Setari Cookie-uri

mykonos

as vrea sa aflu ceva pareri despre mykonos...daca a fost cineva de curand.
eu merg la sfarsitul lunii august,dar nu stiu mare lucru pt ca nu cunosc pe nimeni care sa fi fost.
mersi

Postat pe 28 Iulie 2009 10:07
buna.
am fost in mykonos anul trecut. auzisem k e un fel de ibiza a greciei. si asta este. multa distractie, o insula superba, mancare excelenta. in schimb este plina de gay si destul de scumpa. un prans de 2 persoane nu costa mai putin de 50 de euro. hotelurile nu sunt cine stie ce. am stat la un hotel de 4 stele si arata jalnic.(am dat 150 de euro pe noapte cam dubla) totul este pe alb si albastru. mancarea este bazata mai mult pe fructe de mare. tips-ul este inclus in pretul mancarii. daca vrei sa-i mai dai ceva, max 1-2 euro. poti inchiria un scuter cu care sa te plimbi. sunt cateva plaje celebre,pline ochi de dimineata pana seara. majoritatea celor care danseaza pe mese, dezbracati sunt gay. daca ai alte intrebari , da-mi un semn. am stat o saptamana acolo:)

Postat pe 7 Septembrie 2009 10:31
haha,mersi ,Madalina.
m-am intors deja din Mykonos de o sapt. mie mi-a placut f mult.
nu ma asteptam sa primesc raspuns de la o fosta colega de sv ;p
o zi buna!

Postat pe 7 Septembrie 2009 16:21
salutare


folegandros.....stie cineva

Postat pe 10 Septembrie 2009 08:58
De la: mada_patrascu, la data 2009-09-07 10:31:20buna.
am fost in mykonos anul trecut. auzisem k e un fel de ibiza a greciei. si asta este. multa distractie, o insula superba, mancare excelenta. in schimb este plina de gay si destul de scumpa. un prans de 2 persoane nu costa mai putin de 50 de euro. hotelurile nu sunt cine stie ce. am stat la un hotel de 4 stele si arata jalnic.(am dat 150 de euro pe noapte cam dubla) totul este pe alb si albastru. mancarea este bazata mai mult pe fructe de mare. tips-ul este inclus in pretul mancarii. daca vrei sa-i mai dai ceva, max 1-2 euro. poti inchiria un scuter cu care sa te plimbi. sunt cateva plaje celebre,pline ochi de dimineata pana seara. majoritatea celor care danseaza pe mese, dezbracati sunt gay. daca ai alte intrebari , da-mi un semn. am stat o saptamana acolo:)



uau ce preturi! in afara de distractie, plaja cum e? nisipul........ apa e curata? sau e asa de aglomerat..... ai ce vizita pe acolo? zici ca e superba insula....
................................................................
meriti un parfum scump cadou - http://www.exposhop.ro/Code/Applications/web/index.cgi?action=blog§ion=4&art=37

Postat pe 10 Septembrie 2009 13:13
ei,nu sunt kiar asa mari preturile,dar in comparatie cu restul Greciei,sunt.
fructele de mare,pestele,astea erau cam 15,20 euro de persoana/portia.
dar pastitio,musaka,souvlaki cam 9 euro iar gyros era 2,5 euro in centru :))
plajele sunt cu nisip si pietricele fine,numai bun de masaj la talpi,iar apa este geniala, limpede,si sarata.stradutele sunt foarte inguste,casele si hotelurile sau orice alta constructie..toate sunt albe cu ferestrele albastre. sunt mai multe porturi ,mori de vant si vestitul pelican :) cum spune si Mada ,distractia e nr 1..plajele pline oki de lume-tropikana,super paradise,psarou si paradise beach sunt cele mai tari. si cluburi foarte multe in centrul insulei...multi gay intr-adevar dar foarte mult bun simt pe insula....la orice restaurant/terasa nu exista sa nu-ti aduca ceva din partea casei-mancare,desert,fructe,alcool.
locul unde mi-a placut cel mai mult sa pierd timpul a fost Blanco,o terasa/bar pe malul marii,liniste,perne pe jos,f frumos-in Platis Yialos.
daca mai ai intrebari,iti pot rasp cu placere

Postat pe 10 Septembrie 2009 15:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
As vrea sa merg in Corfu...dar nu stiu prea multe, cum se ajunge, unde se poate sta? 16 De la: Stoenescu 1 Iulie 2009 23:36
DESTINATIE INEDITA 1 De la: Cutinici 4 Mai 2009 09:54
Ai fost in Turcia? 83 De la: romulus 20 Aprilie 2010 17:11
agio pelagia creta sfaturi,recomandari 7 De la: calator 2 August 2009 17:36
WATTENS - Muzeul Cristalului Swarowski 23 De la: carmenlaura 23 Aprilie 2010 10:39