Setari Cookie-uri

agentii de turism serioase

As dori sa stiu si eu cateva agentii de turism serioase din Bucuresti ..... merci de raspuns ,
vasssi
Postat pe 5 Septembrie 2008 14:46
sal!
iti recomand o agentie care mie mi s-a parut serioasa si nu e scumpa: Marshal Turism.o gasesti pe Bd. Magheru nr. 43, 010326 sau Bd. Unirii nr. 20, 040107. din cate am observat e destul de cautata, de fiecare data cand am fost era coada ;))....succes!!! vacanta placuta in continuare!
catty_lazy
Postat pe 8 Septembrie 2008 11:53
PRACTIC NU EXISTA asa ceva !

Toate agentiile au probleme dar depinde cum si le rezolva !
Da si eu am auzit ca Marshal e ok, dar si preturile pe masura !!!

Dar am auzit si de multe catastrofe !!!
Majoritatea vand bilete pentru turcia, grecia, si se adreseaza persoanelor cu venituri medii carora le explica ceva iar cand ajung acolo gasesc altceva !

Da ..... .....asa se intampla !

Postat pe 3 Decembrie 2008 16:17
De la: catty, la data 2008-09-08 11:53:40sal!
iti recomand o agentie care mie mi s-a parut serioasa si nu e scumpa: Marshal Turism.o gasesti pe Bd. Magheru nr. 43, 010326 sau Bd. Unirii nr. 20, 040107. din cate am observat e destul de cautata, de fiecare data cand am fost era coada ;))....succes!!! vacanta placuta in continuare!
VIO_lazy
Postat pe 15 Ianuarie 2009 18:45
nota buna ptr MARSHAL si din partea mea. Am luat un bilet ptr bulgaria de pasti,anul trecut si a fost aproape perfect.dar sunt si o gramada de agentii ce trebuie ocolite.
VIO_lazy
Postat pe 15 Ianuarie 2009 18:48
Chiar vrei sa gasesti "acul in carul cu fan?"
culisir
Postat pe 15 Ianuarie 2009 19:07
daca vi se pare ca marshal este ieftina inseamna ca avem viziuni diferite asupra a ceea ce inseamna ieftin. e o agentie destul de scumpa, la fel ca j'info sau ca paralela 45. eu am fost de 2 ori cu omnia si a fost ok; acolo preturile chiar sunt bune. dar m-am lecuit de agentii, prefer sa-mi planific singura vacantele, e mai ieftin si mai incitant.
Shoarezu
Postat pe 24 Ianuarie 2009 20:57
Salut

Ne raportam tot timpul la agentiile mari ca la agentii serioase. In realitate nu e chiar asa. Am mers cu agentii mici foarte serioase si cu agentii mari care mi-au dat teapa. Cred ca o cautare in forumurile de discutii e foarte utila atunci cand iti alegi agentia.

Cele bune
sorinviz
Postat pe 29 Aprilie 2009 10:42
Eu de 3 ani merg cu ardelenii ,cu cei de la Office Travel din Cluj si n-am avut nici-o o problema.Ce am cumparat aia am avut de fiecare data.Am mers in Mexic , in Dominicana cu ei-toate au iesit perfect.Anul asta suntem 4 familii , ne-a luat deja cite o croaziera in Caraibe- au un departament specializat in vinzarea croazierelor cu un site ultra pus la punct www.croaziere.net is foarte tari si de omenie clujenii.
neala
Postat pe 30 Aprilie 2009 12:37
SALUT !
IT-I RECOMAND ,, Agenti de Turism,, VELIMEDTOURISM !
www.velimed.ro http://velimedtourism.blogspot.com
SUCCES !!!
skorpiojoco
Postat pe 30 Aprilie 2009 16:42
Dar din Iasi?
bios2005
Postat pe 4 Mai 2009 12:31
Agentia jeka (www.jeka.ro) este foarte serioasa si deschisa catre clienti;noi mergem al doilea an in vacanta prin aceasta agentie; anul trecut au fost foarte corecti si sinceri; ce au spus despre hotel, aia am gasit, asta pt ca ei viziteaza si fotografiaza unele hoteluri, asa ca pot sa aiba informatii corecte; anul asta nici nu am stat pe ganduri, si ne-am dus direct la ei; in plus, te ajuta cu sfaturi /recomandari sa alegi cea mai buna solutie pentru tine; noi am fost foarte incantati si am recomandat-o la toata lumea.
kmi_22
Postat pe 4 Mai 2009 17:22
Si eu tot EUROPA TRAVEL recomand!!! Sunt f. de treaba. Cu ei mergi la sigur!
milvia21
Postat pe 14 Mai 2009 12:23
EU ITI RECOMAND OMNIA SUNT FF SERIOSI Am fost cu ei spania Portugalia Maroc si am fost In Tarile nordice{Danemarca suedia norvegia} Am recomandat la prieteni si au fost multumiti anul asta merg cu ei Anglia Scotia Irlanda de nord
kudika025963
Postat pe 2 Iunie 2009 19:53
Eu pot sa iti dau un nume de AGENTIE NESERIOASA, cu agenti cate te mint in fata doar ca sa-ti ia banii. Aceasta este CRISTIAN TOUR. Ai toate sansele ca inainte cu 2-3 zile de plecare sa iti schimbe destinatia, iar cand ai ajuns acolo sa constati ca ai confortul doar pe hartie, nu si in hotel...
manolescu_dan
Postat pe 8 Iulie 2009 14:01
merg de ani de zile cu agentia jeka...este foarte serioasa...nu am avut nici o problema...intr-adevra preturile sunt mai mari
alta agentie cu care am mers si care au fost profesionisti este intera
kudika052977
Postat pe 14 Iulie 2009 11:34
Apropo de Europa Travel, am mers intr-un an cu ei in Bulgaria, transport cu autocarul aranjat tot prin intermediul lor.

Totul a fost ok, doar ca, in dimineata plecarii, eram noi 4 persoane, cu bagajele gramada, in fata la Ateneul Roman, pe o ploaie de toata frumusetea, la ora 5 dimineata....si vine frumos autocarul, DAR noi nu eram pe lista. Nu ne impacientam, ca urma sa mai vina unul...si vine a doilea autocar...si noi tot nu eram pe lista. Drept pt care soferul nu a vrut sa ne ia!!! Nervii la maxim...va dati seama, eram ploati ca niste curci, bagaje gramada peste noi...si loc ...ioc!!!

Noroc, ca prevazatoare din fire, aveam cu mine nr. de tel al agentului cu care facusem contractul. Aveam si numarul de la agentie, dar la 5 dimineata nu era nici dracu acolo. Si l-am trezit pe ala din somn, si da-i scandal nene...el cica: sa stam linistiti ca nu ramanem pe drum!!! IDIOTUL, uitase sa se anunte ca cineva de la agentie ne mutase in autocarul care pleca la 8. Bineinteles ca pana s-a lamurit toata treaba plecasera ambele autocare; si uite asa am ramas noi acolo, in drum, pana ne-a venit autocarul; nu mai avea rost sa ne intoarcem acasa pt 1-2 ore.

Deci, daca nu aveam nr personal al aluia, se alegea praful de sejurul nostru, ca pana nu dechideau aia agentia nu aveam de unde sa aflam ca eram programati de plecare la alta ora.
kmi_22
Postat pe 19 August 2009 16:17
Itzi recomand sa cautzi agentzii din europa ex: www.l-tur.com depinde unde vrei sa mergi? eu traiesc in Republica Dominicana de 3 ani si pot spuune k este fantastic ceva de nedescris. australianul78@yahoo.de
australianul78
Postat pe 21 August 2009 03:41
Va recomand www.adventurecamps.ro. Ii cunosc de mai bine de 5 ani...Fac niste tabere de aventura si activitati outdoor pentru copii si nu numai, de exceptie.....

adventurecamps_lazy
Postat pe 15 Decembrie 2009 12:51
Cea mai tare posibilitate in momentul asta e
0800Holidays.com . Au astia parteneriate pt tot ce vrei in domeniul turismului.Eu cazarile la hotel mi le fac pe siteurile pe care le afiseaza ei.Si e imposibil sa nu gasesti cel mai bun pret.Nicio agentie nu a putut sa-mi dea un pret mai bun ca cel care l-am gasit la astia.Totul e online.Nu isi pun comisioane.Ai si transferuri si tururi de oras si fel de fel de activitati,tot ce vrei.
lazy001795
Postat pe 5 Februarie 2010 22:44
Gresit
Am fost cu ei in vacanta doi ani la rand si pot sa-ti spun ca sunt foarte seriosi si organizati.Nu am avut nici o problema.
Numai de bine pentru Christian Tour.
sionaionescu
Postat pe 18 Februarie 2010 19:23
Salut!
cea mai serioasa agentie de turism este GENOVESSE TRAVEL, isi respceta clientii si stiu foate bine sa recomande pachetele pentru fiecare turist in parte.
dinulea83
Postat pe 18 Februarie 2010 20:17
De la: sionaionescu, la data 2010-02-18 19:23:14Gresit
Am fost cu ei in vacanta doi ani la rand si pot sa-ti spun ca sunt foarte seriosi si organizati.Nu am avut nici o problema.
Numai de bine pentru Christian Tour.



Atata timp cat nu esti deranjat de faptul ca, atunci cand platesti un serviciu si primesti altceva si nu neaparat mai bun sau macar la aceeasi calitate, probabil ca pot fi considerati seriosi cei de la Cristian Tour. Dar in momentul in care fac aceste lucruri... Eu mi-am expus parerile doar pentru a avertiza si pe altii despre ce li se poate intampla apeland la aceasta agentie de turism. Nu au avut nici macar bunul simt sa isi ceara scuze pentru inconvenientele create, iar atunci cand iti pun pe tapet schimbarile survenite cu 2-3 zile inainte de plecare (atunci cand deja ai facut cerere de concediu sau esti deja in concediu) iar din acele 2-3 zile 2 sunt sambata si duminica... mai are rost sa continuam discutia???
manolescu_dan
Postat pe 19 Februarie 2010 16:13
Eu calatoresc cu o agentie mica din Tg.Mures - Euro Best Travel www.eurobesttravel.ro si mi se par foarte foarte ok. Intr-adevar isi dau interesul cei de acolo.
carmen1977roxy
Postat pe 20 Februarie 2010 09:58
eu nu apelez la agentiile de turism propriu-zise, ci la portaluri cu cazare, si la bilete de avion tot online imi fac rezervare.pe protravel gasesti oferte de cazare in romania din punctul meu de vedere fara dezavantaje. e totul clar si la obiect. si chiar daca nu te intereseaza un sejur sau o rezervare online, poti sa te informezi despre o pensiune sau hotel , chiar si despre campinguri ca au poze si preturi la toate.
roxanana
Postat pe 28 Februarie 2010 11:09
De la: manolescu_dan, la data 2010-02-19 16:13:05
De la: sionaionescu, la data 2010-02-18 19:23:14Gresit
Am fost cu ei in vacanta doi ani la rand si pot sa-ti spun ca sunt foarte seriosi si organizati.Nu am avut nici o problema.
Numai de bine pentru Christian Tour.



Atata timp cat nu esti deranjat de faptul ca, atunci cand platesti un serviciu si primesti altceva si nu neaparat mai bun sau macar la aceeasi calitate, probabil ca pot fi considerati seriosi cei de la Cristian Tour. Dar in momentul in care fac aceste lucruri... Eu mi-am expus parerile doar pentru a avertiza si pe altii despre ce li se poate intampla apeland la aceasta agentie de turism. Nu au avut nici macar bunul simt sa isi ceara scuze pentru inconvenientele create, iar atunci cand iti pun pe tapet schimbarile survenite cu 2-3 zile inainte de plecare (atunci cand deja ai facut cerere de concediu sau esti deja in concediu) iar din acele 2-3 zile 2 sunt sambata si duminica... mai are rost sa continuam discutia???
Poate ai avut ghinion ,sau am fost eu norocoasa doi ani la rand.Anul acesta nu plec dar ,daca plec la anul,tot cu ei voi pleca.
sa auzim numai de bine.
sionaionescu
Postat pe 28 Februarie 2010 22:41
Eu merg de Paºti în Grecia, în insula Thassos cu agenþia Elysse Turism ºi nu ºtiu cât de serioºi sunt. Poate sã-mi spunã cineva , dacã a mers cu aceastã agenþie?
hincuk
Postat pe 6 Martie 2010 19:41
Vã rog sã-mi spuneþi despre agenþia de turism Elysse Turism, din Bucureºti, cât de serioºi sunt?a mers cineva cu aceastã agenþie?
Mulþumesc!
hincuk
Postat pe 6 Martie 2010 19:46
Eu calatoresc cu o agentie mica din Iasi - Europa Travel www.europatrade.ro si am o parere foarte buna. Intr-adevar isi dau interesul cei de acolo.In plus la biletele de avion Low Cost au cele mai mici preturi dintre toate Agentiile Iasi.
lazy002561
Postat pe 14 Iulie 2010 12:19

Eu calatoresc cu o agentie mica din Iasi - Europa Travel www.europatrade.ro si am o parere foarte buna. Intr-adevar isi dau interesul cei de acolo.In plus la biletele de avion Low Cost au cele mai mici preturi dintre toate Agentiile Iasi.
lazy002561
Postat pe 14 Iulie 2010 12:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
rhodos 5 De la: soniamina 21 August 2009 14:57
Unde sa merg in concediu? 3 De la: 20 Septembrie 2016 13:37
CU MASINA PANA IN ITALIA LA VASTOS. 1 De la: bogo 21 Iulie 2010 13:49
concurs neotour 2 De la: mady22091980 11 Decembrie 2008 09:45
Unghii false cu gel 1 De la: glamour_nails4u 21 Noiembrie 2011 10:57