anissya
Postat pe 3 Martie 2010 23:40
De la: kudika_01, la data 2010-03-01 16:33:09 s-a discutat varianta numarului schimbat (desi nu eu am propus-o) cu mentionarea ca oricum va afla nr de la oarece prieteni comuni.

suntem un trio?
daca da, cum scap de individa asta?


E bine ce ai facut asa si dak nu inceteaza da-i liber, cred ca merge in paralel si nu are rost sa accepti asa ceva, dak cealalta se umileste si tot il suna desi stie de tine(sau poate nu stie, l-ai intrebat?) nu trebuie sa faci si tu la fel, cand il mai suna arata-i usa si trimite-l la ea, dak tine la tine va renunta, bafta
oana84onutza
Postat pe 8 Martie 2010 18:59
De la: kudika_01, la data 2010-03-02 10:09:21Shhh, zici ca ai avut o experienta asemanatoare, spune-mi te rog ce s-a intamplat in cazut tau


pai m'am dat drept prietenul meu pe messenger si am descusut'o usor. i';am spus ca sunt beat si ca nu tin minte chiar toate detaliile dar ca ma gandesc la ea, ca nu mai stiu cand a fost ultima data cand ne'am sarutat, cand am facut'o... evident toata prosteala tine daca mai bagi la fiecare propozitie scrisa si cate ceva de genul "iubita mea, papusa, printesa, frumoaso", chestii de astea. am scos de la tipa tot ce am vrut eu, ohohooo si cate noutati am aflat n'ai idee.
Shhh
Postat pe 8 Martie 2010 19:18
nu numai ca stie dar am inteles ca ne-a si urmarit prin oras!
(scz pt schimbarea de username, aceeasi persoana cu kudika_01)
kudika140346
Postat pe 9 Martie 2010 10:38
De la: kudika140346, la data 2010-03-09 10:38:48nu numai ca stie dar am inteles ca ne-a si urmarit prin oras!
(scz pt schimbarea de username, aceeasi persoana cu kudika_01)


raspuns pt oana84onutza
kudika140346
Postat pe 9 Martie 2010 10:39
nu e indicat sa te vezi u cu ea,sa-i spui sa-ti lase iubitul in pace pt k se va considera o rivala p masura,isi va da seama k iti este teama si atunci chiar se va tine dupa prietenul tau.daca ii spui sa nu-l mai caute,isi va da seama k mai are ceva sanse cu el iar u te sperii de ea.mai bine sa vb el cu ea.daca el va vb clar si concis cu ea,eventual sa fie mai dur cu ea,cu siguranta tipa va pricepe k nu are rost sa mai continue,k e penibila.
sau mai bine va intalniti toti 3,vb deschis,sa vezi ce ii spune prietenul tau acelei femei.eu mereu i-am zis iubitului meu k daca o fata se tine dupa el,niciodata nu o sa ma cert cu ea,ci cu el.de ce??e simplu.aia e o necunoscuta sau chiar daca o stiu,nu ma intereseaza persoana ei,nici ei nu ii pasa de mine,nu are de ce sa imi doreasca binele,nu-i pasa k eu sufar,nu m pot lua de ea pt k ea nu are de ce sa se gandeasca la suferinta p kre i-o provoaca unei necunoscute.d-aia nu mai poate ea k eu sufar sau m simt prost atata timp cat ea e fericita!m iau de el pt k pe el il iubesc,de la el am pretentii,nu de la o panarama kre nu stie ce e aia rusine,respect,demnitate.eu de la el am pretentii,asteptari,nu de la ea.pana la urma de ca ii pese ei de mine?poate chiar stie k tipul dupa care umbla are iubita dar nu o intereseaza.insa el ar trebui sa se gandeasca inainte de a face o prostie pt k se presupune k ma iubeste.
sau poate k e o obsedata kre nu accepta realitatea!
annna_larysssa
Postat pe 11 Martie 2010 22:18
Il cauta ptr. ca il vrea inapoi.El e sincer fata de tine, si nu-ti ascunde nimic si asta tu trebue sa apreciezi la el.Si ai facut bine ca iai dat un definitivat, desi cred cal doare lucrul, asta.Inca nu renunta la el.Mai asteapta un pic.
kudika098645
Postat pe 11 Martie 2010 22:36
Annna Larysssa, nota 10!
darksukkubus69
Postat pe 13 Martie 2010 13:11
De la: kudika098645, la data 2010-03-11 22:36:51Il cauta ptr. ca il vrea inapoi.El e sincer fata de tine, si nu-ti ascunde nimic si asta tu trebue sa apreciezi la el.Si ai facut bine ca iai dat un definitivat, desi cred cal doare lucrul, asta.Inca nu renunta la el.Mai asteapta un pic.
si eu am avut o situatie asemanatoare prietenul meu era mereu cautat de fosta lui nevasta cu care a ramas prieten apropiat dupa divort...dar i-am spus clar sa se hotarasca cu cine vrea sa ramana cu fosta..sau cu mine...si de atunici el ma cauta tot pe mine si nu o mai pomeneste pe fosta..de care mi-a spus ca sa saturat...
kudika029282
Postat pe 14 Martie 2010 18:13
morala//..ce bine e sa fii..actuala...si nu fosta!!!
andreea_n_x
Postat pe 15 Martie 2010 09:34
De la: kudika_01, la data 2010-03-01 12:45:05la inceputul relatiei noastre il suna des. el nu ii raspundea ( de fata cu mine cel putin pt ca ea continua sa sune ) el avea tendinta sa imi povesteasca mult despre ea, lucruri negative. am stat de vorba cu el i-am explicat ca e aiurea sa il tot sune, a vb cu ea si a cam incetat. nici despre ea nu am mai vorbit noi. pana intr-o zi cand a avut un accident si l-a sunat tocmai p el. nu s-a dus la ea desi m-a intrebat pe mine ce sa faca, daca sa mergem amandoi.(?)

acum ii mai da bip-uri si il cauta pe messenger. destul de rar dar s-a nimerit exact inainte ca el sa plece de acasa. i-am explicat lui ca ma deranjeaza si as vrea sa nu se mai intample. el zice ca e nebuna obsedata si ca o face intentionat ca sa ne certam.
initial mi-a spus ca au fost impreuna 1 an acum mi-a zis ca au fost 3 ( dar 2 ani numai sex ocazional). ideea e ca i-am dat ignore tot timpul tipei si am zis ca se va plictisi daca nu e bagata in seama dar a trecut 1an jumatate si iar a primit bipuri de la ea intr-o zi inainte ca el sa plece cateva zile. mi-a aratat numarul tipei explicandu-mi ca e plecata din tara (numarul fiind din alta tara).
am inteles ideea dar i-am explicat din nou ca ma deranjeaza si am mers pana la a ii spune ca daca nu scapa de ea eu plec. el a tacut.
oare am mers prea departe?
de ce il mai cauta totusi dupa atata timp?


si eu am trecut printr-o situatie exact ca a ta la inceputul relatiei, numai ca la mine nu l-a cautat un an jumate ci doar jumate de an abia il cunoscusem si fusese cu ea doar 2 luni jumate.. sincer nu am procedat in nici un fel insa dupa 6 luni incepusem sa tin la el si i-am zis ca si cum as fi avut o sursa sigura"daca mai continui sa-i dai sperante si sa vbesti cu ea cu mine nu mai dai ochii" dar de fapt nu eram sigura de lucrul asta il banuiam asa vag si culmea nu s-a mai auzit nimic de ea apoi ;) deci ceva putred la mijloc tot este pe cat de sincer iti pare el..;)
yogeolove
Postat pe 16 Martie 2010 21:34
De la: yogeolove, la data 2010-03-16 21:34:18
De la: kudika_01, la data 2010-03-01 12:45:05la inceputul relatiei noastre il suna des. el nu ii raspundea ( de fata cu mine cel putin pt ca ea continua sa sune ) el avea tendinta sa imi povesteasca mult despre ea, lucruri negative. am stat de vorba cu el i-am explicat ca e aiurea sa il tot sune, a vb cu ea si a cam incetat. nici despre ea nu am mai vorbit noi. pana intr-o zi cand a avut un accident si l-a sunat tocmai p el. nu s-a dus la ea desi m-a intrebat pe mine ce sa faca, daca sa mergem amandoi.(?)

acum ii mai da bip-uri si il cauta pe messenger. destul de rar dar s-a nimerit exact inainte ca el sa plece de acasa. i-am explicat lui ca ma deranjeaza si as vrea sa nu se mai intample. el zice ca e nebuna obsedata si ca o face intentionat ca sa ne certam.
initial mi-a spus ca au fost impreuna 1 an acum mi-a zis ca au fost 3 ( dar 2 ani numai sex ocazional). ideea e ca i-am dat ignore tot timpul tipei si am zis ca se va plictisi daca nu e bagata in seama dar a trecut 1an jumatate si iar a primit bipuri de la ea intr-o zi inainte ca el sa plece cateva zile. mi-a aratat numarul tipei explicandu-mi ca e plecata din tara (numarul fiind din alta tara).
am inteles ideea dar i-am explicat din nou ca ma deranjeaza si am mers pana la a ii spune ca daca nu scapa de ea eu plec. el a tacut.
oare am mers prea departe?
de ce il mai cauta totusi dupa atata timp?


si eu am trecut printr-o situatie exact ca a ta la inceputul relatiei, numai ca la mine nu l-a cautat un an jumate ci doar jumate de an abia il cunoscusem si fusese cu ea doar 2 luni jumate.. sincer nu am procedat in nici un fel insa dupa 6 luni incepusem sa tin la el si i-am zis ca si cum as fi avut o sursa sigura"daca mai continui sa-i dai sperante si sa vbesti cu ea cu mine nu mai dai ochii" dar de fapt nu eram sigura de lucrul asta il banuiam asa vag si culmea nu s-a mai auzit nimic de ea apoi ;) deci ceva putred la mijloc tot este pe cat de sincer iti pare el..;)
la fel am patit si eu cu un divortat care mereu se impaca cu fosta nevasta de cate ori se certa cu mine...odata i-am zis ca nu il mai suport sa fiu femeie de schimb pentru un divortat si l-am lasat sa se duca la fosta nevasta de care am vazut ca a divortat doar pe hartie in rest facea cu aia tot ce facea inainte de a divorta de aia......
kudika029282
Postat pe 17 Martie 2010 18:24
ooofff...si eu am trecut prin ceea ce treci tu! sunt de un an jumate cu prietenul meu...si timp de un an tot a aparut si fosta lui in peisaj: ba cu beep-uri, ba cu offline-uri pe mess...la inceput gaseam si eu offline-urile ptr k ramanea logat cu id-ul pe mess prietenul meu.intr-o zi, mi-am facut eu un alt id de baiat, am intrat pe id-ul ei si am descusut-o cum am stiut eu mai bine iar fata si-a zis of-ul:))) am aflat ca se intalneau si ca ea vroia sa fie iar cu el si ca al meu prieten nu vroia ei sa-i faca rau dar nici de mine sa-si bata joc.i-am zis prietenului meu tot ce-am aflat de la ea...se nimerise ca un amic de-al meu fff bun s-o cunoasca pe fosta prietenului meu si eu i-am bagat o mica minciuna prietenului meu, cum ca tot ce stiu stiu de la amicul meu ptr k fosta lui i-ar fi povestit acestuia totul despre ei :))... asta la cat de dusa este ii daduse nr de telefon amicului meu ptr k ar fi vrut sa se vada cu el... acum rad cand imi amintesc de ceea ce s-a intamplat, dar atunci tremuram de nervi. si pana la urma prietenul meu nu a renuntat la mine, in aia nu avea incredere...il putea lasa balta oricand, dak ea vroia sa se vada si cu amicul meu deci....s-a intalnit prietenul meu ptr ultima oara cu ea sa vada daca are nr amicului meu si daca ce i-am spus eu ca stiu e adevarat si asa a fost.
deci...si la tine..posibil ca prietenul tau sa mai aiba o oaresce treaba cu fosta lui, fara foc nu iese fum...! aia de nebuna nu insista ea, trebuie sa aiba un impuls ceva...eu cred ca ar fi renuntat daca nu era bagata in seama.fosta prietenului meu a renuntat...eu i-am dat ei ignore din lista prietenului meu si gata....s-a terminat! acum noi doi suntem fericiti.crede-ma ca aveam momente in care parca ma bantuia...peste tot ea era, el imi vorbea despre ea....nu mai suportam...:D te pooop scumpico, ai grija de tine, sa ne mai zici ce-ai mai facut!
claudyyya
Postat pe 18 Martie 2010 13:26
De la: claudyyya, la data 2010-03-18 13:26:00ooofff...si eu am trecut prin ceea ce treci tu! sunt de un an jumate cu prietenul meu...si timp de un an tot a aparut si fosta lui in peisaj: ba cu beep-uri, ba cu offline-uri pe mess...la inceput gaseam si eu offline-urile ptr k ramanea logat cu id-ul pe mess prietenul meu.intr-o zi, mi-am facut eu un alt id de baiat, am intrat pe id-ul ei si am descusut-o cum am stiut eu mai bine iar fata si-a zis of-ul:))) am aflat ca se intalneau si ca ea vroia sa fie iar cu el si ca al meu prieten nu vroia ei sa-i faca rau dar nici de mine sa-si bata joc.i-am zis prietenului meu tot ce-am aflat de la ea...se nimerise ca un amic de-al meu fff bun s-o cunoasca pe fosta prietenului meu si eu i-am bagat o mica minciuna prietenului meu, cum ca tot ce stiu stiu de la amicul meu ptr k fosta lui i-ar fi povestit acestuia totul despre ei :))... asta la cat de dusa este ii daduse nr de telefon amicului meu ptr k ar fi vrut sa se vada cu el... acum rad cand imi amintesc de ceea ce s-a intamplat, dar atunci tremuram de nervi. si pana la urma prietenul meu nu a renuntat la mine, in aia nu avea incredere...il putea lasa balta oricand, dak ea vroia sa se vada si cu amicul meu deci....s-a intalnit prietenul meu ptr ultima oara cu ea sa vada daca are nr amicului meu si daca ce i-am spus eu ca stiu e adevarat si asa a fost.
deci...si la tine..posibil ca prietenul tau sa mai aiba o oaresce treaba cu fosta lui, fara foc nu iese fum...! aia de nebuna nu insista ea, trebuie sa aiba un impuls ceva...eu cred ca ar fi renuntat daca nu era bagata in seama.fosta prietenului meu a renuntat...eu i-am dat ei ignore din lista prietenului meu si gata....s-a terminat! acum noi doi suntem fericiti.crede-ma ca aveam momente in care parca ma bantuia...peste tot ea era, el imi vorbea despre ea....nu mai suportam...:D te pooop scumpico, ai grija de tine, sa ne mai zici ce-ai mai facut!
iti dau perfecta dreptate asa este in mod sigur si fostul meu prieten care era divortat doar pe hartie avea multa treaba cu fosta nevasta...ca aia era moarta dupa el mai ales ca nu avea cu cine sa sio traga si cand o manca tare intre picioare era gata sa-i satisfaca fostului sot toate nevoile sexuale...mai ales ca aia era una si perversa ii placea sa-i faca lui sex oral iar mie nu im placea si atunci el a gasit un pretext sa faca sex cu fosta nevasta..eu m-am scarbit de aceasta murdarie de divortati si am hotarit sa ma retrag din mocirla divortatilor caream observat ca au divortat doar pe hartie iar in rest fac tot ce faceau inainte de a divorta inclusiv sex...ce parere aveti....
kudika029282
Postat pe 18 Martie 2010 15:45
Hai sa iti zic ce as face eu in situatia ta.....L-as ruga pe prietenul meu sa o sune pe respectiva de fata cu mine si cu telefonul pe speaker si sa o roage sa nu il mai deranjeze pentru ca ii face probleme cu actuala prietena (adik cu cu tine) si ca nu i se pare corect fata de tine sa mai tina legatura cu ea....daca ea este cea care il cauta asa insitent , iar el un "biet" baiat hartuit (scuza-mi ironia dar nu m-am putut abtine) ) nu cred ca ar avea ceva impotriva si in plus te lamuresti si tu care ii situatia intre ei adica ea e chiar obsedata sau el ii da apa la moara.Si sa-i propui sa faca asta in acel moment ca sa nu aiba timp sa vb cu ea , sa ii spuna ce vrei tu.sincer nu cred ca are rost sa te tot chinui cu tot felul de indoieli si ganduri,mai bine sa te lamuresti care e situatia.
Sper sa ne tii la curent, sa ne spui ce s-a intamplat. Iti doresc numai bine.
.
Leya24
Postat pe 18 Martie 2010 22:46
hm...texte din astea am mai auzit pe la prieteni...
zici ca in ultimii 2 ani din relatia lor au avut relatii sexuale ocazionale...de ce aceste "ocazionale" n`ar continua si acum?
in fine sper sa ma insel...
cred ca cel mai indicat ar fi sa`l iei de manuta si sa`i zici ca la prima chestie care are legatura cu "ea" (bip, mesaj offline s.a.m.d) poate sa`si ia gandul de la tine...poate ca te`ar ajuta intr`un fel...
AlexMag
Postat pe 19 Martie 2010 00:48
Dragalasa,daca nu ar fi vrut sa mentina legatura cu ea,metode sunt destule,schimba nr de tel,sau eu stiu ce alta varianta.Parerea mea este ca pana nu a incurajat-o,vb cu ea si mentinand permanent legatura ea nu ar fi procedat asa. si daca te voia pe tine si nu pe ea,de ce a plecat?a renuntat la tine pt ca nu te iubea cu adevarat chiar daca a facut-o pt ea sau nu.Nu ai mers deloc prea departe,consider ca ai facut ce trebuia ar trebui sa te feliciti in loc sa-ti faci procese de constiinta
mimishor957
Postat pe 19 Martie 2010 08:52
De la: kudika135154, la data 2010-03-19 08:52:12Dragalasa,daca nu ar fi vrut sa mentina legatura cu ea,metode sunt destule,schimba nr de tel,sau eu stiu ce alta varianta.Parerea mea este ca pana nu a incurajat-o,vb cu ea si mentinand permanent legatura ea nu ar fi procedat asa. si daca te voia pe tine si nu pe ea,de ce a plecat?a renuntat la tine pt ca nu te iubea cu adevarat chiar daca a facut-o pt ea sau nu.Nu ai mers deloc prea departe,consider ca ai facut ce trebuia ar trebui sa te feliciti in loc sa-ti faci procese de constiinta
eu am hotarit sa nu ma mai bag sub pielea lui si sa nu il mai caut..dar am observat ca ma cauta insistent tot el...divortatul care se tot impaca cu fosta nevasta cand se certa cu mine...iar acum nu mai vrea sa mearga la fosta...nici daca il trimit chiar eu... de asta ce credeti..???/
kudika029282
Postat pe 19 Martie 2010 15:05
paraseste-l, nu va merge, ori cat te vei chinui, la un moment dat, tot aici vei ajunge, pt ca asa va vrea el
taiko_delia
Postat pe 19 Martie 2010 15:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ajutati-ma cu un sfat... 13 De la: utad 12 August 2010 17:55
varsta celor care posteaza 31 De la: roxys 20 Octombrie 2013 11:53
petrecere cu streaptease masculin 21 De la: scump 23 August 2015 22:06
Gelozie si manifestari. 19 De la: Dany_elle 23 Mai 2020 11:50
Gelozie 27 De la: diana3289 10 Mai 2010 19:36