Setari Cookie-uri

Sunt in pana de ideii pentru activitatile din timpul liber, are cineva una buna ?

Nu stiu voi dar eu iar am inceput sa ma plictisesc, zilele trec iar la fel : birou- pat, birou -pat exceptand weekend-urile , dar si in weekend-uri as vrea sa fac altceva inafara de club, terase, plimbari prin parc sau shopping . As vrea sa fac ceva nou de ex: escaladari sau cursuri de dans dar in bucurestiul asta totul te costa. Ma intrebam daca la noi exista diverse ''cluburi' si nu ma refer la cele de noapte , ceva gen club de sah sau club de lectura desii sahul nu ma pasioneaza, something - anything ... ?
luminita_dy
Postat pe 3 Aprilie 2012 17:10
De la: luminita_dy, la data 2012-04-03 17:10:28Nu stiu voi dar eu iar am inceput sa ma plictisesc, zilele trec iar la fel : birou- pat, birou -pat exceptand weekend-urile , dar si in weekend-uri as vrea sa fac altceva inafara de club, terase, plimbari prin parc sau shopping . As vrea sa fac ceva nou de ex: escaladari sau cursuri de dans dar in bucurestiul asta totul te costa. Ma intrebam daca la noi exista diverse ''cluburi' si nu ma refer la cele de noapte , ceva gen club de sah sau club de lectura desii sahul nu ma pasioneaza, something - anything ... ?


Nu ai sa gasesti ceav placut tie, fara a implica costuri!!Iti recomand cursurile de dans,am vazut ca si tu te-ai gandit la o asemenea alternativa de petrecere a timpului liber!!!Sah ,poti juca in familie sau cu prietenii,care cunosc acest sport al mintii!!Lectura, poti face si acasa,sunt foarte multe carti,care asteapta cititorii!Exista variante disponibile ,dar toate te vor conduce la cheltuirea din fondul bugetar personal!!Nimic din compartimentul "Prestari Servicii" nu este gratuit!
MissRainbow
Postat pe 3 Aprilie 2012 17:18
Bungee-jumping.
Armain
Postat pe 3 Aprilie 2012 17:43

Ai putea, de exemplu, sa pui mana si sa inveti niste gramatica...

De la: luminita_dy, la data 2012-04-03 17:10:28Nu stiu voi dar eu iar am inceput sa ma plictisesc, zilele trec iar la fel : birou- pat, birou -pat exceptand weekend-urile , dar si in weekend-uri as vrea sa fac altceva inafara de club, terase, plimbari prin parc sau shopping . As vrea sa fac ceva nou de ex: escaladari sau cursuri de dans dar in bucurestiul asta totul te costa. Ma intrebam daca la noi exista diverse ''cluburi' si nu ma refer la cele de noapte , ceva gen club de sah sau club de lectura desii sahul nu ma pasioneaza, something - anything ... ?
dancombi
Postat pe 6 Aprilie 2012 15:21
De la: luminita_dy, la data 2012-04-03 17:10:28Nu stiu voi dar eu iar am inceput sa ma plictisesc, zilele trec iar la fel : birou- pat, birou -pat exceptand weekend-urile , dar si in weekend-uri as vrea sa fac altceva inafara de club, terase, plimbari prin parc sau shopping . As vrea sa fac ceva nou de ex: escaladari sau cursuri de dans dar in bucurestiul asta totul te costa. Ma intrebam daca la noi exista diverse ''cluburi' si nu ma refer la cele de noapte , ceva gen club de sah sau club de lectura desii sahul nu ma pasioneaza, something - anything ... ?
exista bani sa ai

plictiseala ta se numeste RUTINA naja
pinochyoo
Postat pe 6 Aprilie 2012 15:42
De la: dancombi, la data 2012-04-06 15:21:53
Ai putea, de exemplu, sa pui mana si sa inveti niste gramatica...

De la: luminita_dy, la data 2012-04-03 17:10:28Nu stiu voi dar eu iar am inceput sa ma plictisesc, zilele trec iar la fel : birou- pat, birou -pat exceptand weekend-urile , dar si in weekend-uri as vrea sa fac altceva inafara de club, terase, plimbari prin parc sau shopping . As vrea sa fac ceva nou de ex: escaladari sau cursuri de dans dar in bucurestiul asta totul te costa. Ma intrebam daca la noi exista diverse ''cluburi' si nu ma refer la cele de noapte , ceva gen club de sah sau club de lectura desii sahul nu ma pasioneaza, something - anything ... ?


,Sa pui mana' :))
kudika_nikole
Postat pe 6 Aprilie 2012 18:43
Parerea mea mai bine sa se marite sa faca gemeni si nu se va mai plictisi
Titanika
Postat pe 6 Aprilie 2012 23:24
De la: Titanika, la data 2012-04-06 23:24:29 Parerea mea mai bine sa se marite sa faca gemeni si nu se va mai plictisi [/quote
cum se fac gemenii?
maria-ioana
Postat pe 6 Aprilie 2012 23:29
Viziteaza un azil de batrani si un orfelinat de copii, abandonati de parinti....Esti in stare? Si nu te costa nimic !!!!!!!!!!
rondina
Postat pe 7 Aprilie 2012 16:32
De la: caisa, la data 2012-04-06 23:29:46
De la: Titanika, la data 2012-04-06 23:24:29 Parerea mea mai bine sa se marite sa faca gemeni si nu se va mai plictisi [/quote
cum se fac gemenii?



Nu stiu,dar poate are noroc si nu se mai plictisrste
Eventual,merge sa infieze,un catel,o pisics si un papagal
Titanika
Postat pe 7 Aprilie 2012 17:44
buna,
Nu iti pot da sfaturi, dar iti spun ce fac eu de cativa ani si nu ma plictisesc deloc : desenez si pictez !
Daca crezi ca nu ai talent , adopta un stil geometric, cu figuri geometrice colorate sau cauta pe internet modele pe care sa le imiti !
Pe youtube sunt foarte multe video-uri prin care ti se explica anumite tehnici !
Este necostisitor si vei constata ca intri , putin cate putin in alta lume , mult mai interesanta decat cea de langa noi !

Bafta !
Gabitza672000
Postat pe 8 Aprilie 2012 07:19
o sugestie foarte buna ! bravo !
Gabitza672000
Postat pe 8 Aprilie 2012 07:20
De la: Gabitza672000, la data 2012-04-08 07:19:56buna,
Nu iti pot da sfaturi, dar iti spun ce fac eu de cativa ani si nu ma plictisesc deloc : desenez si pictez !
Daca crezi ca nu ai talent , adopta un stil geometric, cu figuri geometrice colorate sau cauta pe internet modele pe care sa le imiti !
Pe youtube sunt foarte multe video-uri prin care ti se explica anumite tehnici !
Este necostisitor si vei constata ca intri , putin cate putin in alta lume , mult mai interesanta decat cea de langa noi !

Bafta !



Asta chiar ca e o idee BUNA!!!
Titanika
Postat pe 8 Aprilie 2012 10:50
Imi pare ,rau de voi fetelor,ca va plictisiti,eu sunnt o persoana la o anumita varsta, locuiesc la tara si nu ma plictisesc, niciodata, mereu am ceva de facut,poate faptul ca locuiesc la tara sa fie motivul.....!!!
kudika492976
Postat pe 9 Aprilie 2012 10:31
Sa sti ca m-am gandit, niste gramatica, niste istorie sunt multe lucruri care le-am trecut prea usor cu vederea, insa ... evident nu este prea intersant. Poate totusi ma voi mobiliza. Mersi de sfat :P
luminita_dy
Postat pe 9 Aprilie 2012 12:37
De la: Gabitza672000, la data 2012-04-08 07:19:56buna,
Nu iti pot da sfaturi, dar iti spun ce fac eu de cativa ani si nu ma plictisesc deloc : desenez si pictez !
Daca crezi ca nu ai talent , adopta un stil geometric, cu figuri geometrice colorate sau cauta pe internet modele pe care sa le imiti !
Pe youtube sunt foarte multe video-uri prin care ti se explica anumite tehnici !
Este necostisitor si vei constata ca intri , putin cate putin in alta lume , mult mai interesanta decat cea de langa noi !

Bafta !


Mersi de sfat Gabita, deja de vreun an mi-am cumparat ustensile pentru pictat insa nu m-am apucat de frica sa nu le stric aiurea, m-am documentat putin pe youtube si am vazut niste lucrari superbe care parca mai rau ma demoralizeaza. Imi plac foarte mult peisajele insa cred ca sunt si destul de greu de obtinut.
O sa incerc la un moment dat .
luminita_dy
Postat pe 9 Aprilie 2012 12:47
Am aflat de niste cursuri de dans latino/salsa interesante si m-am gandit sa va impartasesc.
Cateva persoane, ''in cunostinta de cauza''adica dansatori profesionisti s-au gandit sa tina cursuri fara plata, sa faca ce le place, ca hobby, pentru socializare, etc. Din cate am inteles s-ar plati totusi inchiriatul salii . Nu stiu daca este totul inclus, vrajeala sau ...
Ar intentiona pe viitor sa-si faca si un ONG , sa alcatuiasca o echipa de dansatori cu care sa mearga prin camine de copii sa-i invete sa danseze sau in azile de batrani sa-i distreze, chestii de genul.
Ramane de vazut in ce masura este adevarat sau nu, pentru ca miercuri intentionez sa merg si eu la primul curs.
luminita_dy
Postat pe 9 Aprilie 2012 12:57
De la: kudika492976, la data 2012-04-09 10:31:28Imi pare ,rau de voi fetelor,ca va plictisiti,eu sunnt o persoana la o anumita varsta, locuiesc la tara si nu ma plictisesc, niciodata, mereu am ceva de facut,poate faptul ca locuiesc la tara sa fie motivul.....!!!


Intradevar, locuitul la tara este motivul..
In vacante mai mergeam si eu la bunici si acolo nu stai deloc in casa iar in natura nu ai cum sa te plictisesti plus ca se gaseste mereu cate ceva de facut.
Spor la treaba si o primavara frumoasa
luminita_dy
Postat pe 9 Aprilie 2012 13:00
De la: rondina, la data 2012-04-07 16:32:53Viziteaza un azil de batrani si un orfelinat de copii, abandonati de parinti....Esti in stare? Si nu te costa nimic !!!!!!!!!!


Mi se pare aiurea sa te duci sa vizitezi un azil sau un camin cu mana in buzunar sa nu ai macar o ciocolata pt copii sau ceva de genul. Am trecut o data pe la un adapost de catei si le-am dus un sac de mancare dar cand vezi ce conditii sunt, ce nevoi au si ce putin poti sa oferii iti vine sa iei ''campii''.
Stiu ca pe o parte este mai bine mai putin decat nimic si-ti multumesc de sfat , o sa incerc sa-l iau in considerare.
luminita_dy
Postat pe 9 Aprilie 2012 13:09
De la: kudika492976, la data 2012-04-09 10:31:28Imi pare ,rau de voi fetelor,ca va plictisiti,eu sunnt o persoana la o anumita varsta, locuiesc la tara si nu ma plictisesc, niciodata, mereu am ceva de facut,poate faptul ca locuiesc la tara sa fie motivul.....!!!



In viata mea de pana acum...niciodata n-am avut ocazia sa zic,"vai ce plictiseala!"Astai tineretul!?
Titanika
Postat pe 9 Aprilie 2012 17:53
daca esti din bucuresti te poti implica in activitati de voluntariat
kudika484869
Postat pe 15 Aprilie 2012 10:29
De la: Titanika, la data 2012-04-09 17:53:08
De la: kudika492976, la data 2012-04-09 10:31:28Imi pare ,rau de voi fetelor,ca va plictisiti,eu sunnt o persoana la o anumita varsta, locuiesc la tara si nu ma plictisesc, niciodata, mereu am ceva de facut,poate faptul ca locuiesc la tara sa fie motivul.....!!!



In viata mea de pana acum...niciodata n-am avut ocazia sa zic,"vai ce plictiseala!"Astai tineretul!?
nu te cred
yumy
Postat pe 4 Noiembrie 2013 17:17
De la: yumy, la data 2013-11-04 17:17:04
De la: Titanika, la data 2012-04-09 17:53:08
De la: kudika492976, la data 2012-04-09 10:31:28Imi pare ,rau de voi fetelor,ca va plictisiti,eu sunnt o persoana la o anumita varsta, locuiesc la tara si nu ma plictisesc, niciodata, mereu am ceva de facut,poate faptul ca locuiesc la tara sa fie motivul.....!!!



In viata mea de pana acum...niciodata n-am avut ocazia sa zic,"vai ce plictiseala!"Astai tineretul!?
nu te cred


Nici eu. :)
Viorica_Ecaterina
Postat pe 5 Noiembrie 2013 12:09
De la: Viorica_Vio, la data 2013-11-05 12:09:57
De la: yumy, la data 2013-11-04 17:17:04
De la: Titanika, la data 2012-04-09 17:53:08
De la: kudika492976, la data 2012-04-09 10:31:28Imi pare ,rau de voi fetelor,ca va plictisiti,eu sunnt o persoana la o anumita varsta, locuiesc la tara si nu ma plictisesc, niciodata, mereu am ceva de facut,poate faptul ca locuiesc la tara sa fie motivul.....!!!



In viata mea de pana acum...niciodata n-am avut ocazia sa zic,"vai ce plictiseala!"Astai tineretul!?
nu te cred


Nici eu. :)

nici eu nu ma mai cred
Titanika
Postat pe 10 Noiembrie 2013 12:56
bietul laptop cu atatea activitati de socializaare ca nu am timp sa raspund la toti si nu-mi ajunge timpul si fuuug dintr-o parte in alta ca ametesc la un moment dat si ma gandesc cum ma suporta sotul cand ard mancarea si o termina el ce de,astai viata
Titanika
Postat pe 10 Noiembrie 2013 13:03
Sunt foarte multe lucruri de facut. atat in Bucuresti cat si pe langa. doar ca am intrat noi intr-o anumita rutina ca totul costa si nu reusim sa mai vedem si altceva. daca e gratis sau ieftin traim cu senzatia ca nu merita. a ajuns din pacate singurul etalon pentru orice. in prima miercuri din fiecare luna se pot vizita anumite muzee din Bucuresti-gratis. exista un tur al Bucurestiului-gratis- care pleaca de undeva de la Unirii, exista diferite cluburi de socializare, sah in general se joaca prin parcuri, cismigiu, herastrau, drumul taberei langa plaza, te poti plimba cu bicicleta, exista acel festival de teatru din centru vechi....sa mai continui?
Edward_Razvan_1
Postat pe 13 Aprilie 2014 09:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
forum 12 De la: kudika_972424 19 August 2014 02:02
Un vot, va rog! 2 De la: kudika296247 27 Iulie 2010 23:16
TELEFON UD 1 De la: Alexandra04 9 Septembrie 2013 17:21
curajul provocarilor raspudeti 21 De la: dolcedya 5 Decembrie 2008 02:22
NU MAI POT! 33 De la: Sweet_Rodica 27 Ianuarie 2009 03:37