Setari Cookie-uri

caut femeie de servici ....cu experienta !!

Chiar nu-mi vine sa cred tupeul si nesimtirea unora dintre angajatori (din ce in ce mai multi) care vor experienta si tot felul de calificari pentru niste posturi de tot rahatul ca sa nu mai zic de salariile microscopice atasate acestora, vanzatoare in magazin SH cu experienta, femeie de servici cu experienta,vanzatoare la taraba cu experienta.Doamne iarta-ma dar ce experienta iti trebuie sa vinzi o toala care are deja atasat pretul pe ea sau un kg de cartofi.
Sa nu mai zic de cerintele pentru postul de secretara:studii superioare, cel putin 2 limbi straine vorbite, sa stii sa lucrezi pe calculator in cel putin 3 programe, aspect fizic placut(normal ca doar nu vrem sa n-aiba seful pe ce sa-si clateasca ochii), carnet de conducere si sa stea peste program.Si toate astea pentru fabuloasa suma de 1000 de ron!! Si sa nu credeti ca doarraspunde la telefoane si face cafeaua, nuuuuuuuuu trebuie sa-i ridice lu' sefu' costumele de la spalatorie, eventual sa-i mai calce si vreo camasa ca de trebuie sa-si merite cu prisosinta cei 1000 roni.
Chiar asa am ajuns !!!!
Si peste tot unde te duci sa te angajezi iti cer experienta dar sa fii si tanar, sa lucrezi pe salarii de rahat dar sa stai si peste program si sa prestezi tot felul de munci care nu au nimic de-a face cu slujba ta.Adica om bun la toate !!
M-am saturat si mi-e sila de astfel de oameni care nu stiu decat sa-i exploateze pe altii la maxim ca sa faca ei burta mare pe spinarea altora!!!
diana1981
Postat pe 5 August 2010 23:07
de ce esti asa nervoasa?? ai nevoie de un job? la interviu trebuie sa minti putin cum ca ai experienta si ca vrei sa lucrezi. La magazine de haine tre sa sti sa impachetezi, sa fi ordonat si sa dai impresia ca faci ceva mereu.
cati ani ai?
biank__
Postat pe 23 Octombrie 2010 00:44
Am 29 de ani, deja mi-am gasit de munca dar tot ma enerveaza nesimtirea patronilor care-ti cer marea cu sarea si-ti ofera.....praf in ochi !!!
diana1981
Postat pe 23 Octombrie 2010 20:13
De la: biank__, la data 2010-10-23 00:44:14de ce esti asa nervoasa?? ai nevoie de un job? la interviu trebuie sa minti putin cum ca ai experienta si ca vrei sa lucrezi. La magazine de haine tre sa sti sa impachetezi, sa fi ordonat si sa dai impresia ca faci ceva mereu.
cati ani ai?


Gresit!Daca minti ca ai experienta isi vor da seama in scurt timp ca habar nu ai de capul tau.Hai sa-ti dau un exemplu:la mine la munca venise o tipa care cica avea experienta(asa a spus la interviu),am crezut-o pe cuvant urmand sa aduca actele dar surpriza cand ii explicam lucruri pe care ar fi trebuit sa le stie se uita de parca vorbeam turceste.Explicatia ei a fost "am facut o pauza de un an si am uitat" Logic ca a zburat si nu din cauza experientei ci ca nu pricepea absolut deloc.
Barbie30
Postat pe 23 Octombrie 2010 20:21
De la: Barbie30, la data 2010-10-23 20:21:41
De la: biank__, la data 2010-10-23 00:44:14de ce esti asa nervoasa?? ai nevoie de un job? la interviu trebuie sa minti putin cum ca ai experienta si ca vrei sa lucrezi. La magazine de haine tre sa sti sa impachetezi, sa fi ordonat si sa dai impresia ca faci ceva mereu.
cati ani ai?


Gresit!Daca minti ca ai experienta isi vor da seama in scurt timp ca habar nu ai de capul tau.Hai sa-ti dau un exemplu:la mine la munca venise o tipa care cica avea experienta(asa a spus la interviu),am crezut-o pe cuvant urmand sa aduca actele dar surpriza cand ii explicam lucruri pe care ar fi trebuit sa le stie se uita de parca vorbeam turceste.Explicatia ei a fost "am facut o pauza de un an si am uitat" Logic ca a zburat si nu din cauza experientei ci ca nu pricepea absolut deloc.

Ai dreptate , nu e bine sa minti in cazul in care jobul e mai complicat, dar eu ma rfeream la joburi simple ptr 1000 ron, cum ar fi menajera, vanzatoare la SH, unde nu ai nevoie decat de experienta de acasa.
biank__
Postat pe 23 Octombrie 2010 22:22
De la: biank__, la data 2010-10-23 22:22:15
De la: Barbie30, la data 2010-10-23 20:21:41
De la: biank__, la data 2010-10-23 00:44:14de ce esti asa nervoasa?? ai nevoie de un job? la interviu trebuie sa minti putin cum ca ai experienta si ca vrei sa lucrezi. La magazine de haine tre sa sti sa impachetezi, sa fi ordonat si sa dai impresia ca faci ceva mereu.
cati ani ai?


Gresit!Daca minti ca ai experienta isi vor da seama in scurt timp ca habar nu ai de capul tau.Hai sa-ti dau un exemplu:la mine la munca venise o tipa care cica avea experienta(asa a spus la interviu),am crezut-o pe cuvant urmand sa aduca actele dar surpriza cand ii explicam lucruri pe care ar fi trebuit sa le stie se uita de parca vorbeam turceste.Explicatia ei a fost "am facut o pauza de un an si am uitat" Logic ca a zburat si nu din cauza experientei ci ca nu pricepea absolut deloc.

Ai dreptate , nu e bine sa minti in cazul in care jobul e mai complicat, dar eu ma rfeream la joburi simple ptr 1000 ron, cum ar fi menajera, vanzatoare la SH, unde nu ai nevoie decat de experienta de acasa.


Experienta de acasa nu le ajuta pe toate femeile cand vine vorba de lucrat cu bani,crede-ma ca am vazut nspe specimene care habar nu au sa dea restul la 50 lei sau cand cumpara ceva calculeaza de 2-3 ori sa vada daca le-a dat bine restul asa ca.....Ca menajera te ajuta experienta de acasa,daca o ai ca daca nu.....
Barbie30
Postat pe 23 Octombrie 2010 22:25
draga mea vrei un loc de munca mai bine platit? iti place sa faci masaj ? pot sa ti ofer eu de munca in germania si credema nu e vorba de sex. contacteaza-ma daca vrei 004915784860763
kudika327860
Postat pe 4 Noiembrie 2010 00:30
De la: kudika327860, la data 2010-11-04 00:30:37draga mea vrei un loc de munca mai bine platit? iti place sa faci masaj ? pot sa ti ofer eu de munca in germania si credema nu e vorba de sex. contacteaza-ma daca vrei 004915784860763
la diana ma refeream
kudika327860
Postat pe 4 Noiembrie 2010 00:33
De la: diana1981, la data 2010-08-05 23:07:47Chiar nu-mi vine sa cred tupeul si nesimtirea unora dintre angajatori (din ce in ce mai multi) care vor experienta si tot felul de calificari pentru niste posturi de tot rahatul ca sa nu mai zic de salariile microscopice atasate acestora, vanzatoare in magazin SH cu experienta, femeie de servici cu experienta,vanzatoare la taraba cu experienta.Doamne iarta-ma dar ce experienta iti trebuie sa vinzi o toala care are deja atasat pretul pe ea sau un kg de cartofi.
Sa nu mai zic de cerintele pentru postul de secretara:studii superioare, cel putin 2 limbi straine vorbite, sa stii sa lucrezi pe calculator in cel putin 3 programe, aspect fizic placut(normal ca doar nu vrem sa n-aiba seful pe ce sa-si clateasca ochii), carnet de conducere si sa stea peste program.Si toate astea pentru fabuloasa suma de 1000 de ron!! Si sa nu credeti ca doarraspunde la telefoane si face cafeaua, nuuuuuuuuu trebuie sa-i ridice lu' sefu' costumele de la spalatorie, eventual sa-i mai calce si vreo camasa ca de trebuie sa-si merite cu prisosinta cei 1000 roni.
Chiar asa am ajuns !!!!
Si peste tot unde te duci sa te angajezi iti cer experienta dar sa fii si tanar, sa lucrezi pe salarii de rahat dar sa stai si peste program si sa prestezi tot felul de munci care nu au nimic de-a face cu slujba ta.Adica om bun la toate !!
M-am saturat si mi-e sila de astfel de oameni care nu stiu decat sa-i exploateze pe altii la maxim ca sa faca ei burta mare pe spinarea altora!!!


Aaa..buna nu stiu cum sa incep...am sa fiu directa..sunt femeie de serviciu de 8 ani...insa anul asta m-au concedia..fir-ar ea sa fie de criza ..daca m-ai putea ajuta cu o angajare ti-as fi profund recunoscatoare...este jobul meu preferat si crede-ma ca sunt un angajat foarte bun!...astept sa ma contactezi...
Barbie3o
Postat pe 9 Noiembrie 2010 20:37
De la: Barbie3o, la data 2010-11-09 20:37:22
De la: diana1981, la data 2010-08-05 23:07:47Chiar nu-mi vine sa cred tupeul si nesimtirea unora dintre angajatori (din ce in ce mai multi) care vor experienta si tot felul de calificari pentru niste posturi de tot rahatul ca sa nu mai zic de salariile microscopice atasate acestora, vanzatoare in magazin SH cu experienta, femeie de servici cu experienta,vanzatoare la taraba cu experienta.Doamne iarta-ma dar ce experienta iti trebuie sa vinzi o toala care are deja atasat pretul pe ea sau un kg de cartofi.
Sa nu mai zic de cerintele pentru postul de secretara:studii superioare, cel putin 2 limbi straine vorbite, sa stii sa lucrezi pe calculator in cel putin 3 programe, aspect fizic placut(normal ca doar nu vrem sa n-aiba seful pe ce sa-si clateasca ochii), carnet de conducere si sa stea peste program.Si toate astea pentru fabuloasa suma de 1000 de ron!! Si sa nu credeti ca doarraspunde la telefoane si face cafeaua, nuuuuuuuuu trebuie sa-i ridice lu' sefu' costumele de la spalatorie, eventual sa-i mai calce si vreo camasa ca de trebuie sa-si merite cu prisosinta cei 1000 roni.
Chiar asa am ajuns !!!!
Si peste tot unde te duci sa te angajezi iti cer experienta dar sa fii si tanar, sa lucrezi pe salarii de rahat dar sa stai si peste program si sa prestezi tot felul de munci care nu au nimic de-a face cu slujba ta.Adica om bun la toate !!
M-am saturat si mi-e sila de astfel de oameni care nu stiu decat sa-i exploateze pe altii la maxim ca sa faca ei burta mare pe spinarea altora!!!


Aaa..buna nu stiu cum sa incep...am sa fiu directa..sunt femeie de serviciu de 8 ani...insa anul asta m-au concedia..fir-ar ea sa fie de criza ..daca m-ai putea ajuta cu o angajare ti-as fi profund recunoscatoare...este jobul meu preferat si crede-ma ca sunt un angajat foarte bun!...astept sa ma contactezi...


Offf tampita naibi! eu iti citisem doar titlul si am crezut ca angajezi...tu erai doar o angajata nemultumita idioato ce m-ai enervat
Barbie3o
Postat pe 9 Noiembrie 2010 20:39
De la: Barbie3o, la data 2010-11-09 20:39:38
De la: Barbie3o, la data 2010-11-09 20:37:22
De la: diana1981, la data 2010-08-05 23:07:47Chiar nu-mi vine sa cred tupeul si nesimtirea unora dintre angajatori (din ce in ce mai multi) care vor experienta si tot felul de calificari pentru niste posturi de tot rahatul ca sa nu mai zic de salariile microscopice atasate acestora, vanzatoare in magazin SH cu experienta, femeie de servici cu experienta,vanzatoare la taraba cu experienta.Doamne iarta-ma dar ce experienta iti trebuie sa vinzi o toala care are deja atasat pretul pe ea sau un kg de cartofi.
Sa nu mai zic de cerintele pentru postul de secretara:studii superioare, cel putin 2 limbi straine vorbite, sa stii sa lucrezi pe calculator in cel putin 3 programe, aspect fizic placut(normal ca doar nu vrem sa n-aiba seful pe ce sa-si clateasca ochii), carnet de conducere si sa stea peste program.Si toate astea pentru fabuloasa suma de 1000 de ron!! Si sa nu credeti ca doarraspunde la telefoane si face cafeaua, nuuuuuuuuu trebuie sa-i ridice lu' sefu' costumele de la spalatorie, eventual sa-i mai calce si vreo camasa ca de trebuie sa-si merite cu prisosinta cei 1000 roni.
Chiar asa am ajuns !!!!
Si peste tot unde te duci sa te angajezi iti cer experienta dar sa fii si tanar, sa lucrezi pe salarii de rahat dar sa stai si peste program si sa prestezi tot felul de munci care nu au nimic de-a face cu slujba ta.Adica om bun la toate !!
M-am saturat si mi-e sila de astfel de oameni care nu stiu decat sa-i exploateze pe altii la maxim ca sa faca ei burta mare pe spinarea altora!!!


Aaa..buna nu stiu cum sa incep...am sa fiu directa..sunt femeie de serviciu de 8 ani...insa anul asta m-au concedia..fir-ar ea sa fie de criza ..daca m-ai putea ajuta cu o angajare ti-as fi profund recunoscatoare...este jobul meu preferat si crede-ma ca sunt un angajat foarte bun!...astept sa ma contactezi...


Offf tampita naibi! eu iti citisem doar titlul si am crezut ca angajezi...tu erai doar o angajata nemultumita idioato ce m-ai enervat
vb frumos barbi
thadoogback
Postat pe 9 Noiembrie 2010 20:42
cineva, e atat de geloasa incat incearca sa o puna pe Barbiuta noastra intr-o lumina proasta!!!!!!!!
anastasia_m
Postat pe 9 Noiembrie 2010 20:42
De la: Barbie30, la data 2010-10-23 22:25:53

Experienta de acasa nu le ajuta pe toate femeile cand vine vorba de lucrat cu bani,crede-ma ca am vazut nspe specimene care habar nu au sa dea restul la 50 lei sau cand cumpara ceva calculeaza de 2-3 ori sa vada daca le-a dat bine restul asa ca.....Ca menajera te ajuta experienta de acasa,daca o ai ca daca nu.....

mi-ai adus aminte de o faza de anul trecut in cora...o casiera blonda...eu plina de bonuri...de masa si cadou...cumparaturi multe, pt ca era inainte de sarbatori....cand am ajuns la bonuri...mi le-a facut varza..pe alea cadou mi le-a trecut de masa si invers....am stat o juma de ora ca sa-i fac eu calculele, ca pe ea o apucase tremuratul ...de atunci fug de casierele blonde
miss_darine
Postat pe 9 Noiembrie 2010 20:53
De la: anastasia_m, la data 2010-11-09 20:42:59 cineva, e atat de geloasa incat incearca sa o puna pe Barbiuta noastra intr-o lumina proasta!!!!!!!!

Vaaai cine incearca asta?? uite mai ana ce sa mai zic..spune-mi tu!! ca m-am saturat e atat de greu sa fii in pielea mea!il vreau pe Geo
Barbie3o
Postat pe 9 Noiembrie 2010 20:53
De la: kudika327860, la data 2010-11-04 00:30:37draga mea vrei un loc de munca mai bine platit? iti place sa faci masaj ? pot sa ti ofer eu de munca in germania si credema nu e vorba de sex. contacteaza-ma daca vrei 004915784860763
Sictir mah...sa nu cumva sa puneti botu' la proxeneti "de treaba"
The_Exile
Postat pe 9 Noiembrie 2010 20:56
De la: Tharr, la data 2010-11-09 20:56:35Sictir mah...sa nu cumva sa puneti botu' la proxeneti "de treaba"

cine poate sa puna botu' ca si ca maseur iti trebuie patalama... nu poate sa faca oricine meseria asta
miss_darine
Postat pe 9 Noiembrie 2010 21:04
De la: miss_darine, la data 2010-11-09 21:04:45
De la: Tharr, la data 2010-11-09 20:56:35Sictir mah...sa nu cumva sa puneti botu' la proxeneti "de treaba"

cine poate sa puna botu' ca si ca maseur iti trebuie patalama... nu poate sa faca oricine meseria asta
Daaaa si te pune sa i-o zgudui lu "omu" ca-i masaj nu sex...
The_Exile
Postat pe 9 Noiembrie 2010 21:06
nu credeti e ? e problema voastra,
voi pierdeti -eu vb serios
nu e vb de proxeneti si nici vrajeala nu e
kudika327860
Postat pe 11 Noiembrie 2010 00:10
De la: Barbie3o, la data 2010-11-09 20:39:38
De la: Barbie3o, la data 2010-11-09 20:37:22
De la: diana1981, la data 2010-08-05 23:07:47Chiar nu-mi vine sa cred tupeul si nesimtirea unora dintre angajatori (din ce in ce mai multi) care vor experienta si tot felul de calificari pentru niste posturi de tot rahatul ca sa nu mai zic de salariile microscopice atasate acestora, vanzatoare in magazin SH cu experienta, femeie de servici cu experienta,vanzatoare la taraba cu experienta.Doamne iarta-ma dar ce experienta iti trebuie sa vinzi o toala care are deja atasat pretul pe ea sau un kg de cartofi.
Sa nu mai zic de cerintele pentru postul de secretara:studii superioare, cel putin 2 limbi straine vorbite, sa stii sa lucrezi pe calculator in cel putin 3 programe, aspect fizic placut(normal ca doar nu vrem sa n-aiba seful pe ce sa-si clateasca ochii), carnet de conducere si sa stea peste program.Si toate astea pentru fabuloasa suma de 1000 de ron!! Si sa nu credeti ca doarraspunde la telefoane si face cafeaua, nuuuuuuuuu trebuie sa-i ridice lu' sefu' costumele de la spalatorie, eventual sa-i mai calce si vreo camasa ca de trebuie sa-si merite cu prisosinta cei 1000 roni.
Chiar asa am ajuns !!!!
Si peste tot unde te duci sa te angajezi iti cer experienta dar sa fii si tanar, sa lucrezi pe salarii de rahat dar sa stai si peste program si sa prestezi tot felul de munci care nu au nimic de-a face cu slujba ta.Adica om bun la toate !!
M-am saturat si mi-e sila de astfel de oameni care nu stiu decat sa-i exploateze pe altii la maxim ca sa faca ei burta mare pe spinarea altora!!!


Aaa..buna nu stiu cum sa incep...am sa fiu directa..sunt femeie de serviciu de 8 ani...insa anul asta m-au concedia..fir-ar ea sa fie de criza ..daca m-ai putea ajuta cu o angajare ti-as fi profund recunoscatoare...este jobul meu preferat si crede-ma ca sunt un angajat foarte bun!...astept sa ma contactezi...


Offf tampita naibi! eu iti citisem doar titlul si am crezut ca angajezi...tu erai doar o angajata nemultumita idioato ce m-ai enervat


Idioata esti tu !! Si daca tot te-ai enervat trage niste detergent pe nas ca sa te calmezi, cum esti femeie de serviciu cu experienta sunt sigura ca o sa alegi cel mai bun detergent pt. treaba asta !!
diana1981
Postat pe 11 Noiembrie 2010 23:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
calculatorul 5 De la: kandra 20 Februarie 2009 17:37
Baie la pisicuta :) 45 De la: Indiana_Jones 19 Octombrie 2011 02:21
care sunt gradele de comparatie ale adjectivului? 2 De la: kudika_22920 6 Decembrie 2012 16:55
CONCURS CONDO 5 De la: luminitagrigoriu 6 Aprilie 2009 15:27
Referitor la casele ANL 31 De la: ramonyka06 9 Octombrie 2013 21:32