Setari Cookie-uri

Dati-mi un sfat despre machiajele bio, care sunt mai bune?

Dragele mele,

Am vazut ca nu prea se vorbeste pe forum despre machiajele bio sau organice, asa ca m-am gandit sa deschid un topic pe aceasta tema.
Din ce ati auzit si din ce ati folosit care produse de machiaj organice sunt mai bune? Ati avut probleme in folosirea lor?

Astept cu interes raspunsurile voastre!
monica_s23
Postat pe 31 Mai 2010 19:23
Ofer spre inchiriere Limuzina pt NUNTA cu sofer. Chrysler C300 argintiu metalizat cu sofer. Tariful este 25euro/ora Urban fara limita de km sau extraurban plus costul combustibiluli.Tel de contact 0746762204 sau www.nuntacluj.page.tl
cj25har
Postat pe 19 Iunie 2010 10:43
Well...un subiect pe gustul meu. Eu am incercat incepand de anul asta machiajul mineral. Pentru mine e....miraculos. In sensul ca fata mea nu suporta nici un fel de fond de ten din comert. De la toate se irita si se inflameaza. Si cand zic machiaj mineral nu ma refer la fondul de ten loreal sau revlon. Alea sunt pline de chimicale. Am descoperit la o tipa din state niste chesti superbe. Super placute pe fata, super multe culori, mostre. Imi plac atat de mult incat m-am hotarat sa aduc eu in tara de la tipa respectiva. In curand le voi avea disponibile sper.
claudia_hatcu
Postat pe 24 Iunie 2010 10:42
sunt minunate cele bio eu folosesc produse bio si sunt fff multumita de ele.mi le-am cumparat chiar eu si pot zice ca nus chiar asa d scumpe si la un fond d ten s pudra compacta am prim un creion corector gratuit si is suta la suta bune si chiar ma simt ffff bn cnd ma dau cu ele k sunt asa bune incat nici nu simt ca am ceva pe fata..adik ma refer la faptul k cele chimicale simti k ai pe fata o tona de fard iar cele bio miam pus si mai mult s nu am simtit k am mult machiaj p fata, daca vrei mai multe detalii iti dau p privat
lore_daniela
Postat pe 27 Iunie 2010 14:31
Buna fetelor, puteti sa-mi spuneti si mie de unde luati aceste produse bio? am o mare problema - de la anumite produse coemetice mi se umfla ochii. multumesc mult!
nicolici84cat_grace
Postat pe 30 Iunie 2010 14:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 6 De la: carmela 16 Iulie 2009 09:40
Invitatie la rasfat! 3 De la: gracemakeup 22 Aprilie 2010 21:49
ce rimel sa folosesc? 37 De la: amalia79_healthy 8 Martie 2014 15:58
CREMA DECOLORANTA A PARULUI NEDORIT DE PE FATA SI CORP 1 De la: DR_TEMT 13 Ianuarie 2011 07:07
RINOPLASTIE 2 De la: Aria_Rosalie_Blake_1 8 Martie 2013 18:16