Setari Cookie-uri

cancer de colon si fisura intestinala

Am 50 de ani si in urma cu un an am fost operata de cancer de cancer de colon si mi s-a aplicat anus contra naturii.La 4 luni de la operatie am fost descoperita cu TBC pulmonar(mai exact dupa terminarea curei de chimioterapie),in urma caruia am slabit foarte mult(20kg) ajungand la 38kg la 1.75m. In urma cu 6 luni mi s-a fisurat intestinul subtire in 2 locuri,tot continutul intesinal(de multe ori si mancare nedigerata) iesind la suprafata. Chirurgul nu ma poate opera fiind prea slaba. Daca stie cineva un tratament sau un medic care trateaza aceasta problema(fisura intestinala),va rog sa ma anuntati la adresa de mail valerianpopescu01@yahoo.com Va multumesc!
kudika_33865
Postat pe 17 Aprilie 2013 16:26
Problema se rezolva numai chirurgical!!!!!
kudika_15804
Postat pe 17 Aprilie 2013 16:35
problema asemanatoare am avut si eu la intestin
, nu mi se digera mincarea si eram fff constipata
Am fost la o clinica in Anglia , m-a vazut un dr gastroenterolog si mi-a prescris niste prafuri care la noi nu se gasesc
Au dat SUPER randament
Sint facute NUMAI din plante , si au proprietatea de a dizolva bolul alimentar transformindu-l intr-o materie fecala " pastoasa"
Folosindu-l am scaun in fiecare zi fara kinuri
Ani de zile am luat tot felulde pastile , Dulcolax in special , DAR mi-au distrus si stomacul si toata flora microbiana de pe intestin
Sint dispusa sa dau cuiva 2 cutii de astfel de prafuri in speranta de a face bine
Locuiesc in Craiova
Sanatate la toti , si numai bine
PASTE FERICIT!

Diana









kudika421403
Postat pe 2 Mai 2013 16:20
problema asemanatoare am avut si eu la intestin
, nu mi se digera mincarea si eram fff constipata
Am fost la o clinica in Anglia , m-a vazut un dr gastroenterolog si mi-a prescris niste prafuri care la noi nu se gasesc
Au dat SUPER randament
Sint facute NUMAI din plante , si au proprietatea de a dizolva bolul alimentar transformindu-l intr-o materie fecala " pastoasa"
Folosindu-l am scaun in fiecare zi fara kinuri
Ani de zile am luat tot felulde pastile , Dulcolax in special , DAR mi-au distrus si stomacul si toata flora microbiana de pe intestin
Sint dispusa sa dau cuiva 2 cutii de astfel de prafuri in speranta de a face bine
Locuiesc in Craiova
Sanatate la toti , si numai bine
PASTE FERICIT!

Diana









kudika421403
Postat pe 2 Mai 2013 16:20
Ai face tu asta?
criszoe
Postat pe 2 Mai 2013 16:41
Ma uimeste rautatea oamenilor din jur
Numai cine n-a trecut prin asa ceva nu stie ce inseamna chinul , durerea , disperarea
E "saptamina MAREEE" .......... oamenii mai fac si pomeni
kudika421403
Postat pe 4 Mai 2013 12:48
dr Rubin Munteanu,chirurgie grala,spitalul sf Ioan - Vitan Barzesti.Lucreaza si-n Euroclinic,da' nu stiu daca te intereseaza asta.Sf Ioan are si sectie de gastro si de medicala.E pe-acolo un Dr Omer care are si cabinet homeopat,daca asta cauti.
Bafta!
nicossia
Postat pe 4 Mai 2013 21:21
Fa un consult la o clinica de gastroenterologie privata, eu am suportat asa operatie acum 3 ani, fara anus contra naturii, desi era destul de jos la 7 cm. Privatii lucreaza mai bine.
healthy017339
Postat pe 5 Mai 2013 13:13
Buna ziua,

Poate ca e prea tarziu, dar eu acum am o problema asemanatoare si as avea nevoie de prafurile astea.
Puteti sa ma ajutati.
Macar cu denumirea.
Multumesc.
mirco2008
Postat pe 21 August 2013 12:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cabinet Psihologic in Timisoara 1 De la: corina_tm 19 Februarie 2011 12:39
V-ati face opearatia LASIK sau LASEK pt corectarea miopiei? 3 De la: kudika082304 10 Iunie 2011 23:38
varicele , cuperoza, picioarele obosite, reumatism , dureri articulare, hemoroizi 7 De la: ankutza20 13 Aprilie 2009 12:39
IMPORTANT 5 De la: iulia069834 6 Decembrie 2009 17:43
menopauza 1 De la: ady_ady_yahoo__com 27 Iunie 2009 07:31