Setari Cookie-uri

mereu probleme cu tenul :)



hi,

tot citesc diferite mesaje, iar unele dintre noi sunt atat de entuziasmate ca vor scapa de problemele legate de ten.
observ ca se pune accent pe argila si aspirina...
argila nu face altceva decat sa usuce, iar dupa folosirea aspirinei... la cateva zile apar din nou cosurile. am testat cele doua metode, la mine nu a functionat niciuna.

as vrea sa fac un peeling chimic, iar pe aici se tot vorbeste de medicul iancu morad. ma duc sa testesz si acest lucru, daca nu merge, va spun... si daca merge, ma imbat :))))
tabita28
Postat pe 27 Aprilie 2011 16:19
De la: tabita28, la data 2011-04-27 16:19:39

hi,

tot citesc diferite mesaje, iar unele dintre noi sunt atat de entuziasmate ca vor scapa de problemele legate de ten.
observ ca se pune accent pe argila si aspirina...
argila nu face altceva decat sa usuce, iar dupa folosirea aspirinei... la cateva zile apar din nou cosurile. am testat cele doua metode, la mine nu a functionat niciuna.

as vrea sa fac un peeling chimic, iar pe aici se tot vorbeste de medicul iancu morad. ma duc sa testesz si acest lucru, daca nu merge, va spun... si daca merge, ma imbat :))))


tabita,
ai dreptate in ceea ce zici. acum un an am facut un peeling chimic pentru ten la o clinica de pe dorobanti, nu mai stiu cum se numeste, dar pe doctor il cheama iancu, iar acum 2 luni am facut o marire de buze cu 300 e. vreau sa iti spun ca sunt foarte multumita si le indemn pe toate fetele sa fie atente unde se duc si mai ales ce isi fac.

va pup si va urez succes!
medeeadea
Postat pe 27 Aprilie 2011 17:36
Am facut peelinguri chimice ani de zile si am curatat o multime de tenuri acneeice dar trebuie mare atentie pentru ca nu e bine sa faci asa ceva foarte des caci usuca si imbatrineste prematur tenul.Peelingul se recomanda doar in anumite perioade ale anului si cam in 10 zile trebuie sa arati bine.
carmen_natural
Postat pe 28 Aprilie 2011 23:24
Eu iti recomand o cosmeticiana foarte buna. Este salonul Magic Andreea Beauty, aproape de Calea Victoriei.
kudika382973
Postat pe 2 Mai 2011 17:12
Eu iti recomand o cosmeticiana foarte buna. Este salonul Magic Andreea Beauty, aproape de Calea Victoriei.
kudika382973
Postat pe 2 Mai 2011 17:12
Daca patroana de la Magic este d-na Chevorhian-a fost eleva mea !
carmen_natural
Postat pe 2 Mai 2011 22:40
ingrid millet absolutcaviar ultra gel lift 100 ron si bio-elita minicilift ingrid milllet 100 ron super creme de lux capture totale multi perfection creme dior 30 ml 100ron 0756923564
ocaziebuna
Postat pe 6 Mai 2011 21:12
Fetelor, eu am facut un peeling cu laser prin octombrie la cabinetul unei dr. promovate de Antena 2 si vreau sa va spun ca sunt f dezamagita...
Pe langa suferinta pricinuita ( nu vreti sa stiti cum arata fata mea) si banii cheltuiti (600 eu) nu am vazut rezultate nemaipomenite.. Dupa sedinta mi-a zis apoi ca ar mai trebui sa mai fac inca 2 ca sa vad rezultatele.....
Ideea este ca va puteti baga la asa ceva daca financiar va permiteti, dar interesati-va inainte la ce doctor mergeti si ce referinte are in domeniu
kudika131473
Postat pe 7 Mai 2011 22:50
De la: kudika131473, la data 2011-05-07 22:50:49Fetelor, eu am facut un peeling cu laser prin octombrie la cabinetul unei dr. promovate de Antena 2 si vreau sa va spun ca sunt f dezamagita...
Pe langa suferinta pricinuita ( nu vreti sa stiti cum arata fata mea) si banii cheltuiti (600 eu) nu am vazut rezultate nemaipomenite.. Dupa sedinta mi-a zis apoi ca ar mai trebui sa mai fac inca 2 ca sa vad rezultatele.....
Ideea este ca va puteti baga la asa ceva daca financiar va permiteti, dar interesati-va inainte la ce doctor mergeti si ce referinte are in domeniu
eu am facut pe gratis... mi-a explodat oala cu presiune in fata////vb serios
denis_roxana
Postat pe 7 Mai 2011 23:09
Fetelor ce curajoase sunteti cu propriile voastre fete....Fiicei mele ii aparusera niste pete pe obraz si a apelat la un coleg dermatolog la Colentina.Primul lucru dr-ul a recurs la laser.Fiica mea fata desteapta imediat a refuzat pe motiv ca se grabeste la facultate si dusa a fost.Am tratat-o cu micocid si au disparut petele fara urma.
carmen_natural
Postat pe 8 Mai 2011 00:30
Dar ia spune tu fata tatii ce varsta ai? Si cum stai cu alimentatia? Cu sexul cum stai? Nu mai dati banii degeaba la
natarai ca va stricati si mai tare fata, si va usurati si la punga. Cauta-ma pe mess si vei ajunge o fata care, in virtutea bucuriei, o sa vrea drept multumire sa stea macar o saptamana in bratele mele!
Forever_08
Postat pe 8 Mai 2011 07:32
De la: Forever_08, la data 2011-05-08 07:32:20Dar ia spune tu fata tatii ce varsta ai? Si cum stai cu alimentatia? Cu sexul cum stai? Nu mai dati banii degeaba la
natarai ca va stricati si mai tare fata, si va usurati si la punga. Cauta-ma pe mess si vei ajunge o fata care, in virtutea bucuriei, o sa vrea drept multumire sa stea macar o saptamana in bratele mele!


Vrabia malai viseaza...cred ca tocmai te-ai descris ca apartinand gastii de natarai care colinda netul sa vanda MLM-ele...
kudika226898
Postat pe 8 Mai 2011 08:53
Poate ai o problema hormonala. Eu am trecut prin asta, aveam probleme cu cosurile pe fata si pe spate. am incercat creme peste creme, peeling-uri si alte prostii pana cand doctorul meu mi-a dat anticonceptionale... dupa 2 luni am vazut primele rezultate si acum dupa aproape un an rezultatul e exceptional. Nu mai da-ti fuga la saloane repede, mergeti intai la doctorul de familie apoi la dermatolog.
lusha_ubitik
Postat pe 8 Mai 2011 11:46
Tenul.Vechea problema a tuturor.Iti recomand o cosmeticiana buna.Stiu ca produsele pe baza de alge sunt mai bune.Acum depinde de tenul tau, daca e gras, slab sau mixt, etc.
camy66
Postat pe 8 Mai 2011 18:27
De la: lusha_ubitik, la data 2011-05-08 11:46:47Poate ai o problema hormonala. Eu am trecut prin asta, aveam probleme cu cosurile pe fata si pe spate. am incercat creme peste creme, peeling-uri si alte prostii pana cand doctorul meu mi-a dat anticonceptionale... dupa 2 luni am vazut primele rezultate si acum dupa aproape un an rezultatul e exceptional. Nu mai da-ti fuga la saloane repede, mergeti intai la doctorul de familie apoi la dermatolog.


O sa vezi tu ce exceptional iti va fi ficatul, de la atatea anticonceptionale...
kudika226898
Postat pe 8 Mai 2011 22:38
Doctorii au inebunit cu anticonceptionalele...le recomanda de la 13-14 ani,cind de fapt tinerii trebuiesc invatati mai intii cu igiena....
carmen_natural
Postat pe 9 Mai 2011 00:11
De la: carmen_natural, la data 2011-05-09 00:11:00Doctorii au inebunit cu anticonceptionalele...le recomanda de la 13-14 ani,cind de fapt tinerii trebuiesc invatati mai intii cu igiena....


Nu stiu ce fel de doctori aveti voi, dar mie mi le-a racomandat cand aveam 19 ani. Cu toate ca am fost la el si cand aveam 16 ani si un pic, si mi-a spus ca e cam devreme pentru anticonceptionale. Evident, depinde de doctor :)
lusha_ubitik
Postat pe 10 Mai 2011 10:04
De la: kudika226898, la data 2011-05-08 22:38:01
De la: lusha_ubitik, la data 2011-05-08 11:46:47Poate ai o problema hormonala. Eu am trecut prin asta, aveam probleme cu cosurile pe fata si pe spate. am incercat creme peste creme, peeling-uri si alte prostii pana cand doctorul meu mi-a dat anticonceptionale... dupa 2 luni am vazut primele rezultate si acum dupa aproape un an rezultatul e exceptional. Nu mai da-ti fuga la saloane repede, mergeti intai la doctorul de familie apoi la dermatolog.


O sa vezi tu ce exceptional iti va fi ficatul, de la atatea anticonceptionale...


Depinde de anticonceptionale.Nu sunt toate la fel, sa stii. Eu le iau pe cele mai "lejere". Iar anticonceptionalele nu fac rau la ficat (nu mai mult decat orice alta pastila), daca administrate cum trebuie, cu respectiva pauza o data la 6 luni/1 an. Eivdent, trebuie parerea unui medic, nu poti lua anticonceptionale "de capul tau".
lusha_ubitik
Postat pe 10 Mai 2011 10:08
O sa te convingi peste ani cat de lejere au fost....
kudika226898
Postat pe 10 Mai 2011 22:42
De la: carmen_natural, la data 2011-05-08 00:30:17Fetelor ce curajoase sunteti cu propriile voastre fete....Fiicei mele ii aparusera niste pete pe obraz si a apelat la un coleg dermatolog la Colentina.Primul lucru dr-ul a recurs la laser.Fiica mea fata desteapta imediat a refuzat pe motiv ca se grabeste la facultate si dusa a fost.Am tratat-o cu micocid si au disparut petele fara urma.



ufff!!!
nici nustiu cu ce sa incep...
am citit foarte mult pe forumuri despre anumiti medici. pana la urma nu am mers decat la dr iancu morad, are un cabinet pe dorobanti. am stat jumatate de ora de vorba... cred ca am adresat toate intrebarile posibile si imposibile...
important e sa descoperi problema, de unde vine ea, poti trata cu roacutan daca este cazul... iar la final, pt ca urmele sa dispara, si sa ai o fata uniforma... mergi la peeling chimic. nu este indicat laserul, deoarece nu actioneaza asa cum trebuie si nu face altceva decat sa arda la suprafata...


in fine, a fost ok la consultatie... am urmat un tratament cu o crema... si sincer, am fata foarte curata si luminoasa... mai urmeaza sa ma imbat :))

dianamanole23
Postat pe 17 Mai 2011 10:13
Si eu vi-l recomand ciu incredere pe acest medic.
ParisLove
Postat pe 17 Mai 2011 19:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Set Artistry Essentials 1 De la: Biiancaaa 18 Mai 2015 19:11
Cum sa scap de Cosuri 29 De la: creative5510 16 Octombrie 2013 16:01
Afacerea ta aici sunt produse pt. pb. ta de sanatate 1 De la: danielatontsch 6 Martie 2009 12:29
COSMETICE NATURALE BIO 100% NATURALE HANDMADE 1 De la: kudika_26897 27 Iulie 2013 15:04
cura interna de argila-acnee 1 De la: kudika364431 8 Februarie 2011 11:42