Setari Cookie-uri

E posibil sa fie sarcina??

Buna ziua! nu mi-a venit de 10 zile si nu inteleg de ce.am avut contacte sexuale protejate cu prietenul meu si nu s-a rupt prezervativul.am avut o luna dificila :stres la scoala,certuri in familie, plans mult,insomnii .. a fost un stres total si am luat si calmante in prostie oare din cauza stresului si pastilelor nu mi-a mai venit? pastilele Extrasedyl sunt puternice?deregleaza ciclul? ce ma fac acum sunt si mai stresata mi-e frica sa nu fiu insarcinata si daca o sa fiu incontinuu stresata chiar nu o sa imi mai vina deloc credeti ca sunt insarcinata? cateodata am si greturi..
kudika_35043
Postat pe 16 Mai 2013 15:23
De la: kudika_35043, la data 2013-05-16 15:23:18Buna ziua! nu mi-a venit de 10 zile si nu inteleg de ce.am avut contacte sexuale protejate cu prietenul meu si nu s-a rupt prezervativul.am avut o luna dificila :stres la scoala,certuri in familie, plans mult,insomnii .. a fost un stres total si am luat si calmante in prostie oare din cauza stresului si pastilelor nu mi-a mai venit? pastilele Extrasedyl sunt puternice?deregleaza ciclul? ce ma fac acum sunt si mai stresata mi-e frica sa nu fiu insarcinata si daca o sa fiu incontinuu stresata chiar nu o sa imi mai vina deloc credeti ca sunt insarcinata? cateodata am si greturi..


doar cateodata?!
kiss_my_ass
Postat pe 16 Mai 2013 15:37
De la: kudika_35043, la data 2013-05-16 15:23:18Buna ziua! nu mi-a venit de 10 zile si nu inteleg de ce.am avut contacte sexuale protejate cu prietenul meu si nu s-a rupt prezervativul.am avut o luna dificila :stres la scoala,certuri in familie, plans mult,insomnii .. a fost un stres total si am luat si calmante in prostie oare din cauza stresului si pastilelor nu mi-a mai venit? pastilele Extrasedyl sunt puternice?deregleaza ciclul? ce ma fac acum sunt si mai stresata mi-e frica sa nu fiu insarcinata si daca o sa fiu incontinuu stresata chiar nu o sa imi mai vina deloc credeti ca sunt insarcinata? cateodata am si greturi..



Exista prescriptie medicala pentru "Extrasedyl" sau il iei la recomandandarile cunostintelor???

Referitor la subiect,daca respect ceea ce ai tastat,nu esti insarcinata,putand fi o dereglare de menstra .declansata pe fondul psihic excitat in aceasta perioada!!!Si administrarea necontrolata de medicamente,chiar din cele bazate pe plante medicinale poate influenta buna desfasurare a ciclului menstrual!!!Cea mai buna cale de urmat este prezentarea la medic in vederea expunerii starii tale de sanatate si prezentarea problemei legat ade intarzierea menstrei!!!Starea de excitabilitate crescuta poate conduce la aparitia problemei tale,dar doar medicul va decide in acest sens,analizand intreaga-ti simptomatologie!!!!
kudika_15804
Postat pe 16 Mai 2013 15:38
pe bune oameni buni ....de ce postati chesti de genu asta in loc sa mergeti la medic,consultatiile astea gratuite pe net nu fac decat sa va duca in eroare.Aveti dubii....sunt medici de familie ,ginecologi...
againpiscotica
Postat pe 16 Mai 2013 15:49
De la: againpiscotica, la data 2013-05-16 15:49:23pe bune oameni buni ....de ce postati chesti de genu asta in loc sa mergeti la medic,consultatiile astea gratuite pe net nu fac decat sa va duca in eroare.Aveti dubii....sunt medici de familie ,ginecologi...

Hait, acu' incepusi si tu "de ce"u' lu' nea cutarica ala....
rondina
Postat pe 16 Mai 2013 16:12
De la: rondina, la data 2013-05-16 16:12:12
De la: againpiscotica, la data 2013-05-16 15:49:23pe bune oameni buni ....de ce postati chesti de genu asta in loc sa mergeti la medic,consultatiile astea gratuite pe net nu fac decat sa va duca in eroare.Aveti dubii....sunt medici de familie ,ginecologi...

Hait, acu' incepusi si tu "de ce"u' lu' nea cutarica ala....

incepui daraca,apoi mai ...cand vine vorba de sanatate nu mai e rost de mistouri...ai baiuri ..fuga unde tre si le rezolva nu te apuca sa-ti pui diagnostice dupa cum zice unu-altu
againpiscotica
Postat pe 16 Mai 2013 16:21
De la: kudika_35043, la data 2013-05-16 15:23:18Buna ziua! nu mi-a venit de 10 zile si nu inteleg de ce.am avut contacte sexuale protejate cu prietenul meu si nu s-a rupt prezervativul.am avut o luna dificila :stres la scoala,certuri in familie, plans mult,insomnii .. a fost un stres total si am luat si calmante in prostie oare din cauza stresului si pastilelor nu mi-a mai venit? pastilele Extrasedyl sunt puternice?deregleaza ciclul? ce ma fac acum sunt si mai stresata mi-e frica sa nu fiu insarcinata si daca o sa fiu incontinuu stresata chiar nu o sa imi mai vina deloc credeti ca sunt insarcinata? cateodata am si greturi..


Stresul poate fi o cauza pentru care-ti intarzie menstra. Sau iti mai intarzie pentru ca ai probleme hormonale.
kudika_32792
Postat pe 17 Mai 2013 08:21
Eu i dau dreptate lui Pisco...
Rotty_
Postat pe 17 Mai 2013 08:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CONTRACTII IN SARCINA 2 De la: camiflorea 6 Iunie 2010 21:12
testele de ovulatie 1 De la: kudika_973623 23 Septembrie 2014 16:12
Concert Mozart Rock la Sala Palatului Exceptional! 1 De la: deliapetrescu@yahoo.com 9 Iunie 2009 18:27
Card de sanatate la clinici private / pachete full ( nastere,investigatii,RMN etc) merita citit 4 De la: roz5blue6lila7 27 Octombrie 2010 15:36
Sarcina nedorita cu viitorul posibil fost? 148 De la: parvati 5 August 2012 23:47