Setari Cookie-uri

REGASIRE DUPA 5 ANI

BUNA DIMINEATA ! AS VREA UN SFAT DE LA CEI CARE AU TRECUT PRINTR-O SITUATIE ASEMANATOARE. SOTUL MEU, A PLECAT IN SPANIA ACUM 5 ANI ....SI ACOLO A GASIT PE ALTCINEVA DUPA 1 AN. AM SUFERIT ENORM DE MULT ( AVEM O FETITA DE 10 ANI ) SI EL A GASIT UNA CU 3 COPII(ROMANCA) . EL A FOST UN BARBAT MODEL PT MINE ( NE-AM IUBIT F MULT ) DAR ....TOTUSI ....S-A INTAMPLAT ( ISI RECUNOASTE VINA ).EU ACUM AM ALTA RELATIE CU UN BARBAT CARE NU IL IUBESC DAR DIN DORINTA DE A AVEA UN TATA LA COPIL ...AM FACUT-O(LOCUIM IMPREUNA).MENTIONEZ CA EU ANUL ASTA AM BAGAT ACTIUNE DE DIVORT ,DESI AM ZIS CA NU VOI BAGA NICIODATA PT CA INCA IL IUBESC ,DAR SOTUL ,CRED ,VAZAND CA MA PIERDE ,MI-A CERUT SA RENUNT LA DIVORT ,SA NE IMPACAM ,VREA SA FIM DIN NOU IMPREUNA .IN TOT TIMPUL CAT A FOST PLECAT ,,,SUNA LA FATA ,TRIMITEA BANI PT EA ,PACHET ,DECI A AVUT GRIJA ,,,O IUBESTE F MULT .CE MA SFATUITI ,SA II MAI DAU O SANSA SAU NU ? VA ROG SI PAREREA VOASTRA .MULTUMESC F MULT .

Postat pe 21 Mai 2009 08:58
sotul tau este prea egoist sa te lase sa iti refaci viata...fii convinsa ca daca a ajuns sa se atinga de o alta femeie,nu te mai iubeste...isi iubeste doar copilul si probabil nu suporta ideea ca,copilul lui,sa se obisnuiasca cu prezenta unui alt barbat care i-ar putea lua locul...eu stiu ca singuratatea te impinge la multe,insa nu ai facut bine ca ai acceptat pe cineva in viata ta fara sa il iubesti...si fii atenta pe cine primesti in viata ta...sa fii convinsa ca iti iubeste copilul cu adevarat...sa fii singura cu un copil nu e o tragedie...nu te multumi cu putin...ai grija de tine si de puiutul tau si sa auzim numai de bine...soarele va rasari din nou si pt tine...
kudika007253
Postat pe 31 Mai 2009 11:38
iti multumesc din suflet pt raspuns dar se pare ca intre timp m-am gandit mai bine ce voi face mai exact ..Nu ii voi da o a doua sansa ,,chiar daca este tatal copilului meu ,,,stiu ca o iubeste ,dar ...nu stiu daca voi putea sa am incredere din nou il el .in sufletul meu v-a ramane toata viata ...chiar daca m-a inselat ...este copilul si nu il pot uri,.

Postat pe 31 Mai 2009 19:57
...imi dau seama cat de mult suferi,dar e decizia inteleapta...meriti si tu sa fii iubita cu adevarat...trebuie sa fii puternica...un om daca a putut sa te insele o data,o va face si a doua oara...indoiala din sufletul tau isi va spune cuvantul...te vei gandi mereu cat este de sincer in declaratiile lui...anii trec,fetita ta va creste iar tu vei simti mai acut lipsa iubirii unui barbat...veti ramane buni prieteni si ii vei da voie sa isi vada fetita ori de cate ori doreste...eu asa as face daca as fi in locul tau...
kudika007253
Postat pe 31 Mai 2009 23:50
Distanta te face sa cazi in capcanele ei. nu e usor, trebuie sa fie cu adevarat ceva special ca sa nu cazi in mrejele altcuiva. nu poti da sfaturi cuiva pt ca nu stii prin ce trece celalalt. nu judeca omul, judeca fapta, iar ceea ce i s-a intamplat lui, putea sa ti se intample si tie. lamentarile nu duc nicaieri. chiar daca il invinuiesti pe el de tot nu o sa-ti fie tie mai bine, si nici lui. intr-un cuplu exista 2 oameni, iar de obicei, cel parasit greseste... de fapt, tot timpul cel parasit greseste. eu as zice sa contactezi un psiholog, te poate ajuta in relatia cu tine si apoi cu el si ceilalti din jur. eu asta am facut. din pacate, avem impresia ca suntem puternici si ne ajutam singuri. de fapt, toate emotiile nu se dilueaza ci se stocheaza, nu vei rezolva deloc problema, o vei amana. iar eu zic ca e mai bine sa stii sa infrunti problema decat sa lasi in voia sortii.
sfaturile pe site sunt personale, fiecare are ceva de spus ca fiecare trece prin ceva. dar deciziile tale trebuie sa se bazeze pe capul tau limpede, pe o minte linistita si odihnita. nu te pripi si nu arunca cu pietre, ai putea ajunge si tu in situatia lui candva...

multa bafta!
miss_C
Postat pe 12 Iunie 2009 09:25
Draga mea iti relatez o experienta adevarata:sotul a avut o relatie s-au mutat impreuna dupa ceva timp a revenit "spasit si calugarit" ca isi iubeste copilul, sotia regrete mari....in realitate era doar egoism nu a renuntat niciodata la cealalta ii era doar frica ca sotia isi va gasi pe cineva ...dar ...sfatul meu a gresit o data va continua nu mai poti avea incredere in cineva care te-a parasit atunci cand ai nevoie de el.Nu vreau sa te influentez poate il iubesti dar nu merita a doua sansa!Poate cel cu care esti te va invata sa-l iubesti...poate nu stiu...multa sanatate si sa ne auzim de bine!
kudika039152
Postat pe 12 Iunie 2009 10:04
buna eu am o prietena a carui sot a plecat in strainaeaer anul trecut in august inainte de a pleca era totul ok dar cind a venit acasa de craciun era foarte schimbat,de cum a intrat pe usa a inceput cu tot felul de reprosuri ba ca oala nui curata ba ca casa nui nustu cum ba ca gemurile nustiu cr mai au,etc desi casa prietenei mele sclipeste de curatenie.si mai ales o privea cu dispret si era faarte distant cu ia.despre sex ce sa va zic nu o sadisfacea de loc iar noaptea cind se baca in bratele lui el se retragea la perete.eu cred ca are pe alta acolo dar nu iam spus ei sa nu o supar si mai tare.de pasti nu a mai venit acasa motivind ca sta acolo sa faca bani,ia spus ia sa o ia si pe ia acolo dar nu vrea motivind ca nu stie limba si e foarte greu .prietena mea a facut grrmana la liceu si sar descurca da nu vrea el.ce parere aveti despre acasta situatie?credeti ca are pe alta? astept sugestiile voastre
kudika098645
Postat pe 12 Iunie 2009 13:38
buna....am trecut si eu printr o experienta asemanatoare....sotul meu m a inselat dar nu a renuntat niciodata la relatia noastra....nu m a abandonat ....diferenta e ca nu s a indragostit......avem si noi o fetita de 4 ani...si eu l am iertat pt copil...dar nu mai am incredere in el....nici nu l mai iubesc cum il iubeam...Parerea mea e ca nu merita iertat sub nici o forma.acum ca tu ai viata ta....lasa l sa te regrete....tu ai sa l uiti

Postat pe 25 Iunie 2009 22:23
pt trandafir_x e clar ca buna ziua ca sotul pritenei are pe alcineva ... oricum se poarta ca un las !
Schatt
Postat pe 8 August 2009 16:03
De la: , la data 2009-06-25 22:23:40buna....am trecut si eu printr o experienta asemanatoare....sotul meu m a inselat dar nu a renuntat niciodata la relatia noastra....nu m a abandonat ....diferenta e ca nu s a indragostit......avem si noi o fetita de 4 ani...si eu l am iertat pt copil...dar nu mai am incredere in el....nici nu l mai iubesc cum il iubeam...Parerea mea e ca nu merita iertat sub nici o forma.acum ca tu ai viata ta....lasa l sa te regrete....tu ai sa l uiti

Dragelor sa nu uitam ca si noi santem fiinte care avem aspiratii
, asteptari , iubim , gandim .. acum sa nu fiu o feminista cu steagul in mana dat tot asa de bine poti sa reprosezi si unui barbat dc ceva nu-i ok cu el ( ex ca nu-s oalelel curate ... geamurile ), si tot asa de bine poti deveni si TU al draqului dc el te injoseste ... nu acceptati asta ! Apreciaza-te intai pe tine si altfel iei atitudine !
Schatt
Postat pe 8 August 2009 16:09
va multumesc mult de raspunsuri, fetelor
kudika098645
Postat pe 11 Septembrie 2009 07:26
acum sa va spun ultimele nautati, in legatura cu prietena mea. sotul, ei a venit ,de la craciun in iunie . a stat 3 saptamini. de cum a intrat pe usa[sotul] a vrut sa faca sex. si atunci ia la intrebat ,daca a fost cuminte. la care el ia raspuns, asa...ca ce ca daca nu, numi mai dai biscuitele?atunci ia a tacut si au facut sex.acum nu ia mai cautat acele motive, ca la craciun. in schimb, cu sexul tot asa a ramas.ca sa se culce cuia trebuia sal maseze, alfel nu vroia. si o punea pe ia sa mingie pe penis iar el nui facea, nimic. ia ii spunea sa o sarute.............si multe altele, dar el nimic. cind i se scula, se urca peia si o faceau ca 2 animale fara sentimente.el facea tratament intravenos, cu vitamine, si se ungea cu niste alifii, ferinduse de ochii ei. intre bat fiind el ia zis cai oparit. dar nu era. cu ele se ungea la penis.cind a plecat ,prietena a vrut, sa conduca la locul de unde trebuia sa plece, dar el nu a vrut, spunindui, ca unde ai mai vazut tu ca nevasta sasi conduca barbatul? saraca, prietena mea e distrusa
kudika098645
Postat pe 11 Septembrie 2009 07:47
grele situatii pentru cum le vad eu. in primul rand plecarea in alta tara si despartirea chiar si temporara e o schimbare dramatica in cuplu. cel care pleaca se schimba iremediabil, intalneste alte situatii si este influentat, cum este si normal de alte culturi, moduri de viata si obiceiuri diferite de cum le cunostea inainte. celui care ramane i-e greu, parca timpul se opreste, mai ales pentru femeile care sunt obisnuite sa se dedice 100 % familiei, copiilor, ajungand sa neglijeze dorintele proprii si obisnuindu-se sa sacrifice totul pana la punctul de a nu mai sti ce-si doresc pentru ele insele sau sa li se para ca nu e important nimic in afara de familie. sfatul meu, doamnelor, e sa va tratati bine mereu. timpul in care gateati si calcati hainele pentru el folositi-l pentu a intra in contact cu oamenii, iesiti. mergeti la coafor si schimbati-va pieptanatura. daca aveti parul scurt, lasati-l sa creasca ingrijiti-l bine. incepeti o dieta noua care sa va improspateze spiritul, cititi carti noi, faceti miscare. innoitiva garderoba- nu trebuie exagerat de multi bani, sunt atatea magazine cu preturi mici.in mod sigur vor observa si sotii cand se intorc. incercati sa va bucurati de orice zi si gasiti in fiecare zi ceva nou care sa va aduca bucurie. ca timpul trece, viata e scurta si fragila- oricum in orice clipa o poti pierde.

pentru doamna care si-a facut o alta relatie dar nu-l iubeste, il iubeste inca pe sot, cea care a deschis topicul- cel mai important lucru e sa fiti fericita. nu va irositi timpul si energia in lucruri care nu va fac fericita si simtiti de la inceput ca e asa.

va doresc numai bine si iubire infinita
eleain
Postat pe 11 Septembrie 2009 09:26
salutare, prietena ta ar trebui sa il duca pe sotul ei la un psihiatru si la un psiholog, pentru ca intrun cuplu nu ar trebui sa fie dupa un anumit timp nici o modificare in comportament, nici in cel de zi cu zi, nici in relatiile sexuale, si daca are fantezii, pe care nu le a avut pana la un moment dat inseamna ca a gasit in alta parte, pe la vreo casa de rendez voux, deci : MARE ATENTIE. in rest numai bine, sanatate si liniste in suflet
claudia_07
Postat pe 11 Septembrie 2009 09:29
multumesc mult de raspunsuri
kudika098645
Postat pe 11 Septembrie 2009 09:38
pt femeile care spun ca se recasatoresc pt copil ca au ei nevoie de un tata..

un strain tot strain e.tata nu-i va fi niciodata!cel biologic cat de neispravit e acela este tatal.ca un iubit sa se implice a fel de mult in relatia cu copilul ar fi posibil doar dak erai gravida cu altcineva sau era copilu de cateva luni ceea ce e cam imposibil.atata timp cat nu iubesti pe cineva la ce sa stai cu el?
ne legam la cap fara sa ne doara?
in asemnea situatii sacrifica 100 ron si du-te la un psiholog.
v-am pupat,fi-ti tari!
ciresik_dulce
Postat pe 11 Septembrie 2009 11:49
nu prea inteleg ce spui, dar nu e cazul meu
kudika098645
Postat pe 11 Septembrie 2009 14:09
Fetelor ce sa va spun eu sunt plecata din tara de aproape 8 ani.Cand am plecat aveam un prieten.Ajunsa aici am inceput sa vad relatia mea de acasa cu alti ochi,am cunoscut pe cineva si am inceput o relatie.Dupa aproape un an cand m-am intors in tara nici nu mai vroiam sa-l vad in fata ochilor.Parerea mea este ca el simte fata de tine ce-am simtit eu fata de prietenul meu,numai ca barbatii sunt egoisti si nu vor sa te vada pe tine ca iti refaci viata.El daca se intoarce acum la tine nu o sa reziste o sa plece iar si asa va fi de fiecare data.O sa faca de fiecare data sex cu tine pentru ca barbatii daca vad o gaura intr-un copac se duc si o f_t ca este gaura si orice gaura se f_ _e.Parerea mea este veze-ti de viata si ai grija de tine si de copilul tau si nu te mai gandi la el ca nu merita.
Succes si uita-te la tine si la fiica ta ca cel mai important lucru din viata
allinuta2000
Postat pe 23 Septembrie 2009 07:30
De la: ciresik_dulce, la data 2009-09-11 11:49:58pt femeile care spun ca se recasatoresc pt copil ca au ei nevoie de un tata..

un strain tot strain e.tata nu-i va fi niciodata!cel biologic cat de neispravit e acela este tatal.ca un iubit sa se implice a fel de mult in relatia cu copilul ar fi posibil doar dak erai gravida cu altcineva sau era copilu de cateva luni ceea ce e cam imposibil.atata timp cat nu iubesti pe cineva la ce sa stai cu el?
ne legam la cap fara sa ne doara?
in asemnea situatii sacrifica 100 ron si du-te la un psiholog.
v-am pupat,fi-ti tari!



E gresita afirmatia ''un strain tot strain e. Tata nu-i va fi nici o data! Cel biologic, cat de neispravit e, acela este tatal. Ca un iubit sa se implice la fel de mult in relatia cu copilul ar fi posibil doar daca erai gravida cu altcineva sau era copilul de cateva luni ...'' ??????????
GRESIT!
Un STRAIN poate sa fie UN TATA ADEVARAT. Nici decum faptul ca ai donat niste speratozoizi te va face TATA. NU! TATA este cel care TE CRESTE.
Eu am avut un tata vitreg caruia ii voi fi vesnic recunoscatoare!
Nu faceti va rog afirmatii nefondate.
TATA este cel care CRESTE, EDUCA SI URMARESTE intreaga lui viata UN COPIL, cum a este al meu, care, si la 45 ani ai mei, imi este alaturi atat mie, mamei, cat si mai ales nepoteilor actuali! Toata DRAGOSTEA SI RESPECTUL PENTRU ACEST om, TATAL MEU!

Si in casa noastra NU a intrat inainte ca eu sa fi implinit 18 ani!

Cunosc si alte cazuri! Asta inseamna sa fii OM, sa fii TATA.
NU un act scris ii da drepturile unui om asupra unei proprietati, asupra respectului celorlalti pentru sine, asupra recunoasterii unui statut! OMENIA este UNICUL ACT, chiar daca nescris, care iti confera adevaratele drepturi, fara ca sa fi nevoit sa le ceri.
Chiar de ar fi sa locuiesc pe strazi vre o data si NU as putea sa imi dau afara din casa minunatul TATA care mi-a fost alaturi, alaturi de mama mea, jumatate din viata mea! Orice s-ar intampla! Adevarata mea grija (teama) este sa nu care cumva sa se prapadeasca dansul inaintea mamei, caci cu siguranta si dansa s-ar prapadi de durere. Dar asa, este un fel de competitie intre ei, cred, care este mai ''rezistent'', mai tanar

Doar sa fim OAMENI, asta este singura conditie in a relationa si iubirea vine pe masura.
Ca animalul te comporti, asemenea tratament gasesti!

Simply_i
Postat pe 23 Septembrie 2009 08:30
Cand ai credinta in Dumnezeu si te rogi sa-ti dea intelepciunea necesara , ai sa stii ce ai sa faci.
Parerea mea este sa il ierti pt ratacirea care a avut-o , asta daca -si cere iertare si sa te impaci cu el.Gandeste-te ca este tatal fetei si asta e f important.Un alt tata nu o va iubi la fel de mult.Iar voi , am inteles ca v-ati inteles o perioada , destul de bine.Incearca sa restaurezi atmosfera de atunci si sa o iei de la capat.Mai incearca o data ! Domnul sa te ajute sa gandesti spre binele vostru !
healthy003516
Postat pe 23 Septembrie 2009 15:23
tarot_healthy
Postat pe 3 Noiembrie 2009 13:45
De la: fericire, la data 2009-06-12 13:38:08buna eu am o prietena a carui sot a plecat in strainaeaer anul trecut in august inainte de a pleca era totul ok dar cind a venit acasa de craciun era foarte schimbat,de cum a intrat pe usa a inceput cu tot felul de reprosuri ba ca oala nui curata ba ca casa nui nustu cum ba ca gemurile nustiu cr mai au,etc desi casa prietenei mele sclipeste de curatenie.si mai ales o privea cu dispret si era faarte distant cu ia.despre sex ce sa va zic nu o sadisfacea de loc iar noaptea cind se baca in bratele lui el se retragea la perete.eu cred ca are pe alta acolo dar nu iam spus ei sa nu o supar si mai tare.de pasti nu a mai venit acasa motivind ca sta acolo sa faca bani,ia spus ia sa o ia si pe ia acolo dar nu vrea motivind ca nu stie limba si e foarte greu .prietena mea a facut grrmana la liceu si sar descurca da nu vrea el.ce parere aveti despre acasta situatie?credeti ca are pe alta? astept sugestiile voastre



Astea sunt gesturile unei persoane care si-a gasit o alta partenera ,de aceea vede totul gresit la sotia lui.Nu vrea sa renunte nici la sotie,alfel iar cere divortul sau iar spune ca are pe alcineva.Asta e parerea mea.
cami_goanga10
Postat pe 4 Martie 2010 20:38
De la: , la data 2009-05-21 08:58:29BUNA DIMINEATA ! AS VREA UN SFAT DE LA CEI CARE AU TRECUT PRINTR-O SITUATIE ASEMANATOARE. SOTUL MEU, A PLECAT IN SPANIA ACUM 5 ANI ....SI ACOLO A GASIT PE ALTCINEVA DUPA 1 AN. AM SUFERIT ENORM DE MULT ( AVEM O FETITA DE 10 ANI ) SI EL A GASIT UNA CU 3 COPII(ROMANCA) . EL A FOST UN BARBAT MODEL PT MINE ( NE-AM IUBIT F MULT ) DAR ....TOTUSI ....S-A INTAMPLAT ( ISI RECUNOASTE VINA ).EU ACUM AM ALTA RELATIE CU UN BARBAT CARE NU IL IUBESC DAR DIN DORINTA DE A AVEA UN TATA LA COPIL ...AM FACUT-O(LOCUIM IMPREUNA).MENTIONEZ CA EU ANUL ASTA AM BAGAT ACTIUNE DE DIVORT ,DESI AM ZIS CA NU VOI BAGA NICIODATA PT CA INCA IL IUBESC ,DAR SOTUL ,CRED ,VAZAND CA MA PIERDE ,MI-A CERUT SA RENUNT LA DIVORT ,SA NE IMPACAM ,VREA SA FIM DIN NOU IMPREUNA .IN TOT TIMPUL CAT A FOST PLECAT ,,,SUNA LA FATA ,TRIMITEA BANI PT EA ,PACHET ,DECI A AVUT GRIJA ,,,O IUBESTE F MULT .CE MA SFATUITI ,SA II MAI DAU O SANSA SAU NU ? VA ROG SI PAREREA VOASTRA .MULTUMESC F MULT .



NU lua in seama sfaturile nimanui.Este adevarat ca noi cei care nu-ti traim situatia gandim la rece si dam sfaturi bune sau mai putin bune.Insa tu esti cea care este pusa in situatia aceasta ,ia o hotarare cu inima,chiar daca gresesti,mai bine sa regreti ceva ce ai facut ,decat sa te gandesti toata viata :"cum ar fi fost daca m'as fi impacat cu el?".Te rog ai grija de tine,si vreau sa-ti mai zic ceva:e pacat sa-ti irosesti viata langa un om pt care nu simti nimic,poate vei gasi unul pe care-l vei iubi,sau poate sotul nu este egoist si intr-un final si-a dat seama ce a avut langa el si ca nu te compari cu nimeni.Bafta!
cami_goanga10
Postat pe 4 Martie 2010 20:51
in prezent sotul prietenei a inceput sa nu mai vina de sarbatori acasa mintindo pe ia si cppii ei.Si mai rau e ca ea e bolnava si el refuza s-ai trimita bani de tratament.Ar fi mai multe de zis da ma opresc aici, va mitumesc mult ptr. comentarii.
kudika098645
Postat pe 4 Martie 2010 20:57
De la: fericire, la data 2009-09-11 14:09:06nu prea inteleg ce spui, dar nu e cazul meu


nici noi nu prea intelegem limbajul tau, nu seamana cu limba romana adevarata...
camiflorea
Postat pe 4 Martie 2010 21:36
Desteptul moare de drum lung, iar prostul de grija altuia.
kudika098645
Postat pe 4 Martie 2010 21:49
Ce esti tu corectoarea saitului? mutate pe altul asta nui de tine ,esti prea desteapta.
kudika098645
Postat pe 4 Martie 2010 21:56
Ar trebui sa-ti vezi lungul nasului si birna din ochi si apoi sa judeci pe altii.
kudika098645
Postat pe 4 Martie 2010 21:58
De la: fericire, la data 2010-03-04 21:56:15Ce esti tu corectoarea saitului? mutate pe altul asta nui de tine ,esti prea desteapta.


in sfarsit un sfat intelept!
camiflorea
Postat pe 4 Martie 2010 21:59
Fetelor, nu va mai certati,sunt convinsa ca ce-a care asteapta sfatul vostru nu sta sa analizeze greselile de ortografie.
cami_goanga10
Postat pe 24 Martie 2010 11:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
deviatia de sept 39 De la: amalia79_healthy 5 Decembrie 2016 20:08
Salut 9 De la: kudika_nikole 22 Noiembrie 2011 01:46
Blogul meu 4 De la: myladybug 1 August 2011 19:01
Extensii gene permanente fir cu fir... 1 De la: merycam 9 August 2011 01:30
Cremosso si Excursie la Palma de Mallorca - Suuuuupeeerr TARE!!!! 7 De la: 104na 8 Martie 2011 12:19