Setari Cookie-uri

Buna, Am nevoie de ajutor. Mi-am decolorat parul de 3 ori intr-o perioada relativ scurta. Acum dupa un an de zile de la acelea decolorarii, nu se regenereaza. Am ramas cu un sfert din podoaba capilara. Intru in depresie cand ma gandesc ce par frumos am av

Buna, Am nevoie de ajutor. Mi-am decolorat parul de 3 ori intr-o perioada relativ scurta. Acum dupa un an de zile de la acelea decolorarii, nu se regenereaza. Am ramas cu un sfert din podoaba capilara. Intru in depresie cand ma gandesc ce par frumos am avut sh cate firicele mai am acum. Ma ajuta cineva cu ceva tratamente? Mentionez ca am folosit ulei de ricin, ulei de masline si alte tratamente, dar cam 0 efect. Multumesc !
Anaelia
Postat pe 21 Octombrie 2012 15:22
De la: kudika_18947, la data 2012-10-21 15:22:40Buna, Am nevoie de ajutor. Mi-am decolorat parul de 3 ori intr-o perioada relativ scurta. Acum dupa un an de zile de la acelea decolorarii, nu se regenereaza. Am ramas cu un sfert din podoaba capilara. Intru in depresie cand ma gandesc ce par frumos am avut sh cate firicele mai am acum. Ma ajuta cineva cu ceva tratamente? Mentionez ca am folosit ulei de ricin, ulei de masline si alte tratamente, dar cam 0 efect. Multumesc !



Consulta o coafeza profesionista,si ,pe langa tratamentele respective,incepe o cura de Vitamine si Multiminerale,,sunt eficinte pentru par!!!
kudika_15804
Postat pe 21 Octombrie 2012 15:39
Bah. Mergi la medic.
Armain
Postat pe 21 Octombrie 2012 15:48
De la: Armain, la data 2012-10-21 15:48:46Bah. Mergi la medic.




Spune-i si la ce medic sa mearga,,,poate la cel dermatolog,,,dar nu o poate ajuta foarte mult!!!! Daca ar fi o problema legata de pielea capului,,da,se poate face un control!!!
kudika_15804
Postat pe 21 Octombrie 2012 15:55
De la: kudika_15804, la data 2012-10-21 15:55:37
De la: Armain, la data 2012-10-21 15:48:46Bah. Mergi la medic.




Spune-i si la ce medic sa mearga,,,poate la cel dermatolog,,,dar nu o poate ajuta foarte mult!!!! Daca ar fi o problema legata de pielea capului,,da,se poate face un control!!!

Da, la dermatolog! Sau se face sado-maso-fetisista si se tunde zero!
Armain
Postat pe 21 Octombrie 2012 15:57
De la: Armain, la data 2012-10-21 15:57:07
De la: kudika_15804, la data 2012-10-21 15:55:37
De la: Armain, la data 2012-10-21 15:48:46Bah. Mergi la medic.




Spune-i si la ce medic sa mearga,,,poate la cel dermatolog,,,dar nu o poate ajuta foarte mult!!!! Daca ar fi o problema legata de pielea capului,,da,se poate face un control!!!

Da, la dermatolog! Sau se face sado-maso-fetisista si se tunde zero!



Stii ca am vazut o astfel de persoana,era tunsa "0",nu-i statea rau,,dar era o curiozitate,toata lumea se uita la ea!!!!
kudika_15804
Postat pe 21 Octombrie 2012 16:04
Chear ash dori comentarii utile. Multumesc.
Anaelia
Postat pe 27 Octombrie 2012 20:49
Incearca uleiul de masline s-au uleiul de ricin plus vitamina a uleioasa,aplicat pe par inainte de baie si acoperit cu staniol,este bine sa stai cat mai multe ore,evita vopsitul/decoloratul,uscatorul,placa si in tunde-l putin,macar varfurile
kudika067712
Postat pe 28 Octombrie 2012 10:03
chiar daca iti par oarecum ironice, sfaturile sunt chiar utile. e bine sa mergi la un medic dermatolog, sa iei minerale si multivitamine si poate ca vrei sa incerci si cu tratamente naturiste care nu au ce rau sa iti faca... spre exemplu foloseste uleiul de ricin in combinatie cu galbenusul de ou. faci pur si simplu o maioneze din cele doua si o aplici pe pielea capului masand bine. apoi o intinzi pe restul parului, infasori capul cu un prosop si stai asa 3-4 ore, dupa care speli cu un sampon pentru uz zilnic si clatesti cu apa din abundenta. repeti operatiunea de doua ori pe saptamana. uleiul de argan e o alta solutie la problema ta... dar cel mai bine ar fi sa consulti un dermatolog, poate sa faci si niste analize de sange. asa o sa vezi ce carente de vitamine/minerale ai si ti se poate recomanda o cura de vitaminizare/mineralizare potrivita problemei tale. iti urez succes! :)
Royaldream
Postat pe 28 Octombrie 2012 10:09
buna. sotia mea avea probleme cu caderea parului...ffff mult era prin toata casa pat baie covor peste tot. a luat ,,biotina c plus, si dupa o luna juma nu i.a mai cazut deloc adica nu mai vedeam par pe nicaieri ...doar in capul ei. asa ca o gluma. serios chiar a avut efect. insa nu a avut problema cu vopsitul parului . poti incerca pana la urma . putem vorbi detalii daca esti interesata pe mgitudor@yahoo.com
memeitza
Postat pe 28 Octombrie 2012 10:34
DRAGA MEA 100ml de gaz,,,,,,o sticluta mica cu ulei ricin,,,,,,o sticluta mica de vitamina a uleioasa,,,,o sticluta mica de esenta rom,,ptr prajituri
,,,,lasi la macerat,,,agiti,,din cand in cand,,,,dai la radacina,,apoi dupa 30 minute,,speli
eu folosesc sapun sulf,,,apoi,,putin sampon,,
succes,,,
kudika531777
Postat pe 28 Octombrie 2012 12:56
Am folosit sh ulei de masline sh ulei de ricin cu ou sh tot nimic. Parul meu nu isi mai revine, imi cade in continuare sh nu se mai regenereaza, nu mai cresc alte fire de par. Orice tratamen am folosit pana acm nici un rezultat vizibil. Vreau sa am un par bogat, ash cum a fost inainte. Rog pe cei care au soluti pt problema mea sa mi-l impartaseasca. Multumesc.
Anaelia
Postat pe 28 Octombrie 2012 14:56
In momentul de fata folosesc ulei de ricin cu vitamina A. Evit placa, vopsitul, uscatorul. Dar efecte cum podoaba mea capilara sa-r indesi nu vad.
Anaelia
Postat pe 28 Octombrie 2012 15:02
Daca vrei sa-ti regenerezi parul fa urmatorul tratament:ia o sticala de bitter suedez,curata si piseaza 2-3 capatani de usturoi pe care il pui in biter-biterul trebuie pus intr-o sticla mai mare sa-ti incapa usturoiul pisat,dupa care pui ulei de masline cam un paharel de tuica,vitamina a uleioasa ,pe care le pui la macerat cateva zile cam 6-7.Mai agiti sticla in acest timp de cate ori iti aduci aminte.Iti dai la radacina parului inainte de a te spala cu 7-8 ore inainte.Tot in acest timp poti lua pe cale bucala calciu aditiva,magneziu tot aditiva si zinc,timp de 30 zile.Sa-ti fie de folos acest tratament mie mi-a folosit si l-am repetat ori de cate ori am avut nevoie mai ales in perioada toamna ,iarna primavara

healthy012239
Postat pe 28 Octombrie 2012 15:47
De la: kudika531777, la data 2012-10-28 12:56:58 DRAGA MEA 100ml de gaz,,,,,,o sticluta mica cu ulei ricin,,,,,,o sticluta mica de vitamina a uleioasa,,,,o sticluta mica de esenta rom,,ptr prajituri
,,,,lasi la macerat,,,agiti,,din cand in cand,,,,dai la radacina,,apoi dupa 30 minute,,speli
eu folosesc sapun sulf,,,apoi,,putin sampon,,
succes,,,

De evitat fumatul in timpul tratamentului.
Armain
Postat pe 28 Octombrie 2012 17:00
De la: kudika_18947, la data 2012-10-28 15:02:30In momentul de fata folosesc ulei de ricin cu vitamina A. Evit placa, vopsitul, uscatorul. Dar efecte cum podoaba mea capilara sa-r indesi nu vad.



Nici n-o sa vezi prea curand...du-te la un dermatolog si lasa sfatuitorii de ocazie, interesati sa-ti vanda nitzica apa de ploaie...
kudika226898
Postat pe 28 Octombrie 2012 18:38
Nu fumez nici nu consum alcool.
Anaelia
Postat pe 28 Octombrie 2012 19:06
Eu nu am fost nici vopsita, nici decolorata niciodata. Insa, cred ca cel mai bine ar fi sa mergi la medic sa iti dea tratament pentru regenerare.
Ghicicummacheama
Postat pe 28 Octombrie 2012 19:09
In primul rand: parul nu se regenereaza asa repede; deci, va trebui sa ai rabdare si sa incerci singura sa te calmezi; in al doilea rand mergi la un dermatolog, dar pana atunci incearca niste masti naturale pentru par, ajutate si de cele din comert; oricum, parul mort - mort ramane, nu mai ai cum sa-l invii; ideea este ca cel care iese din radacina sa fie ajutat sa fie sanatos; si nu uita: suntem ce mancam: vitaminele care intra in corpul tau influenteaza si cum arata parul; succes!
alina_miculschi
Postat pe 29 Octombrie 2012 08:42
In primul rind trage-o de urechi pe coafeza care te-a decolorat de 3 ori intr-un interval scurt.Asta daca nu cumva ai facut isprava singura.
In al doilea rand aplica de 2 ori pe saptamina o masca hranitoare din ou+miere de albine+coniac+vitamina A in parti egale+2 tablete pisate de chinina.Aplica masca pe pielea capului ,inveleste capul cu o punga de plastic si incazeste usor cu feonul sau la casca timp de 30 minute.Spalate apoi cu un sampon contra caderii parului de la Khlorane.Concomitent aplica si tratamentul de regenerare de la aceeasi firma.Clientii mei mi-au spus ca au gasit aceste prouse mai ieftine la Sensiblu decit la alte lanturi de farmacii.Intereseaza-te mai intii.
Per oral iti recomand preparatul PAR PIELE UNGHII de la Nutrilite ,te va ajuta atit pentru cresterea parului cit si pentru regenerarea si intarirea unghiilor.Se mai pot face si sedinte de stimulare a raacinii firului de par intr-un cabinet cosmetic .
carmen_natural
Postat pe 29 Octombrie 2012 09:21
exact asa am patit si eu..prumul pas e sa ti tai cat mai mult din parul ars, apoi fa masca cu ulei de ricin si ou ,insa aplici la radacini nu pe par,o aplici inainte de culcare si te speli diminieata.la mine asa a dat rezultate bune,si nu te astepta la rezultate intr-o saptamana,la mine s-au vazut rezultate dupa 2-3 luni si am continuat cu masca cam 6 luni.rezultatele au fost super.Iti recomand sa-l faci pe perioada mai lunga
oana_91
Postat pe 29 Octombrie 2012 09:21
Multumesc fetele de sfaturi :)
Anaelia
Postat pe 29 Octombrie 2012 12:47
Healthy012239 Sunt curioasa de eficienta acestui tratament. De combinatia tuica sh usturoi am m-ai auzit, Doresc sa stiu in cat timp dupa folosire vad rezultate?
Anaelia
Postat pe 29 Octombrie 2012 12:53
salutare
si eu sufar cumplit dupa podoaba mea capilara, cu toate ca de multa vreme nu am mai pacatuit cu un vopsit sau decolorat, dar mi se cam imprastie parul prin casa intr-o veselie...asa ca sunt in plin tratament cu lotiune chel stop de la hofigal , folosita dupa samponare cu sapun moale de la aceeasi firma, toatye acestea dupa o masca pt par cu petrol de la vivanatura
bafta
kudika024427
Postat pe 29 Octombrie 2012 13:01
Sh dau ceva rezultate sau inca nu stii?
Anaelia
Postat pe 29 Octombrie 2012 14:00
Sh eu am auzit de chel stop, dar nu stiu sa-l folosesc sau nu ?
Anaelia
Postat pe 29 Octombrie 2012 14:01
De la: kudika_18947, la data 2012-10-29 12:53:30 De combinatia tuica sh usturoi am m-ai auzit


De fapt combinatia completa este tuica, slanina si usturoi. Merge si in varianta palinca, sunca si ceapa.
Armain
Postat pe 29 Octombrie 2012 16:26
si eu am foloait chel stop atunci cand a aparut hofigalul la noi si era prezentat la OTV insa la soramea care avea probleme nu a avut efect. acum vad ca foloseste si soacramea dae doar din speranta ca va fi mai bine. nu am vazut efectele. insa poate la alte persoane merge sisgur cere utilizare indelungata. ce e bine ca nu am avut efecte negative.
eu ti.am zis ca sotia a folosit un tratament naturist si dupa aprox doua luni efectul de cadere disparuse si asta a tinut pana azi repetand la un an inca doua luni. si asta merita incercat
memeitza
Postat pe 29 Octombrie 2012 17:14
Pai, atunci spune-mi te rog mai multe despre tratamentul folosit de sotia ta. Multumesc.
Anaelia
Postat pe 29 Octombrie 2012 17:33
De la: kudika_18947, la data 2012-10-29 12:53:30Healthy012239 Sunt curioasa de eficienta acestui tratament. De combinatia tuica sh usturoi am m-ai auzit, Doresc sa stiu in cat timp dupa folosire vad rezultate?



Valeuuuu...fug toti de tine cu asemenea remediu....
kudika226898
Postat pe 29 Octombrie 2012 17:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
tunsoare in functie de forma fetei 3 De la: 90701 7 Noiembrie 2009 20:06
hello 3 De la: G_Bogdan 25 Februarie 2009 22:34
Sfaturi despre parul ondulat permanent...! Need Help! 38 De la: the_same_unique 23 Februarie 2013 16:53
help ! am parul verde ! 1 De la: kudika_976653 19 Noiembrie 2014 21:37
tinctura detoxifianta 1 De la: paulista21 21 Mai 2009 16:57