Setari Cookie-uri

batoanele de slabit

e oare sanatoasa o dieta cu batoane de slabit? oricata miscare fac, nu reusesc sa slabesc (m-am ingrasat 10 kg in ultimul an, inainte de bac, din cauza stresului). nu as vrea sa ma deshidratez, sau sa patesc cine stie ce altceva. va rog sa ma ajutati. incerc sa slabesc de la inceputul verii, fara vreun rezultat
druidi
Postat pe 17 August 2009 09:51
De la: druidi, la data 2009-08-17 09:51:59e oare sanatoasa o dieta cu batoane de slabit? oricata miscare fac, nu reusesc sa slabesc (m-am ingrasat 10 kg in ultimul an, inainte de bac, din cauza stresului). nu as vrea sa ma deshidratez, sau sa patesc cine stie ce altceva. va rog sa ma ajutati. incerc sa slabesc de la inceputul verii, fara vreun rezultat
cu siguranta nu faci cata miscare ar trebui...incearca sa iti faci o dieta cu pana in 1500 calorii zilnic,scoate definitiv din meniu sucuri de orice fel sau apa carbogazoasa...si fa mai multa miscare decat pana acuma...garantat vei slabi !!!!!!!!!
4Life
Postat pe 17 August 2009 09:59
care sunt batoanele de slabit?cele nestle cu cereale sau la ce te referi?
maria1931
Postat pe 13 Septembrie 2009 17:44
De la: druidi, la data 2009-08-17 09:51:59e oare sanatoasa o dieta cu batoane de slabit? oricata miscare fac, nu reusesc sa slabesc (m-am ingrasat 10 kg in ultimul an, inainte de bac, din cauza stresului). nu as vrea sa ma deshidratez, sau sa patesc cine stie ce altceva. va rog sa ma ajutati. incerc sa slabesc de la inceputul verii, fara vreun rezultat


batoanele de slabit sunt bune,doar daca nu faci din ele singura mancare pe toata ziua...batoanele de slabit trebuie sa le ai cu tine in momentul in care simti ca ti-e foame,dar trebuie sa alternezi cu o dieta echilibrata cu legume,fructe,carne la gratar,branzeturi,sa nu mananci seara(sau la fel seara cand ti-e foame sa mananci un baton),sa renunti la sucuri,cafele si daca fumezi la tigari...sa faci sport macar cate o jumatate de ora zilnic(abdomene,genuflexiuni,aerobic),daca vezi ca nu da rezultate cel mai bine te duci la un doctor..in niciun caz sa nu iei pastile de slabit sau sa te abtii sa mananci cand ti-e fomane pentru ca vei avea alte probleme apoi..asta e parerea mea,asa incerc si eu sa fac,desi nu prea pot sa nu mananc mancare seara dupa ora 6:(
andreea_3
Postat pe 22 Octombrie 2009 09:45
Sportul nu te slabeste imediat; muschii se tonifiaza, se intaresc si da senzatia ca te ingrasi.
...la noi femeile... ca am cateva cunostinte barbati care au slabit doar de la...sport.


Inseamna ca trebuie sa mananci mai multe fructe, legume, gratare, supici/// fara dulciuri
si fara paine.
michelle_venus_21
Postat pe 22 Octombrie 2009 10:45
ba din contra, sa nu renunti la sucuri, si nu vorbesc de apa dulce cu gaze si coloranti, ca nu e suc. mare greseala in Romania, Coca Cola si alte bauturi gazoase se cheama sucuri.
si, intr-adevar urmareste sa nu depasesti un anumit numar caloric zilnic. consuma sucuri naturale proaspete de legume si fructe, sa nu te confrunti cu starea slabiciune. ai nevoie de minerale si vitamine cand ti-i un regim alimentar pt slabit.
batoane am incercat si eu, dar tot asa intre mese cand imi era foame. dar asta a fo acum vreo 4 ani. acum din contra familia imi spune ca ar tre sa mai pun ceva kg pe mine.
s-ar putea sa ai si un dezechilibru hormonal sau din cauza stresului mananci mult.
nu consuma cartofi pai aproape deloc. la noi in tara cartofii prajiti sunt mancati in prostie mai ales la pranz.
alexandra25
Postat pe 22 Octombrie 2009 12:59
buna!sunt denisa!de la inceput vreau sa iti spun ca dieta cu batoanele de slabit nu este buna!aseara am vazut un reportaj ca ele de fapt ingrasa!deci ar fi mai bine sa renunti!!!!e bine ca faci miscare! indicat este sa alergi...ai mai mari sanse sa slabesti!poti incerca cura asta: 3zile lactate.3zile carne si 3 zile legume!dupa sase nu mai mananci!o vecina de a mea a slabit pe putin 7 kg!iti urez bafta si ai grija ce mananci!
kudika094280
Postat pe 22 Octombrie 2009 15:28
nu poti face dieta cu batoane, e ca si cum ai manca numai acadele probabil ar ingrasa daca mananci o duzina odata. nici sa nu mananci seara nu sunt de acord. dar acum fiecare incearca ce vrea, eu mi-am expus parerea.
alexandra25
Postat pe 22 Octombrie 2009 15:38
Batoanele nu sunt pentru slabit, ci astampara nevoia de dulce Ele sunt mai sarace in calorii, dar daca mananci multe, evident ca te ingrasi Sper ca nu procedezi ca in bancul acela cu tipa care se duce la restaurant si intreaba ospatarul daca are un meniu sarac in calorii, iar dupa ce i se raspunde afirmativ, cere cinci portii
lasand gluma deoparte, un regim haotic sau auzit la colt de strada,, iti poate crea mari probleme, asa ca te rog sa consulti un medic pentru asta deoarece exista antidot si pentru celula foamei superactivata Un mare pas este si faptul ca ai tras semnalul de alarma DUMNEZEU SA TE AJUTE!
kudika059219
Postat pe 23 Octombrie 2009 01:11
Batoanele de slabit inlocuiesc o masa,dar sa nu mananci mai mult de 2 pe zi. Eu iau Fibrobar si mananc unul seara si beau o cana de ceai verde,care este si laxativ,deoarece de cand m-am lasat de fumat m-am constipat. Am slabit,nu extraordinar de mult pt. ca nu fac suficienta miscare. Nu mananc seara,nu mai mananc paine decat f. rar si asta doar dimineata,nu mai mananc cartofi prajiti asociati cu carne,etc. Sfatul meu este sa te duci la un nutritionist,care ,in functie de anumite analize pe care ti le face, iti spune ce trebuie TU sa faci sau sa nu faci. Am scris TU cu litere mari pt. ca o anumita dieta nu se potriveste tuturor persoanelor. Un medic bun iti face o dieta personalizata.
c_predescu
Postat pe 23 Octombrie 2009 08:57
Am incercat si eu sa slabesc cu batoane de slabit, dar n-am avut niciun rezultat plus ca nu sunt sanatoase. Sfatul meu este sa mananci putin din toate, sa bei multa apa, gata cu sucurile si dulciurile-pentru sanatate in primul rand si apoi pt silueta, si daca nu-ti place sportul, sa te plimbi mult pe jos. Eu una sunt vegetariana, mananc cam mult, dar de 1 an si jumatate n-am mai pus niciun gram pe mine. Bine mai si aleg pe banda si nu mananc dulciuri sau beau sucuri din comert. Mult succes cu slabitul.
Apropo si eu sunt adolescenta si "obsedata" de sanatate, nu numai de silueta
aishwa
Postat pe 23 Octombrie 2009 15:39
De la: druidi, la data 2009-08-17 09:51:59e oare sanatoasa o dieta cu batoane de slabit? oricata miscare fac, nu reusesc sa slabesc (m-am ingrasat 10 kg in ultimul an, inainte de bac, din cauza stresului). nu as vrea sa ma deshidratez, sau sa patesc cine stie ce altceva. va rog sa ma ajutati. incerc sa slabesc de la inceputul verii, fara vreun rezultat

Corect!. Din cauza stresului s-a produs un dezechilibru hormonal si crede-ma ca nu se glumeste cu asta. Indiferent ce ''leacuri', vei incerca.Mergi la medic sifati niste dozari hormonale. Medicul va prescrie o reteta/echilibru. Atentie; tratamentele hormonale prescrise de un medic incompetent sau dezinteresat, poate fi periculos. Odata ce ai 'cauza''(hormon in exces sau sub limita normala), orienteaza-te spre produse naturiste. Sunt destule firme autorizate si care au in spate studii stiintifice+aprobari si premii internationale, care ofera suplimente nutritive pentru reglarea suprarenala, hormoni,glanda.
In totdeauna trebuie tratata cauza. Din pacate nici medicii nu trateaza cauza unei boli prin neimplicare. Trateaza efectul si scapa de tine.''altul la rand''
dorina27
Postat pe 28 Octombrie 2009 09:17
Daca nu vreti sa va deshidratati atunci consumati apa,daca se poate vreo 2 litri zilnic si de preferinta obtinuta prin osmoza inversa si in scurt timp se reglementeaza problemele digestive;Atentie nu beti in timpul mesei,nici inainte sau imediat dupa masa(cca o jumatate de ora)
traiant
Postat pe 19 Aprilie 2010 06:17
Ai incercat si batoane energizante?
Calivita
Postat pe 19 Aprilie 2010 07:16
BUNA!!!
IATA O DIETA DE SLABIT, GARANTAT 7 KG PE LUNA
ORA 6-9;de trei ori pe saptamana
1 ou fiert+ 1 felie de paine secara+250g legume
de doua ori pe saptamana
2 iaurt(0.01%grasime)+1 felie paine secara
ora 10-11; 250g fructe( nu amestecate)
ora12 (luni-vineri) si 14(sambata duminica)
carne (fiarta, fripta)-150g
1 felie de paine secara
1 salata sau sote de legume
ora15 fara sambata si duminica-un baton cereale fitness
ora17-250g fructe nu amestecate
ora21
-1iaurt+sote de legume+1 felie paine secara
sau -150g branza fagara+6 linguri mamaliga moale
de 2 ori pe saptamana ciocolata (4 bucatele)dupa masa de pranz
fructe;mere.pere.clementine.mandarine.kiwi,capsuni,visine,cirese,coacaze,caise,piersici,nectarine,pepene rosu,gref.rosu,fragi,afine
legume;fasole verde,praz,gulie,varza,rosii,conopida,dovlecel,spanac,castravete,salata verde,ardei,vinete,ciuperci,urzici,loboda,broccoli,usturoi,ceapa,morcov,telina,sfecla rosie.Succes!!!
nicola31
Postat pe 19 Aprilie 2010 07:29
Buna!
O dieta buna pe care o primesc fetele care se adreseaza doctoritei de la Siluette este urmatoarea:
-1 litru lactat(iaurt,sana,lapte)
-fructe,cate vrei(1 singur fel)
-carne fiarta,fripta 1 fel(pui,vita,peste)
-3 felii de paine hipoglucidice
-2 litri apa
Aceste produse se consuma in fiecare zi,timp de 3 saptamani si apoi se pot schimba cu altele.Un ex de meniu:
-dimineata:iaurt degresat+1 mar
-pranz:carne cu paine
-gustare:1 mar
-seara:carne+iaurt
Am tinut acest regim si am slabit in 2 saptamani 5 kg.Nu mananc paine de fel si am inlocuit cu rosii,ca sa pot manca carnea.
Succes!
magdaandreica@yahoo.cpm
Postat pe 19 Aprilie 2010 08:04
De la: druidi, la data 2009-08-17 09:51:59e oare sanatoasa o dieta cu batoane de slabit? oricata miscare fac, nu reusesc sa slabesc (m-am ingrasat 10 kg in ultimul an, inainte de bac, din cauza stresului). nu as vrea sa ma deshidratez, sau sa patesc cine stie ce altceva. va rog sa ma ajutati. incerc sa slabesc de la inceputul verii, fara vreun rezultat
BUNA.Poti sa folosesti tu cite batoane doresti dar daca nu faci sport ,sa maninci cit mai putine calorii.daca nu ei ceva naturist care sa-ti regleze metabolismul.Daca nu il reglezi dupa ce nu mai ei nimic o sa pui dublu pe tine .Mai multe informatii pe;kitialbastru@yahoo.com
kudika026596
Postat pe 19 Aprilie 2010 09:08
nu stiu ce sa zic,pina nu faci miscare nu ai rezultate
healthy014597
Postat pe 19 Aprilie 2010 10:48
Sunt la Plafar niste batoane-cred ca batoane pt slabit le zice, care contin predominant proteine. Cunosc persoane care doreau sa slabeasca si mancau cate 2 batoane din astea pe zi...defapt cred ca un baton din acela de la Plafar care e si gustos , are gust de ciocolata este numai bun la micul dejun.
Daca vrei sa slebesti nu te infometa, ia intotdeauna micul dejun, consuma multe ceaiuri( verde , negru), supe, ciorbe, mananca iaurturi, carne slaba, salate, iar seara nu manca mai tarziu de ora 8. Consuma fructe cu calorii negative, cum ar fi marul verde, portocala, care pt a fi metabolizate consuma mai multe calorii decat au ele insele. Sper ca ti'am putut fi de ajutor. Spor!
PS: NU uita de miscare! Efort fizic care nu presupune neaparat forta. Alergarea usoara pe distante lungi cu siguranta te va ajuta sa slabesti.
ladycroft_healthy
Postat pe 19 Aprilie 2010 10:51
De la: druidi, la data 2009-08-17 09:51:59e oare sanatoasa o dieta cu batoane de slabit? oricata miscare fac, nu reusesc sa slabesc (m-am ingrasat 10 kg in ultimul an, inainte de bac, din cauza stresului). nu as vrea sa ma deshidratez, sau sa patesc cine stie ce altceva. va rog sa ma ajutati. incerc sa slabesc de la inceputul verii, fara vreun rezultat


Cu ce gasesti pe piata nu poti avea rezultate serioase in slabire. Chiar pot sa apara altfel de rezultate. Daca te intereseaza cum poti slabi sanatos si ce batoane ai putea manca pentru ca rezultatul sa fie cel dorit ma poti cauta pe adresa mea de e-mail mihaela_dobre1962@yahoo.com si iti pot da cu siguranta cele mai bune informatii si sfaturi.
Cu sinceritate,
Mihaela Dobre.
mihaela1962
Postat pe 19 Aprilie 2010 11:14

Chiar n-a auzit nimeni de batoanele POSITRIM de la firma Nutrilite lider mondial in domeniul mineralelor si vitaminelor?
Aceste batoane cu un inalt continut proteic permit echilibrarea unei diete sanatoase.Fiecare baton contine elemente nutritive echilibrate stiintific.Ele sunt dintr-o proteina de inalta calitate si contin toti cei 9 aminoacizi esentiali vietii.
Eu am slabit cu aceste batoane 13 kg.in 3 luni,inlocuind masa de seara cu acest baton.Important este ca nu m-am mai ingrasat si am terminat cura acum 6-7 ani.
Vi le recomand din tot sufletul,daca mie mi-au facut bine cu siguranta ca pot face bine oricui.
Mai multe informatii:www.Nutrilite.ro sau Nutrilite.com

Succes! Maria

goemerald
Postat pe 19 Aprilie 2010 17:06
Iubita,batoanele de slabit nu ingrasa,cine spune?Acum,daca te duci la Carfur si consumi Nestle si alte porcarii,gen batoane de cereale,dar pe langa care n-a trecut vre-odata o cereala naturala,alea da,pot spune ca ingrasa.Uita-te la Luciu,a slabit cu Fibrobar.Eu am incercat si vreau sa iti spun,ca batoanele,in combinatie cu nemancatul dupa ora 6 seara,ma faceau sa slabesc 1 kg pe zi,asta in primele 4 zile,dupa care ma mentineam.Ma mentineam atata vreme cat nu mancam dupa ora 6,ca daca reveneam la culcatul cu burtica plina,iar puneam kg,oricum nu mai multe decat aveam inainte sa le dau jos.Si ziua mncam oricat si orce imi doream,cu singura regula ca seara dupa 6 FOAMEA,sau un baton,oricum pe la 7,nu mai tarziu.Cat despre fructe si legume,MAAARE grija,ca o rosie poate contine mai multe elmente negative decat carnea,la cate nenorociri baga astia in saracele legume.Cumpara pe cat posibil de la tarani,evita centrele mari comerciale,laptic de la sticla,nicidecum lapte cu 0% grasimi din magazn,ci de la vacuta,de la sursa direct,sunt tarancute in orice piata.Cereale se gasesc si la Carfur,Musli,naturale,citeste pe eicheta sa nu contina si altceva,mie imi plac cele de la No 1 sau R ... si nu mai stiu cum.
kudika019386
Postat pe 19 Aprilie 2010 19:00
Mihaela Dobre...adica Herbalife!!
michelle_venus_21
Postat pe 20 Aprilie 2010 15:07
De la: michelle_venus_21, la data 2010-04-20 15:07:02Mihaela Dobre...adica Herbalife!!

michelle venus 21 daca nu iti place Mihaela Dobre ... adica Herbalife, incearca Mihai Enescu ... adica Calivita!!:)
Calivita
Postat pe 5 Mai 2010 06:43
De la: diavolita, la data 2010-04-19 19:00:46Uita-te la Luciu,a slabit cu Fibrobar.


fibrobar consum si eu
druidi
Postat pe 5 Mai 2010 10:29
druidi, eu sunt cam in aceeasi situatie ca si tine. eu am term liceul acum 6 ani si in clasa a 12 a am luat 20 de kg, tot din cauza stresului. acum am un iubit un pic mai exigent si datorita lui am fost la un nutritionist in cta si mi a dat un regim acceptabil, fara paine, mamaliga, fara faina deloc de nici un fel, fara dulciuri deloc, fara banane, pere, struguri, fara cartofi, mazare si fasole, fara carne de porc. eu mananc crenwuersti de pui dimineata, lactate cu grasime sub 5%, branza doar din aceea proaspata de vaci(o gasesti in comert si nu e f scumpa), salata de legume, piept de pui, ficatei de pui fierti, cam asta mananc eu. am 3 sapt de cand tin regimul si am dat jos 2,4 kg. si +trebuie efort fizic 30min pe zi.
daca mai doresti informatii, da mi mail pe mary_dolly_85@yahoo.com
mary_dolly_85
Postat pe 5 Mai 2010 10:44
si eu m-am chinuit sa slabesc printr o mie de metode, nimic n a dat rezultat. sfatul meu e sa mergi totusi la un nutritionist, e cel mai bn. sper sa mi asculti sfaatul
mary_dolly_85
Postat pe 5 Mai 2010 10:45
Am un prieten care a luat Herbalife si nu recomand. In loc sa-i regleze metabolismul si sa-l ajutem lai rau i-a facut. Dupa ce a terminat tratamentul s-a ingrasat dublu, mancand la fel ca atunci cand era pe Herbalife.
Eu una n-as lua nici daca mi-ar fi data pe gratis.

Iti recomand sa mananci sanatos si sa bei apa plata, in care poti sa strecori niste lamaie, daca nu-ti place sa o bei simpla. Manaca Kiwi pentru digestie, nu manca dupa ora 18 decat fructe(mere) sau iaurt degresat si nu sari peste micul dejun.

Fa sport, dar ai rabdare sa apara rezultatele. Mergi cu rolele, fa abdomene, fa-ti masaj cu zat de cafea in timpul dusului pentru tonifiere(amesteca cantittatea de gel de dus pe cre-l folosesti la o spalare cu doua lingurite de zat de cafea si freaca in zonele in care ai probleme) si eliminarea celulitei si esti mult mai castigata facand toate astea, decat sa te umfli de diverse...da, rezultatele apar mai greu, dar daca te inveti sa mananci sanatos si te dsiciplinezi pe viata sa faci chestia asta nu o sa mai ai probleme...tine de vointa si de cat de mult iti doresti sa arati bine.

Incearca sa-ti impui ceva...scrie pe o foaie si dimineata cand te trezesti sa o ai la indemana sa vezi ca in ziua aia trebuie sa faci lucrul acela. Ca o lista de cumparaturi unde bifezi produsele dupa ce le bagi in cos.
BAFTA
eirene21
Postat pe 5 Mai 2010 11:22
fibrobarul nu este prea indicat din ate stiu...nicoleta luciu daca a slabit a slabit ca a facut si cine stie ce masaje scumpe . ce fel de sport faci? te duci la sala sau? intra pe id fairy_daniela si vorbim. iti mai dau si eu niste sfaturi. am lucrat la o sala de fitmess. o zi frumoasa
kudika068741
Postat pe 5 Mai 2010 15:13


Pt Calivita: nu stiu cine o fi Mihai Enescu asta si nici nu ma intereseaza...si nici produsele.

N-am inteles reclama asta a ta ("incearca Mihai Enescu")...ce oi vrea, sa-l mananac cu lingurita sau ce?
michelle_venus_21
Postat pe 6 Mai 2010 18:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Tratament dermatita seboreica si SOP (sindromul ovarului polichistic)?? 1 De la: kudika_1040940 4 August 2020 11:40
spirulina interzisa in hipertiroidie??? 3 De la: bote 5 Octombrie 2009 17:07
Sanatatea se pastreaza si in sezonul rece printr-o cura de reflexologie! 2 De la: kudika_11875 31 Ianuarie 2013 21:39
Medicina Traditionala Chineza 2 De la: Salina_SUSESI_Timisoara 14 Septembrie 2010 09:58
Esti o persoana in pas cu moda si te preocupi de sanatatea ta? 0 De la: 2 Septembrie 2010 10:13