Setari Cookie-uri

Ce faci ca sa scapi de tristete?

Pentru cei ce au bani de cheltuit(chiar daca sunt multi sau putini) merge asa, la ceilalti sunt necesare alte variante mai putin costisitoare.Oricum este adevarat ca in unele cazuri doar citind cele postate pe forum te poti destinde si inveseli, asa cum a afirmat cineva la un moment dat,pe acest topic
cristina57m
Postat pe 17 Februarie 2009 12:46
Dragii mei,va rog sa ma iertati ca din gresala ; dar poate nu din intamplare am trimis de 2 ori acelasi mesaj .
REPETITIA ESTE MAMA INVATATURII
Sunt uimit ca pe acest sait unii se cred STAPANI si DICTATORI ABSOLUTI ,CENZURAND DREPTUL DE EXPRIMARE.
NU ASA SE POATE SCAPA DE TRISTETE.
S-AUIM NUMAI DE BINE ESTE SI ACEASTA O CALE SA
SCAPAM DE TRISTETE
PapuDan
Postat pe 17 Februarie 2009 13:12
Dragii mei ,as vrea sa va scriu acum cateva randuri celor ce au fost greu intristati prin pierderea unei persoane dragi.
Nu stiu cuvinte care sa poata alina aceasta tristete,dar vreau sa va spun ca va inteleg deoarece si eu am un frate care se afla intr-o faza terminala de ciroza hepatica cu complicatii.
As vrea sa va pot ajuta,dar pentru ca unii nu vor sa auda pe acest forum despre Dumnezeu;ca si cand Dumnezeu poate fi exclus de undeva;voi vorbi de aceea despre casa,gradina,gradinar si stapanul acestora avand in vedere ca este un site despre casa,gradina si cele aferente.
Intr-o gradina frumoasa si bine ingrijita de un Gradinar priceput si iubitor se afla un colt in care cresc tot felu de flori care mai decare mai frumoase cu alei de nisip si banci.
Pentru ca sa ajunga asa Gradinarul a pus mult suflet si dragoste sapand,udand,smulgand buruienile din radacina iar acele flori frumoase care s-au ofilit din cauza unui rau daunator le arunca in foc.
Dar intr-o zi Stapanul vine in gradina insotit de prietenii sai care admira florile si parfumul lor minunat.
O fetita vazand un crin frumos si inmiresmat roaga pe Stapanul gradinii sa o lase sa rupaacel crin si sa-l ia acasa pentru a-l pune intr-o vaza ca sa inmiresmeze camera sa .
Stapanul este de acord si lasa pe fetita sa rupa crinul.Cata tristete pe florile din jurul crinului rupt de fetita,dar cata bucurie emana fetita.
Asa se intampla si cu noi caci STAPANUL ESTE DUMNEZEU,GRADINARUL ESTE UNUL DE SUS,iar noi suntem florile.
Dumnezeu sa va binecuvinteze cu multa sanatate,pace si multe bucurii care pot sa va ajute sa scapati de tristete si sa ajungeti biruitori prin incercarile grele ale vietii cu ajutorul lui ISUS.
SA AUZIM NUMAI DE BINE CACI SI ASA VOM PUTEA SCAPA DE TRISTETE.
PapuDan
Postat pe 17 Februarie 2009 13:35
cristina57m
eu de felul meu sunt sincera si ceea ce am scris a fost cu sinceritate dar tu ai perfecta dreptate cristina,fiecare problema are o solutie mai costisitoare sau mai putin costisitoare iar fiecare problema se rezolva la un moment dat, chiar daca in favoarea noastra sau nu, apoi vine uitarea si uite asa trece viata peste noi cu bune si rele!
cami23_77
Postat pe 17 Februarie 2009 15:10
papudan nimeni nu te opreste sa vorbesti despre dumnezeu , ingeri sfinti sau dracu si ai lui, sau ce vrei tu...dar fati un topic cu subiectul ce te tenteaza nimeni nu te opreste sa te exprimi , dar fa-o la locul potrivit
cristina57m
Postat pe 17 Februarie 2009 15:41
Traieste fiecare clipa ca si cand ar fi ultima!
andra_alexandra
Postat pe 17 Februarie 2009 17:18
esti o pers mult prea klma.mai rar k yine
sil_mary
Postat pe 17 Februarie 2009 17:20
Acum cateva zile cand tristetea isi pusese amprenta asupra mea am primit un mesaj de la un prieten bun care suna cam asa: "cand iti vine sa plangi adu-ti aminte de clipele in care zambeai...cand simti ca viata nu mai are nici un rost gandeste-te la cei care mai au doar o zi de trait, cand simti ca vrei sa mori gandeste-te la cei care ar da orice ca sa traiasca, iubeste-ti viata si prietenii!".Acest mesaj mi-a schimbat starea de spirit si in acel moment am constientizat cat pot face oamenii care ne iubesc neconditionat.
andra_alexandra
Postat pe 17 Februarie 2009 17:24
Andra am vazut si eu niste imagini dint-un clip, care m-au facut sa apreciez si mai mult cine sunt, cum sunt si ceea ce sunt.....si nu in ultimul rand atunci cand ceva "nu mai merge" ma gandesc la un citat, nu retin unde l-am vazut ..... cine nu stie sa ma aprecieze nu ma merita ,.......... iar asta imi ridica moralul. Cred ca se poate incerca.(daca iti poti aminti atunci cand ai nevoie..........)
cornelia_leia
Postat pe 17 Februarie 2009 18:15
Sunt in jurul nostru lucruri triste dar si multe ce ne pot inveseli. Important este sa putem vedea partea nostima. a intamplarilor, nu numai ceea ce ne poate supara , asa cum de fapt se intampla de cele mai multe ori.
cristina57m
Postat pe 18 Februarie 2009 17:56
Cand sunt trista , ca sa ma inveselesc privesc oamenii din jurul meu si-mi dau seama ca sunt fericita fata de multi dintre ei. Daca doresc sa -mi aduc zambetul pe buze ii privesc pe cei ce-si acorda mai mult importanta decat ar terbui si vad cat de caraghiosi sunt...ii vad ca pe o caricatura.

Postat pe 19 Februarie 2009 11:14
Eu cred ca si tristetea asta ajuta uneori la descoperirea unor lucruri care te vor face fericit mai tarziu...un exemplu cat mai plauzibil este cand te desparti de cineva pe care l-ai iubit si nu a meritat...si acel prieten care a fost tot timpul alaturi de tine,te-a ascultat si ti-a dat sfaturi,poate deveni usor usor o alta persoana in ochii tai Tristetea poate deveni fara a ne da seama un factor in formarea unei noi etape a vietii noastre

Postat pe 19 Februarie 2009 15:24
.

Postat pe 19 Februarie 2009 15:24
EU AM DESCOPERIT CE TREBUIE SA FAC PENTRU A SCAPA DE TRISTETE !!!!!VOI CE CREDETI DE ASTA ???????::::::::roxana_onea

31 mesaje
Membru din: 27/11/2007
Postat pe: 19 Februarie 2009, ora 18:04 Citeaza Raspunde


Tot ce veti citi mai jos inca nu mi s-au intamplat pentru simplul motiv ca abia m-am inscris in joc pe pozitia 7. Dar eu voi reproduce integral textul asa cum mi-a parvenit. Daca macar un sfert se adevereste atunci cu siguranta a meritat efortul.
“Salut,
METODA CEA MAI SIMPLA DE FACUT BANI!
Nu credeam ca va functiona, si totusi!!!
MERGE!!!

Te rog sa ai putina rabdare si sa citesti mai jos cateva detalii pe care le-am primit si eu…si am castigat 3813 ron(38.130.000lei vechi ) in doar 3 saptamani!!!si voi continua sa fac.
E randul tau!!!
Nu este o gluma si nici o smecherie,crede-ma!
Depinde numai de tine daca vrei sa citesti pagina asta sau nu,eu nu pot spune decat ca 5 minute de citit iti pot schimba viata, depinde numai de tine “POTI FACE BANI USOR SI REPEDE CU INVESTITII MINIME”.Crede-ma ca am incercat toate metodele posibile si legale.Aceasta este cea mai USOARA si mai rapida cale. Poti sa faci o gramada de bani, repede si legal.
Merge, e testat! Tot ce trebuie sa faci deocamdata este sa citesti cu atentie si pana la final textul. Si eu eram sceptic dupa ce am incercat mai multe metode de a face bani pe Internet si care erau numai escrocherii cand am descoperit un articol asemanator cu acesta in care se spunea ca pot sa castig milioane in doar cateva saptamini cu o investitie de numai 7 ron(saptezeci de mii lei vechi), imediat m–am gandit ( chestia asta trebuie sa fie o noua escrocherie). Dar, fiind curios de felul meu, am continuat sa citesc. Articolul spunea ca trebuie sa trimiti cate 1 RON la fiecare din cele 7 adrese mentionate in articol. Apoi iti treci numele si adresa la sfarsitul listei in pozitia a 7-a si sa publici articolul la mimim 200 de forumuri/ adrese cu anunturi pe Internet sau prin mail la cat mai multe adrese.
Pur si simplu! Dupa ce am analizat chestiunea singur si dupa aceea in familie m-am hotarat sa incerc. La urma urmelor ce aveam de pierdut decat 7 RON si 7 timbre ?
Cum este si normal, la inceput eram sceptic si chiar ingrijorat in privinta aspectului legal. Asa ca m-am interesat la PTTR si mi-au confirmat ca este legal.
Deci am facut infima investitie de 7 RON. Surpriza!...Ghiciti ce s-a petrecut !!! intr-un interval de 7 zile am inceput sa primesc bani in cutia postala. Eram uluit! M-am gandit ca probabil se va opri curand, dar banii au continuat sa vina! In prima saptamana am primit 280RON(2.800.000lei vechi). La sfarsitul celei de a doua aveam 1.030 RON(10.030.000 lei vechi). In a treia saptamana strinsesem 3.813RON(38.130.000 lei vechi)! Si banii continua sa vina cu repeziciune. In mod cert a meritat sa cheltuiesc 7 RON si 7 timbre.
Sa va spun cum functioneaza si mai ales de ce functioneaza.
Atentie ! va sfatuiesc sa salvati pe hard sau sa printati articolul ca sa il aveti la indemana.

Cum?
PASUL 1: Iei 7 coli si scrii pe fiecare din ele: "M-AM ADAUGAT LA LISTA TA", astfel incat cel ce primeste plicul sa te adauge la listele pe care urmeaza sa le posteze si asa adresa ta va aparea pe alte sute si sute multiplicate de forumuri, apoi impaturesti fiecare coala. Acum iei 7 bancnote de 1 leu si pui CATE UNA in FIECARE din cele 7 coli(ca sa nu se vada prin plic si sa nu se fure), apoi pui FIECARE coala in CATE UN PLIC si inchizi plicurile. Ar trebui sa ai acum 7 plicuri sigilate, cu numele si adresa ta pe ele (la expeditor, pentru a ajunge in continuare pe forumuri!), fiecare dintre ele continand o coala de hartie si o bancnota de 1 leu. Acum trimiti plicurile la urmatoarele adrese:

1) STOICA CRISTINEL str. Centrala M, nr. 77, Maracineni, jud. BUZAU, COD 127325
2) SERBAN ANDREEA str Constantin Brezeanu, nr 5, bl 202,et 3, ap 13,loc. Ploiesti,jud.Prahova
3) DIDA CRISTIAN, str Selimbarului, nr 1, bl F8, sc C, ap 12, loc. Oradea, jud. Bihor, cod 413055
4) VIERU LUCRETIA,str.Moldovei,nr.5,bl.T7,et.6,ap.33,loc.Pascani,jud.Iasi,cod 705200
5) DINU STELA ,BUCURESTI, OP 75, CP 74
6) CIORASTEANU MALINA, str.Aleea Stadionului nr.3. bl.I10 ap.8,Focsani,jud.Vrancea, cod 620140
7) ONEA ANDREEA Aleea Stejarului, nr 8, bl C2, sc A ap 6, Rimnicu Valcea, jud Valcea cod 240069
PASUL 2: Acum STERGI din lista pe numarul 1 si muti celelalte adrese cu o pozitie mai sus (6 devine 5, 5 devine 4,etc...).
Astfel numarul 7 devine liber: completezi cu numele si adresa TA aceasta pozitie.Trebuie foarte clar sa intelegi ca DACA TE VEI PUNE IN ALTA POZITIE DECIT CEA DE-A 7-a, vei primi cu mult mai putini bani, pentru ca factorul de multiplicare se diminueaza. Pentru a intari increderea in joc, trebuie SA NU TRISEZI si SA TRIMITI PLICURILE, deoarece altminteri, te excluzi singur din circuit semanind neincrederea.

PASUL 3: Schimba ce doresti dar, pe cat se poate, incearca sa mentii articolul cat mai aproape de original. Acum publica anuntul la cit mai multe forum-uri/newsgroup-uri(sunt o groaza) SAU alt fel de site-uri cu discutii asemanatoare.
200 este atat cat iti trebuie dar cu cat publici in mai multe locuri cu atat mai multi bani vei castiga! Nu e nevoie sa scrii din nou tot acest articol; poti sa selectezi textul cu cursorul mouse-ului si sa il copiezi in memoria calculatorului; deschizi un fisier gol cu 'notepad'si inserezi textul ca sa iti adaugi numele in pozitia a 7-a; salvezi fisierul cu extensia .txt. Acum cauti pe Internet newsgroup-uri (forum-uri on-line, message board-uri, site-uri de chat, de discutii) romanesti, bineinteles, sau la diverse adrese e-mail pe care le cunosti si publici articolul. Va sugerez sa treceti ca subiect un titlu cat mai atractiv, pentru ca asa il vor vedea cei ce viziteaza aceste site-uri
GATA! Felicitari... Nu ar trebui sa iti ia mai mult de 30 de secunde pentru fiecare newsgroup! TINE MINTE :
MAI MULTE NEWSGROUP-URI INSEAMNA MAI MULTI BANI! TOT CE TREBUIE ESTE UN MINIM DE 200!
Calcule...Vei incepe sa primesti bani in cutia postala in cateva zile! Daca vrei poti sa iti inchiriezi o casuta postala din cauza numarului mare de scrisori pe care le vei primi. De ce? Din cele MINIM 200 de publicari pe care le-am facut sa spunem ca primesc 10 raspunsuri (un exemplu FOARTE-FOARTE mic). Deci am castigat 10 RON cu numele meu pe pozitia a 7- a.
Acum fiecare din cele 10 persoane care tocmai mi-au trimis cate o scrisoare, publica la randul lor MINIMUL de 200 de articole cu numele meu pe pozitia a 6-a si primesc si ei cate 10 lei. Eu primesc astfel 10*10*1 RON = 100 RON. Continuand exemplul cu acest numar mic (10) de persoane care raspund la articol, castig 1.125 RON(11.250.000 de lei vechi) cu numele meu pe pozitia a 4-a, 1.625 RON(16.250.000 lei vechi} cu numele meu pe pozitia a 3-a, 3.125 RON(31.250.000 de lei vechi) pe pozitia a 2-a si ... DA! 15.625 RON(156.250.000 de lei vechi) cu numele meu pe pozitia 1
UIMITOR! Daca fiecare participant publica articolul de MINIM 200 de ori! Si totul cu o investitie initiala de 7 RON(70.000 lei vechi) si 7 timbre. Cand numele tau nu se mai afla in lista poti sa repeti procedura : iei ultima varianta a articolului si trimiti cate 1 leu la adresele care se afla in lista, punandu-ti numele pe pozitia a 7-a. Acum publici articolul din nou de MINIM 200 de ori.
Va dati seama ca in fiecare zi mii de oameni intra pe Internet si citesc aceste articole ASA CUM CITESTI TU ACUM !! Asa ca iti poti permite 7 lei sa vezi daca merge cu adevarat? Cred ca da... Unii au spus "dar daca lumea se satura si nu mai trimite nimeni nici un ban?" Ce sanse sunt sa se intample asta, cand ZILNIC se alatura 20- 50.000 de useri noi la Internet dintre care foarte multi citesc astfel de anunturi si sunt dispusi sa incerce sa castige bani ?

Jucati cinstit si corect si adresa ta va ajunge pe mii de forumuri, astefel vei primi mii de plicuri. In fiecare zi intra sute sau mii de oameni pe forum! Veti avea numai de castigat!!! Jocul se bazeaza pe o binecunoascuta lege din economie, si anume legea Multiplicarii pe care cred ca poti sa o intelegi. Cred ca marile magazine se imbogatesc pt ca tu ai cumparat o sticla de vin. Nu... Se cumpara industrial, deci daca joci corect si trimiti plicuri adresa ta va parea pe mult mai multe site-uri si vrei primi cu mult mai multi bani! Bafta!
P.s. Foarte important: o sa intalnesti oameni care nu sunt de acord cu asta si care nu au curaj sa incerce sa se imbogateasca inteligent. Trebuie doar sa-i ignori asa cum fac eu, Joaca si o sa vezi cum plicurile incep sa soseasca.
Daca ai incredere si perseverezi o sa-mi multumesti, cat pentru cei care nu joaca... Va raciti gura DEGEABA, EU PRIMESC ZECI DE PLICURI CU BANI SI O SA CONTINUI SA JOC... BAFTA! TOT CE TREBUIE SA FACETI ESTE CE AM SCRIS MAI SUS APOI POTI STA LINISTIT/A ACASA SI BANII VIN!!! “


Raporteaza abuz de limbaj



Urmareste topicul 'Parchetul s-a umflat'
Esti abonat la acest topic. Dezabonare



Recomanda subiectul

Prin E-mailTuturor prietenilor taiPrin Y! Messenger »Adresa mea de e-mail

E-mailul spre care se trimite*

Textul mesajului (optional)



Adresa de e-mail (Gmail, Yahoo, Hotmail)

Parola contului de e-mail*



Raspunde | Varianta pentru tiparire a topicului Parchetul s-a umflat Mergi la: Amenajari exterioare Probleme in casa home deco office arhitectura gradina focus on Generalitati Administrativ
gigibrbr_condo
Postat pe 19 Februarie 2009 20:31
Gigi b... ce se intampla cu tine? Nu te credeam atras de jocuri piramidale....Nu ai invatat nimic din pataniile altora? Se imbogatesc , doar cei "din varf" si asa nu NU tu scapi de tristete ci doar cei cativa smecheri descurcareti.....
cornelia_leia
Postat pe 19 Februarie 2009 21:51
Dragii mei,tristetea o poti alunga si cu o vorba buna de pe acest forum .Eu regret ca am fost inteles gresit de unii, dar ma bucur ca acestia nu sunt majoritatea sau mai rau sa fie toti,ci-i numeri pe degetele de la mana .
Voi incerca pe cat posibil,de aceasta data sa va lamuresc si de aceea sa privim la primul mesaj dintre cele 165 , in care suntem invitati sa ne spunem parerea si sa raspundem ,fara sa se impuna o conditie sau alta la intrebarea ;Ce sa faci ca sa scapi de tristete ?
Nu se specifica ca nu cumva sa vorbim despre DUMNEZEU ,sau alceva ,alcineva de care sa nu cumva sa vorbim . . MAI UITATIVA O DATA LA INCEPUTUL RASPUNSURILOR SI-L VETI GASI PE DUMNEZEU !!!
PapuDan
Postat pe 20 Februarie 2009 12:08
SALUTI!FA K MINE
STAI IN KSA SI ASCULTA VANTUL
TOT E URAT AFARA
sil_mary
Postat pe 20 Februarie 2009 12:40
sil_mary
Postat pe 20 Februarie 2009 12:45
De la: cornelia_leia, la data 2009-02-19 21:51:02Gigi b... ce se intampla cu tine? Nu te credeam atras de jocuri piramidale....Nu ai invatat nimic din pataniile altora? Se imbogatesc , doar cei "din varf" si asa nu NU tu scapi de tristete ci doar cei cativa smecheri descurcareti.....
ce sa fac mai Cornelia sa imi treaca si mie supararea ziua de salarii vine data scadenta la banca vine curent gaze ma gandesc ca am fost un prost ca am investit atat . Apoi trebuie sa dai bani la oameni ca traiesc de pe urma ta si marfa la timp clientilor sa poata vinde sa imi primesc banutii .Pentru ce atata chin uite bagi banii aici si stai linistit !!!!?????? ----m-am saturat de prostia din tara asta.
gigibrbr_condo
Postat pe 20 Februarie 2009 20:33
Da, tu gigi b...ai o mare tristete si nu cred ca vei putea scapa de ea prea curand....
cornelia_leia
Postat pe 23 Februarie 2009 08:30
Draga Gigi, imi pare rau ca ai atatea probleme financiare ,dar Cornelia are dreptate.Oricum eu iti doresc succes si avand in vedere ca suma si efortul sunt mici eu cred ca merita s-ncerci .
PapuDan
Postat pe 23 Februarie 2009 08:38
eu cand sunt trista sunt cea mai nesuferita si acra pers k aqm !nimeni nu imi intra in voie
sil_mary
Postat pe 23 Februarie 2009 16:21
nu te uita in urma incearca sa uiti trecutul priveste spre viitor
petru29
Postat pe 23 Februarie 2009 16:22
Dragi prieteni va multumesc de compasiune eu nu sant trist doar ca sant foarte ingrijorat , tristetea o alung prin gandurile optimiste care le adresez celor care au cu adevarat nevoie de o mangaiere nu are rost sa fii acid cand toate iti merg prost cum nu voi putea intelege prostia minciuna incompetenta pupincurismul si sindromul parvenitului in tara asta
gigibrbr_condo
Postat pe 23 Februarie 2009 18:43
M-am linistit Gigi...incepusem sa cred ca ,nu e in regula ceva. Dar , daca te poti gandi la problemele altora ,e in regula, inseamna ca esti aceeasi persoana , de treaba , dar...ai un moment mai greu. Toate se rezolva pana la urma, e important sa reusim sa ne pastram echilibrul .Cat priveste prostia aia...piramidala,excrocherie si ilegala ,nu te cred interesat , pari un om cinstit. Asa ca,o s fie bine , capul sus , privirea inainte !!!
libra66
Postat pe 23 Februarie 2009 20:53
da ai mare dreptate...muzica ne innalta
alynastoian
Postat pe 23 Februarie 2009 22:23
Dragii mei,as vrea sa adaug cateva precizari pentru a putea fi inteles . S-a atras atentia ca este un site despre casa ,gradina si cele aferente . Cititi toate mesajele si veti vedea ca in ele nu este vorba despre acest subiect , ci doar in cateva pe care le numeri pe degetele de la o mana se pronunta cuvintele casa ,gradina si flori .
Pe urma uitati ca ne aflam la GENERALITATI adica DIVERSE deci ORICE.
DECI PUTEM VORBI DESPRE ORICE SI ORICINE !!!
Cit despre COTROPIT abia am intrat pe
acest forum luna aceasta si am doar cateva mesaje . Sunt constient ca nu pot multumi pe toata lumea ,de aceea am primit de la unii INSECTICID ,iar altii s-au bucurat de citatele din SFANTA SCRIPTURA si au copiat primul meu mesaj si au si aplaudat . NU UITATI NIMENI NU ESTE MAJORITATEA SI TOTI SUNTEM DIFERITI UNUL DE ALTUL .
Sa nu lasam ca diferentele sa ne dezbine ci sa cautam sa le folosim pentru a ajuta pe cel in nevoie .
Diferentele fac ca fiecare sa perceapa ADEVARUL dupa posibilitatile sale materiale ,intelectuale ,spirituale, etc
Dupa cum noi formam o persoana avand nume de familie si pronume la fel si crestinii au doua nume ;unul de la HRISTOS ,iar celalalt dupa felul si locul in care au auzit despre EL .
EL ne invata sa ne iubim unii pe altii indiferent cum n-ar placea sa ne spunem . Sa nu uitam ca intai suntem crestini si apoi catolici ,ortodocsi ,luterani, sectanti , adventisti ,baptisti ,etc .
Al doilea nume ne arata ce loc ,adevar din SFANTA SCRIPTURA il credem mai mult .
ADEVARUL INSA ESTE DOAR UNUL DE SUS ADICA ISUS .!!! IOAN 14/6

ISUS A ZIS : EU SUNT CALEA ,ADEVARUL SI VIATA .NIMENI NU VINE LA TATAL DECAT PRIN MINE .

Noi insa acum cunoastem in parte caci nu putem cuprinde tot ADEVARUL ,dupa cum stiinta nu poate fi cuprinsa doar de un om si de aceea sunt : medici ,ingineri , economisti ,etc care fiecare se ocupa de o ramura a stiintei .

DOAR VESNICIA NE VA AJUTA SA CUNOASTEM TOT ADEVARUL !!!!


Deoarece nu cunoastem ADEVARUL suntem tristi ,dar putemsa ne bucuram scapand de tristete si CAUTAND ADEVARUL .



S-AUZIM NUMAI DE BINE CACI SI ASA PUTEM SA SCAPAM DE TRISTETE !!!
PapuDan
Postat pe 23 Februarie 2009 22:39
gigi braicovici in domeniul constructiilor (mi se pare ca-i domeniul in care lucrezi)se va revenii relativ usor deoarece oamenii simnt nevoia sa-si construiasca asa cum simnt nevoia sa bea si sa manance. E o problema doar pentru cei ce vor sa faca constructii pe "scara mare" cu beneficii impresionante. In rest incet dar sigur se merge inainte. Nu terbuie sa ascultam atat de mult pe alarmistii din mass-media.Acestia parca au un singur scop acela de a baga panica in oameni sub orice forma , numai sa creasca starea de tensiune. Este un cerc vicios ....., dar sa speram ca se va trece si peste acest "hop"...asa e in viata.
cristina57m
Postat pe 24 Februarie 2009 08:39
Desi economia noastra nu e sustinuta efectiv de rezultate concrete , totusi ,se vorbeste prea mult si se creeaza un fel de psihoza in masa , o spaima , care prinde,sau nu in functie de fiecare. Sunt de acord cu cele scrise de Cristina mai sus, probabil ca spre vara vom avea o perioada mai grea dar , o vom trece...Sa nu uitam ,dragi forumisti , noi am supravietuit mereu , in conditii grele. Poate ca in felul asta, ne mai,disciplinam si noi ,mai intelegem ca toate redresarile sunt in mainile noastre ,ca trebuie sa fim mai responsabili. Deci , sa ne vedem de treaba si sa ne bucuram de fiecare zi frumoasa, sau fiinta gingasa de langa noi,de prieteni si familie...O zi minunata !!!
libra66
Postat pe 24 Februarie 2009 12:16
de acord cu tine, schimbarea decorului.....este extraordinara.
marialazar
Postat pe 24 Februarie 2009 16:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
te poti casatori cu un alcoolic 65 De la: kudika418682 1 Octombrie 2011 16:54
PESTISORI 8 De la: Dekore_Studio 24 Mai 2009 00:58
Filme bune care v-au marcat 50 De la: GeorgianaBB 17 Septembrie 2011 17:52
Card SD 4 De la: kudika410890 18 Iunie 2012 10:02
CASE LEMN - LA PRETURI CORECTE ! 1 De la: kudika_13112 28 Iulie 2012 11:16