Setari Cookie-uri

O parere mi-ar prinde bine..

Fac si eu parte din multimea de femei ce s-au indragostit vrand nevrand de un barbat insurat ... Il cunosteam din septembrie 2011 , dar pe atunci am preferat sa fim doar amici . Din martie am inceput o asa zisa relatie cu el . Totul e ca un basm , doar ca nu ma pot obisnui cu ideea ca el e casatorit cu ea( anul asta in august fac 1 an de casnicie) . Ea e plecata in Italia , se vad rar , cam 2 saptamani la 6 luni. Vorbesc la telefon aproape in fiecare seara , dar el este foarte rece cu ea .Prin unele chestii el mi-a dovedit ca ii pasa de mine , dar totusi nu stiu e sa fac ... sa renunt sau sa continui sa sper ca va fi bine ? Am inceput sa sper de la un timp deoarece cativa prieteni apropaiti de ai lui si un verisor mi-au dat de inteles ca el sta cu ea pt interes , fata lucreaza la un club de noapte si se castiga frumusel . " Mai sta cu ea pana ii termina casa si dupa o lasa ca nu e curios de ea . Mi-a zis multe de tine , chiar tine la tine " a fost replica varului sau . In plus azi am aflat ca nu ar fi casatoriti cu acte , ci doar la biserica , am sa cercetez mai bine sa ma conving , ca poze dl petrecere am vazut dar de la cununie nu
Katte02
Postat pe 23 Iulie 2012 23:27
Parerea mea: asa cum se foloseste de cealalta femeie, asa se va folosi si de tine la un moment dat, asa cum pe ea o trateaza cu raceala si fara respect, asa te va trata si pe tine intr-o buna zi, cand te va insela cu o alta femeie.

Faptele lui vorbesc de la sine despre ce fel de om e si ce parere are despre femei.
kudika_10817
Postat pe 24 Iulie 2012 08:01
De la: Katte02, la data 2012-07-23 23:27:55Fac si eu parte din multimea de femei ce s-au indragostit vrand nevrand de un barbat insurat ... Il cunosteam din septembrie 2011 , dar pe atunci am preferat sa fim doar amici . Din martie am inceput o asa zisa relatie cu el . Totul e ca un basm , doar ca nu ma pot obisnui cu ideea ca el e casatorit cu ea( anul asta in august fac 1 an de casnicie) . Ea e plecata in Italia , se vad rar , cam 2 saptamani la 6 luni. Vorbesc la telefon aproape in fiecare seara , dar el este foarte rece cu ea .Prin unele chestii el mi-a dovedit ca ii pasa de mine , dar totusi nu stiu e sa fac ... sa renunt sau sa continui sa sper ca va fi bine ? Am inceput sa sper de la un timp deoarece cativa prieteni apropaiti de ai lui si un verisor mi-au dat de inteles ca el sta cu ea pt interes , fata lucreaza la un club de noapte si se castiga frumusel . " Mai sta cu ea pana ii termina casa si dupa o lasa ca nu e curios de ea . Mi-a zis multe de tine , chiar tine la tine " a fost replica varului sau . In plus azi am aflat ca nu ar fi casatoriti cu acte , ci doar la biserica , am sa cercetez mai bine sa ma conving , ca poze dl petrecere am vazut dar de la cununie nu



Cine sapa gropa altuia s-ar putea sa pice drept in ea.Fericirea construita pe nefericirea alteia s-ar putea s-o platesti mai scump decat face.
Thais13
Postat pe 24 Iulie 2012 09:13
multumesc pt pareri.
in legatura cu folositul de mine nu stiu ce sa zic , in urma cu 2 luni am primit si eu o oferta asemanatoare , ca dansatoare intr-un club , si cand am vorbit cu el despre chestia asta nu a fost deloc de acord , pe motiv ca nu ar putea accepta asa ceva , ca el tine la mine si nu s-ar putea obinui cu gandul ca ma au atatia barbati s-a oferit chiar el sa ma sprijine financiar doar sa raman in tara . cat despre ea , cica asa a ajuns sa o cunoasca, la o partida de ... pe bani . eu nu mai pricep nimic
Katte02
Postat pe 24 Iulie 2012 12:07
si nu se comporta cu mine ca o amanta propriu-zisa. nu se fereste cand iasa cu mine, aproape tot timpul suntem impreuna . daca nu exista ea , as fi putut zice ca e o relatie oficiala...
Katte02
Postat pe 24 Iulie 2012 12:16
De la: Katte02, la data 2012-07-24 12:16:32si nu se comporta cu mine ca o amanta propriu-zisa. nu se fereste cand iasa cu mine, aproape tot timpul suntem impreuna . daca nu exista ea , as fi putut zice ca e o relatie oficiala...



Se poarta bine cat e sita noua.Te trimite mai apoi si pe tine in club sa te cracesti ca dansatoare cand te mai invechesti.
Si de ce aproape oficiala si nu chiar oficiala.
Pare-se ca va foloseste pe amandoua .
Dar e treaba ta .daca iti place menaj in trei e optiunea ta.
Thais13
Postat pe 24 Iulie 2012 13:25
Nerusinati si El si varu-su ! Sta cu ea pana termina casa si astea spuse la nici un an de casnicie ! As fugi mancand pamantul de asemenea specimene !
luchianramona
Postat pe 24 Iulie 2012 13:47
De la: Katte02, la data 2012-07-23 23:27:55Fac si eu parte din multimea de femei ce s-au indragostit vrand nevrand de un barbat insurat ... Il cunosteam din septembrie 2011 , dar pe atunci am preferat sa fim doar amici . Din martie am inceput o asa zisa relatie cu el . Totul e ca un basm , doar ca nu ma pot obisnui cu ideea ca el e casatorit cu ea.............................................



Cum adica "este casatorit numai la biserica"????In orice biserica crestina,nu se celebreaza slujba religioasa,in vederea unirii in fata Divinitatii,fara a se prezenta actul oficial,eliberat de Starea Civila,prin care se atesta incheierea casatoriei intre parti!!!Am auzit ,ca ar exista acest obicei,,in randul rromilor,,se prezinta o astfel de situatie si in cazul tau???

Referitor la sfatul cerut,,,m-as gandi mult mai mult si bine,inainte de a continua relatia cu un astfel de barbat ,serios!!!!Nu faptul ca este casatorit deranjeaza,nu ai fi ,nici prima ,nici ultima femeie,care intervine intr-o casatorie incheiata,ci acela ,ca domnul respectiv este de o calitate indoielnica,ce ar trebui sa te puna pe ganduri!!!Gandeste de o suta de ori si taie o data!!!
MissRainbow
Postat pe 24 Iulie 2012 14:12
va multumesc mult pt sfaturi
mda...mai bine il las asa cum l-am gasit . nu are rost sa ma mai stresez cu el . sper ca urmatorul sa fie liber
Katte02
Postat pe 24 Iulie 2012 20:25
De la: Katte02, la data 2012-07-24 20:25:12va multumesc mult pt sfaturi
mda...mai bine il las asa cum l-am gasit . nu are rost sa ma mai stresez cu el . sper ca urmatorul sa fie liber



MissRainbow
Postat pe 24 Iulie 2012 20:33
De la: Katte02, la data 2012-07-24 20:25:12va multumesc mult pt sfaturi
mda...mai bine il las asa cum l-am gasit . nu are rost sa ma mai stresez cu el . sper ca urmatorul sa fie liber


Ar trebui sa te convingi pe tine ca nu e omul potrivit pentru tine , nu pe noi.
Thais13
Postat pe 25 Iulie 2012 09:34
chiar m`am convins ca e nepotrivit. de 3 zile nu mai merge nimic.s-a schimbat ff mult. mai nou incearca sa o cucereasca pe sora mea... cica i s-a pus pata pe ea . deja imi e scarba de persoana lui nu a meritat ...timp pierdut
Katte02
Postat pe 29 Iulie 2012 00:49
si se mai si contrazice singur de cand sunt cu el si pana in mom de fata , sustine ca am fost cea mai buna la pat , ca cu mine s-a simtit cel mai bine si prostii de genul asta... si atunci de ce cauta in alta parte iar ? . cu sora mea nici nu imi fac griji...stiu sigur ca nu e curioasa de el . dar imi e mila de urmatoarea victima
Katte02
Postat pe 29 Iulie 2012 00:54
De la: Katte02, la data 2012-07-29 00:49:49chiar m`am convins ca e nepotrivit. de 3 zile nu mai merge nimic.s-a schimbat ff mult. mai nou incearca sa o cucereasca pe sora mea... cica i s-a pus pata pe ea . deja imi e scarba de persoana lui nu a meritat ...timp pierdut


Tu vorbesti serios ca se da la sora-ta? Individul asta e mai lipsit de scrupule decat am crezut.
kudika_10817
Postat pe 29 Iulie 2012 10:36
De la: Katte02, la data 2012-07-29 00:54:38si se mai si contrazice singur de cand sunt cu el si pana in mom de fata , sustine ca am fost cea mai buna la pat , ca cu mine s-a simtit cel mai bine si prostii de genul asta... si atunci de ce cauta in alta parte iar ? . cu sora mea nici nu imi fac griji...stiu sigur ca nu e curioasa de el . dar imi e mila de urmatoarea victima




S-a intors la matca de origine,nu?Nici nu avea cum sa se intample altfel!!!"Criminalii se intorc,intotdeauna,la locul faptei"""Asa si cu acest domn,numai ca, domnia sa , este "criminal" de suflete!!!
MissRainbow
Postat pe 29 Iulie 2012 10:49
Te-ai pus vreodata in postura unei femei casatorite?

Tie ti-ar placea ca sotul tau sa fie indragostit de altcineva atata timp cat tu ca sotie muncesti in Italia pentru a-ti intretine cat de cat familia?
Grace27
Postat pe 27 August 2012 21:40
De la: kudika_10817, la data 2012-07-24 08:01:24Parerea mea: asa cum se foloseste de cealalta femeie, asa se va folosi si de tine la un moment dat, asa cum pe ea o trateaza cu raceala si fara respect, asa te va trata si pe tine intr-o buna zi, cand te va insela cu o alta femeie.

Faptele lui vorbesc de la sine despre ce fel de om e si ce parere are despre femei.


Aceeasi parere o am si eu !
Nu merita sa investesti sentimente in el !
kudika544357
Postat pe 27 Noiembrie 2012 11:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
roman 10 De la: mihalacheem 21 Martie 2013 15:04
Aaa si cu premiul, cum ramane? 6 De la: Ankanca88 13 Septembrie 2007 10:41
imi place ideea!!! 2 De la: lweibby 25 Mai 2007 01:07
cool 2 De la: Shocata 21 August 2013 11:55
roman....sau latin?! 7 De la: joitaalina 27 Octombrie 2007 17:38