Setari Cookie-uri

Ce faci ca sa scapi de tristete?

Am citit glumele/bancurile de mai sus si m-au amuzat, astazi cand "am o zi mai buna"
cornelia_leia
Postat pe 19 Martie 2009 09:53
cred ca ai dreptate ilonabraica, dar pentru asta este necesar ca prietenii sa fie aproape,in caz contrar raman "remediile date de tine"atunci cand esti singur(a)
cornelia_leia
Postat pe 19 Martie 2009 09:57
:)
cornelia_leia
Postat pe 23 Martie 2009 22:09
Poti sa scapi de tristete cautand mereu partea nostima a situatiilor create, sau a persoanelor .......(creierul are o preocupare in plus te poti amuza: haz de necaz)
cristina57m
Postat pe 24 Martie 2009 09:22
cristina, iti incordezi creierul si cand se goleste recipientul de haz de necaz ce faci? iti iei grijile in spate si o iei de la capat, nu? eu prefer sa las grijile mele in seama altcuiva, asa ca notiunea de tristete, fata de mine este dizolvata.......desigur, fiecare are dreptul la cuvant si la replica;

observ ca fiecare vine cu cate o ipoteza valabila in dreptul sau; pentru altii, acestea sunt niste improvizatii, valide (sau invalide) in functie de temperament; dar raman numai niste improvizatii; dovada sunteti chiar voi, cei care dati aceste solutii .......... ipotetice.

esenta este sa fii fericit in mod natural, indiferent de situatie; pe dedesubtul oricarei greutati (cum ar fi o "dificultate financiara"), tu sa porti in inima ta o fericire inexplicabila pt cei din jur; constant, zi de zi; sa nu fiu inteles gresit.....nu sa te bucuri de greutati, ci ele sa nu te poata intrista. inafara de danny08 a mai ajuns cineva la acest stagiu? a mai reusit cineva sa dizolve tristetea o data pentru totdeauna? natural, fara eforturi, pt ca aceasta putere sta in inima ta, nu in creier si nici in maini.

Care solutie credeti a fi mai buna decat dragostea?
subsonic
Postat pe 25 Martie 2009 10:00
subsonic daca ai vrut sa cauti un motiv de cearta cand te referi la "incordarea creierului"eu nu ti-l dau , nu am chef de certuri, sau discutii in contradictoriu, altfel te-as intreba pe tine cum ti-l "inordezi", cum reusesti......?
In ceeea ce priveste dragostea , e adevarat : ca sa-ti placa toate lucrurile ,fiintele, trairile ....etc,e nevoie de macar putina dragoste.
cristina57m
Postat pe 25 Martie 2009 12:46
...Eeeeiii , iubind , suntem mai buni... Suntem mai ingaduitori , mai atenti , mai empatici , mai receptivi.....Iubirea infrumuseteaza....da stralucire persoanei care iubeste....Iubirea ne face mai puternici... Deci , sa iubim...
libra66
Postat pe 25 Martie 2009 16:10
putem oferi dragoste (chiar si in momente de asa zise crize economice) deoarece pentru asta e nevoie de .....suflet doar.
cornelia_leia
Postat pe 25 Martie 2009 20:24
probabil ca in viata fiecaruia sunt fluctuatii in legatura cu cat ne deschidem si iubim. dar in linii mari, chiar se poate sa fim constanti.
camis_condo
Postat pe 25 Martie 2009 21:10
cristina nu ai inteles ca eu nu-mi incordez creierul? si nici nu recomand nimanui. eu nu am circumvolutiuni draga ! nu am cautat motiv de cearta.
subsonic
Postat pe 26 Martie 2009 08:48
libra66
Postat pe 26 Martie 2009 18:04
Nu am chef sa citesc .... ,rautati,etc..... Sunt foarte bine dispusa...am reusit astazi ceva ce ma face chiar sa fiu fericita ,bucuroasa, in cel mai simplu si sincer mod....Am reusit sa iau si sa transport la cabinetul veterinar, 2 amarate de catzeluse de undeva din Bucuresti, de care-mi spusese o prietena...In curand urma sa intre ambele in calduri,si deja incepusera sa fie alergate de cainii din zona....Alti puiuti nedoriti,alte victime ale "bunatatii " oamenilor...Asa ca, am cheltuit cel mai bine banii, ajutandu-le pe bietele fapturi oropsite. Deocamdata ,primele ,pe anul acesta. E si acesta un mod de a te bucura si a fii fericit , nu-i asa ????
libra66
Postat pe 26 Martie 2009 18:12
BRAVOO CE SUFLET MARE INTRO PISICUTA
gigibrbr_condo
Postat pe 26 Martie 2009 18:30
Buna Gigi...bine te-am regasit !!! Amuzant...o pisicutza salveaza catzeluse necajite....Ce ti-e si cu dragostea asta...!!!
libra66
Postat pe 26 Martie 2009 21:29
BRAVO! the cat esti un suflet mare mai rar intalnit in zilele noastre!...sau mai deloc?inca o data BRAVO! PS.nu-i rau daca mai scoti si ghearele din cand in cand la cate o ironie.
rora_condo
Postat pe 27 Martie 2009 08:55
....Hmm...pisicutza...tigrutza....tot felina , depinde de situatie ...
libra66
Postat pe 27 Martie 2009 14:39
prietenia cu theCat te poate scapa de tristete pentru mult, mult timp
cristina57m
Postat pe 31 Martie 2009 19:49
... multumesc...
libra66
Postat pe 31 Martie 2009 21:06
Cum scap de tristete?Chem prietenii incingem un gratar,bem o bere si stam la basme pana tarziu,daca nu o dam in cumetrye si ne prinde dimineata
rora_condo
Postat pe 1 Aprilie 2009 19:11
Important este daca a doaua zi te simti la fel de bine.........
cristina57m
Postat pe 2 Aprilie 2009 15:19
inca se mai poate
rora_condo
Postat pe 2 Aprilie 2009 17:13
Iiimmm , mai ca-mi vine sa facem o petrecere....Mai rora , esti super , observ ca nu esti doar un profesionist , stii si sa te distrezi... ...In felul asta , cine mai poate fi trist ????
libra66
Postat pe 2 Aprilie 2009 21:09
daca ne lasam cuprinsi de tristete si uitam sa ne distam atunci deja incepem sa traim degeaba,parerea mea.din orice suparare ar trebui sa facem o bucurie si sigur nu ne mai creste tensiunea o gluma,un prieten bun si trecem peste orice
rora_condo
Postat pe 3 Aprilie 2009 09:46
Am reusit (cu mare greu) sa-mi depasesc tristetea!Am descoperit ca te poate fericit(a) dialogul cu persoane virtuale daca le pot numi asa,persoane pe care nu le cunosti fizic ci doar din poze,sau din imaginatie dar a caror suflet este infinit de mare cu care poti vorbi despre orice si oricand fara prejudecati sau frustrari si pot exclama :viata e frumoasa!Conteaza foarte mult cum percepi frumusetile din jurul tau!Va doresc tuturor o viata plina cu nectar de flori minunate de primavara!
angelblue_67
Postat pe 4 Aprilie 2009 00:24
uneori suntem mai frumosi-virtual...cred ca proiectam un ideal pe net, ca si in scrisori...zic si eu...
camis_condo
Postat pe 4 Aprilie 2009 15:43
Un francez vrea sa testeze daca scotienii sunt chiar asa de zgarciti precum se spune. Asa ca se decide sa plece in Scotia.
Trece granita Scotiei si printr-un satuc i se face sete. Isi ia inima in dinti si bate la usa unei case. Ii iese in intampinare un mos. Francezul ii cere apa. Dupa jumatate de minut mosul vine cu un bol plin cu lapte.
Francezul savureaza jumatate din castron dupa care spune:
-Dar voi nu sunteti zgarciti deloc! Ce se vorbeste nu este adevarat! Am cerut apa si am primit un bol cu lapte. Multumesc!
-Ei, baiete.Cu placere!Na, nimeni nu mai vroia sa bea laptele ala ca acolo sa ineca un sobolan.
Francezul scapa bolul din la auzul acestor vorbe.Mosneagul il dojeni:
- Dupa ce ca eu ti-am dat lapte tu imi si spargi oala de noapte a bunicii?



vera223
Postat pe 4 Aprilie 2009 21:23
ms celor ce au pus cv glume cu scotieni, chiar mi-or placut....am uitat putin de realitatea asta de 2 lei

se vede k stiti sa traiti CLIPE placute, sa evadati din cotidian.
bv voua
vera223
Postat pe 4 Aprilie 2009 22:29
Sa iti imaginezi situatiiplacute tie care sa-ti aducaimediat zambetul si sa fii activ!
tuca_lila
Postat pe 4 Aprilie 2009 22:47
Buna dimineata tuturor !!!! La Bucuresti se anunta o zi frumoasa , soarele straluceste pe cer ,pomii sunt infloriti ,unii doar inmuguriti ,iar dintre acestia, cei care au mugurii verde crud imi dau o senzatie de prospetime care impreuna cu florile delicate ale celorlalti si razele soarelui ma fac sa ma simt BIINEEE , BUCUROAAASAAA, si cu chef de stat afara , de un pic de gradinareala . Poate voi face un drum la Obi , am cate ceva de cumparat. Sa aveti toti o zi minunata , plina de bucurii si sa va ....distraaatiii.....!!!!
libra66
Postat pe 5 Aprilie 2009 08:46
Si pentru vera223 :
Un turist în Scoþia viziteazã lacul Loch Ness în speranþa de a-l vedea pe Nessie, monstrul. Dezamagit cã nu îl vede, întreabã un locuitor :
- Cînd se aratã monstrul, de obicei?
- Dupã cinci pahare de scotch, îi rãspunde acesta.



libra66
Postat pe 5 Aprilie 2009 08:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Schimbarea anvelopelor 31 De la: cry_cristinuta 6 Februarie 2011 09:38
casete video 5 De la: pollet_a 29 Ianuarie 2009 22:52
Afacere MLM 4 De la: bunicuta66 1 Noiembrie 2010 13:15
Portal adult de dating 1 De la: testaagaine 5 Februarie 2011 12:23
Televiziunea din ziua de azi! 42 De la: Elyaa 18 Iulie 2011 19:35