Setari Cookie-uri

agentii de turism serioase

De la: kudika_981066, la data 2015-02-09 13:21:17Eu am fost in ultima vreme in concediu doar cu Sejur24. Sunt foarte seriosi si au preturi foarte acceptabile. Am fost anul trecut in Grecia si anul asta vrem sa mergem la Mamaia. Ne-am facut rezervare la hotel Lido pentru ca am auzit ca ar fi frumos la ei.
In trecut am avut si experiente neplacute cu agentiile, insa de Sejur24 am fost chiar multumiti. Asta este site-ul lor daca sunteti curioase :) http://www.sejur24.ro


Vai de fundul vostru...va faceti reclama pe forumuri...faliment curat...
kudika226898
Postat pe 10 Februarie 2015 08:56
Hei,

Eu am folosit serviciile unei agentii de curuand si am ramas super impresionata de promptitudinea serviciilor sale. Tipa cu care am luat legatura imediat mi-a dat o oferta si acum urmeaza sa ma hotarasc la ce hotel voi merge. Puteti sa va uitati chiar si voi peste oferte si sa imi faceti o propunere pentru hoteluri https://www.geniustravel.ro/oferte-turism/bulgaria/ Eu inca ma hotarasc intre golden beach si lti neptun. :)
irinaandreescu
Postat pe 23 Martie 2015 15:14
De la: irinaandreescu, la data 2015-03-23 15:14:53Hei,

Eu am folosit serviciile unei agentii de curuand si am ramas super impresionata de promptitudinea serviciilor sale. Tipa cu care am luat legatura imediat mi-a dat o oferta si acum urmeaza sa ma hotarasc la ce hotel voi merge. Puteti sa va uitati chiar si voi peste oferte si sa imi faceti o propunere pentru hoteluri https://www.geniustravel.ro/oferte-turism/bulgaria/ Eu inca ma hotarasc intre golden beach si lti neptun. :)



Un pic de reclama nu strica, nu-i asa?
kudika226898
Postat pe 25 Martie 2015 08:17
Eu am fost multumita de serviciile lor si ii recomand. Fiecare intelege ce vrea de aici :)
irinaandreescu
Postat pe 25 Martie 2015 13:23
De la: irinaandreescu, la data 2015-03-25 13:23:10Eu am fost multumita de serviciile lor si ii recomand. Fiecare intelege ce vrea de aici :)



Fiecare intelege ce este...reclama...
kudika226898
Postat pe 25 Martie 2015 21:54
O recomandare pentru agentia Leisure Operator din Bucuresti pentru cei care vor seriozitate si tarife ok. Bafta!
nicelucky
Postat pe 24 Mai 2015 12:11
Cand am merg in concediu, aleg de obicei agentia Paralela 45, sucursala din Pipera, deoarece ma au in baza lor de date si imi fac si discount-uri pentru client fidel.

Va recomand cu incredere.
www.paralela45luxury.ro
Rennata
Postat pe 30 Octombrie 2015 17:41
Poti incerca agentia Ava Travel - https://www.facebook.com/AvaTravelAgency este pagina lor de Facebook. Raspund foarte repede la mesaje si iti cauta vacanta in functie de preferintele tale. Eu le-am cerut 20 de variante de hoteluri pe fiecare destinatie pana sa ma hotarasc si au stat la dispozitia mea.. iar atunci cand am ajuns acolo, totul era asa cum mi-au descris ei. Merita sa incerci.
xmc_
Postat pe 14 Decembrie 2015 15:59
Eu va recomand cu caldura agentia TripTailor. Dupa cum le spune si numele (traducerea din engleza) sunt niste adevarati consilieri in calatorii. Ca si in cazul agentiei prezentate de catre Renata, i-am batut ceva la cap cu destule intrebari si cereri de informatii, iar ei s-au dovedit destuli de calmi si profesionalisti.
Am ales pana la urma cu ajutorul lor o vacanta in Maroc (https://triptailor.ro/sejururi/sejur-maroc) si nu pot sa spune decat ca a fost perfecta din toate punctele de vedere. Am avut transportul, hotelul si micul dejun asigurate la un pret foarte decent.
kudika_976807
Postat pe 28 Ianuarie 2016 15:25
In Iasi, agentia de turism Anemary va ofera posibilitatea de rezervare online din orice colt al lumii ati fi de bilete de avion, vacante si excursii in Romania si strainatate, croaziere.
anemary2016
Postat pe 19 Februarie 2016 14:34
Eu am renuntat la apelarea serviciilor agentiilor. Recemt am dat peste http://afladespre.snack.ws/ si am gasit o oferta foarte ok de care am fost multumita...
julyme2
Postat pe 19 Februarie 2016 23:06
Meridian Travel,o agentie de c....Nu respecta clientii,nu sunt interesati de cerintele clientului..."iti convine bine. ...nu...cauta in alta parte!"
kudika_1001989
Postat pe 25 Februarie 2016 11:52
Buna!

Stie cineva, ceva de agentia Zepelin Travel? Mi-au trimis o oferta pentru Grecia 2016, si este prea buna ca sa fie adevarata. As vrea sa stiu daca a mers cineva cu ei, si daca da, daca au fost ok. Sau macar daca ati auzit ceva despre? V-as fi recunoascatoare. Mersi :)
akasha89
Postat pe 23 Martie 2016 11:04
Mai am o saptamana pina la plecarea intr-un sejur organizat de Christian Tour si nu se stie nici ora de decolare, nici hotelul de destinatie.Sper sa nu si ziua....Pot sa am sentimente de solidaritate cu cei din agentie, dar nu-i pot califica ca fiind seriosi.Pe factura mea- act juridic cu care pot merge in judecata scrie ca beneficiez de hotel de patru stele si in paranteza, Toscana.Nu este o smecherie??Toscana se refera la hotel sau regiune??Putzin serioase au fost si anularile de curse cu Memento Bus.
Regret ca m-am inscris si platesc la o agentie la care oferta pleaca de la un pret, ajunge la unul cu mult mai mare si nu-ti ofera cert decat regiunea....undeva,candva in Toscana.Este un film de proasta calitate.
kudika_1009753
Postat pe 18 Mai 2016 17:57
Nici in 2o16 nu pare a fi maieriosi. La cat sunt de lacomi cu actiunile nici nu te poti astepta la calitate.Niste supravietuitori de tot plansul..t
kudika_1009753
Postat pe 19 Mai 2016 20:24
Obiectiv vorbind, nu cred ca exista in Romania vreo agentie de turism 100% serioasa. De fapt, nu cred ca veti gasi vreun domeniu in care sa existe un profesionalism deplin. Agentii serioase sunt Paralela 45, Christian Tour, poate si Perfect Tour. O agentie extrem de neserioasa este insa New Concept Travel, chiar daca lucreaza mai mult cu companii si mai putin cu persoane fizice. In fine, ce e pe acolo, nu vreti sa stiti. Compania la care lucrez colaboreaza cu New Concept Travel pentru achizitia de bilete de avion, rezervari hoteliere, uneori si transferuri auto.. ca multinationala, asta e, trebuie sa ne facem calatoriile prin agentii "specializate" cu care avem contract. Ce sa zic, e un dezastru total. Tarife mai mari decat pe site-uri, transferuri ratate, cazari in alte camere.. Nu as putea spune ca sunt surprinsa, pentru ca o prietena de-a mea a lucrat la un moment dat la New Concept Travel si mi-a facut niste marturisiri despre ce este in interior.. Multe scandaluri, mancatorie, comportamente de scara blocului de la periferie.. Si asta in conditiile in care isi asociaza numele cu American Express. Ce poate fi mai jenant de atat? Era o șefuțã pe acolo, Cristina Ene, care o mustra tot timpul, ii cerea socoteala pentru toate nimicurile.. cine poate lucra in asemenea conditii?? Evident ca a plecat si bine a facut Deci probabil conteaza si mediul de lucru intr-o agentie, valorile promovate, relatia cu clientul etc. etc. Deci orice, doar NU New Concept Travel Avoid at any costs
princess_anna
Postat pe 15 Iunie 2016 20:23
Problemele s-au rezolvat din mers, chiar daca in acelasi oras firma a avut trei grupuri concomitent....turism indistrial, nu gluma.
Multumesc Christiantour pentru ocazia de a vizita Toscana.Totul e bine cand nu se termina rau.Mai putina politica de a atrage clientii cu orice pret...; mai multa sinceritate nu ar strica.Minciunelele dau impresia de neseriozitate.
kudika_1009753
Postat pe 10 Iulie 2016 12:32
Eu pentru rezervari de hoteluri folosesc de ani de zile booking.com dupa ce ma informez despre hotelul pe care l-as alege si de pe amfostacolo si de pe tripadvisor, pentru bilete de avion folosesc skyscanner si uite asa, ce imi fac cu mana mea....se numeste lucru (manual ) bine facut!
Iar cand am nevoie de chestii mai cimplicate apelez la jekaturism, o agentie nu foarte mare dar cu vechime in Bucuresti (numai eu o folosesc din 2000) si nu am avut niciodata o experienta neplacuta.
saveurbantrees
Postat pe 12 Septembrie 2016 20:32
Ba eu cred ca exista agentii serioase. Sau am fost eu un om cu noroc. Folosesc serviciile jeka Turism din ....2002! Cand faceam excursii studentesti. Acum am avem nevoie de rezervari de familie si vacante cu copii. Si in toati anii astia nu s-a intamplat sa fie vreodata neseriosi
corporatista
Postat pe 20 Ianuarie 2017 12:08
Noi in ultimii ani calatorim cu o agentie de la Apaca,au oferte foarte bune City Break.Am fost plecate la Roma,Napoli si anul acesta am prin o super oferta in Malta.Spun noi pentru ca suntem un grup de 6 fete pasionate de calatorii.Si pentru la anul am contractat o vacanta in Antalya in luna martie la 300 euro.Imi face placere sa ii recomand pentru ca sunt foarte amabili si seriosi. Agentia se numeste Dream Holidays ,este langa Afi Mall -Bd.ul Iuliu Maniu 7,corp A,sc.2,biroul9.
kudika_1039245
Postat pe 29 Noiembrie 2019 12:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Turcia statiune 7 De la: stefanbuzatu 15 Septembrie 2014 16:06
iordania 9 De la: Imperator 9 Decembrie 2009 23:32
vacante in lume 1 De la: lazy002437 24 Iunie 2010 17:51
incearca si tu 0 De la: 22 Ianuarie 2010 14:56
venezia 1 De la: cristipetrescu 11 Mai 2010 13:09