Setari Cookie-uri

Buna ziua. Nevoie de ajutor urgent

As ruga un doctor, cineva care stie sa imi raspunda si mie cat mai repede...
Mi-a venit sa vomit cu o seara in urma si putin azi dimineata, am avut stare de febra, ma doare spatele in partea de jos, simt ovarele umflate, inflamate si fac pipi des...imi vine sa fac des, acum fac putin..
Ce se intampla ? sunt insarcinata ? sau este o cistita ?...
kudika_5346
Postat pe 18 Aprilie 2012 11:12
De la: kudika_5346, la data 2012-04-18 11:12:21As ruga un doctor, cineva care stie sa imi raspunda si mie cat mai repede...
Mi-a venit sa vomit cu o seara in urma si putin azi dimineata, am avut stare de febra, ma doare spatele in partea de jos, simt ovarele umflate, inflamate si fac pipi des...imi vine sa fac des, acum fac putin..
Ce se intampla ? sunt insarcinata ? sau este o cistita ?...

Posibil o raceala puternica...Mergi la doctor la consult...
serpico_
Postat pe 18 Aprilie 2012 11:17
Cand ai avut ultima menstra?
Urmareste-ti temperatura dimineata cand te trezesti cateva zile consecutiv la aceasi ora.
Varsaturile si febra pot fi cauze ale mai multor afectiuni,la fel si urinarea frecventa.
Cel mai bine ar fi sa faci o vizita la un medic ginecolog avand in vedere durerile ,poate fi o infectie urinara sau o alta afectiune daca nu este vorba de sarcina.
Din datele pe care le-ai expus aici nu-si poate da seama nimeni ce ai.
Piscolinoo
Postat pe 18 Aprilie 2012 11:17
Daca nu ai cistita, atunci s-ar putea sa ai probleme cu rinichii ( infectie sau pietre-nisip...), in orice caz, noi aici, nu putem decat sa-ti recomandam sa mergi de urgenta la medic, este impetuos necesar sa te consulte un medic de specialitate! Sanatate !
rondina
Postat pe 18 Aprilie 2012 11:19
Eu tot raceala am spus ca este...
Nu cred si nici nu as vrea sa fie vreo sarcina ...
Va multumesc fetelor.
kudika_5346
Postat pe 18 Aprilie 2012 11:39
De la: kudika_5346, la data 2012-04-18 11:39:45Eu tot raceala am spus ca este...
Nu cred si nici nu as vrea sa fie vreo sarcina ...
Va multumesc fetelor.

daca si tu crezi ca e o raceala du-te la medic ,nu sta sa se agraveze.Tratamentul e necesar.
Sanatate
Piscolinoo
Postat pe 18 Aprilie 2012 11:43
De la: Piscolinoo, la data 2012-04-18 11:17:57Cand ai avut ultima menstra?
Urmareste-ti temperatura dimineata cand te trezesti cateva zile consecutiv la aceasi ora.
Varsaturile si febra pot fi cauze ale mai multor afectiuni,la fel si urinarea frecventa.
Cel mai bine ar fi sa faci o vizita la un medic ginecolog avand in vedere durerile ,poate fi o infectie urinara sau o alta afectiune daca nu este vorba de sarcina.
Din datele pe care le-ai expus aici nu-si poate da seama nimeni ce ai.


Ultima menstra am avuto pe 23 sau 28, nu mai stiu exact...
kudika_5346
Postat pe 18 Aprilie 2012 11:44
De la: kudika_5346, la data 2012-04-18 11:44:08
De la: Piscolinoo, la data 2012-04-18 11:17:57Cand ai avut ultima menstra?
Urmareste-ti temperatura dimineata cand te trezesti cateva zile consecutiv la aceasi ora.
Varsaturile si febra pot fi cauze ale mai multor afectiuni,la fel si urinarea frecventa.
Cel mai bine ar fi sa faci o vizita la un medic ginecolog avand in vedere durerile ,poate fi o infectie urinara sau o alta afectiune daca nu este vorba de sarcina.
Din datele pe care le-ai expus aici nu-si poate da seama nimeni ce ai.


Ultima menstra am avuto pe 23 sau 28, nu mai stiu exact...
daca pe 28 a fost ultima menstra deja poti face testul ca sa te linistesti in prima faza.Da io zic sa-ti faci o programare la medic.E mai indicat.
Piscolinoo
Postat pe 18 Aprilie 2012 11:49
De la: kudika_5346, la data 2012-04-18 11:44:08
De la: Piscolinoo, la data 2012-04-18 11:17:57Cand ai avut ultima menstra?
Urmareste-ti temperatura dimineata cand te trezesti cateva zile consecutiv la aceasi ora.
Varsaturile si febra pot fi cauze ale mai multor afectiuni,la fel si urinarea frecventa.
Cel mai bine ar fi sa faci o vizita la un medic ginecolog avand in vedere durerile ,poate fi o infectie urinara sau o alta afectiune daca nu este vorba de sarcina.
Din datele pe care le-ai expus aici nu-si poate da seama nimeni ce ai.


Ultima menstra am avuto pe 23 sau 28, nu mai stiu exact...



Iti trebuie un consult cat mai repede!O sa ai nevoie de antibiotice si ce-ti mai prescrie doctorul!!! Sa ai grija data viitoare sa nu mai stai pe banci raci s-au pitre!!!
Titanika
Postat pe 18 Aprilie 2012 11:52
De la: Titanika, la data 2012-04-18 11:52:59
De la: kudika_5346, la data 2012-04-18 11:44:08
De la: Piscolinoo, la data 2012-04-18 11:17:57Cand ai avut ultima menstra?
Urmareste-ti temperatura dimineata cand te trezesti cateva zile consecutiv la aceasi ora.
Varsaturile si febra pot fi cauze ale mai multor afectiuni,la fel si urinarea frecventa.
Cel mai bine ar fi sa faci o vizita la un medic ginecolog avand in vedere durerile ,poate fi o infectie urinara sau o alta afectiune daca nu este vorba de sarcina.
Din datele pe care le-ai expus aici nu-si poate da seama nimeni ce ai.


Ultima menstra am avuto pe 23 sau 28, nu mai stiu exact...



Iti trebuie un consult cat mai repede!O sa ai nevoie de antibiotice si ce-ti mai prescrie doctorul!!! Sa ai grija data viitoare sa nu mai stai pe banci raci s-au pitre!!!


*banci reci*-scuze!!!
Titanika
Postat pe 18 Aprilie 2012 11:55
De la: Titanika, la data 2012-04-18 11:52:59
De la: kudika_5346, la data 2012-04-18 11:44:08
De la: Piscolinoo, la data 2012-04-18 11:17:57Cand ai avut ultima menstra?
Urmareste-ti temperatura dimineata cand te trezesti cateva zile consecutiv la aceasi ora.
Varsaturile si febra pot fi cauze ale mai multor afectiuni,la fel si urinarea frecventa.
Cel mai bine ar fi sa faci o vizita la un medic ginecolog avand in vedere durerile ,poate fi o infectie urinara sau o alta afectiune daca nu este vorba de sarcina.
Din datele pe care le-ai expus aici nu-si poate da seama nimeni ce ai.


Ultima menstra am avuto pe 23 sau 28, nu mai stiu exact...



Iti trebuie un consult cat mai repede!O sa ai nevoie de antibiotice si ce-ti mai prescrie doctorul!!! Sa ai grija data viitoare sa nu mai stai pe banci raci s-au pitre!!!

Ok multumesc.. o sa ma duc astazi, sau maine la control :D Eram atat de speriata incat credeam ca am o sarcina...
Sanatate !
kudika_5346
Postat pe 18 Aprilie 2012 11:58
De la: kudika_5346, la data 2012-04-18 11:58:01
De la: Titanika, la data 2012-04-18 11:52:59
De la: kudika_5346, la data 2012-04-18 11:44:08
De la: Piscolinoo, la data 2012-04-18 11:17:57Cand ai avut ultima menstra?
Urmareste-ti temperatura dimineata cand te trezesti cateva zile consecutiv la aceasi ora.
Varsaturile si febra pot fi cauze ale mai multor afectiuni,la fel si urinarea frecventa.
Cel mai bine ar fi sa faci o vizita la un medic ginecolog avand in vedere durerile ,poate fi o infectie urinara sau o alta afectiune daca nu este vorba de sarcina.
Din datele pe care le-ai expus aici nu-si poate da seama nimeni ce ai.


Ultima menstra am avuto pe 23 sau 28, nu mai stiu exact...



Iti trebuie un consult cat mai repede!O sa ai nevoie de antibiotice si ce-ti mai prescrie doctorul!!! Sa ai grija data viitoare sa nu mai stai pe banci raci s-au pitre!!!

Ok multumesc.. o sa ma duc astazi, sau maine la control :D Eram atat de speriata incat credeam ca am o sarcina...
Sanatate !



Ai grija,ca daca dct iti prescrie antibiotice,poti ramane gravida pe urma, asa am ramas gravida cu baiatul meu.Bafta si insanatosire grabnica!!!
Titanika
Postat pe 18 Aprilie 2012 12:05
De la: kudika_5346, la data 2012-04-18 11:12:21As ruga un doctor, cineva care stie sa imi raspunda si mie cat mai repede...
Mi-a venit sa vomit cu o seara in urma si putin azi dimineata, am avut stare de febra, ma doare spatele in partea de jos, simt ovarele umflate, inflamate si fac pipi des...imi vine sa fac des, acum fac putin..
Ce se intampla ? sunt insarcinata ? sau este o cistita ?...


Sa nu ai o infectie urinara!!!Mergi la medic si solicita o trimitere pentru examenele "Sumar urina" si "Urocultura"!Colibacilozele sunt in plina dezvoltare,mai ales la femei!
MissRainbow
Postat pe 18 Aprilie 2012 12:25
Fetelor, am intampinat o problema... am facut un test pe 19 si a fost negativ. Iar pe 20 mi-a venit ciclul, dar m-a tinut 2 zile ...
De ce ?
kudika_5346
Postat pe 23 Aprilie 2012 16:04
Fetelor, am intampinat o problema... am facut un test pe 19 si a fost negativ. Iar pe 20 mi-a venit ciclul, dar m-a tinut 2 zile ...
De ce ?
kudika_5346
Postat pe 23 Aprilie 2012 16:04
De la: kudika_5346, la data 2012-04-23 16:04:23Fetelor, am intampinat o problema... am facut un test pe 19 si a fost negativ. Iar pe 20 mi-a venit ciclul, dar m-a tinut 2 zile ...
De ce ?



De regula,ce durata de menstra ai??Prezinti si alte simptome??????Se poate intampla,ca menstra sa se deruleze pe o perioada scurta de timp,urmand ca la urmatorul ciclu menstrual,sa ai un debit sangvin mai mare ,ca durata de timp si cantitativ,dar sunt rare aceste cazuri!!Urmareste derularea menstrei si ,daca apar nereguli,prezinta-te la medic!!
MissRainbow
Postat pe 23 Aprilie 2012 16:14
Simpotme ar fi asa : ma doare capul, ametesc, ma doare spatele, ma dor sanii...
Iar o menstra ma tinea 4-5-6 zile ..
kudika_5346
Postat pe 23 Aprilie 2012 16:21
De la: kudika_5346, la data 2012-04-23 16:21:25Simpotme ar fi asa : ma doare capul, ametesc, ma doare spatele, ma dor sanii...
Iar o menstra ma tinea 4-5-6 zile ..




Aceste simptome apar intr-un moment al zilei sau sunt permanente?
Pot avea si alte cauze,nu neaparat ginecologice!!!De cand persista aceste stari?Au aparut in intervalul de timp ,de la ultima menstra pana in prezent?
MissRainbow
Postat pe 23 Aprilie 2012 16:25
Ieri mi-a fost rau toata ziua.
Menstra mi-a venit vineri.
Mi-a venit si ieri odata si de atunci nu mi-a mai venit deloc
kudika_5346
Postat pe 23 Aprilie 2012 16:48
Adica vineri mi-a inceput menstra, mi-a venit atunci, sambata si putin duminica... si de atunci deloc.
kudika_5346
Postat pe 23 Aprilie 2012 16:53
De la: kudika_5346, la data 2012-04-23 16:48:02Ieri mi-a fost rau toata ziua.
Menstra mi-a venit vineri.
Mi-a venit si ieri odata si de atunci nu mi-a mai venit deloc



Draga mea,durerile de mijloc ,insotite de stare febrila,stari de voma,ameteala,pot fi simptome date de alta cauza,diferita de cea data de o eventuala sarcina,ceea ce banuiesti in acest moment!!Urina cum se prezinta,te intreb acest lucru pentru ca toate cele de mai sus se apropie de simptomatologia infectiilor urinare ,localizate pe caile urinare superioare????!!!Sanii,de asemenea,pot prezenta dureri,datorate menstrei in sine!!
MissRainbow
Postat pe 23 Aprilie 2012 16:57
As ruga un doctor, cineva care stie sa imi raspunda si mie cat mai repede.............
trebuia sa-mi vina menstra pe 16 martie,dar nu sa realizat lucrul astaulterior mi-am facut un test de sarcina si a reiesit ca sunt insarcinata.intrebarea mea este:e normal sa ma doara burta,spatele si sa am usturimi cand urinez?va rog dati-mi un raspuns
kudika_5814
Postat pe 23 Aprilie 2012 19:00
De la: kudika_5814, la data 2012-04-23 19:00:34As ruga un doctor, cineva care stie sa imi raspunda si mie cat mai repede.............
trebuia sa-mi vina menstra pe 16 martie,dar nu sa realizat lucrul astaulterior mi-am facut un test de sarcina si a reiesit ca sunt insarcinata.intrebarea mea este:e normal sa ma doara burta,spatele si sa am usturimi cand urinez?va rog dati-mi un raspuns



Existenta unei posibile sarcini este un aspect ,pe cand usturimile la urinare,cele de burta si spate pot fi generate de alte probleme medicale!!Mergi al medicul de familie si soliciat trimitere pentru efectuarea analizelor "sumar urina" si "urocultura",pentru fiecare dintre ele fiind necesara achizitionarea recipientelor corespunzatoare de la farmacie!!Sa nu fi contractat o cistia sau infectie urinara!
Pentru edificarea asupra starii de graviditate,poti repeta testul de sarcina sau te poti prezenta la medicul ginecolog,dar nu mai devreme de 4-6saptamani de la ultima menstra!Durerile de burta si spate pot fi prezente la sarcina,dar nu asa timpuriu,nu se justifica in temeiul sarcinii!!Consultul medical se face la medic,si nicidecum pe un forum public!!!
MissRainbow
Postat pe 23 Aprilie 2012 19:09
CURCUBEU ESTI CUMVA MEDIC?FATA CARE A POSTAT AICI......... CREZI K E MAI BINE SA PRIMESTI PARERI DE LA TOATA LUMEA?TU AR TREBUII SA MERGI LA DOCTOR NU SA INTREBI AICI CE BOALA AI TU
krizantema
Postat pe 23 Aprilie 2012 19:23
De la: krizantema, la data 2012-04-23 19:23:18CURCUBEU ESTI CUMVA MEDIC?FATA CARE A POSTAT AICI......... CREZI K E MAI BINE SA PRIMESTI PARERI DE LA TOATA LUMEA?TU AR TREBUII SA MERGI LA DOCTOR NU SA INTREBI AICI CE BOALA AI TU



Normal ca doamna respectiva trebuie sa se prezinte la medic!!Eu i-am prezentat cateva aspecte posibile,dar care vor fi confirmate sau nu,NUMAI in urma efectuarii unor inestigatii si analize medicale,orice medic va evalua situatia corespunzator,numai dupa citirea buletinului de analize si controlul de specialitate aferent!Cred ca am fost destul de clara in exprimare!!
MissRainbow
Postat pe 23 Aprilie 2012 19:33
De la: krizantema, la data 2012-04-23 19:23:18CURCUBEU ESTI CUMVA MEDIC?FATA CARE A POSTAT AICI......... CREZI K E MAI BINE SA PRIMESTI PARERI DE LA TOATA LUMEA?TU AR TREBUII SA MERGI LA DOCTOR NU SA INTREBI AICI CE BOALA AI TU



Aici nimeni nu este dct si daca dna MissRainbow si-a dat cu parerea nu cred ca a facut un lucru rau!?Si mai ales nu cred ca a deranjat pe cineva!Sau????
Titanika
Postat pe 23 Aprilie 2012 20:11
eu de sambata seara pana duminica dimineata , mi s-a accentuat durerea de burta de nu ma mai puteam da jos din pat. clar la medic. ca prima solutie e bun flamexinul, antiinflamator, pana ajungi la medic, ca nu face rau . cel putin, nu mie.sanatate
kudika_5715
Postat pe 23 Aprilie 2012 20:20
SI NORFLOXACIN
krizantema
Postat pe 23 Aprilie 2012 20:28
multumesc tuturor dar nu este neaparata nevoie sa va certati.am sa merg la medic.sanatate multa
kudika_5814
Postat pe 24 Aprilie 2012 15:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Problema 10 De la: anissya 14 Martie 2010 12:21
Testele de sarcina si menstruatia peste sarcina 14 De la: Frankie_Zuzu 2 Iulie 2009 17:07
mama purtatoare 2 De la: kudika_14851 24 August 2012 14:34
zodia varsator 43 De la: valy90 20 Ianuarie 2011 17:50
Pot fi ? 11 De la: MONSENIORUL 2 Ianuarie 2012 20:35