Setari Cookie-uri

hernie de disc l4-l5

Buna tuturor.Am fost dianosticat in anul 2009 cu hernie de disc l4-l5.Aproape un an de zile piciorul drept nul mai simteam,era foarte amortit,genunchiul i-mi crea probleme,echilibrul il pierdusem aproape de tot.Cind mergeam pe strada eram ca un om beat find obligat sa ma tin de garduri,culmea este ca nu aveam nici un fel de dureri.In fine dupa ce am facut RRM si am fost diasnosticat cu herni de disc L4-L5, am urmat un tratament anti inflamatoriu numit ALGEAZDIN,timp de un an si ceva.Problema este ca mi-am revenit cu piciorul pot sa zic ca bine,cu mici probleme la echilibru, si cu dureri suportabile in partea dreapta lombara.Ce nu inteleg eu, e ca doctorii de aici din spania miau zis ca nu se opereaza acest tip de hernie.Dar vad pe net foarte multi care au fost operati, sau se pregatesc de operare.Daca intrdevar se opereaza voi veni in Romania sa ma operz, daca sunt de operare,deoarece aici in spania nu am nici o sansa, si drept sa spun nu am asa mare incredere in medici de aici.Dar ce vreau sa stiu de la cei care sau operat, daca sunt riscuri,si daca da care sunt alea,daca se poate sa-mi se dea un raspuns vas fi foarte recunoscator la totii.Va foarte multumesc.
kudika448518
Postat pe 8 Octombrie 2011 16:05
De la: kudika448518, la data 2011-10-08 16:05:09Buna tuturor.Am fost dianosticat in anul 2009 cu hernie de disc l4-l5.Aproape un an de zile piciorul drept nul mai simteam,era foarte amortit,genunchiul i-mi crea probleme,echilibrul il pierdusem aproape de tot.Cind mergeam pe strada eram ca un om beat find obligat sa ma tin de garduri,culmea este ca nu aveam nici un fel de dureri.In fine dupa ce am facut RRM si am fost diasnosticat cu herni de disc L4-L5, am urmat un tratament anti inflamatoriu numit ALGEAZDIN,timp de un an si ceva.Problema este ca mi-am revenit cu piciorul pot sa zic ca bine,cu mici probleme la echilibru, si cu dureri suportabile in partea dreapta lombara.Ce nu inteleg eu, e ca doctorii de aici din spania miau zis ca nu se opereaza acest tip de hernie.Dar vad pe net foarte multi care au fost operati, sau se pregatesc de operare.Daca intrdevar se opereaza voi veni in Romania sa ma operz, daca sunt de operare,deoarece aici in spania nu am nici o sansa, si drept sa spun nu am asa mare incredere in medici de aici.Dar ce vreau sa stiu de la cei care sau operat, daca sunt riscuri,si daca da care sunt alea,daca se poate sa-mi se dea un raspuns vas fi foarte recunoscator la totii.Va foarte multumesc.
ce-i ai facut RRM
gabrielle_new
Postat pe 8 Octombrie 2011 19:39
Da RRM din cite stiu eu inseamna raze cu rezonanta magnetica aici in spania,te baga intr-o chestie de zici ca e cosciug de iti creaza o zenzatie tare neplacuta mai ales daca estisi claustrofob.Din 20 cred ca jumate nu rezista 20 de minute cit mau tinut in chestia aceia, imi pare rau nu stiu cum se numeste.
kudika448518
Postat pe 10 Octombrie 2011 15:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vitamina D3 Injectabil 2 De la: LadyLu 8 Aprilie 2010 20:07
energia 8 De la: dragobetica 8 Iunie 2012 20:51
o rugaminte pt toate femeile si fetele 13 De la: inimioara_magica 6 Aprilie 2010 00:37
hernie gastrica hiatala. 1 De la: pavel 4 Februarie 2010 22:26
Tratarea ulcerului varicos si a ranilor diabetice 2 De la: Medicland 21 Iunie 2015 21:55