Setari Cookie-uri

Efecte adverse tratament cancer de san

Buna fetelor...as dori sa stiu daca printe voi gasesc pe cineva care a trecut prin traumatizanta experienta de a avea cancer la san sau poate are vreo cunostinte despre acest subiect...Sora mea are 31 de ani si a fost diagnosticata in urma cu 6 luni cu aceasta boala,a fost operata si i s-a ''curatat'' zona plus ca i s-au scos si ganglionii,din fericire nu au fost invadati .A trecut si de chimioterapie ,tocmai ce a terminat-o acum 2 saptamani...acum va urma radioterapia si as dori mai multe informatii ,in ce consta,ce efecte adverse are,daca trebuie ceva anuma facut in perioada aceea(gen regim sau ceva asemanator)Deasemenea,ea acum are atatcuti de panica,are si un inceput de depresie,nu prea poate dormi noaptea si in plus are o sensazie ciudata in gat,o flegma permanenta.
Va multumesc frumos,sper sa ma poata ajuta cineva!
kudika361858
Postat pe 13 Octombrie 2011 16:18
buna,
eu am fost diagnosticata in 2001, carcinom ductal invaziv, opratie doar sector, am urmat 6 sedinte de chimio si 25 de sedinte de cobaltoerapie la Fundeni, totul bine si frumos. la acea vreme chimio era mai urat deoarece imi era destul de rau , dar sed. de cobalto nu au avt efecte adverse, cel putin la mine.
in acelasi timp am mers si la serviciu, ma odihneam cat mai mult, iar unde avem radiatiile am uns locul cu umguent de galbenele de cate ori puteam pe zi.
locul se inrosise si se exfolia.
trebuie sa bea sucuri naturale, eu am baut suc de sfecla rosie,grefa rosie, morcov, telina,un pahar 200 ml dimineata si unul seara iar analizele au iesit bine mereu.
daca te mai pot ajuta cu ceva scrie-mi pe bogdanmihaela@ymail.com
multa sanatate!
kudika470171
Postat pe 22 Noiembrie 2011 20:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
grup suport 3 De la: kudika_33000 26 August 2013 16:14
Exista alta metoda de vindecare a cancerului 12 De la: kudika009311 5 Februarie 2013 16:43
metode de autoexaminare a sanului 4 De la: maria_popescu2011 25 Ianuarie 2012 17:24
Va rog, va implor...sunt extrem de speriata!!! 67 De la: tina34 5 Februarie 2013 16:36
buna 5 De la: nicossia 10 Februarie 2011 08:57