Setari Cookie-uri

Mamografie la 20 de ani? Urgent!

va rog ajutati-ma, nu stiu ce sa fac
am voie sa fac mamografie daca am doar 24 de ani?

ca am auzit ca nu e prea indicata... insa ma doare destul de rau sanul drept si as vrea sa fac, mai ales ca am gasit aici gratuit pana la paste....
http://consultaclick.pt/blogro/consultaclick-te-invita-sa-iti-faci-testul-de-san-si-de-osteoporoza-gratuit-pana-pe-13-aprilie/
tina2012
Postat pe 6 Aprilie 2012 16:09
Ai voie, dar mai intai du-te la un doctor sa te vada si sa te palpeze. Daca nu gasesti nici unul, ma ofer sa te palpez eu!
Armain
Postat pe 6 Aprilie 2012 16:45
Cel mai bine ar fi sa mergi la un medic ginecolog - el te va lamuri ...!!! Ceea ceti pot spune este ca nu este bine ca daca te doare ceva sa stai acasa si dimpotriva trebuie sa mergi la medic imediat ce vezi ceva in neregula la corpul tau ...
kudika_nikole
Postat pe 6 Aprilie 2012 18:31
mersi frumos pentru sfat
am decis sa nu fac mamografie, am trimis-o doar pe mama la oferta aia de pe consultaclick.com, dar o sa merg totusi la medic si eu. dupa paste am zis.
oricum o sa renunt in primul rand la anticonceptionale, ca mi se pare ca de la ele mi se trage.. azi termin folia de luna asta si gata...

sarbatori fericite!
tina2012
Postat pe 11 Aprilie 2012 17:00
De la: tina2012, la data 2012-04-11 17:00:37mersi frumos pentru sfat
am decis sa nu fac mamografie, am trimis-o doar pe mama la oferta aia de pe consultaclick.com, dar o sa merg totusi la medic si eu. dupa paste am zis.
oricum o sa renunt in primul rand la anticonceptionale, ca mi se pare ca de la ele mi se trage.. azi termin folia de luna asta si gata...

sarbatori fericite!



Draga mea,mamografiile nu sunt periculoase si nici dureroase,in plus de asta,sunt eficiente in cazurile in care se solicita o evaluare a starii de santate a sanilor,,ele vin in completarea controlului efectuat de catre medicul ginecolog,prin simpla palpare a sanilor!!Pe de alta parte,unele contraceptive ,pot produce dureri de san,ceea ce va conduce la intreruperea administrarii acelor anticonceptionale!!
MissRainbow
Postat pe 11 Aprilie 2012 17:10
Mamografia?E simpla.Iti fixeaza sanul intr-un dispozitiv si-i face-o poza.De obicei asistentii de radiologie sunt femei.Singura problema e radioactivitatea,da' daca nu esti insarcinata n-ai nicio taina,e simplu.Du-te!
nicossia
Postat pe 11 Aprilie 2012 18:18
De la: tina2012, la data 2012-04-06 16:09:50va rog ajutati-ma, nu stiu ce sa fac
am voie sa fac mamografie daca am doar 24 de ani?

ca am auzit ca nu e prea indicata... insa ma doare destul de rau sanul drept si as vrea sa fac, mai ales ca am gasit aici gratuit pana la paste....
http://consultaclick.pt/blogro/consultaclick-te-invita-sa-iti-faci-testul-de-san-si-de-osteoporoza-gratuit-pana-pe-13-aprilie/

virsta nu are importanta ,doar sa nu fi insarcinata ,in acest caz ecografia mamara iti spune cam acelas lucru .
kudika_3939
Postat pe 11 Aprilie 2012 21:25
ms pt ajutor
am renuntat la anticonceptionale si deja durerea la san a desparut cam 70%.
tina2012
Postat pe 26 Aprilie 2012 13:43
Incearca Mastoprofen unguent! Tu poti avea doar un exces de foliculina, de unde si durerile la san !
rondina
Postat pe 26 Aprilie 2012 14:06
cand am avut nevoie de sfaturi m-ati ajutat foarte mult, multumesc :)

poate ajut si eu pe cineva care are nevoie.

Iata noi oferte, pe ginecologie - pt cine are nevoie - consultatie gratis si analize fooarte ieftine, doar 80 lei , la puls medica, numai daca te programezi prin consultaclick.com - ceea ce e simplu de tot, deci nu conteaza

ginecologie, papanicolau, sunt foarte tari. adik faci tot tacamul de analize de secretie si test papanicolau cu banii astia, zik k merita
aici anuntu
http://consultaclick.pt/blogro/analize-gin...sultaclick-com/

ce sa zic.. doar sanatate, ca e mai buna ca toate
tina2012
Postat pe 4 Mai 2012 16:43
http://consultaclick.pt/blogro/analize-ginecologice-si-consultatii-gratuite-prin-consultaclick-com/ asta e linkul de care ziceam
tina2012
Postat pe 4 Mai 2012 16:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
DOCTOR INDIANA PELIN 6 De la: cristi_nne 27 Ianuarie 2011 13:50
ajutor! probleme cu ficatul 13 De la: office_salinasusesi_ro 19 Martie 2010 06:00
recomandati-mi un Reumatolog foarte bun 36 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 16:05
Lipoaspiratie cu ultrasunete 1 De la: kudika468272 8 Noiembrie 2011 16:31
Reputatie medic Dorobantu Dorin, Tg. Mures 4 De la: aly_mid 11 Iunie 2013 19:43