Setari Cookie-uri

exista cale de intoarcere?

sunt o doamna in varsta si cunosc un baiat care este homoxexual. as vrea sa il ajut sa iese din acest anturaj, sa aiba preocupari normale, sa aiba o prietena, sa vrea sa aiba o familie, o casnicie fericita, copii.chiar daca varsta dintre noi este mare, suntem foarte buni prieteni, ne povestim multe lucruri. il indragesc foarte mult ( ca si pe copilul meu)si as vrea sa il ajut. am incercat eu sa-i explic ca este un foarte mare pacat din punct de vedere religios, ca nu este ceva normal ratiunii pentru care ne-a lasat D-zeu pe pamant. cei care pot, va rog sa-mi dea sfaturi cum sa-l ajut pe acest baiat.
kudika100215
Postat pe 30 Iunie 2010 11:05
daca-l iubesti accepta-l asa cum e...nu-l sperie povestile despre iad sau rai
miss_darine
Postat pe 30 Iunie 2010 11:16
bine ca-i homoxexual ca daca era homosexual era mai dificil!
pai daca este homosexual poti sa ii aduci si cea mai frumoasa femeie de pe planeta ca tot nu se schimba!
size_back
Postat pe 30 Iunie 2010 11:21
De la: size_back, la data 2010-06-30 11:21:01bine ca-i homoxexual ca daca era homosexual era mai dificil!
pai daca este homosexual poti sa ii aduci si cea mai frumoasa femeie de pe planeta ca tot nu se schimba!


exista totusi o solutie ...................extirparea organului
anastasia_m
Postat pe 30 Iunie 2010 11:24
De la: size_back, la data 2010-06-30 11:21:01bine ca-i homoxexual ca daca era homosexual era mai dificil!
pai daca este homosexual poti sa ii aduci si cea mai frumoasa femeie de pe planeta ca tot nu se schimba!

mai gandeste-te...iei cea mai frumoasa femeie de pe pamant si o transformi in barbat....si gata...o sa-i placa
alina_constantin88
Postat pe 30 Iunie 2010 11:25
De la: anastasia_m, la data 2010-06-30 11:24:27
De la: size_back, la data 2010-06-30 11:21:01bine ca-i homoxexual ca daca era homosexual era mai dificil!
pai daca este homosexual poti sa ii aduci si cea mai frumoasa femeie de pe planeta ca tot nu se schimba!


exista totusi o solutie ...................extirparea organului

lasa fata cu nu tre sa dea...poate el e fetita si tre doar sa ia!
size_back
Postat pe 30 Iunie 2010 11:35
De la: alina_constantin88, la data 2010-06-30 11:25:09
De la: size_back, la data 2010-06-30 11:21:01bine ca-i homoxexual ca daca era homosexual era mai dificil!
pai daca este homosexual poti sa ii aduci si cea mai frumoasa femeie de pe planeta ca tot nu se schimba!

mai gandeste-te...iei cea mai frumoasa femeie de pe pamant si o transformi in barbat....si gata...o sa-i placa


putin cam complicat dar nu imposibil! !
size_back
Postat pe 30 Iunie 2010 11:36
De la: size_back, la data 2010-06-30 11:35:17
De la: anastasia_m, la data 2010-06-30 11:24:27
De la: size_back, la data 2010-06-30 11:21:01bine ca-i homoxexual ca daca era homosexual era mai dificil!
pai daca este homosexual poti sa ii aduci si cea mai frumoasa femeie de pe planeta ca tot nu se schimba!


exista totusi o solutie ...................extirparea organului

lasa fata cu nu tre sa dea...poate el e fetita si tre doar sa ia!



na , ca asta mi-a scapat ..........
anastasia_m
Postat pe 30 Iunie 2010 13:42
De la: kudika100215, la data 2010-06-30 11:05:59sunt o doamna in varsta si cunosc un baiat care este homoxexual. as vrea sa il ajut sa iese din acest anturaj, sa aiba preocupari normale, sa aiba o prietena, sa vrea sa aiba o familie, o casnicie fericita, copii.chiar daca varsta dintre noi este mare, suntem foarte buni prieteni, ne povestim multe lucruri. il indragesc foarte mult ( ca si pe copilul meu)si as vrea sa il ajut. am incercat eu sa-i explic ca este un foarte mare pacat din punct de vedere religios, ca nu este ceva normal ratiunii pentru care ne-a lasat D-zeu pe pamant. cei care pot, va rog sa-mi dea sfaturi cum sa-l ajut pe acest baiat.

Eu cred ca pentru problema asta ar trebui vorbit cu un preot sa faca o slujba(sau mai multe) pentru acest baiat(eventual chiar un maslu cu minim 3 preoti). In plus de asta probabil ca e nevoie si de rugaciune din partea dvs. daca vreti sa-l ajutati. Altfel nu vad cum l-ati putea ajuta. Ideea cu ,,cea mai frumoasa femeie'' nu mi se pare buna intrucat el nu va simti nimic vazand o femeie, indiferent cat de frumoasa ar fi ea, din moment ce el e atras de barbati. Sunt de parere ca doar cu ajutor de la Dumnezeu se poate birui aceasta orientare sexuala anormala ca sa-i spun asa. Va tin pumnii!
tematoare
Postat pe 2 Iulie 2010 02:07
Nu ne-ati spus cum reactioneaza el cand stati de vorba despre acest subiect. Apoi, nu ne-ati dat mai multe detalii: cat timp are de cand e homosexual, cum a inceput, ii place cu adevarat sa faca sex cu un alt barbat? In general, din ce stiu eu, lucrurile astea nu prea se schimba. Cel mult, ar putea ajunge bisexual si sub paravanul unei femei sa se culce in continuare si cu barbati. Oricum, conteaza atitudinea lui vis-a-vis de chestiunea in cauza. Simte ca face ceva gresit sau e multumit de orientarea lui? Daca e multumit, nu cred ca se va schimba.
invain
Postat pe 2 Iulie 2010 10:40
De la: tematoare, la data 2010-07-02 02:07:11
De la: kudika100215, la data 2010-06-30 11:05:59sunt o doamna in varsta si cunosc un baiat care este homoxexual. as vrea sa il ajut sa iese din acest anturaj, sa aiba preocupari normale, sa aiba o prietena, sa vrea sa aiba o familie, o casnicie fericita, copii.chiar daca varsta dintre noi este mare, suntem foarte buni prieteni, ne povestim multe lucruri. il indragesc foarte mult ( ca si pe copilul meu)si as vrea sa il ajut. am incercat eu sa-i explic ca este un foarte mare pacat din punct de vedere religios, ca nu este ceva normal ratiunii pentru care ne-a lasat D-zeu pe pamant. cei care pot, va rog sa-mi dea sfaturi cum sa-l ajut pe acest baiat.

Eu cred ca pentru problema asta ar trebui vorbit cu un preot sa faca o slujba(sau mai multe) pentru acest baiat(eventual chiar un maslu cu minim 3 preoti). In plus de asta probabil ca e nevoie si de rugaciune din partea dvs. daca vreti sa-l ajutati. Altfel nu vad cum l-ati putea ajuta. Ideea cu ,,cea mai frumoasa femeie'' nu mi se pare buna intrucat el nu va simti nimic vazand o femeie, indiferent cat de frumoasa ar fi ea, din moment ce el e atras de barbati. Sunt de parere ca doar cu ajutor de la Dumnezeu se poate birui aceasta orientare sexuala anormala ca sa-i spun asa. Va tin pumnii!



este homosexual....nu posedat...
alina_constantin88
Postat pe 2 Iulie 2010 18:34
De la: tematoare, la data 2010-07-02 02:07:11
De la: kudika100215, la data 2010-06-30 11:05:59sunt o doamna in varsta si cunosc un baiat care este homoxexual. as vrea sa il ajut sa iese din acest anturaj, sa aiba preocupari normale, sa aiba o prietena, sa vrea sa aiba o familie, o casnicie fericita, copii.chiar daca varsta dintre noi este mare, suntem foarte buni prieteni, ne povestim multe lucruri. il indragesc foarte mult ( ca si pe copilul meu)si as vrea sa il ajut. am incercat eu sa-i explic ca este un foarte mare pacat din punct de vedere religios, ca nu este ceva normal ratiunii pentru care ne-a lasat D-zeu pe pamant. cei care pot, va rog sa-mi dea sfaturi cum sa-l ajut pe acest baiat.

Eu cred ca pentru problema asta ar trebui vorbit cu un preot sa faca o slujba(sau mai multe) pentru acest baiat(eventual chiar un maslu cu minim 3 preoti). In plus de asta probabil ca e nevoie si de rugaciune din partea dvs. daca vreti sa-l ajutati. Altfel nu vad cum l-ati putea ajuta. Ideea cu ,,cea mai frumoasa femeie'' nu mi se pare buna intrucat el nu va simti nimic vazand o femeie, indiferent cat de frumoasa ar fi ea, din moment ce el e atras de barbati. Sunt de parere ca doar cu ajutor de la Dumnezeu se poate birui aceasta orientare sexuala anormala ca sa-i spun asa. Va tin pumnii!


Fata tu crezi ca au intrat dracii in el???Eu asa spune ca altceva,dar ma abtin ca sunt o lady
Barbie30
Postat pe 2 Iulie 2010 18:36
el s-a aplecat cam mult si nu mai e cale de intoarecere...
tavi85
Postat pe 2 Iulie 2010 18:39
mamaie lasa-l bre ca e ......... dosnic !
coldwind
Postat pe 2 Iulie 2010 18:42
Barbie30
Postat pe 2 Iulie 2010 18:44
Nu cred ca se poate face ceva...asta a ales, asta are...
kudika226898
Postat pe 11 Iulie 2010 12:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Iubire in exil de Donna V 1 De la: vivacedonna 10 Decembrie 2011 10:11
cum imi dau seama daca intradevar il plac? 6 De la: pickard 10 Octombrie 2010 21:20
Iubitul meu face parte din mafie 86 De la: kudika226898 11 Septembrie 2011 00:57
mi e foameeeeeeeeeeeeeeeeeeeee 7 De la: yumy 14 Octombrie 2011 08:24
infidelitate? 20 De la: kudika325360 14 Octombrie 2010 09:30