Setari Cookie-uri

relatiile la distanta un miracol al zilelor noastre

Buna ziua dragele mele! Am citit articolul si vreau sa fac special pentru cele/ cei care se afla in aceasta situatie de a iubi la distanta cateva precizari. Eu sunt intr-o relatie la distanta de ... 7 ani:) Da, ati citit bine! De 7 ani. El In Austria, eu in Romania. Ne-am cunoscut intr-o seara de vara pe o alee in Saturn si credeam ca va fi doar "o iubire de-o vara". Insa nu a fost deloc asa. Ne-am si logodit anul trecut in septembrie si urmeaza si nunta.
Multi ma judecau, altii ma admirau, dar eu pot spune cu mana pe inima ca sunt fericita asa. Am luptat enorm pentru iubirea noastra, am plans, am ras, m-am certat cu toata lumea care ma descuraja ca "nu e de tine!", "n-ai nici o sansa!", "ar trebui sa-ti cauti pe cineva langa tine!". Nu zic ca e greu dar nici usor sa iubesti la distanta pentru ca sunt si avantaje si dezavantaje. Momentul cel mai greu e despartirea... Cand vezi ca se apropie ora plecarii, ca trebuie sa pleci spre poarta pentru a urca in avion, cand suna alarma trenului... simti cum inima ta bate tot mai tare, cum te racesti, cum cu greu te abtii sa nu iti curga o lacrima si urmeaza o scena de genul "da-mi voie sa te mai sarut o data, sa te mai strang in brate" si ii faci trist/a cu mana... sperand ca nu e ultima data cand il/vezi si ca veti fi odata pt totdeauna impreuna... Asta e cel mai nasol moment... Apoi vine dorul de persoana iubita si nu ai langa tine decat poze,web cam sau un ursulet de plus pe care-l strangi noaptea in brate...
O alta chestie cu care e posibil sa va confruntati si voi e ca apar momente de neincredere in care deveniti posesivi, va pierdeti putin increderea, deveniti gelosi. Aceste lucruri pot da in exagerare si va fac sa va certati de multe ori insa uneori pe nedrept chiar pentru ca el/ ea sunt cumintei si mai ies la un suc cu amicii/amicele insa in capul vostru apar scene de groaza. Nu trebuie sa exagerati situatiile si sa treceti peste aceste faze de copilarie. Daca voi va vreti cu adevarat unul pe altul veti aprecia mult mai mult ce va asteapta undeva decat niste aventuri mizerabile. Aveti curajul dragii mei sa infruntati situatiile de criza pentru ca astea va intaresc mai mult!!! Bineinteles conteaza si pe cine ai dincolo de telefon, daca e in stare sa-si ia responsabilitatea... sa iti fie alaturi, sa iti faca surprize neasteptate venind la tine, sa ai pt cine lupta din toata inima! Desi multi descurajeaza aceste relatii la distanta eu le incurajez! Ti-e frica ca te-ar insela pt ca nu e cu tine? Dar ce te faci cu cei care sunt in acelasi oras, aceeasi tara, se vad aproape zilnic si nu-s in stare sa "si-o tina in pantaloni" sau nu le mai ajunge o sg persoana pe care o tin de buna si umbla dupa altele? A?! Oriunde ar fi daca vrea sa te insele, te inseala pe fata fara ca macar tu sa-ti dai seama! Va multmesc ca mi-ati dat ocazia sa va scriu! Aveti grija de voi! Va recomand un filmulet pentru a ne cunoaste pe amandoi!

ziuahttp://www.neogen.ro/videos/by/roxybaby4u/view/jf49ijuk6viq0shrs35n83gc5mi0zt8j
roxybaby4u
Postat pe 21 Octombrie 2009 12:47
buna dimineata,
Mi-a placut ceea ce ai scris. Felicitari pentru tine ca nu ai lasat pe altii sa distruga sentimentele voastre, pentru amandoi ca ati reusit sa va iubiti si sa treceti peste toate geloziile reale si iarasi felicitari pt dragostea voastra.
Astept cu drag poze de la nunta.
Miki-iasi
dara_miki
Postat pe 8 Noiembrie 2009 07:06
Si eu am o relatie la distanta de 2 ani de zile. El in Italia,eu in Romania. Pot sa spun cu mana pe inima ca il simt mai apropiat pe el, decat pe cei 2 fosti ai mei care erau doar la cativa metri de mine :( . La inceput nici nu ma gandeam ca o sa ramanem impreuna, ne-am cunoscut de un Craciun si el dupa 3 sapt a plecat pt prima data, dupa 6 luni aveam sa petrecem o vacanta de vis impreuna...Anul viitor ne casatorim :D si sincer, as dori tuturor cuplurilor sa se inteleaga macar pe jumatate pe cat ne intelegem noi de bine si nu ar avea probleme niciodata in relatie. Pupici
copilutza_07
Postat pe 8 Noiembrie 2009 09:19
fetelor sa va spun povestea mea.si eu am trait o dragoste la distanta.toul era frumos,perfect cum spuneti voi.vise multe,sperante.emotiile revederi.era printul din visele mele.dr a ramas doar visle mele.daca a putea sa ma intorc in timp as vrea sa il cunosc pe omul cu care sa imi petrec restul vieti mai bine,nu prin mes,tel si sa ne vedem de doua ori pe an.ce vreau sa spun e ca uneori ne inchipuim sua ne fabricam relatia perfecta.am lasat tot in urma si l/am urmat.
cosmina_laura
Postat pe 9 Noiembrie 2009 21:49
Foto Video Trash The Dress
- versul din vis

Daca v-a dezamagit fotograful pe care l-ati avut la nunta sau daca, pur si simplu, doriti ceva plin de mister si savoare, dati-ne un semn - gasim o ruina, un lac, o capita de fan, o ferma in camp, o manastire, o cetate veche sau orice alt loc va trece prin cap si facem o sedinta foto sau si video, cu d-tra miri, deosebita! E ca si cum la nunta, dupa o crunta dezamagire, ati putea schimba lautarii. Ar fi ca o a doua nastere. V-au dezamagit fotograful si cameramanul? Trimiteti-ne DVD-ul si noi il vom prelucra, imbunatatindu-i calitatea si claritatea, dar va putem aranja si un foto sau videoclip minunat din imaginile trimise. Totul prin posta, daca distanta e prea mare.
Iar daca evenimentul inca nu a avut loc si aveti nevoie de profesionisti, contactati-ne si vom fi la dispozitia d-tra.


Phone 0742 577 082
E-mail: fotografie_dragosp@yahoo.com
eunescu09@yahoo.com

Vizitati eunescu09 sunphoto pe Google
energiccom_grace
Postat pe 17 Noiembrie 2009 16:28
E greu sa ai o relatie la distanta... dar stiti de dulci si emotionante sunt revederile? ... cand iti astepti iubitul / sotul in aeroport si iti bate inima ft tare sau cand zbori spre el si de-abia astepti sa ajungi, zborul ti se pare interminabil, iar aopi il revezi... acele clipe fac ca perioadele de singuratate si asteptarile sa nu fie in zadar.
b_ralu_83
Postat pe 11 Ianuarie 2010 13:41
Salutare, fetele! Si eu am avut o relatie la distanta. Ne-am cunoscut in 2004 si de atunci suntem impreuna. Eu eram intr-un judet, el in altul (limitrof). ne vedeam in functie de timpul fiecaruia: la o sapt., la doua sau 3... Nu a fost usor, eram mai tot timpul pe drumuri, dar nu regret nimic. Anul trecut am facut nunta si ne iubim enorm! Cei care sustin ca iubirile la distanta nu dureaza, inseamna ca ori n-au trait asa ceva si vorbesc din povesti, ori daca au trait ceva asemenator, n-a fost iubire adevarata si respect. Infidelitatea nu are nicio legatura cu distanta dintre parteneri. V-am pupat!
AmyB
Postat pe 12 Ianuarie 2010 16:15
...buna dimineata....povestea e frumoasa ..si felicitari..am trecut prin aceleasi sentimente...intalniri si revederi...zboruri pierdute..lacrimi in fata terminalelor..sunt 5 ani de atunci si ne amintim cu drag de acele timpuri..dar "back to reality"!!!un an la distanta a fost atat cat am putut rezista...dupa care ne-am hotarat ca diminetile trebuie sa ne gaseasca imbratisati...cafelutza trebuie bauta impreuna ..si desi erau 3500 km..povestea la distanta s-a transformat in poveste in 2...si continua..ca sot si sotzie..ca familie...si e muuult mai multa dragoste decat intre 2 zboruri...deci...transformati-va visele in relitate..e mult mai frumos si mai palpitant....va doresc toate cele bune....dintr un colt de lume
semneaza :un rezultata mai mult decat fericit al "relatiilor la distanta"
noris16
Postat pe 20 Aprilie 2010 09:49
BRAVO roxybaby4u!!!! ..Sa va ajute D-zeu sa va impreune pentru totdeauna ...Si eu incurajez astfel de relatii, iar astfel de iubiri ne intaresc caracterul foarte mult. Si eu am o astfel de relatie de un an si jumatate, si culmea inca nu ne-am vazut fata-n fata pana acum, dar ce a facut pentru mine omul acesta si felul in care mi-a schimbat viata este de nedescris, nu m-am gandit nici o clipa ca m-ar insela sau ca as avea motive sa ma indoesc de el, vorbim la orice ora din zi sau din noapte. Si pentru mine si pentru el este prima data cand incercam o astfel de relatie, el in State si eu in Ro si pana acum nu s-a putut sa ne intalnim din cauza crizei care s-a simtit si in USA nu numai la noi. O sa lupt pentru relatia asta mai mult ca relatia pe care am avut-o in timpul casatoriei anterioare (10 ani)care m-a demoralixzat nespus de mult din cauza fostei soacre care imi dirija casatoria dupa bunul ei plac deoarece fostul sot fiind singurul ei copil( fusta mamei!!!) si mintea mai mult decat respira, dar ui ca Doamne-Doamne mi-a deschis ochii si mi-a oferit o astfel de oportunitate si pot zambi din nou..Va pupa Alina de la Sibiu
octaviaalina
Postat pe 20 Aprilie 2010 09:53
Eu sunt cu sotul meu de 10 ani, de 5 ani suntem casatoriti, 5 ani am avut convorbiri lungi si scumpe :P la telefon.Ne-am cunoscut la mare, pe plaja. Stateam la 500 de km departare unul de altul dar asta nu a fost un motiv care sa ne impiedice sa ne indragostim. La inceput a fost mai greu, ne intalneam la 2-3 luni la jumatate de drum.Nu era suficient timpul dar macar era ceva, il vedeam, puteam sa il simt langa mine. Eram mai micuta si mai geloasa, ii mai scoteam uneori ochisorii :P dar incet incet am inceput sa am incredere deplina in el si el in mine. Dupa 5 ani ne-am casatorit, avem 2 copii frumosi iar totul merge bine.
Toata lumea imi spunea ca nu o sa mearga aceasta relatie, inclusiv parintii mei, spuneau ca ochii care nu se vad se uita.Dar uite ca nu a fost asa. Fiecare avem undeva jumatatea, nu conteaza ca e la sibiu, ca e la craiova, ca e la paris ca e in honolulu.. Este jumatatea noastra.
va doresc la toate casa de piatra si asteptam poze de la nunta.
bianca_petrescu
Postat pe 20 Aprilie 2010 10:13
Imi place subiectul topicului. Imi permit sa postez deoarece si eu traiesc o poveste de dragoste minunata. Suntem impreuna de 8 luni, eu din Bucuresti el din Ploiesti. Eu sunt la liceu (17 ani) iar el munceste ( 27 ani ). Ne este intr-adevar foarte greu, pentru ca ne vedem la weekend, dar mai sunt zile/ saptamani, in care mai vine el mai mine seara dupa ce iese de la serviciu, sau in care ma mai duc eu la el in cursul saptamanii cu trenul. Intr-adevar sunt atat de triste despartirile, eu personal abia pot sa-mi stapanesc emotiile si lacrimile, ma consoleaza numai gandul ca va veni din nou ziua revederii si atunci voi fi din nou cea mai fericita. Este genul de persoana care stie sa aprecieze ce are langa el. La fel cum s-a mai spus intr-unul dintre posturi, si eu ma simt mult mai atrasa, si simt ca iubesc mai mult ( cu siguranta asta e iubire adevarata ) o persoana care nu e langa mine. 'Pot' sa stau fara el o saptamana, sa stiu ca ne vedem din nou la sf saptamanii, dar nu as putea sa stau fara el o viata ( adica sa-l pierd ). Am luptat mult pentru relatia asta, cu mama lui, incerc sa infrunt gurile rele, la fel mi se spune si mie..."nu e de tine"; "o sa-i dai cu piciorul"; "e greu, gaseste pe cineva langa tine"; "e prea mare"; etc. Ce e cel mai important pentru mine este faptul ca ii am aproape pe parinti, il accepta, ba chiar il plac. Eu sunt singura care stie ce vrea de la viata, cu cine vrea sa fie si ce simte pentru cel de langa el. E mult mai usor sa vorbesti cand vezi din exterior, dar ... nestiind ce e cu adevarat intre ei. M-a ajutat sa am incredere in cel care mi-este aproape, m-a ajutat sa scap de gelozia prosteasca tipica varstei, tot cu ajutorul lui am devenit femeie, si numai si numai cu ajutorul lui am invatat sa iubesc cu adevarat. Il iubesc din tot sufletul, si imi doresc ca relatia asta sa tina pentru totdeauna, pentru ca avem planuri mari, mai am 1 an de liceu, si ne gandeam sa se mute la mine, ca mai apoi sa fim impreuna intotdeauna. :)

Relatiile la distanta nu sunt 'de speriat' dar conteaza foarte mult cu cine ai o astfel de relatie :)
Alecsandra_grace
Postat pe 20 Aprilie 2010 10:21
Imi cer scuze pt micile ezitari/greseli
Alecsandra_grace
Postat pe 20 Aprilie 2010 10:31
De la: Alecsandra, la data 2010-04-20 10:21:30Imi place subiectul topicului. Imi permit sa postez deoarece si eu traiesc o poveste de dragoste minunata. Suntem impreuna de 8 luni, eu din Bucuresti el din Ploiesti. Eu sunt la liceu (17 ani) iar el munceste ( 27 ani ). Ne este intr-adevar foarte greu, pentru ca ne vedem la weekend, dar mai sunt zile/ saptamani, in care mai vine el mai mine seara dupa ce iese de la serviciu, sau in care ma mai duc eu la el in cursul saptamanii cu trenul. Intr-adevar sunt atat de triste despartirile, eu personal abia pot sa-mi stapanesc emotiile si lacrimile, ma consoleaza numai gandul ca va veni din nou ziua revederii si atunci voi fi din nou cea mai fericita. Este genul de persoana care stie sa aprecieze ce are langa el. La fel cum s-a mai spus intr-unul dintre posturi, si eu ma simt mult mai atrasa, si simt ca iubesc mai mult ( cu siguranta asta e iubire adevarata ) o persoana care nu e langa mine. 'Pot' sa stau fara el o saptamana, sa stiu ca ne vedem din nou la sf saptamanii, dar nu as putea sa stau fara el o viata ( adica sa-l pierd ). Am luptat mult pentru relatia asta, cu mama lui, incerc sa infrunt gurile rele, la fel mi se spune si mie..."nu e de tine"; "o sa-i dai cu piciorul"; "e greu, gaseste pe cineva langa tine"; "e prea mare"; etc. Ce e cel mai important pentru mine este faptul ca ii am aproape pe parinti, il accepta, ba chiar il plac. Eu sunt singura care stie ce vrea de la viata, cu cine vrea sa fie si ce simte pentru cel de langa el. E mult mai usor sa vorbesti cand vezi din exterior, dar ... nestiind ce e cu adevarat intre ei. M-a ajutat sa am incredere in cel care mi-este aproape, m-a ajutat sa scap de gelozia prosteasca tipica varstei, tot cu ajutorul lui am devenit femeie, si numai si numai cu ajutorul lui am invatat sa iubesc cu adevarat. Il iubesc din tot sufletul, si imi doresc ca relatia asta sa tina pentru totdeauna, pentru ca avem planuri mari, mai am 1 an de liceu, si ne gandeam sa se mute la mine, ca mai apoi sa fim impreuna intotdeauna. :)

Relatiile la distanta nu sunt 'de speriat' dar conteaza foarte mult cu cine ai o astfel de relatie :)


Mie asta nu mi se pare o relatie la distanta.Sincer, de la bucuresti la ploiesti faci 30-45 de min cu masina si din cate stiu o ora si jumatate cu trenul asta daca nu ma insel.. poate chiar mai putin.Sa te vezi la sfarsitul saptamanii nu mi se pare o relatie la distanta. Sa te vezi o data la 1-2 luni sa stai la sute de km departare si sa nu-ti permiti sa te vezi in fiecare weekend atunci da..Si eu cand eram mai micuta aveam un prieten eu stateam intr-un capat al orasului si el in celalalt. Faceam aproape juma de ora cu masina pana acolo mai ales daca era aglomeratie chiar mai mult si asta nu insemna ca am o relatie la distanta. Tu esti inca micuta si asa veiz lucrurile. Nu vreau sa te superi pe mine acum ca am zis astea, poate tu asa simti ca e o relatie la distanta, dar sa stii ca sunt si unele relatii in acelasi oras dar persoanele nu se pot vedea decat o data la saptamana din cauza serviciului, al scolii sau facultatii dar asta nu inseamna ca e relatie la distanta.
E o diferenta foarte mare de varsta intre voi dar sa nu te iei dupa alte persoane care iti zic ca nu e bine. EU cunosc multe persoane care au aceeasi diferenta de varsta si se inteleg foarte bine. Intre bunicii mei a fost diferenta de 11 ani si au imbatranit impreuna pana doamne doamne i-a luat la el. Socrii mei tot asa, diferenta de varsta este de 10 ani si se inteleg foarte bine.Daca va iubiti este ok :)
Te pup si bafta la scoala
bianca_petrescu
Postat pe 20 Aprilie 2010 11:45
Buna!
Interesanta relatia ta, si sfaturile tale sunt ok, spun asta pt ca si eu am o relatie la o distanta de 300 de km ( nimic prea nefiresc pana aici) , dar povestea se complica cand eu nu imi pot lasa serviciul de aici, iar el nu gaseste post aici in zona (de preot), din cauza mafiei de la ei din domeniu, intre timp si parintii lui s-au saturat de distanta dintre noi si l-au sfatuit sa renunte, a fost la un pas ,dar sufletul si sentim. nu l-au lasat sa faca asta, inca incercam de 1 an sa ne stabilim undeva, in ciuda tututor barierelor ce ne stau in cale , nu vom renunta niciodata, mai ales ca soarta ne-a mai despertiti o data in facultate, ne-am reintalnit intamplator acum 2 ani (sau poate asa a vrut Dumnezeu) si de atunci luptam impreuna.
eu incurajez acest tip de relatii si consider ca daca 2 oameni se iubesc atat de sincer si mult, D-zeu le va calauzii pasii si mintea si ii va ajuta sa ramana impreuna.
va doresc o zi minunata!!!!
adyna28
Postat pe 20 Aprilie 2010 13:11
Si eu pot spune ca am o relatie la distanta desi nu ne despart sute de kilometri ci doar 65 el din sibiu si eu din Medias. Ne-am cunoscut pe hi5 iar dupa 2 saptamani ne-am si intalnit iar dupa 2 luni m-a cerut de nevasta si la anul pe 9 iulie avem nunta. Suntem foarte fericiti impreuna iar dupa ce isi da si examenul de disertatie se muta la mine cu totul.Vreau sa spun ca am tot respectul pentru fetele care lupta pentru o astfel de relatie,stiu ca despartirile sunt triste si pline de lacrimi dar intalnirile sunt cele mai frumoase. Bafta tuturor
kiki_123ro
Postat pe 20 Aprilie 2010 14:23
BUNA ZIUA MIRESICI.Sunt noua pe aici dar vreu sa va povestesc si eu despre relatia mea la distanta care dureaza de 6 ani iar anul viitor ne vom casatori.E adevarat sun si momente de tensiune,gelozie dar asta face parte din iubirea noastra,din relatia noastra.Suntem fffff fericiti impreuna chiar dak ne vedem rar(noroc k sau inventat telefoanele )k altfel nu stiu ce se alege de noi Nici dak ne castorim nu va fi altfel din cauza serviciului trebuie sa facem sacrificii.
grace008291
Postat pe 20 Aprilie 2010 16:36
De la: kiki_123ro, la data 2010-04-20 14:23:58Si eu pot spune ca am o relatie la distanta desi nu ne despart sute de kilometri ci doar 65 el din sibiu si eu din Medias. Ne-am cunoscut pe hi5 iar dupa 2 saptamani ne-am si intalnit iar dupa 2 luni m-a cerut de nevasta si la anul pe 9 iulie avem nunta. Suntem foarte fericiti impreuna iar dupa ce isi da si examenul de disertatie se muta la mine cu totul.Vreau sa spun ca am tot respectul pentru fetele care lupta pentru o astfel de relatie,stiu ca despartirile sunt triste si pline de lacrimi dar intalnirile sunt cele mai frumoase. Bafta tuturor


Daca distanta de 65 km provoaca tristete si lacrimi, ce sa mai zicem noi, fetele care am fost sau suntem in situatii si mai grele, cand ne despart 2000 km sau mai mult, cand facem eforturi financiare si nu numai sa ne revedem jumatatea o data pe luna sau chiar la 2 luni: zile pierdute pe avion, o groaza de bani cheltuiti... Stiu ca sunt frumoase si ft romantice revederile, dar crede-ma... dupa o anumita perioada NU MAI REZISTI... Eu asa am patit, asa ca am pelcat la sotul meu si acum suntem impreuna ca un cuplu normal!
b_ralu_83
Postat pe 20 Aprilie 2010 20:48
De la: kiki_123ro, la data 2010-04-20 14:23:58
Si eu pot spune ca am o relatie la distanta desi nu ne despart sute de kilometri ci doar 65 el din sibiu si eu din Medias. Ne-am cunoscut pe hi5 iar dupa 2 saptamani ne-am si intalnit iar dupa 2 luni m-a cerut de nevasta si la anul pe 9 iulie avem nunta. Suntem foarte fericiti impreuna iar dupa ce isi da si examenul de disertatie se muta la mine cu totul.Vreau sa spun ca am tot respectul pentru fetele care lupta pentru o astfel de relatie,stiu ca despartirile sunt triste si pline de lacrimi dar intalnirile sunt cele mai frumoase. Bafta tuturor


Daca distanta de 65 km provoaca tristete si lacrimi, ce sa mai zicem noi, fetele care am fost sau suntem in situatii si mai grele, cand ne despart 2000 km sau mai mult, cand facem eforturi financiare si nu numai sa ne revedem jumatatea o data pe luna sau chiar la 2 luni: zile pierdute pe avion, o groaza de bani cheltuiti... Stiu ca sunt frumoase si ft romantice revederile, dar crede-ma... dupa o anumita perioada NU MAI REZISTI... Eu asa am patit, asa ca am pelcat la sotul meu si acum suntem impreuna ca un cuplu normal!
Te cred b_ralu_83, eu nu ma refeream la mine in mod special ci la modul general dar recunosc ca mi-e greu dar totul este bine cand se termina cu bine. Ma bucur pentru tine si iti doresc numai bine si multa fericire. Asa ca luati aminte fetelor ca cine simte ca si-a gasit jumatatea sa lupte pentru ea oricat de greu ar fi si rezultatele vor aparea. Mult succes si raluca jos palaria pentru tine.
kiki_123ro
Postat pe 21 Aprilie 2010 15:29
Sunt tare impresionata de povestea voastra.... traiesc asa ceva dar... e vorba de 320 Km ... ne iubim nebuneste amindoi , vorbim foarte des, avem planuri impreuna de casatorie , dar .... parintii mei nu il vor, motive - ca e prea slab pt tine , eu sunt mai bine facuta , daca vreau sa fiu cu el sa ma duc acolo si sa uit de ei .... nu vreau sa-i pierd nici, pe ei nici pe el etc .....nu i-am spus ca ma doare ...rau.... NU POT ... sufar enorm , simt ca nu mai poooooot !
ralus
Postat pe 21 Aprilie 2010 19:59
Salut,vreau sa va spun de relatia mea de la distanta, intre mine si prietena mea sunt exact 2287.93 km Cluj-Franta,dar acest lucru nu ne impiedica.. ne-am intalnit pe internet, defapt intr-o conferinta iar un prieten a adaugat-o si pe ea.. din prima zi ne-am atasat unul de altul si am inceput sa petrecem tot mai mult timp impreuna. Ne-am indragostit unul de altul fara a ne vedea, doar prin poze si web.Santem impreuna de 1 luna si2 saptamani,la amandoi ne este greu deoarece ne ducem dorul unul la altu, ne facem griji unul pentru celalalt(cam prea mult..) amandoi santem gelosi.. dar trecem peste orice obstacol impreuna.. la bine la rau santem acolo unu pentru celalalt, dupa fiecare cearta pe care o avem ,ne cerem amandoi scuze si petrecem timpul impreuna, fiecare cearta ne face sa ne simtim mai aproape unul de celalalt, ne face sa ne cunoastem mai bine.
Desi nu neam intalnit inca,amandoi vrem sa ne petrecem toata viata impreuna.Cu fiecare zi ce trece iubirea noastra creste.. si tot creste.. fara limite. Ne place la amandoi sa ne imaginam viitorul impreuna ,ce am face cum am fi unu langa celalt. Neam planificat, dupa ce isi termina ea studiile o sa vina in romania si o sa fie profesoara de franceza(este visul ei),dar pana atunci am sa o vizitez eu..
Amandoi ne iubim nebuneste si avem incredere deplina in unul in celalt..
Mesaj de la ea :whatever what ppl can think, whatever the distance that are between us, i still love him .. i so love him that i try to learn his difficult language thanks for the others messages, with all my feelings, mimi
Incurajez pe toata lumea sa iubeasca distanta sau nationalitate nimic nu conteaza daca cei doi se iubesc!
niku90
Postat pe 23 Noiembrie 2010 01:00
De la: niku90, la data 2010-11-23 01:00:10Salut,vreau sa va spun de relatia mea de la distanta, intre mine si prietena mea sunt exact 2287.93 km Cluj-Franta,dar acest lucru nu ne impiedica.. ne-am intalnit pe internet, defapt intr-o conferinta iar un prieten a adaugat-o si pe ea.. din prima zi ne-am atasat unul de altul si am inceput sa petrecem tot mai mult timp impreuna. Ne-am indragostit unul de altul fara a ne vedea, doar prin poze si web.Santem impreuna de 1 luna si2 saptamani,la amandoi ne este greu deoarece ne ducem dorul unul la altu, ne facem griji unul pentru celalalt(cam prea mult..) amandoi santem gelosi.. dar trecem peste orice obstacol impreuna.. la bine la rau santem acolo unu pentru celalalt, dupa fiecare cearta pe care o avem ,ne cerem amandoi scuze si petrecem timpul impreuna, fiecare cearta ne face sa ne simtim mai aproape unul de celalalt, ne face sa ne cunoastem mai bine.
Desi nu neam intalnit inca,amandoi vrem sa ne petrecem toata viata impreuna.Cu fiecare zi ce trece iubirea noastra creste.. si tot creste.. fara limite. Ne place la amandoi sa ne imaginam viitorul impreuna ,ce am face cum am fi unu langa celalt. Neam planificat, dupa ce isi termina ea studiile o sa vina in romania si o sa fie profesoara de franceza(este visul ei),dar pana atunci am sa o vizitez eu..
Amandoi ne iubim nebuneste si avem incredere deplina in unul in celalt..
Mesaj de la ea :whatever what ppl can think, whatever the distance that are between us, i still love him .. i so love him that i try to learn his difficult language thanks for the others messages, with all my feelings, mimi
Incurajez pe toata lumea sa iubeasca distanta sau nationalitate nimic nu conteaza daca cei doi se iubesc!

...hai ma ...asta nu e iubire....ci...cuma ai zis tu..."ne imaginam"...si cat ai zis 1 luna???
kudika195501
Postat pe 23 Noiembrie 2010 01:06
quote]
...hai ma ...asta nu e iubire....ci...cuma ai zis tu..."ne imaginam"...si cat ai zis 1 luna??? [/quote]
nu e iubire? asta nu ai de unde sa sti, si ce conteaza daca is cu ea de 1 luna sau 5 ani sau 20?? am postat pentru ca ma facut sa ma simt mai bine si atunci cand doi oameni is departe unu de celalt i normal sa se imagineze unu langa altul, ce ar face in clipa de fata daca ar fi impreuna, ce o sa faca cand o sa se intalneasca, etc.. crek ca esti pe dinafara la subiectul asta. Si nu cunosti nici un detaliu ce e intre noi pentru ca nu am dat .
Cred ca mai luat la misto pentru ca is baiat :o si site-ul asta este mai mult dedicat femeilor :o numi bat eu capu cu prob astea dar eram curios daca o sa primesc vreun raspuns sau o incurajare cv, eh nu conteaza
niku90
Postat pe 23 Noiembrie 2010 16:10
De la: ralus, la data 2010-04-21 19:59:18 parintii mei nu il vor, motive - ca e prea slab pt tine , eu sunt mai bine facuta , daca vreau sa fiu cu el sa ma duc acolo si sa uit de ei

Esti sigura ca aspectul lui fizic este singurul motiv pentru care parintii tai nu-l vor? Daca da, mi se pare absolut absurd si stupid.
tematoare
Postat pe 27 Noiembrie 2010 19:39
Poate parintii tai, vor sa-l puna la carutza, d`aia vor unu mai gras! Spune-le ca, daca-i mai slab, este mai rezistent la sex! Sa vezi apoi cum il accepta. Ca doar ei te vreau fericita, nu?
100101
Postat pe 27 Noiembrie 2010 19:45
Buna ..foarte frumoasa povestea ta 7Ani e ceva si la distanta nu e cel ami usor..
Sa va spun povestea mea acum .Relatia mea a inceput acum 4 ani prima data primul iubit ..ca un vis noaptea pe-o aleie ,primul sarut extra ordinar de ne descris dar na fost asa sa fie eu o fire rusinoasa el la fel .. el era in alt oras dar nu prea departe 20km departare. relatia a durat doar 3 luni un dezastru pentru mine greu si dureros chear cu o sap ininte de craciun iar a 3 zi de craciun a decedat si bunicamea care era ca o mama pentru mine o durere grea ..cu greu a trecut iar la fel si timpul ..culmea chear cu vreo 2 zile de paste neam inpcat de data achasta a durat neam iubit eram ca doi copi indragostiti ce nici o data nu vreau sa se desparta in ciudat bunicului si altora .aropo pe vremea acea locuiam cu bunicul..era totul frumos dupa un an a treubit sami iau adio de la romania adio el adio familie adio prieteni ...maicamea a dorit neaprat sa locuies in germania unde momentan chear sunt ..departirea a fost forte grea el a trebuit sa munceasca si numai seara tarziu a putut ven la mine in oras si in ziua aicea mereu minut de minut eram cu lacrimil in ochi ..a trecut a urmat sa vin am venit a trebuit sa úrmez aicea scola mai departe dar cu el na mai fost la fel cred ca o luna am mai vorbit doar si si atunci o data la o saptama si doar ce faci si atata am suferit ,da a fost greu da a trebuit sa merg inainte..si iarsi sa risipit un an de suferinta la 1800km departare ...a urmat vacanta o dorinta imensa deal revedea deami revedea familia pe toti..el era momentan cu o alte fata si dupa o saptamna a lasato pe ea care erau de 5 luni inpreuna si ma luat pe mine achea vara a fost de ne descris exceptionala frumoasa si cu 1000de fluturasi si sentimente ..dar a sosit din nou timpul sa plc dar de data acheasta a rezistat relatia noastra acm ne sunam mereu vorbim de fiecare data cand se poate pe mess. vorbim depre toate daca avem nevoie unul de celalant ne zicem cate-o data ne ami cicalim dar e frumos ne bucuram de ce am reusit sa facem din relatia noastra si asteptam enorm de mult sa ne vedem din nou si iarasi cu achelasi sperante si emoti ca atunci iubirea chear e ceva ce greu se expilca prin cuvinte chear daca ie la distanta ....e mereu acheiasi iubire profunda si denedescrisa
Adriana_Irina_1
Postat pe 1 Iulie 2012 01:51
La mine pot spune ca nu am avut o relatie la distanta insa asa am cladit-o. Am vb foarte mult pe net , schimb de poze, muzica etc...si cand a vneit in tara imediat la 3 zile ne-am combinat..:X
kudika_17683
Postat pe 19 Ianuarie 2013 13:06
eu nu prea inteleg cand relatiile astea la distanta incep pe internet..
te indragostesti de-o...poza??
muza_ta
Postat pe 19 Ianuarie 2013 13:43
De la: muza_ta, la data 2013-01-19 13:43:55 eu nu prea inteleg cand relatiile astea la distanta incep pe internet..
te indragostesti de-o...poza??

Nici macar de o poza, ci de niste biti/octeti!
Armain
Postat pe 19 Ianuarie 2013 17:02
De la: muza_ta, la data 2013-01-19 13:43:55 eu nu prea inteleg cand relatiile astea la distanta incep pe internet..
te indragostesti de-o...poza??

eu am inteles ca s-au cunoscut pe o plaja din saturn....
yumy
Postat pe 19 Ianuarie 2013 18:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Bijuterii fine din argint 1 De la: grace005785 8 Mai 2010 14:43
Spiritul sarbatorilor si copilul din tine 1 De la: iuliamiron 13 Decembrie 2008 12:17
dorim sa cununam / botezam in bucuresti sau langa bucuresti 1 De la: adriano451 24 August 2014 23:49
pareri referitor la porumbei pentru nunta 65 De la: 21 August 2015 20:50
as dori un sfat de la voi, cele care ati trecut prin situatia mea 35 De la: cj25har 19 Iunie 2010 10:39