Setari Cookie-uri

precum un roman

hmm... e pt prima oara cand scriu ceea ce ma macina....asa ca nu fiti prea duri cu mine ,numai ca simt ca am nevoie de sfaturi....povestea mea...e ca oricare alta...sunt cu un tip( ne stim de cand eram copii,am crescut impreuna,stim totul unul despre celalalt)..in fine pot sa zic ca totul e ok pana aici....numai ca vreo 3-4 zile prietenul meu a primit un telefon de la fosta lui, si ia zis ca ar fi insarcinata...si ca ar fi fain daca s`ar intalni sa vb despre viata micutului....de cand a primit acest telefon prietenul meu nu mai e el....de atunci nu am mai primit nici un telefon,nici un semn de viata din partea lui..daca il sun imi zice ca e ocupat,ca are treaba....ba ca are nervi si ca nu are chef de vorba.inteleg ca l`a socat aceasta veste,ca si pe mine...il inteleg ca are o mie de ganduri....nu vreau sa fiu dura numai ca fosta lui nu era tocmai cumintica...si cand era cu el ea il insela...iar acum ii arunca vestea asta de parca ar fi ceva normal, ca si cum ea nu ia gresit cu nimic lui...in fine....aseara am indraznit sa il sun,iar el mia zis ca ar fi mai bine daca ramanem doar amici,ca e cam naspa,el cu copil e urat....ca ma tine incurcata treaba asta...iar eu nush,sincer sunt distrusa....pt ca intradevar daca nu imi pasa de el,puteam sa ii zic "la revedere" de cand mia zis ca va fi tatic:-
mirela_roxana
Postat pe 28 Iunie 2010 15:13
nu-ti ramane altceva de facut decat sa te retragi demn...el a ales deja
miss_darine
Postat pe 28 Iunie 2010 17:10
si totusi cine a zis ca e copilul lui? una care umbla din floare in floare? si cine e fraierul care crede fara sa faca un test?sunteti mai ceva ca o telenovela, ala e film dar la voi e realitate... chiar asa de usor e de prostit un om...barbat?
Shhh
Postat pe 28 Iunie 2010 17:18
De la: Shhh, la data 2010-06-28 17:18:02si totusi cine a zis ca e copilul lui? una care umbla din floare in floare? si cine e fraierul care crede fara sa faca un test?sunteti mai ceva ca o telenovela, ala e film dar la voi e realitate... chiar asa de usor e de prostit un om...barbat?

da' te-ai gandit ca baiatul i-a servit o minciuna ca sa scape mai usor de ea?
miss_darine
Postat pe 28 Iunie 2010 17:27

cred ca ai dreptate,s-a folosit de ea si acum i-a servit "vestea"ca sa scape usor de ea
51160
Postat pe 2 Iulie 2010 16:37
Fie ca a inventat sau nu,un lucru e cert,el a vrut sa se desparta de tine.Nu ai altceva de facut decat sa iti vezi de viata ta mai departe,viata merge inainte cu bune si cu rele.Nu este prea placut pt tine si cred ca fiecare dintre noi am simtit asta pe pielea noastra la un moment dat,dar important este sa treci peste.In mod sigur vei intalnii un baiat care sa te iubeasca!
Barbie30
Postat pe 2 Iulie 2010 16:49
De la: Shhh, la data 2010-06-28 17:18:02si totusi cine a zis ca e copilul lui? una care umbla din floare in floare? si cine e fraierul care crede fara sa faca un test?sunteti mai ceva ca o telenovela, ala e film dar la voi e realitate... chiar asa de usor e de prostit un om...barbat?

se pare ca ea a resuit sa il proasteasca pt ca nici eu nu cred ca ar fi tocmai al lui acest copil......iar el stie asta destul de bine..ea nu rezista o zi fara sa faca sex...
mirela_roxana
Postat pe 3 Iulie 2010 20:57
De la: Barbie30, la data 2010-07-02 16:49:30Fie ca a inventat sau nu,un lucru e cert,el a vrut sa se desparta de tine.Nu ai altceva de facut decat sa iti vezi de viata ta mai departe,viata merge inainte cu bune si cu rele.Nu este prea placut pt tine si cred ca fiecare dintre noi am simtit asta pe pielea noastra la un moment dat,dar important este sa treci peste.In mod sigur vei intalnii un baiat care sa te iubeasca!

nu a inventat ca a primit telefon..am vazut1o si eu pe tipa aia...are burtica destul de maricica...avand in vedere ca are 4 luni jumate de cand a ramas insarcinata......si e si mai comica faza ca inainte cu o seara sa primeasca el telefonul, el incepuse sa imi zica ca vrea sa facem ceva impreuna...sa ne intemeiem o familie...:-@..planuri peste planuri...toate dor vorbe desigur..
mirela_roxana
Postat pe 3 Iulie 2010 21:02
Nu pot decat sa-ti spun ca cel mai bine este sa-l stergi din memorie si sa mergi mai departe.
Barbie30
Postat pe 3 Iulie 2010 21:08
urata treaba...
deci,practic aveti aceasta relatie doar de cateva luni,deduc eu,caci spui ca fosta are o sarcina de aproximativ 4luni si jumatate...
acum lucrurile pot avea alte nuante...dat fiind faptul ca s-a volatilizat asa dintr-o data dupa ce ti-a dat socanta veste,poti pune pe seama lui o gramada de uneltiri...
imi amintesc de o intamplare cu verisoara mea,de acum cativa ani:tipa cunoaste un baiat extraordinar,dar dupa cateva intalniri,asta dispare in ceata...vara-mea il cauta,il suna,face eforturi sa-i intrebe toti prietenii ce se intampla...pana cand intr-un tarziu apare si eroul nostru,si melodramatic declara ca s-a ascuns de lume caci este bolnav incurabil,are tuberculoza!!!Inutil sa mai spun ce a mai jelit vara-mea de aceasta soarta nedreapta si trebuiau si sa se desparta caci asta era dorinta lui...
ei,in fine,dupa aceasta intamplare,ne ducem intr-o seara,cu cainii in parcul din apropiere,ne asezam pe o banca si incepem sa fumam si sa vb...frumos afara...cineva canta la o chitara mai incolo...gasti ...veselie mare...cand vara-mea isi vede fostul amorez,care pupa de mama focului o gagica!!!!
vara-mea nu se incurca cu una cu doua,e genul justitiar care confrunta pe oricine;asa ca s-a dus la banca lor si l-a infruntat pe"bolnavior",apoi sa vezi ce tambalau a iesit,caci fata cu care era in parc,era prietena lui oficiala,veche ce nu stia de"tuberculoza' lui...

O alta intamplare mi-a povestit-o un ex...cica avea o vecina care se indragostise de el,si ca ea nu era tocmai genul lui...il pandea de cate ori venea acasa si apoi isi facea drum la el la usa cu diverse,numai sa se bage in seama...pana la urma,dupa mai multe faze de genul"ce cald e aici la tine,pot sa ma fac mai comoda?"ex-ul s-a conformat situatiei si a avut ceva raporturi cu fata aceea.Cand nu a mai suportat-o,a zis ca a chemat o colega/prietena buna de la serviciu si a rugat-o sa stea in costum de baie,in patul sau...asa a si gasit-o vecinica vesela,si de atunci i-a trecut cheful sa-l mai caute...

in conluzie,si barbatii pot pune la cale adevarate povesti imbarligate,atunci cand sunt lasi,nu au caracter si le este frica sa explice de ce incheie o relatie!!!
kritzia
Postat pe 5 Iulie 2010 11:27



N-am inteles o chestie : el era si cu tine si cu ea in acelasi timp ?? Pai cum asa mai draga ??
Atunci lasa-l in pesti !! duca-se ! O sa-i iasa in curand peri albi de plansete si draci baltati !!
Paguba-n ciuperci !!! o problema in minus pt tine !!
Schimba strada !!
kudika174057
Postat pe 8 Iulie 2010 17:35



N-am inteles o chestie : el era si cu tine si cu ea in acelasi timp ?? Pai cum asa mai draga ??
Atunci lasa-l in pesti !! duca-se ! O sa-i iasa in curand peri albi de plansete si draci baltati !!
Paguba-n ciuperci !!! o problema in minus pt tine !!
Schimba strada !!
kudika174057
Postat pe 8 Iulie 2010 17:36
De la: kudika174057, la data 2010-07-08 17:36:05


N-am inteles o chestie : el era si cu tine si cu ea in acelasi timp ?? Pai cum asa mai draga ??
Atunci lasa-l in pesti !! duca-se ! O sa-i iasa in curand peri albi de plansete si draci baltati !!
Paguba-n ciuperci !!! o problema in minus pt tine !!
Schimba strada !! [/quotnu era cu amandoua in acelasi timp...
mirela_roxana
Postat pe 9 Iulie 2010 18:17
e greu dar trebuie sa mergi mai departe! el a ales sa-si asume responsabilitatea de ai creste copilul tipei , fara sa fie sigur ca este a lui! asta denota ca a vrut sa rupa relatia cu tine!
roz5blue6lila7
Postat pe 9 Iulie 2010 18:29
a zis clar...fosta...
kudika061055
Postat pe 10 Iulie 2010 07:01
Ai muscat-o, asta e...in timp, vei castiga experienta...
kudika226898
Postat pe 11 Iulie 2010 10:59
De la: mirela_roxana, la data 2010-06-28 15:13:46hmm... e pt prima oara cand scriu ceea ce ma macina....asa ca nu fiti prea duri cu mine ,numai ca simt ca am nevoie de sfaturi....povestea mea...e ca oricare alta...sunt cu un tip( ne stim de cand eram copii,am crescut impreuna,stim totul unul despre celalalt)..in fine pot sa zic ca totul e ok pana aici....numai ca vreo 3-4 zile prietenul meu a primit un telefon de la fosta lui, si ia zis ca ar fi insarcinata...si ca ar fi fain daca s`ar intalni sa vb despre viata micutului....de cand a primit acest telefon prietenul meu nu mai e el....de atunci nu am mai primit nici un telefon,nici un semn de viata din partea lui..daca il sun imi zice ca e ocupat,ca are treaba....ba ca are nervi si ca nu are chef de vorba.inteleg ca l`a socat aceasta veste,ca si pe mine...il inteleg ca are o mie de ganduri....nu vreau sa fiu dura numai ca fosta lui nu era tocmai cumintica...si cand era cu el ea il insela...iar acum ii arunca vestea asta de parca ar fi ceva normal, ca si cum ea nu ia gresit cu nimic lui...in fine....aseara am indraznit sa il sun,iar el mia zis ca ar fi mai bine daca ramanem doar amici,ca e cam naspa,el cu copil e urat....ca ma tine incurcata treaba asta...iar eu nush,sincer sunt distrusa....pt ca intradevar daca nu imi pasa de el,puteam sa ii zic "la revedere" de cand mia zis ca va fi tatic:-


eu zic sa stepti o confirmare sigura adica test de paternitate si mai ales el sa fie sigur de provenienta produsului..... si abia apoi sa vezi daca poti ierta sau nu relatia lui cu alta in acelasi timp cu tine
daca e copilul lui este hotararea doar a lui cu cine va intemeia o familie si abia apoi vei hotara tu ce este bine pt tine
succes
Katty03
Postat pe 11 Iulie 2010 22:37
Inseamna ca tine la tine.. Dar el a ales si are o familie de crescut .. Vrea sa te indeparteze de haosul care e in mintea lui .. de tot chinul si socul pe care`l traieste .. Si inseamna ca tine la tine, si vrea sa traiesti linistita si sa nu te incurci cu treburile lui .. Bine ai face sa te retragi un timp .. Apoi contacteaza`l intreaba`l daca poti sa`l ajuti cu ceva.. Numai cu atat ai putea fii de folos ..
PinkilyDinkily
Postat pe 15 Iulie 2010 03:49
De la: PinkilyDinkily, la data 2010-07-15 03:49:34Inseamna ca tine la tine.. Dar el a ales si are o familie de crescut .. Vrea sa te indeparteze de haosul care e in mintea lui .. de tot chinul si socul pe care`l traieste .. Si inseamna ca tine la tine, si vrea sa traiesti linistita si sa nu te incurci cu treburile lui .. Bine ai face sa te retragi un timp .. Apoi contacteaza`l intreaba`l daca poti sa`l ajuti cu ceva.. Numai cu atat ai putea fii de folos ..



fain este ca acum e singurel..:D si ca ne sunam mai zilnic..ne vedem....vorbim...nu am rupt intr`u totul relatia...nici nu avem cum..avand in vedere ca de 14 ani ne stim..stam in acelasi cartier...

oricum...se vede ca pt ea nu isi face timp...tipa la sunat de o gramada de ori...si nu o data ia zis ca nu are de gand sa o vada..nu are timp pt ea..ca are treaba acum...chiar daca....statea si tocea bancutza din fatza blocului..:))..jucand table..
mirela_roxana
Postat pe 15 Iulie 2010 22:13
De la: kritzia, la data 2010-07-05 11:27:06urata treaba...
deci,practic aveti aceasta relatie doar de cateva luni,deduc eu,caci spui ca fosta are o sarcina de aproximativ 4luni si jumatate...
acum lucrurile pot avea alte nuante...dat fiind faptul ca s-a volatilizat asa dintr-o data dupa ce ti-a dat socanta veste,poti pune pe seama lui o gramada de uneltiri...
imi amintesc de o intamplare cu verisoara mea,de acum cativa ani:tipa cunoaste un baiat extraordinar,dar dupa cateva intalniri,asta dispare in ceata...vara-mea il cauta,il suna,face eforturi sa-i intrebe toti prietenii ce se intampla...pana cand intr-un tarziu apare si eroul nostru,si melodramatic declara ca s-a ascuns de lume caci este bolnav incurabil,are tuberculoza!!!Inutil sa mai spun ce a mai jelit vara-mea de aceasta soarta nedreapta si trebuiau si sa se desparta caci asta era dorinta lui...
ei,in fine,dupa aceasta intamplare,ne ducem intr-o seara,cu cainii in parcul din apropiere,ne asezam pe o banca si incepem sa fumam si sa vb...frumos afara...cineva canta la o chitara mai incolo...gasti ...veselie mare...cand vara-mea isi vede fostul amorez,care pupa de mama focului o gagica!!!!
vara-mea nu se incurca cu una cu doua,e genul justitiar care confrunta pe oricine;asa ca s-a dus la banca lor si l-a infruntat pe"bolnavior",apoi sa vezi ce tambalau a iesit,caci fata cu care era in parc,era prietena lui oficiala,veche ce nu stia de"tuberculoza' lui...

O alta intamplare mi-a povestit-o un ex...cica avea o vecina care se indragostise de el,si ca ea nu era tocmai genul lui...il pandea de cate ori venea acasa si apoi isi facea drum la el la usa cu diverse,numai sa se bage in seama...pana la urma,dupa mai multe faze de genul"ce cald e aici la tine,pot sa ma fac mai comoda?"ex-ul s-a conformat situatiei si a avut ceva raporturi cu fata aceea.Cand nu a mai suportat-o,a zis ca a chemat o colega/prietena buna de la serviciu si a rugat-o sa stea in costum de baie,in patul sau...asa a si gasit-o vecinica vesela,si de atunci i-a trecut cheful sa-l mai caute...

in conluzie,si barbatii pot pune la cale adevarate povesti imbarligate,atunci cand sunt lasi,nu au caracter si le este frica sa explice de ce incheie o relatie!!!




baietii astia..nu le ajunge doar una...ei vor mai multe....
mirela_roxana
Postat pe 15 Iulie 2010 22:15
Daca fata asta nu este prea cumintica , prietenul tau de ce nu a fost el cu capul pe umeri.Sa umbli cu o fata care te inseala si sa faci sex neprotejat ?Eu zic ca este cusuta cu ata alba.
Tu esti prea implicata sa iti dai seama?La nasterea unui copil sunt vinovati DOI.
angelica74nicu
Postat pe 20 Iulie 2010 08:23
Trebuie sa-nveti in nviata asta draga Mirela sa stergi cu buretele trecand adesea peste sentimente ! Asa cum te-a ales sa-i fii prietena acest "incurca lume" ,tot asa te vor alege si altii daca stii cand ,cu cine si unde sa socializezi ! Fii mai dura cu tine insuti si-ti va prinde bine !
crysis
Postat pe 21 Iulie 2010 07:25
De la: mirela_roxana, la data 2010-06-28 15:13:46hmm... e pt prima oara cand scriu ceea ce ma macina....asa ca nu fiti prea duri cu mine ,numai ca simt ca am nevoie de sfaturi....povestea mea...e ca oricare alta...sunt cu un tip( ne stim de cand eram copii,am crescut impreuna,stim totul unul despre celalalt)..in fine pot sa zic ca totul e ok pana aici....numai ca vreo 3-4 zile prietenul meu a primit un telefon de la fosta lui, si ia zis ca ar fi insarcinata...si ca ar fi fain daca s`ar intalni sa vb despre viata micutului....de cand a primit acest telefon prietenul meu nu mai e el....de atunci nu am mai primit nici un telefon,nici un semn de viata din partea lui..daca il sun imi zice ca e ocupat,ca are treaba....ba ca are nervi si ca nu are chef de vorba.inteleg ca l`a socat aceasta veste,ca si pe mine...il inteleg ca are o mie de ganduri....nu vreau sa fiu dura numai ca fosta lui nu era tocmai cumintica...si cand era cu el ea il insela...iar acum ii arunca vestea asta de parca ar fi ceva normal, ca si cum ea nu ia gresit cu nimic lui...in fine....aseara am indraznit sa il sun,iar el mia zis ca ar fi mai bine daca ramanem doar amici,ca e cam naspa,el cu copil e urat....ca ma tine incurcata treaba asta...iar eu nush,sincer sunt distrusa....pt ca intradevar daca nu imi pasa de el,puteam sa ii zic "la revedere" de cand mia zis ca va fi tatic:-


Mirela,
Stiu ceea ce simti si ceea ce vrei sa zici. Anul trecut am trecut si eu printr-o experienta asemanatoare. Doar ca eu eram ''mama'' si el taticul unui copil cu o alta femeie.

Cred ca cea mai buna solutie ar fi sa te retragi, altceva nu-ti ramane de facut.
Gandeste-te putin la viitor, si inainte sa iei o decizie finala pune-ti niste intrebari : crezi ca vei reusi sa te obisnuiesti cu ideea ca are un copil dintr-o relatie anterioara? Te simti pregatita sa faci fata mereu sentimentelor care te incearca atunci cand el se duce sa isi viziteze copilul/fosta iubita?

Ia decizia cea mai buna pt tine. Vei suferi acum, dar durerea e mult mai mica (si se vindeca mai usor) decat atunci cand timpul trece, lucrurile avanseaza si tot asa!

Iti doresc bafta si tine-ne la curent cu ceea ce se mai intampla.
Lisssa
Postat pe 21 Iulie 2010 07:51
asa am patit si eu acu 1 an jumatate si m.am retras din viata lui pt binele copilului insa mai tz am aflat k a fo doar o minciuna,tipa nu era insarcinata si a fo doar o minciuna s scape d mn mai usor.....acu ei sunt castoriti si pastrez leg cu ei k si o cunostinta...decimai bn gandeste.te.....si la comportamentul lui...eu as zice s fii cu okii in 4...mai ales dak ai putea s te informezi un pic de sarcina sta a fetei;)
rocsaneluuu
Postat pe 21 Iulie 2010 17:16
SUFERITI AMINDOI,SI NU E BINE....DAR ,PENTRU TINE POATE FI UN NOU INCEPUT,PENTRU EL INCEPUTUL SFIRSITULUI UNEI RELATII....DACA LA MIJLOC E UN COPIL,IARTA SI UITA,DAR VEZI CA MAI TIRZIU S-AR PUTEA SA DEA TIRCOALE CASEI TALE DIN NOU,E BINE SA NU-I MAI DAI A DOUA SANSA,EL N-A FOST FAIR-PLAY CU TINE,...SUFERI CITEVA LUNI,E MAI BINE ASA, APOI VINE UITAREA.....
kudika227120
Postat pe 21 Iulie 2010 17:35
Retrage-te draga mea.Nu are rost.El a ales! Gandeste-te la tine!
kudika078506
Postat pe 21 Iulie 2010 23:12
renunta. O sa te refaci. O sa-l uiti asa cum l-ai iubit si probabil o sa ramaneti amici buni. Nu te-ai intrebat : Oare el a vrut sa fie tatic? daca a vrut, vestea asta l-a facut cel mai fericit. Renunta, ai o viata inainte, si fiecare lucru rau din viata noastra ne duce la alte sute de lucruri bune.


cozy
Postat pe 22 Iulie 2010 09:50
De la: cozy, la data 2010-07-22 09:50:19renunta. O sa te refaci. O sa-l uiti asa cum l-ai iubit si probabil o sa ramaneti amici buni. Nu te-ai intrebat : Oare el a vrut sa fie tatic? daca a vrut, vestea asta l-a facut cel mai fericit. Renunta, ai o viata inainte, si fiecare lucru rau din viata noastra ne duce la alte sute de lucruri bune.



de vrut un copil..isi dorea..dar nu cu ea...amici suntem..vorbim zilnic..ne vedem zilnic cand iesim afara....de discutat despre tipa si copilas..nu am mai discutat..l'am vazut zilele trecute foarte suparat...si lam intrebat ce a patit..raspunsul lui a fost "ea e de vina ca sunt acum suparat"..atat a indraznit sa il intreb..restul a venit mai mult sau mai putin de la sine...avand in vedere ca mi'a zis sa mergem udeva unde suntem doar noi doi sa imi zica ce au vb....


de renuntat..nush ce sa zic..pe de o parte am renuntat...pe de alta parte nu...
mirela_roxana
Postat pe 31 Iulie 2010 14:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vine primavara nu va aranjati ??? 3 De la: mahy33 26 Martie 2010 19:23
haine vintage 1 De la: carmen_claudia 21 Martie 2009 19:24
super 1 De la: ella_pink 28 Noiembrie 2009 11:05
shopping online 1 De la: otilia_b_healthy 4 Decembrie 2015 21:13
hei fetelor (studente) 1 De la: kudika030542 22 Iunie 2009 13:26